Бак для банної печі своїми руками

Дрібна побутова техніка

Бак для води в баню своїми руками: вимоги та популярні конструкції

Будівництво та облаштування лазні. операції, від якісного виконання яких залежить і ефективність оздоровчих процедур, і Comfort відпочиваючих. Одним з обов’язкових атрибутів парилки є ємність для гарячої води, тому що вона необхідна для різних цілей. для поливання каміння, замочування віників, для ополіскування та прибирання приміщень. Деякі власники купують готові конструкції, інші майстри не заперечують, що вони самостійно. І в цьому випадку важливо вибрати правильний об’єм резервуара, знайти відповідну модель, придбати матеріал для її виготовлення, і дізнатися, як зробити бак для води в лазню своїми руками.

банної, печі, своїми, рука

Банна піч своїми руками за 7 тис. Креслення

Вирішив поділитися проектом банної печі, звареної з листа металу стандартного розміру 250х125 см, завтовшки 3 мм.

Розміри розраховані виходячи з мінімальної кількості частин різання та зварювання, таким чином висота грубки складе. 125 см, довжина. 65 см, ширина. 40 см. Об’єм резервуару під воду. 65 л, повний об’єм кам’яниці приблизно 140 л, а корисний близько половини від нього. Допустимо варіант зі зміною обсягів, але тоді кількість частин різання та зварювання збільшиться.Кам’янка закритого типу з періодичним нагріванням, т.е. Камені нагрівають безпосередньо з печі та проходять дим між ними (класичний варіант). Однак це можна зробити з постійним нагріванням, з видом на печі з розділом над кутами та поклавши трубний димар через нагрівач (у цьому варіанті здійснення, KPD-плита значно зменшиться).

Вирізати частини листа будемо по даному нижче лекалу послідовно починаючи з номера “1” і закінчуючи номером “7”, відразу всі частини вирізати не слід, тому що доведеться підганяти їх за місцем і розміри можуть не збігтися.

Нам знадобиться:. металевий лист 250×125 см. 1 шт.- металевий куточок 50×50. 5м-дверний петлі, болти з горіхами. зварювальний апарат з електродами Ø3 мм. 5 кг. “болгарська” з різанням та шліфувальними круглими свердлами з свердлами для метало-магнітних куточків, квадрат, крок, шлаготуба молоткова рулетка. крейда, маркер, нігті для маркування

Для роботи вона буде брати квартиру, плоска поверхня вирівняна. Почнемо з того, вирізати бічну стінку і задню стіну.

Експонат і захопити зварювання, вимірюйте місце і вирізати середню стіну за розміром, також захопити.

Далі, вирізати і зварити нижню частину резервуара і не любите внутрішні шви, перш ніж встановити передню стіну, ми поклали передню стінку.

Проварюємо всі шви. Під дном ми зварюємо кут, щоб покращити дизайн, запобігання деформації та металевих вправ. Заповніть танк водою і перевірте її щільність.

Розташування та розрізати двері печі, зварити навіси з розрахунком, що двері повинні бути знімними.

Трохи вище дна дна резервуару зварює кути під каменями.

Закриваємо верх, вирізаємо отвір під димар, рекомендований діаметр. 140 мм. Ми влаштовуємо пишну, подругу або інший спосіб “закриваю” ванну.

Встановлення самообмінника самообмінника

Спробуємо розібратися, як змонтувати теплообмінника самоварного типу у своїй парилці на димовідвід банної печі. Візьміть стандартні матеріали з загальноприйнятими розмірами, а також обхідні стандартні інструменти.

Матеріали та інструменти

Вам знадобляться мало матеріалів, але більше інструментів:

 • оцинкована або нержавіюча труба Ø 100 мм;
 • листовий сталь оцинкований 2000x1000x1.5 мм;
 • Дві різьбові арматури з оцинкованої або нержавіючої сталі на холодну та гарячу воду;
 • Зварювання електро або іншої, яку ви можете знайти;
 • Болгар з ріжучим диском на металі:
 • Електричний або акумуляторний дриль (викрутка);
 • Короневаний фреза з алмазним розпиленням Ø 100 мм;
 • ступінь свердла;
 • Студентське коло, і навіть краще готові;
 • Труби сантехніки;
 • Сантехнічний квадрат, рулетка;
 • напівкруглий метал, наждачний папір для шліфувальних краю;
 • маркер, але кращий яберу.

