Чи потрібна армувальна сітка для теплої підлоги

Article

Укладання поліетилену для теплої водяної підлоги

Далі технологія монтажу теплої водяної підлоги передбачає настилку поліетиленової плівки:

Увага! Не треба витрачатися на всякий там фольгоізол, пенофол тощо. п., нічого реально корисного ці матеріали не додадуть, а лише зайві витрати.

Біля стін залишається запас у 50 мм, і цей запас заштовхуємо (шпателем або кельмою) між пінополістиролом та стіною (демпферною стрічкою).

Стики між смугами плівки робимо внахлест 10 15 см і проклеюємо скотчем (втім, можна і без нього):

Призначення сітки

Чи потрібна армуюча сітка при заливанні підлог з обігрівом? Укладання не є обов’язковим, але фахівці радять його використовувати. Адже з її допомогою можна отримати ряд позитивних ефектів, таких як:

 • Підвищення міцності та довговічності. вона вбереже конструкцію від деформації при нагріванні системи, а отже і від утворення тріщин.
 • Рівномірний розподіл навантаження на підставі меблів та фінішного покриття.
 • Зниження витрати цементу під час приготування суміші.
 • Зменшення товщини стяжки, причому на якості міцності пристрою це не впливає.
 • Можливість фіксації нагрівальних елементів до неї.
 • Збільшення продуктивності системи. Не дозволяє нагрівальному кабелю або трубам, якими циркулює теплоносій прилягати впритул до основи. Адже в простір між ними має проникати цементний розчин, це підвищує тепловіддачу підлоги.

Крім того, використання армованої конструкції дозволяє отримати найбільш рівну поверхню.

Чи можна класти армуючу сітку на труби теплої підлоги

У цій статті розглянуто покроково технологію монтажу теплої водяної підлоги з бетонною стяжкою. До цього моменту має бути закріплена по низу стіни демпферна стрічка та зроблено інші підготовчі роботи, про які йшлося у статті Монтаж демпферної стрічки для теплої підлоги. Якщо у вас так і є, то читайте далі.

при монтажі теплої підлоги відносна вологість підлоги (чорнової бетонної основи, якщо підлога укладається на таку) не повинна перевищувати 85% (інакше надмірна волога випаровуватиметься і прагнутиме назовні, через що чистова стяжка може лопатися). Якщо використовується дерево або матеріали на його основі, то відносна вологість не повинна перевищувати 70% (інакше дерево буде «вести», підлога змінювати форму, покриття тріскатися і т.п. д.).

Висновок: все, що написано в цій статті нижче, робимо тільки після висихання чорнової стяжки.

Якщо теплоізоляція є піною або пробкою або т. Р. Матеріали, нічого сказати: це листовий матеріал, який складений, скляк з скотчем, а над трубою.

Якщо спеціальна полістирольна система використовується для укладання трубопроводів (з канавками під трубою), то також немає проблем. такі аркуші мають пази, як ламінат або циркулююча дошка, через яку вони приєднуються:

Але не завжди можна придбати такі спеціалізовані продукти, або це не для кишені. Тоді ви можете купити пінополістиролну піну 5-10 см товщиною. Листи пінополістиролу також мають пази для підключення:

Якщо вже й на екструдований пінополістирол фінанси не тягнуть, то можна взяти пінопласт достатньої щільності (від 35 кг/м3 або більше), тільки листи пінопласту бажано між собою склеювати, наприклад, монтажною піною: піною трохи набризкали, з’єднали листи та… власне, це Усе. Втім, на мене так краще не економити копійки і не додавати собі мороки, а все ж таки купити екструдований полістирол: тепла підлога робиться не на один сезон, так що, заощадивши на утеплювачі, можна влетіти на якості опалення. Крім того, важливий показник щільності пінопласту, адже на нього ляже навантаження від усього, що вище. а написаному на пінопласті вірити можна не завжди!

потрібна, армувальна, длить, тепло, підлоги

Ще раз: Екструдований пінополістирол – найкращий вибір і за щільністю та теплопровідністю. Білий пінопласт щільність 18, 20, 22 кг/м3 – зазвичай, так що він не годиться. Краще купити як утеплювач для теплої підлоги екструдований пінополістирол і спати спокійно.

Скільки потрібно купити утеплювач для теплої підлоги? Утеплювач покриває всю площу, тому вважаємо площу будинку (якщо є приміщення, де тепла підлога не потрібна, то ці приміщення не рахуємо). Але треба врахувати підрізування, зазвичай на неї додається до 5%. Ну і отримане число помножити на кількість шарів утеплювача.

Отже, плити полістиролу мають паз, що дає щільне з’єднання. Укладаємо перший лист полістиролу в кут кімнати, щільно притискаючи до стін. Плити кладемо написом вгору:

Потім укладаємо решту листів, щільно підганяючи їх один до одного:

Де потрібно обійти перешкоди (колони, наприклад), підрізаємо листи. Полістирол ріжеться добре звичайним гостро відточеним ножем, ніяких електричних пристроїв не потрібно. Наносимо волосінь відрізу маркером по лінійці, підкладаємо під лист що-небудь, про що ніж не затупиться, і – ріжемо. Все просто.

Щоб утеплення було якісніше, кладемо наступний ряд так, щоб листи були у шаховому порядку:

При необхідності так само настилаємо другий шар полістиролу, теж намагаючись, щоб стики нижнього перекривалися листами верхнього шару. Ще краще другий шар утеплювача покласти перпендикулярно першому (тобто якщо перший шар покладено вздовж кімнати, то другий поперек).

При правильно влаштованому теплому полі температура теплоносія невелика (3240 градусів). Це означає, що потрібно не скупитися на теплоізоляції, а класти її не менше 100 мм завтовшки, а краще 150 мм. У цьому випадку ви не обігріватимете поверхню планети тепло не йтиме в землю. На теплоізоляції не економимо!

Одного шару якого-небудь фольгоізолу як утеплювач ЗОВСІМ НЕ достатньо! До того ж, поверх фольгованого утеплювача бетон не заливають: компоненти бетону роз’їдають фольгу дуже швидко.

Важливо! Полістирол витримує розподілене навантаження, але легко проминається, якщо на нього навіть просто наступати босоніж, тим більше на підборах, і тим більше якщо ставити всякі важкі предмети. Висновок: не залишаємо всю цю систему надовго відкритою, а відразу укладаємо наступні шари, опресовуємо та застилаємо чорновим покриттям.

Далі технологія монтажу теплої водяної підлоги передбачає настилку поліетиленової плівки:

Увага! Не треба витрачатися на всякий там фольгоізол, пенофол тощо. п., нічого реально корисного ці матеріали не додадуть, а лише зайві витрати.

Біля стін залишається запас у 50 мм, і цей запас заштовхуємо (шпателем або кельмою) між пінополістиролом та стіною (демпферною стрічкою).

Стики між смугами плівки робимо внахлест 10 15 см і проклеюємо скотчем (втім, можна і без нього):

Можна обійтися і без цієї сітки (про що буде далі), кріплячи трубу кліпсами. Але якщо під трубою товстий полістирол, наприклад, 100 мм, то кріпити кліпсами проблематично: потрібно використовувати дуже довгі шурупи, адже кріпити трубу треба не до утеплювача, а до чорнової стяжки. Арматурна сітка дозволяє обійтися без цих численних та глибоких засвердлювань. Та й стяжка вийде надійнішою, що важливо, якщо в кімнаті (а це як правило) стоятимуть важкі меблі.

Крім того, інше призначення арматурної сітки. створення простору між металопластиковою трубою та утеплювачем. У цей простір при заливці стяжки теж потрапляє розчин, внаслідок чого тепловіддача підлоги краща, ніж якби труба просто без зазору лежала на утеплювачі.

Замість арматурної сітки можна класти склопластикову арматуру:

Вона дорожча, зате не поступається за міцністю і не іржавіє. Між основою та сіткою бажаний зазор, розмір якого приблизно 1/3 від товщини «пирога». Втім, не обов’язково щось там вираховувати з точністю до міліметра, просто потрібно зробити підкладки у різних місцях сітки, щоб вона на цих підкладках висіла:

Тільки за такого стану сітка виконує свою армуючу роль по-справжньому.

Розкладаємо сітку з осередком 150х150 мм або 100х100 мм, що залежить від вибраного кроку труби. На фото нижче варіант, коли основна площа викладена сіткою з осередком 150х150 мм, а у крайової зони (вздовж вікна) сітка з осередком 100х100 мм, т. до. крок труби тут передбачається менше, щоб компенсувати підвищені тепловтрати:

Арматурна сітка буває зварена із дроту діаметром 3, 4 або 5 мм. Зрозуміло, що остання буде найжорсткішою, а стяжка надійною. Крім того, сітку з тоншого дроту треба кріпити, щоб вона не корбатилася. Кріпиться сітка, знову-таки, до чорнової стяжки (потрібні шурупи з дюбелями, довжина яких, як легко здогадатися, залежить від товщини утеплювача; витрата шурупів 6 шт. на 1 м2). Але якщо сітка з п’ятиміліметрового прутка, то вона добре лежатиме за рахунок власної ваги. Якщо ж чорнової стяжки зовсім немає, а тепла підлога укладається на ґрунт, то брати арматурну сітку із прутка 5 мм просто обов’язково!

Ще у арматурної сітки зазвичай бувають такі вусики:

Їх наявність не така корисна, як шкідлива, як шкідлива присутність будь-якого гострого предмета, що стирчить. тому правильно буде відкусувати їх кусачками.

Водяна тепла підлога. Про армування, меблі, опресовування та дискомфорт

Можна, але доведеться миритися з незручностями при кріпленні труби теплої підлоги, про що сказано вище. І все ж таки такий варіант не слід виключати, тому кілька слів про нього.

Влаштування водяної теплої підлоги без використання арматурної сітки це малобюджетний варіант. У такій підлозі складові: утеплювач, поліетиленова плівка, труба теплої підлоги. Заощаджуємо на арматурній сітці. Але в монтажі цей спосіб більш ретельний.

Отже, технологія монтажу теплої водяної підлоги без арматурної сітки така:

Тепер на плівку наносимо розмітку відповідно до кроку труби: робимо позначки на потрібній відстані (якщо крок труби передбачається 150 мм, то відстань між лініями приблизно 170 мм, тобто по осі труб) одна від одної по всій площі приміщення і потім проводимо через них лінії, вздовж яких має укладатися труба.

Тепер розкочуємо трубу по розмітці та кріпимо її: свердлимо пеоратором отвір у чорновій стяжці (!) крізь полістирол, потім вставляємо пластиковий дюбель, трубу обертаємо заздалегідь підготовленою кріпильною стрічкою, шурупом (дюбель-цвяхом) протикаємо цю стрічку і заганяємо в дюбель. І так багато, багато, багато, багато разів через 1…1.2 м по всій довжині труби, особливо відповідально на закругленнях

(Власне, такий варіант монтажу теплої підлоги розглядався у статті про власне укладання труб, там достатньо фото, наводити їх по новій тут не стану.)

READ  Подвійна смажена сковорода з ефектом духовки

Тёплый пол. Не делайте стяжку, не узнав это!

При розкладці «равликом» кріпити трубу зручно спочатку на кутах і по серединах довгих ділянок. При укладанні «змійкою» на закругленнях і теж по серединах довгих ділянок. А потім додати кріплення, де потрібно.

Виконувати таку роботу зручніше, мінімум, удвох: одна людина розкочує трубу, друга гніт, свердлить та кріпить. А втрьох ще зручніше: 1. розкочує, 2. свердлить і гніть, 3. кріпить.

Потрібно пам’ятати, що від усіх конструкцій (колон, зовнішніх або внутрішніх стін) труба повинна бути на відстані як мінімум 10 см, щоб вона не потрапила потім «під роздачу» при кріпленні плінтусів та ін.