Примітка. Виберіть матеріал для зварювання теплообмінників (оцинковану або нержавіючу сталь), але оптимальна товщина листа та стін труби становить 1,5-2 мм.

Ріжучий лист

Ми вийдемо з того, що у нас є оцинкований лист 2000x1000x1.5-2,0 мм, і ми виявимо це так, щоб цей матеріал був достатньо, щоб звалити потужність теплообмінника. Танк буде циліндричною формою довжиною 8000 мм і діаметром 4000 мм. Спочатку вирізати аркуш, щоб одна частина виявляється 1256×1000 мм. Це для циліндра Ø 400 мм. Якщо ви хочете використовувати інший діаметр, то для розрахунку довжини окружності використовуйте формулу C = 2πR (за радіусом) або C = πd. Від фрагмента 1256×1000 мм, вирізати іншу частину, щоб у вас порожній 1256×800 мм.

READ  Як покласти годинник на печі Electrolux

У вас ще є частина різального листа 743×1000 мм (1 мм їдять на ширині розрізу). Тепер візьміть студент круговий і намалюйте два круги діаметром 400 мм на цій заготовці в діаметрі. Якщо у вас є готовий будинок, то це ще краще, оскільки замість жорсткої сильно вставте голку і, навіть більше, згинайте ненормальну ногу, щоб вона була під прямим кутом відносно поверхні. При наведенні навколо кола залиште хрест у центрі кожного з них. це можна зробити з голкою на ногах кровообігу або чортів. Тепер ми ретельно розрізаємо шліфувальну машину двох дисків на вказаних розмірах і обробляють краю наждачного паперу або того ж USH, так що в майбутньому не зрізаються.

Конструктивні особливості печі для ванни

Залізні печі відрізняються за дизайном, тип якого визначається кресленням.

Виберіть такі сорти:

Конструкції з закритим дизайном Компактний, економічний. Для того, щоб збільшити теплоємність, установки розміщуються з вогнетривкою червоною цеглиною як зовні, так і зсередини. Матеріал фіксується за допомогою металевих кріплень. Ґрати для каменів розташовуються в середній частині конструкції.
Відкриті дизайнерські пристрої Мають невеликий танк і відкритий камінь. Встановлена ​​в паровій кімнаті, щоб швидко і ефективно тепло. Оцинкована кришка, яка покрита каменями, необхідна для більшої ефективності дизайну.
Комбіновані конструкції типу Відмінною особливістю є наявність паливного обладнання, оснащеного клапанами у кількості двох частин, заплутаних, сітки, пари труб різного діаметру (10см і 14см). Для таких установок використовуються листи, виготовлені з високоякісної сталі. Товщина заліза досягає 5мм.

Залізна піч в лазню може включати топковий корпус, розташований горизонтально або вертикально по відношенню до підлоги, дві камери з вертикальним завантаженням і кам’янку розташовану всередині конструкції. Печі для ванни з заліза може бути трикамерна, з горизонтальною деревиною, водним баком, їв.

Випробування банної печі з нержавіючим баком на прогрівання води

Вертикальна вершина дозволяє заощадити більше вільного місця в паровій кімнаті, однак, дрова горить короткий час, і їм доведеться постійно кидати, щоб підтримувати необхідну температуру навколишнього повітря. Горизонтальна топка має значні габарити, займає суттєвий вільний простір, проте дрова згорають повільніше. Пристрої такого плану встановлюються за межами паринки (у попередніх тримачах), тому існує реальна можливість прокляти обидва кімнати одночасно.

Подключение бака к печи «Тройка»

Металева ванна печі

Готуйте плиту для ванни з руками з металу згідно з малюнками. найпростіший спосіб зберегти на паровому обладнанні. Дизайн самостійно продумано або адаптуйте розміри до детальних креслень, які легко знайти в Інтернеті. Зробили варіанти з встановленими або вбудованими танками, все залежить від кваліфікації та навичок власника у зварюванні.