Є ще способи відвернутися від арматурної сітки використовувати готові модулі від виробників теплих підлог. Наприклад, такі листи з виїмками під трубу:

Або такі – з приклеєними пінопластовими пластинами:

Тут нанесена розмітка для простоти укладання труб потрібного кроку, і труба просто по цій розмітці розкочується та кріпиться:

Між бобишками труба вставляється і кріпити її не потрібно:

Але це вже не бюджетні варіанти. Тим не менш, трохи торкнемося технології монтажу теплої водяної підлоги на мати з бобишками.

Мати з бобишками (наприклад, від Rehau) укладаються, починаючи з кута кімнати та зліва направо. Чому зліва направо? Якщо розглянути, то легко виявити з двох сторін мат зачеплення (такі пелюстки) для фіксації труби:

А вздовж двох інших країв боби без пелюсток:

Так ось, бобишки без пелюсток – це свого роду замок, на який кладеться та пристібається наступний мат.

Ріжуться такі мати тонким гострим ножем.

Виходить, що найскладніше тут – це підготовчі роботи: вирівняти стіни та підготувати основу; а укласти мати і розкотити по них потім трубу не проблема.

І ще один спосіб зробити без арматури додати армуюче волокно до бетону. Наприклад, він також виробляє Rehau у таких пакетах:

Armovat або арматурні волокнисті змішувачі разом з бетоном у бетонному змішувачі, а також заливають стяжку, обіймається без інших арматури (без арматурної сітки).

Це все інсталяційна технологія теплого водного підлоги, за винятком макета труби та наповнення стяжку, що ми говоримо в інших статтях.

Є два основних типи підлоги з підігрівом:

У цій статті ми будемо говорити про воду теплих підлог (VTP).

Спеціальна труба (поліпропілен, металопластик, поліетилен) закладено під зв’язуванням, який циркулює воду, нагрівається газовим або електричним котлом.

Пристрій стяжки проводиться після гідравлічних випробувань системи. в систему закачується вода (або повітря), фіксується тиск і за показаннями манометра відстежується витік або його відсутність.

Труби, що застосовуються для укладання в систему «тепла підлога»:

 • труба із зшитого поліетилену (РЕХ),
 • поліпропіленова труба (PPR),
 • металопластикова (металополімерна) труба (PEX-AL-PEX),
 • мідна труба

Детально про види труб для теплої підлоги

Товщина стяжки над трубою має бути не менше 30мм (рекомендована 40мм). Це пов’язано з тим, що при меншій товщині не буде рівномірного розподілу тепла по поверхні стяжки і може спостерігатися ефект теплової зебри.

Оптимальна товщина стяжки при влаштуванні системи «тепла підлога» становить 60-100мм від основи (без урахування товщини труби).

Чим більша товщина стяжки, тим довше вона виходитиме на стабільний опалювальний режим від моменту включення. Але в той же час — чим товстіша стяжка, тим більша іннерційність системи.

Існує два основних типи укладання труби теплої підлоги: паралельний (змійка) та спіральний (равлик). Метод «змійка», у свою чергу, поділяється на одинарну та подвійну.

Найефективнішим методом, у плані рівномірності прогріву основи, є спіральний метод (равлик).

Як видно з малюнку нижче (та й просто логічно) — найнеефективнішою в цьому плані є одинарна «змійка», т.до. тепмература на кінці подачі гарячого потоку буде значно вищою, ніж температура в районі обратки (вода в трубі, проходячи весь шлях, віддає свою температуру стяжці і повертається вже досить охолола).

Подвійна «змійка» трохи виправляє цю ситуацію на краще, тут прогрів буде більш рівномірним.

Крок укладання труби може бути 100-300мм, залежно від конструктивного рішення.

Довжина труби одного контуру не повинна перевищувати 80-90м.

У районі холодніших зовнішніх (зовнішніх) стін приміщення рекомендується збільшити частоту укладання труби, щоб компенсувати нижчу температуру.

Якщо це зробити не вдається з тих чи інших причин, тоді є інший спосіб компенсувати нижчу температуру біля зовнішніх стін.

Потрібно укладати трубу з потоком теплоносія, що подає, ближче до зовнішніх стін і холодних зон.

Під стяжку з теплою підлогою обов’язково потрібно укласти шар теплоізолюючої підкладки, яка запобігатиме витоку тепла в основу та попадання холоду з основи.

Як правило, такою підкладкою є пінопласт. екструдований або звичайний. Рідше застосовують щільну мінеральну (кам’яну) вату або спінений поліетилен (ППЕ).

Оптимальна товщина теплоізоляції 30-100мм, залежить вона від тепловтрат та теплового режиму приміщень.

Для цокольних поверхів і підлог «по грунту» товщина теплоізоляції має бути 90-100мм, в інших випадках, як правило, достатньо 30-50мм.

У поодиноких випадках, якщо висота пирога підлоги не дозволяє використовувати більш товсту підкладку, можна використовувати 10мм ППЕ (ізолон, пенофол, фольгоізол тощо).п.), але ви повинні розуміти, що цим ви ризикуєте збільшити тепловтрати вашої системи опалення.

Хтось говорить про необхідність такої підкладки під трубу ТП та її властивість відображення тепла у напрямку вгору.

Інші стверджують, що такі фізичні закони не діють у щільному середовищі і ця підкладка там абсолютно марна.

Водяна тепла підлога. Про армування, меблі, опресовування та дискомфорт

Щиро кажучи, особисто я не вважаю фольгу обов’язковою у влаштуванні теплих підлог. Упевнений, що для хорошої теплоізоляції цілком достатньо одного пінопласту.

Також при влаштуванні стяжки по теплій підлозі обов’язково необхідно використовувати армувальну сітку з осередком 100100мм або 150150мм і товщиною 3-4мм, укладену над трубами теплої підлоги.

Сітка, яка укладена під рубою ТП і до якої ця труба кріпиться, є тільки кріпленням труби — армувати вона не буде. У такому разі потрібно буде використати додатковий шар армосітки над трубою ТП.

Дуже бажано використання пластифікатора для теплої підлоги.

Одна з властивостей плестифікатора. це ущільнення суміші, що спричиняє збільшення теплопровідності стяжки.

Чим менша теплопровідність стяжки, тим вище потрібна температура теплоносія і тим вище будуть витрати на опалення.

Як і сама система «тепла підлога», стяжка обов’язково поділяється на контури по 15-30м2.

Відокремлюються ці ділянки м’якою демпферною (крайовою) стрічкою, яка відіграє роль компенсаційного шва.

Приклади поділу контурів теплої підлоги деформаційними швами:

Для запобігання пошкодженню стяжки внаслідок її теплового розширення потрібно розділяти стяжку з теплою підлогою на ділянки, які не повинні перевищувати площу 30м2. У той самий час максимальна довжина однієї із сторін цих ділянок має перевищувати 8м.

Стяжку в приміщеннях, що мають L-, T- та Z-подібну форму, слід розділяти як показано на малюнку. від кута, щоб у результаті виходили учётки, що мають квадратну або прямокутну форму.

Таким чином стяжка буде найменше схильна до розтріскування і руйнування.

У той же час слід враховувати те, що петлі окремих контурів теплої підлоги не повинні проходити через деформаційні шви. Допускається тільки перетин транзитних труб, ідущик до іншого контуру системи, що гріє.

У місці перетину швів труби повинні бути одягнені в захисний кожух (гофрована труба або утеплювач).

Демпферна стрічка. це стрічка зі спіненого поліетилену, яка укладається по периметру приміщення між стяжкою та стінами.

Вона компенсує температурне розширення стяжки і є теплоізолюючим матеріалом, що запобігає тепловтратам через стіни, що примикають до стяжки.

Чи потрібна армуюча сітка для стяжки теплої підлоги

Найміцнішими покриттями, що служать для вирівнювання підлог, є стяжки – бетонні або цементно-піщані. З урахуванням технології змішування та заповнення вони служать протягом довгих десятиліть, не вимагаючи ремонту. Однак і у стяжок є вагомий недолік. вони не відрізняються міцністю на розтяг, тому при навантаженнях, що розтягують, легко тріскаються. Наприклад, у процесі висихання або при зрушеннях на неміцній, «плаваючій» підставі. Щоб не допустити утворення тріщин, виконують армування стяжки шляхом введення в її товщу армуючих елементів.

Армована стяжка. це, по суті, окремий випадок залізобетонного виробу, здатного витримувати навантаження на стиск, вигин, розтягування. Армують елементи, закладені в тілі стяжки, виконують такі функції:

 • оберігають від появи мікротріщин під час висихання стяжки;
 • захищають від утворення тріщин та їх розширення при дії механічного тиску чи вібрацій;
 • підвищують міцність стяжки;
 • попереджають просідання основи;
 • збільшують термін експлуатації стяжки.

Звісно, ​​армування – процес необов’язковий. І в більшості випадків індивідуального будівництва, стяжка ідеально справляється з його функціями без зміцнення елементів.

 • Стяжка укладається на ненадійну, «плаваючу» основу, схильну до вигинів і розтягувань. Наприклад, при влаштуванні багатошарової підлоги, коли стяжка заливається на тепло-, звуко-або гідроізоляційний прошарок. Такими прошарками можуть бути плити мінеральної вати, ЕППС, пінопласт, поліетиленові плівки і т.п.п. Неміцними рухомими основами є також засипки із щебеню, керамзиту і т.п.п.
 • Потрібно зміцнити стяжку в місцях підвищеного навантаження. під печами, камінами, верстатами, механізмами тощо.п.
 • Виконується товста стяжка – понад 50 мм завтовшки.

Зазвичай стяжки в будинках і квартирах є тонким шаром цементно-піщаного розчину товщиною 30-40 мм, який використовується для вирівнювання підлоги по існуючих залізобетонних плитах. У цьому випадку міцна основа не дозволяє виникнути навантаженням, що розтягують, що призводить до деформацій. І тому підкріплення таких стягів не виконується.

Для армування стяжки можна застосувати такі матеріали:

 • металеву сітку (у тому числі і дорожню, спочатку призначену для зміцнення дорожнього полотна);
 • полімерну сітку – із пластмаси;
 • скловолоконну сітку;
 • фібру – мікроволокна з поліпропілену, скла, базальту, металу (сталі).

Найбільш міцне та надійне армування виконується за допомогою металевих сіток, які розподіляють навантаження у конструкціях стяжок та оберігають їх від руйнувань при згині. Металеві сітки здатні зберігати форму товстих стяжок, що зазнають значних навантажень – у цехах, на складах, у торгових центрах, офісах. В індивідуальному будівництві армування металевими сітками є гарантією безпроблемної експлуатації стяжки протягом багатьох десятиліть.

Полімерні та склопластикові сітки слабкіші працюють над розривом, ніж метал, тому вони використовуються для стяжок, що підлягають низьким рівням. Як правило, це — підлога в квартирах та приватних будинках.

Для посилення стяжок також застосовують фібру – насипні волокна з різних матеріалів, які втручають до складу розчину. Використання фібри скорочує ризик виникнення усадкових мікротріщин, робить стяжку монолітною та підвищує її ударну міцність. Але замінити «силове» армування сітками фібру не в змозі. Іншими словами, стяжка з фіброю зможе ідеально висохнути без тріщин і усадки, але чинити опір великим розтягуючим і згинальним напругам не зможе.

READ  Як підвищити тиск у теплій підлозі

Розберемося з кожним видом армуючих елементів детальніше.

Спеціальні металеві сітки для армування виробляють із сталевого дроту ВР-1, з’єднаного точковим зварюванням. Діаметр дроту – 2,5-6 мм.

Дріт в армуючій сітці утворює квадратні або прямокутні осередки різного розміру – від 50 мм до 200 мм. Чим менше осередку, тим більше в сітці використаного металу, відповідно, вища міцність армування. Найпопулярніші сітки виготовляють із дроту діаметром 3 мм, з квадратними осередками зі сторонами 100 мм, 150 мм, 200 мм.