Конструкції залізних печей схожі і складаються з наступних основних елементів:

 • Пожежі з дверцятами для покладання дрова та обмірковані, решітки;
 • Кам’янка. місця, де будуть закладені теплові акумулятори;
 • Танк для води, теплообмінник у системах розділення.

Прискорити роботу заздалегідь підготовити інструменти та матеріали.

З інструментів для роботи потрібні:

 • зварювальний апарат, маска, електроди;
 • кутова машина (болгарська) з різанням та кредитними колами, свердла з набором прокату;
 • Рулетка або метр, сталевий куточок;
 • Олівець або ящик для застосування розмітки.

Роботи спрощуються, якщо є кут, оснащений магнітами магістерського арсеналу. точність роботи стає вище, одна рука звільняється, оскільки заготовки достовірно пов’язані під бажаним кутом, перш ніж робити.

Матеріал для печі набуває на будівельних базах, але вигідніше відвідати предмети металевих прийомів. там ви завжди можете знайти необхідні заготовки.

 • сталевий лист від 3 мм для стін і дна печі, резервуар для води;
 • залізний лист від 8 мм для верхньої кришки (нижня частина танка);
 • чавунний колосник або сталева арматура діаметром від 16 мм, якщо тонше, її швидко поведе;
 • труба від 100 мм для димоходу;
 • кран зливу води із бака;
 • сталевий лист для захисту підлоги;
 • готове оброблення для труби.

Щоб зробити духовку красивою, ви можете придбати ковані фігурні продукти, які зварюються до зовнішніх стін.

Двері з чавуну не підходять сталеві печі, оскільки два металеві кухарі вдома не працюватимуть.

Послідовність виготовлення

Креслення банної печі з металу з точними розмірами можна адаптувати під власні потреби. Досить пропорційно зменшують або збільшують розмір кожної частини.

Алгоритм виготовлення печі з вбудованим баком:

 • Метал розміщується на необхідних розмірах. Марки використовуються домашніми дротяними шашками або придбаними кранами.
 • Різи проводять болгаркою, краї зачищають.
 • Справа зроблена, зверніть увагу на герметичність швів. занурення карбонатного газу отруйним, а дим знаходять у парі неприємного. Кришка не.
 • Ми зварюємо тримачі для зерна, якщо це необхідно, зварити сталеві пластини між печі та плутати, щоб зменшити прогалини, що великі незаконні шматки палива провалюються.
 • Tuck зроблено. Дно повинна бути виготовлена ​​з сталі товщиною 8 мм, щоб вона не швидко пожежа. Розмір повинен відповідати розміром кришки печі. Перевірте герметичність швів, якщо це необхідно, заварити виявлений потік.
 • Зварює танк до верхньої кришки корпусу печі.
 • Вирізати двері з вогню і розлючена. Зварюють їх до петлі тіла.
 • Трубка димоходу видаляється через задню стіну. Ви можете застосувати схему, коли труба пропускається всередині бака для води. Для цього потрібно буде розрізати отвір у товстому металі, що нелегко.
 • Встановіть печі на місці та підключіть димар. Область метра з печі виготовляється з труби з товщиною стінки від 3,5 мм. Тонкий метал гарячий і швидко смажений.
 • Провести тест підробки, усунення витоків диму.
READ  Екран на батарею своїми руками із МДФ

Якщо тестовий вогонь успішно пройшов, використовуйте печі в звичайному режимі.

Види цегляних кам’янок

Будь-який нагрівач має паливо з решіткою. Під ґратами ставлять зольник для збору відходів та подачі свіжого повітря при відкриванні піддувальних дверцят. Печі постійні та періодичні ефекти, в них вбудовані з контейнером для опалення води.