Постачаються сітки в рулонах або картах (аркушах). Рулони простіше у транспортуванні, однак «скрутити» таким чином можна тільки сітку з тонкого дроту завтовшки не більше 2-3 мм. Стандартна ширина таких рулонів – 1-1,5 м, довжина досягає 25 м. Основну ж частину армуючих сіток випускають у картах з розмірами 0,5х2 м, 1х2 м, 2х3 м, 2х4 м і т.д.п.

Головні переваги металевої сітки для армування:

 • висока міцність на розрив, що при армуванні передається стяжці;
 • стійкість до температурних перепадів, нагрівання, заморожування;
 • сполучна здатність, що дозволяє зберігати форму стяжки навіть при високих навантаженнях;
 • необмежений термін служби.

Основною метою металевої сітки є розподіл навантаження в товщину стяжку, збільшити його силу і тим самим зменшити ризик сприйняття, тріщин, обраних та будь-яких інших деформацій. Дротові стрижні сітки беруть на себе напругу, що розтягує, і захищають конструкцію підлоги від руйнувань при згині та розтягуванні. Відповідно, збільшується несуча здатність стяжки.

При армуванні сітку закладають усередину стяжки – у нижню третину її товщини. При цьому сітка повинна бути обов’язково піднята над чорновою підлогою, щоб працювати в тілі стяжки, а не за її межами. Підняти сітку над основою можна, встановивши її на спеціальні пластмасові підставки необхідної висоти (використовуються також шматочки гіпсокартону або іншого подібного матеріалу).

Для укладання стяжки, армованої металевою сіткою, виконують наступне:

 • Очищають поверхню підлоги від сміття, шматочків бетону, що відшарувалися, пилу.
 • Всі виявлені щілини та тріщини заповнюють розчином або шпаклівкою.
 • Грунтують поверхню.
 • При необхідності, розміщена на грунтовій основі гідро-, теплового або звукоізоляційного матеріалу.
 • Визначають висоту стяжки. Для цього за допомогою гідрорівня або лазерного рівня по стінах приміщення роблять позначки (на одній висоті). При з’єднанні всіх отриманих точок отримують абсолютно рівну, щодо горизонту, ліску. Від цієї лінії вимірюють відстань до існуючого рівня підлоги – у кількох точках. Там, де відстань буде мінімальною, – найвища точка підлоги, від неї можна «відраховувати» бажану товщину стяжки (тут товщина стяжки буде найтоншою). Від найвищої точки нагору відміряють товщину стяжки (мінімальна товщина 2,5 мм), відзначають цей рівень на стіні. По знайденій точці проводять нову горизонталь – по ній і проходитиме поверхня майбутньої стяжки.
 • Монтують сітку, укладаючи її полотна внахлест мінімум на один осередок.
 • На сітці встановлені керівники маяки (металеві профілі, рейки, дошки), закріплюючи їх у цементно-піщаному розчині або з гвинтами. Маяки виставляють строго за рівнем, так, щоб їхня верхня частина знаходилася врівень з поверхнею майбутньої стяжки (по лінії, заздалегідь зазначеної на стіні). Відстань між маяками – близько 1 м, але не більше довжини використовуваного правила, яким витягуватиметься стяжка.
 • У проміжки між маяками заливають розчин та розрівнюють його, витягуючи правилом.
 • Через кілька годин, коли на стяжці з’явиться опорна поверхня (перестануть утворюватися сліди), виймають маяки та закладають поглиблення від них свіжим розчином.
 • Щоб уникнути швидкого висихання розчину та утворення тріщин, протягом 5-7 днів поверхню стяжки змочують водою. У спекотні дні додатково рекомендується накривати стяжку поліетиленовою плівкою або іншим матеріалом, що вологоутримує.

Таким чином, процедура армування не набагато ускладнює технологію створення стяжки. У той же час значно збільшується його експлуатаційні характеристики.

При армуванні ненавантажених стяжок завтовшки до 80 мм металеву сітку можна замінити полімерним аналогом – сіткою з поліпропілену (пластику).

Пластикова сітка, на відміну від металевої, легша та еластична. Це дозволяє їй розтягуватися, не деформуючись та зберігаючи всі свої якості. Ця властивість може бути дуже корисною при усадці будівлі. Усадочні деформації, що виникають, просто розтягнуті сітку і стяжка збереже свою цілісність. У такій же ситуації (при значній усадці) металеву сітку може «повісти» і вона розірве стяжку.

Найчастіше для армування використовують загальнобудівельну пластикову сітку – ОСС. Вона поставляється в рулонах з розмірами: ширина – 1-4 м, довжина – 10-50 м. Вага такої сітки зовсім невелика, завдяки чому її можна легко транспортувати, а потім і монтувати у стяжку будь-якої конфігурації. Скорочення працевлаштування підкріплення сприяє легкому різання поліпропіленових клітин на шматки.

Пластикова сітка не схильна до корозії, на неї не впливають агресивні середовища. Виключено появу іржі в масі цементного розчину та, як наслідок, проступання рудих плям на поверхні стяжки.

Переваги полімерної сітки як матеріал для армування стяжки:

 • підвищена еластичність;
 • виняткова міцність на розтяг;
 • хімічна інертність (не іржавіє, не вступає у взаємодію Космосу з хімічними середовищами);
 • здатність не екранувати засоби зв’язку (пластик не створює перешкод для радіоприймачів, телевізорів, телефонів, рацій.);
 • висока геометрична стабільність;
 • невелика вага;
 • легкий монтаж, завдяки чому можна заощадити на робочій силі;
 • невелика вартість.

Армування стяжки з використанням пластикової сітки виконується за тією самою схемою, що і з металевою сіткою.

Ще один варіант армування стяжки пов’язаний з використанням скловолоконних сіток. Це сітка з квадратними клітинами (як правило, 4-6 мм), виготовлені з алюмінієвого міцного скла шляхом ажурного переплетення.