 • Постійної дії. Будівництво обладнано тонкими стінками та невеликою кількістю каменів. Підтримує 300 350°С, у таких печах є автоматика для контролю та координації нагрівання. Використовуйте рідке, тверде, газове паливо, електрику. Для ванни, вони поклали електричний нагрівач з залізним ящиком зверху, де вони застосовують камені.
 • Періодична дія. Проста піч для ванни з руками з цегли краще побудувати в сімейних ваннах з невеликим процесом. Економічне нагрівання нагрівається димом у нижньому шарі до 1000 ° С, а у верхній. 600 ° С. За допомогою цього режиму сажі на стінах горить. Вогнища періодичної дії є потопаючи перед процедурою ванни, після чого дрова не ставить. Червоно-гарячі бруківки дають суху пару хорошої якості.

Компактні пристрої використовують дрова, вугілля, брикети. Результат дуже гаряча пара, а температура в паровій камері ванни досягає 140 ° С.

Особливість полягає в тому, що вторинні гази йдуть у верхню порожнину камери через слоти, а дим на каналах проходить через отвір спереду. Бічні стінки роблять подвійними, між оболонками ходить розпечене повітря.

У малогабаритному пристрої обсяг для бака та каміння становить по 40 л, при цьому в банній печі з відкритою кам’яницею з цегли водогрійну ємність ставлять поряд з камінням. Швидкість підігріву регулюють азбестовою прокладкою між ними.

У нижній пласт каміння укладають сталеві елементи для швидкого нагрівання. У плиті передбачена чавунна плита 47 х 20 см завтовшки 10 мм.

Окремо не встановлювати водонагрівач, використовуйте тепло для нагрівання рідини. Танк може бути розташований у нижній частині або вище дизайну.

 • Вгорі печі канал підйому диму потрібно скласти у вигляді зигзагу, щоб збільшити час контакту розігрітого повітря з кладкою. Завихрення від цегли, що виступають, забезпечують тепловіддачу. Демпфер повертається до піднімального каналу, а резервуар і камені покриті легкою кришкою листової сталі.
 • У пристрої з баком знизу топка має велику довжину, також збільшено об’єм камери для укладання каміння. Внизу є демпфер для додатків. Нижче розташування котла зручна при розливу води та вибирають його після нагрівання. Швидкість опалення є найбільш ефективною, t. до. Кінець коней поставляється з вогню, інші три сторони контактують з гарячим повітрям.

Ви можете зробити укладання ванну печі з власними руками і практично без водонагрівача. Поворотний димар проходить через кам’яний клапан. Піддон для нагрівальних елементів виконується у вигляді контейнера з стінками під нахилом, що нагрівається від регулярного циркулюючого повітряного повітря. Вся увага приділяється підігріву каміння.

Варіанти конструкцій

Незалежно від формату, роблять банні печі з труби 530 мм і більше, але максимальний перетин – 600 мм. Такий діаметр вважається оптимальним для якісного обігріву парної без перевитрати палива.

Крім неї знадобляться інші матеріали:

 • листова сталь для виготовлення торцевих стін, перемичок;
 • труба для димоходу діаметром 100-150 мм;
 • готові або вирізані з листа дверцята для топки та зольника;
 • петлі для дверей;
 • бак із нержавійки;
 • прутки арматури для колосників або готові чавунні колосники;
 • сталеві куточки та смужки.

Конкретний список необхідних матеріалів та їх кількості визначають за кресленням обраної чи самостійно вигаданої конструкції. Новачок і людей, далеко від цієї сфери, краще використовувати готові перевірені схеми, щоб плита з труби гарантовано бути надійною, безпечною та ефективною, з оптимальним об’ємним співвідношенням нагрівання та вогню.

Вертикальні печі з проточною та ізольованою кам’яницею

Будова топки однакова для всіх різновидів печей: вона розділена колосниковими гратами на зольник і розташовану над ним камеру згоряння. Обидва відсіки оснащуються дверцятами, але зольник зручніше робити у вигляді висувної скриньки.

READ  Якщо ви засинаєте з землею кавою в кавовій машині

Якщо піч робиться без виносного тунелю, то отвори топки в стінці труби слід вирізати особливо акуратно, щоб використовувати вирізані шматки металу в якості дверей.

Домашні печі для ванни з труби може бути з ізольованим або біговим каменем.

 • Дно бігового ланцюга робить решітку, як і решіт у печі, так що камені теплі безпосередньо з полум’я та димових газів, що проходять через них.
 • У ізольованому гравці, в ньому розмножується труба, яка потім проходить через котел.

Обидва варіанти мають свої особливості. У біговому кріслі, камені сильніше, ніж і дають хороші пари, але вони знищуються швидше, і можна парувати лише після повного згоряння дров. З ізольованою парою, ви можете надрукувати і при спалюванні палива, самі камені довші, але нагріваються гірше.

Влаштування кам’янки з водяною сорочкою

Більшість різновидів кам’янок, у тому числі саморобних, можна доукомплектувати баком для води з бічним розміщенням. Виключення. це печі з цегляною областю: часто ретельно демонтаж частина цього екрана досить проблематично.

Якщо екран каменки виконаний сталевим кожухом, на ньому розмічають вікно за розмірами бака. Потім у кожусі вирізують фрагмент менше розмітки по 15–20 мм з кожного боку та прибирають теплоізоляцію за наявності такої. Відступ від розмітки утворює смужку з кожного краю, яка згинається всередину: потрібно лише зробити косою порізу в кутах, а потім вставити відповідну товщину між корпусом та екраном, після чого плата відновлюється ціана.

Найбільш складне завдання – виконати якісне зварне з’єднання стінок бака з корпусом печі. У той же час необхідно правильно вибрати матеріал. для печей вуглецевої сталі, танк також повинен бути “чорним”. Зварювання необхідно вести в м’яких режимах, щоб, з одного боку, не порушити структуру стін топки, а з іншого — не пропалити метал стін бака.

Найбільш вигідно тимчасово розібрати кам’яну кладку та покласти пекти набік, щоб проводити зварювання у нижньому положенні. Ви не повинні вітати резервуар до кам’яних стін, це буде більш правильним, щоб побити свої краю 10-15 мм і провести шов вздовж краю отриманого недоліку.

Особливості, види металевих та цегляних печей

Простий у своїй формі металеві ванни можуть відрізнятися дещо в дизайні. Класичний, найлегший у виробництві опції є буржуть. По суті це металева коробка з дверима і трубою. Однак ця форма вважається неекономічним: споживання палива велика, а теплоносія невелика. Товщина металу для сучасної ванної печі, більш економічний тип не повинен бути занадто великим, оптимальним. 4-5 мм.

Деякі власники роблять комбіновану печі для своєї ванни, ядро ​​якого складається з металевих аркушів, а за межами дизайну розміщується цегли. Таким чином, вона досягається для зменшення пожежної небезпеки та покращення рівномірності навколишнього опалення. Основою для встановлення такої печі може стати бетонна плита, викладена керамічною плиткою, вогнетривка цегла або металевий лист.

Серед малих різноманітних видів металевих купальних плит виділяються три основні типи: закриті, відкриті печі та комбіновані. Перший вид відрізняється повністю закритою ділянкою спалювання та невеликими розмірами. Відкриті печі містять у своїй конструкції місця для розкладки каменів, що нагріваються, які не закриваються.

Зазвичай печі домашньої пральної печі для ванни розташована на премії, а частина з потеплінням каменів. безпосередньо в пару. Щоб правильно експлуатувати відкриту пічку, необхідно подбати про максимальний дотик каменів із зовнішньою поверхнею топки.

Що стосується комбінованих печей, у них є додаткова можливість нагріти повітря в приміщенні. Це може бути зроблено, оснащення конструкції труб мережею, яка прикріплена до печі через сопло, а потім виводячи, щоб вони охоплювали весь банний комплекс навколо периметру. Коли паливо в топці печі горить, енергія, що утворюється, нагріває повітря, після чого він починає циркулювати по трубній системі. У цьому випадку постачання нагрітого повітря здійснюється шляхом переміщення спеціальної решітки у вигляді клапана.

Самі цегляні печі є безпечнішими, ніж метал, а також більш зручні. Причина полягає в поступовій та однорідності розігрівання навколишньої печі. Місце будівництва такої плитки потрібно ретельно вибирати. Нагрівальний елемент повинен бути розташований поблизу стіни кімнати, але не ближче до двадцяти сантиметрів від неї.