Випускають кілька марок скловолоконних сіток, деякі з них просочують полімерними лугостійкими дисперсіями для покращення експлуатаційних характеристик. На це потрібно звертати увагу при покупці. Марки ССП-95 та ССДор-330 (дорожня сітка) вкриті просоченням, а їхні найближчі «родичі» ССМ-85 та ССДор-300 – ні. Лугостійкі просочення відіграють важливу роль. Справа в тому, що цементний розчин стяжки, в якому буде сітка, має лужну реакцію. Відкрите скловолокно в агресивному лужному середовищі може бути з’їдене (зазвичай це відбувається протягом 5 років). Щоб цього не сталося, сітки покривають полімерним складом, нейтральним до лугу.

Скловолокно дуже легке, не створює непотрібних навантажень на перекриття. Завдяки невеликій вазі та можливості скручування в рулони, матеріал легко транспортувати навіть на невантажному транспорті або переносити вручну.

У скробній скловолокна виконує ті ж самі функції, як пластична сітка. Тобто, запобігає виникненню усадки тріщин та місцевого руйнування, збільшує міцність стяжку.

 • низька вага;
 • висока міцність на розрив;
 • стійкість до температурних відмінностей;
 • Стійкість до водного середовища;
 • хімічна нейтральність (у випадку лужного просочення);
 • Неплідна установка.

Встановлення склопластикових сіток також проводиться як при використанні інших типів сіток.

Волокно підкріплення. це ще один варіант, який значно відрізняється від звичайної укладання в стягу місцевої сітки. Волокно. це курган з невеликих арматурних волокон (в середньому, довжиною 6-20 мм, але металеве волокно може бути набагато довше. до 50-60 мм), які перешкоджають стяжку, а після цього вони роблять одне ціле число з це. У цьому випадку, звичайно говорити про об’ємне багатонаправлене підкріплення, в якому Fibra волокна розташовані по товщині стяжку.

Фібра для стяжки може бути виготовлена ​​з металу (сталі), поліпропілену, базальтового волокна або скловолокна. Кожен вид відрізняється своїми особливостями застосування. Наприклад, якщо при армуванні важливо не навантажити стяжку, застосовують поліпропіленову або скляну фібру. Для підлог з високою прохідністю більше підходить металева фібра. Для стяжок, схильних до впливу складних атмосферних умов або агресивних речовин. фібра базальтова.

Фібра у стяжці дозволяє уникнути появи мікротріщин при висиханні розчину та усадці будівлі. Якщо тріщина все ж таки з’явилася (наприклад, від впливу силового навантаження або вібрацій), то утримати її від розширення фібра, на жаль не зможе. Тобто служити повноцінною заміною армуючим сіткам фібра не в змозі.

Для того, щоб виконати армування стяжки фіброю, необхідно втрутити насипні волокна в розчин. Перемішування виконують у бетонозмішувачі. Спочатку сухі компоненти розчину та волокна завантажують у грушу, перемішують масу протягом 3-5 хвилин. За цей час зім’ята фібра розшарується на ворсинки і рівномірно розподілиться у складі. Потім додають воду і продовжують перемішування ще 5-10 хвилин. Готовий розчин використовують для виготовлення стяжки по маякам.

 • полегшує технологію армування;
 • захищає від усадкових тріщин;
 • зміцнює стяжку по всьому об’єму;
 • підвищує стійкість стяжки до стирання;
 • збільшує водостійкість стяжки;
 • збільшує морозостійкість та опірність різким температурним стрибкам.

Особливістю фібри є і те, що її можна комбінувати з будь-якими армуючими сітками. Таким чином можна досягти найбільшого зміцнення стяжки і звести до мінімуму ризик появи як тріщин усадки, так і дефектів, що виникають під час експлуатації.

Для влаштування теплої підлоги виникає потреба заливання цементно-піщаної стяжки. Це необхідно для фіксації нагрівальних елементів у вигляді кабелю або труб з циркулюючим теплоносіями. Цементно-піщана стяжка відрізняється високою теплопровідністю, що дозволяє підвищити ефективність теплої підлоги в кілька разів. Також для влаштування опалення підлогового типу використовується армуюча сітка.

Стяжка з армувальною сіткою для теплої підлоги

Використовувати армуючу сітку для стяжки теплої підлоги необов’язково. Але якщо застосувати її, можна досягти наступного позитивного ефекту:

  значно підвищується міцність залитого бетону, збільшується його довговічність. У разі коливання температури теплої підлоги можливі деформації стяжки, які компенсуються встановленою арматурою;

Металева сітка для армування стяжки для теплої підлоги

Електрична або водяна тепла підлога облаштовується за допомогою наступних армуючих елементів:

  сітки – сталеві, із пластику або скловолокна. Вони можуть бути утворені з армуючих стрижнів, які пов’язані з зварюванням або дротом;

Арматурні вироби для зміцнення стяжки

Армуюча сітка має різні розміри осередків. Він може становити 5х5, 10х10, 15х15, 20х20, 25х25, 30х30 см. Товщина використаних стрижнів – 3-4 мм. За наявності значних навантажень на основу арматура може мати великий діаметр – 7-12 мм.

Склопластикова сітка Армпласт ідеально підходить під електричний тип опалення підлоги. Армують елементи зі склопластику можна також використовувати для посилення штукатурного шару, розчину кладки, в дорожньому будівництві. Перевагами продукції Армпласт вважаються:

READ  Бренд бетон для краватки теплого підлоги

Склопластикова арматура з піщаним покриттям та періодичним профілем

 • на відміну від сталі, склопластик не руйнується від корозії. Тому цей матеріал ефективно прослужить більш тривалий період;
 • невелика вага армуючих елементів полегшить їх монтаж. Також вони не будуть виробляти додаткового навантаження на основу;
 • Коефіцієнт розширення склопластику такий же, як і бетон. За наявності температурних коливань армуючі стрижні деформуватимуться разом із цементно-піщаним розчином. Така особливість дозволить продовжити термін служби стяжки у кілька разів;
 • склопластик міцніше стали приблизно в 2 рази. Для забезпечення певних характеристик розчину потрібна сітка зі стрижнями меншого діаметра та з великим розміром осередків;

Для стяжки теплої підлоги найчастіше вибирають саме металеву сітку. Продукт від виробника Фібраснаб відрізняється такими перевагами:

Порівняльні характеристики металевих та базальтових сіток

 • форма осередків сіток максимально наближена до квадрату. Це підвищує її жорсткість. Під час армування смуга, що встановлюється, не розтягується, що позитивно позначається на отриманих характеристиках бетонної основи;
 • підібраний ідеальний розмір кроку укладання арматурних стрижнів. Це дозволяє оптимально сильні характеристики матеріалу без перевищення металу;
 • продукція Фібрапостач виготовлена ​​з металу завтовшки 0,65 мм;
 • довжина рулону для армування становить 25 м. Це дозволяє зменшити витрати матеріалу за рахунок відсутності великої кількості стикувальних швів;

Особливістю поліпропіленової сітки вважається:

Пластикова армуюча сітка для стяжки

 • вона не боїться усадки бетону. Внаслідок деформацій поліпропіленові армуючі елементи тільки розтягуються, але не руйнуються;
 • вага пластику невелика, що полегшує транспортування та монтаж сітки. Також вона продається в рулонах довжиною 50, 100 м та шириною 1,5 м або 2 м;
 • поліпропіленові армуючі елементи мають високу міцність. Двоосна орієнтація ниток, плетіння сітки без використання вузликів, використання під час виробництва методу екструзії дозволяє досягти такого позитивного ефекту;
 • хімічна інертність поліпропіленових волокон. Вони не реагують з складом розчину, не руйнуються під впливом вологи та високої температури, не мають корозії;

Для армування стяжки теплої підлоги застосовується не звичайна сітка, а окремі волокна – фібри. Їхня довжина в середньому становить 6-20 мм. Якщо до стяжки висуваються високі вимоги щодо міцності та тріщиностійкості, тоді волокна можуть досягати 50-60 мм. Армування фібрами для пристрою опалення підлоги не дозволить зафіксувати нагрівальні елементи в потрібному положенні, але значно покращить якість залитого бетону.

Популярними виробниками фібри для влаштування теплої підлоги вважаються Спектрбуд, ПромФібраСнаб та інші. Компанії пропонують такі варіанти продуктів для армування:

  скляна фібра. Дозволяє знизити витрати цементу на 15%. Використовується для підлог, яких не пред’являють високих вимог щодо міцності;

Використання кожного варіанта армування має свої переваги та недоліки, що потрібно враховувати перед початком робіт.

Популярні виробники

Армовані сітчасті конструкції, які застосовуються для стяжки електричної або водяної теплої підлоги, випускають багато компаній. До найбільш популярних виробників відносяться:

 • Армпласт. спеціалізується на випуску склопластикової продукції, вона застосовується при заливанні електричного типу теплих підлог. Крім того, склопластиковий виріб використовується, щоб посилити штукатурний шар або розчин кладки.

Плюси склопластикового армування від Армпласт: не схильне до корозії, тривалий термін служби, має легку вагу, в 2 рази міцніше за сталеві, має схожий коефіцієнт розширення з бетоном і не проводить електричний струм.

 • Фібрапостач – випускає армовану продукцію з металевих зварних стрижнів. Сітка компанії відрізняється підвищеною жорсткістю через практично ідеально квадратну форму осередків. І оптимально вибраний крок укладання дроту дозволяє уникати матеріалу переповнені.

Вироби Фібраснаб виготовляються зі сталі завтовшки 0,65 мм, в рулонах 25 метрів, що зменшує кількість стиків. Покриті оцинкованим шаром. це захищає від пошкоджень і продовжує термін служби. Зчеплення розчину з поверхнею збільшується, за рахунок розташування ребер сітки під кутом.

 • Тепах. продукція виготовляється шляхом екструзії з поліпропілену. Даний спосіб дозволяє отримати вироби з підвищеною міцністю та гнучкістю. Тепах. відмінний варіант для укладання стяжки, що має товщину до 8 см під водяну або електричну систему обігріву підлоги.

Відмінні характеристики продукції компанії: не деформується при усадці бетону, має незначну вагу, не схильна до хімічного впливу з-за, легко піддається різанню, що спрощує процес монтажу.

 • Гридекс. спеціалізується на випуску базальтових видів. Базальтовий волокно має низьку теплопровідність, яка ідеально підходить при побудові структур для підлог. Крім того, воно не схильне до впливу агресивних середовищ, тому застосовується при армуванні з використанням цементно-бетонного розчину.

Гридекс просочує базальтові сітчасті вироби акрилатом, що покращує адгезію матеріалу. Стандартний розмір осередків у сітках, що випускаються 25 на 25 мм.

 • ЛенСтройДеталь — виробляє якісну продукцію із сталевих лозин, покритих оцинкованим захисним шаром. Використання металевих виробів значно збільшує термін служби та міцність бетонної поверхні.

Компанія виготовляє сітку для теплих підлог із дроту з діаметром 4 мм, з розміром осередків 100 на 100 мм.

Водяна тепла підлога. Про армування, меблі, опресовування та дискомфорт

Які різновиди матеріалів використовуються для зміцнення підлоги

Існують такі різновиди армуючих елементів, які використовують у будівельній галузі:

 • Металева сітка. Найчастіше і дає структури високу продуктивність і надійність;
 • Пластмасове та скловолоконне армування. Дані елементи мають досить низькі показники міцності, а також у даних матеріалів погана вогнестійкість;
 • Фібра – сталеві мікроволокна.

При будівництві промислових і житлових споруд у більшості випадків як армуючий матеріал для підлоги встановлюється сталева сітка. Вона дозволяє правильно формувати навантаження по всій поверхні та уникнути деформацій при досить великих навантаженнях та згинальних силах. Якщо ви застосовуватимете сталеву сітку для зміцнення, то десятки років надійної експлуатації вам забезпечені.

Особливості виробництва сітки для підлоги

Сітка для підлоги виготовляється на спеціалізованих підприємствах із підготовленого дроту марки ВР-1. Це дріт холоднотягнутого типу з якісної низьковуглецевої марки сталі. Залежно від геометричних розмірів клітин і прямих цілей діаметр дроту може відрізнятися в діапазоні від 2,5 до 6 міліметрів. Дріт ріжеться на окремі прутки та зварюється у вигляді спеціальної сітки методом точкового зварювання.

Прутки по всій своїй довжині мають спеціальні насічки, які наносяться через кожні 3 міліметри. Вони необхідні для того, щоб забезпечити сильніше зчеплення з бетонною сумішшю.

Осередки мають рівні сторони (квадратну форму) з чітко фіксованими розмірами:

 • Сітка з геометричними розмірами осередків 50×50 міліметрів. Це мінімальний розмір осередків при виробництві даної продукції. Мінімальний розмір осередків передбачає використання великого обсягу сталевих прутків. Відповідно і міцнісні характеристики буде значно вищим. Застосовується вона для укладання звичайних підлог у будинках промислового призначення, а також у гаражах для важких вантажних автомобілів;
 • Сітка з геометричними розмірами 100×100 мм. Основна область застосування є розташування поверхів у торгових центрах та складах;
 • Сітка з геометричними розмірами 150×150 мм. Тут розмір одного квадратного осередку – 150 міліметрів. Застосовується для укладання підлог у житлових приміщеннях та виробничих цехах, де немає великого навантаження;
 • Сітка з геометричними розмірами 200×200 мм. Це найбільший розмір осередків, що виробляються. Використовується для встановлення шару, що вирівнює, в приміщеннях, де немає великих навантажень.

Продукція з більш тонким дротом та маленькими розмірами осередків поставляється із заводу виробника в рулонах. Продукцію з товстого дроту великих розмірів скрутити в рулони досить проблематично, тому вона постачається в картах. Скручені рулони транспортувати набагато зручніше.

Армування стяжки – простий спосіб зробити підлогу вічною

Основне призначення армування – це збільшення міцності конструкції, а також покращення несучої здатності. Завдяки цьому на поверхні підлоги з’являться глибокі тріщини, а згинаються навантаження. Збільшення показників міцності стяжки досягається шляхом впровадження в конструкцію зміцнювальних матеріалів, які володіють високими показниками міцності.

Для стяжки підлогового покриття використовують два типи зміцнення:

 • Як основний матеріал для зміцнення використовують сітку. Суть даного методу полягає в тому, що матеріал для зміцнення укладається на підготовлену основу, і заливається цементним розчином;
 • Мікроармування з використанням різних промислових добавок. Тут використовується фібра, сталева стружка та дріт.

Процедура армування стяжки не завжди є обов’язковою, але на більшості будівельних об’єктів будівельні норми передбачають укладання армуючого шару. За допомогою даної процедури підлога буде більш монолітною, а ймовірність розтріскування значно знизиться.

Дрібні тріщини є на будь-якому бетонному покритті. Якщо ви їх не бачите, ви дивитеся трохи поверхні. тріщини будуть добре помітні. Подібні дефекти не є критичними. Найголовніше, щоб вся бетонна конструкція була єдиною та монолітною, а не зібраною з окремих фрагментів. Саме армування і забезпечує цілісність та монолітність усієї конструкції.

Сітка для заливання підлоги бетоном укладається на всю площу, а після заливання розчином перетворює весь верхній шар на міцну плиту. Під дією зовнішніх сил невеликі тріщини все ж таки з’являтимуться, але сітка не даватиме окремим фрагментам вільно рухатися. Якщо ви встановите якісні матеріали для зміцнення, то ваша підлога служитиме вам вічно.

Як підібрати сітку?

З цим все досить просто. На ринку звичайно представлено купу варіантів. Є як зроблені народними умільцями у себе в гаражі, так і зроблені на професійному ЧПУ верстаті.

Сітку для теплої підлоги краще брати із квадратну з величиною комірки 150 мм. Якщо ви не знайдете такого, то візьміть 100 мм з клітиною.

Так як крок труби теплої підлоги найчастіше становить 150 мм, то і сітка Mac з таким же осередком буде найзручнішим варіантом. Ведете трубу вздовж прутка та кріпіть її на стиках осередків.

Навіщо потрібне армування для теплих підлог?

Тепла підлога в квартирі не вимагає при монтажі використання сітки, але з нею система набуде додаткових переваг:

 • Вона додасть міцності шару бетону, продовжить його термін дії. При коливаннях температури стяжка стискається та розширюється, що може негативно сказати на системі та підлогових покриттях. Кладочне армування дозволяє компенсувати цю проблему;
 • Навантаження, яке роблять меблі та інші предмети інтер’єру, з використанням армування буде розподілитися рівномірно;
 • Присутність сітчастої арматури скорочує кількість цементу, що використовується при заливанні розчину. Стяжка стає тоншою, а характеристика міцності залишається на тому самому рівні;
 • Сітка фіксує нагрівальні труби у водній ланцюзі, де циркулює гарячу воду;
 • Продуктивність системи стає максимальною. електричний кабель або труби не прилягають до основи занадто щільно, а в затвор проникає розчин для підвищення тепловіддачі.

https://pol23.ru/stati/kakaya-setka-dlya-styazhki-pola-nuzhna-chtoby-pol-sluzhil-vechno-3-varianta-vybora-tehnologiya-ukladki-3.html
https://36doors.ru/poly/mozno-li-klast-armiruyuschuyu-setku-na-truby-teplogo-pola/
https://36doors.ru/poly/nuzhna-li-armiruyuschaya-setka-dlya-styazhki-teplogo-pola/
https://imerica.ru/strojsmesi/nuzhna-li-setka-dlya-styazhki-teplogo-pola.html
https://melt-spb.ru/raboty-s-betonom/armirovannaya-setka-dlya-styazhki-pola.html
https://pol23.ru/stati/ispol-zovanie-armiruyuschey-setki-dlya-styazhki-pola-2.html
https://melt-spb.ru/dlya-otopleniya/setka-mak-dlya-teplogo-pola.html
https://pol23.RU/Stati/kakuyu-setku-ispol-zovat-dlya-Тепли-Полов.html [/Spoiler]