Дим з котла йде до кімнати

Водонагрівачі

Чому паливний газовий котел, дим не йде до труби

Чому курячі чоботи? Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, неможливо продовжити роботу. Дим і дим у приміщенні неприйнятні. Перш за все це небезпечно для здоров’я. Техніка швидко не зможе продовжити роботу в таких умовах. Тому необхідно встановити причину виникнення диму, після чого він починає його усунути.

котел

Дим з котла все йде в кімнату, погода дає знати

Причини куріння котла

Деякі ознаки допомагають визначити, що виглядати спочатку, коли з’являються Cada і Scoot в приміщенні. Умовно, причини диму можна розділити на 4 групи:

 • Димохідна труба засмічує одну з найпоширеніших проблем. Це може бути або за межами зовнішнього об’єкта, або результатом використання низькоякісного палива.
 • Невідповідність димоходу потужності котла або висоті будівлі зустрічається рідше і виявляється практично відразу, при перших протопках. У ситуації, коли спочатку все було добре, а потім почало коптити, цю причину розглядати не варто.
 • Пошкодження димовідводу. найменш ймовірний випадок. Але якщо котел чадить на початку нового опалювального сезону, огляд труби повинен стати одним з перших завдань.
 • Погодні умови впливають на природну тягу всього у двох випадках: мала висота димовідведення та неправильне розташування точки припливу свіжого повітря.

УВАГА! Проблема, що виникла відразу після встановлення обладнання, вказує на допущені в процесі монтажу помилки.

Димар повинен бути піднятий вище за коник даху. Діаметр труби підбирається у суворій відповідності до потужності котла: малий переріз просто не впорається з відведенням диму із серйозної топки. Також слід уникати прямих кутів у місцях, де труба змінює напрямок. це ускладнює циркуляцію повітря, що не найкраще відбивається на тязі. Візуальний огляд дозволяє виявити ці недоліки та усунути їх.

Загальні проблеми та методи їх вирішення

Котли твердопаливні можуть створювати проблеми для користувачів, суть яких та методи вирішення наведені в таблиці.

Суть проблеми До чого може призвести Причини виникнення проблеми Як усунути
Відбувається виділення конденсату із пристрою (котел «плаче») Зменшується термін служби пристрою. Відбувається накопичення сажі в димарі Низька температура води у зворотному трубопроводі Слід слідкувати за тим, щоб температура теплоносія у зворотному трубопроводі не опускалася нижче 55 градусів. Для цього рекомендується встановити триходовий змішувальний клапан або циркуляційний насос
Перегрів котла Приводить до закипання води Генерація тепла в кількості більшій, ніж потрібно для обігріву приміщення. Відбувається найчастіше при зупинці циркуляційного насоса при відключенні електроенергії Придбати джерело безперебійного живлення. Встановити теплобак (акумулюючу ємність), який забиратиме зайве тепло, а потім, при необхідності, віддавати його
Проникнення диму з дверцят котла в приміщення Приводить до задимлення приміщення Погана тяга в димарі. Використовується паливо з високим м смол (брикети або дрова з хвойних порід дерева) Прочистити димохід механічним способом або скористатися хімічними засобами для видалення сажі
З димаря випливає конденсат Приводить до зниження тяги, осідання великої кількості сажі в димарі Недостатнє утеплення зовнішньої частини димоходу Утеплити димохід
Велика витрата палива Збільшуються витрати на обігрів приміщення Низька якість палива (висока вологість або недостатня калорійність). Великі тепловтрати у приміщенні. Помилки при проектуванні системи або підборі потужності котла Використовувати якісне паливо. Утеплити приміщення. Запросити спеціаліста для усунення помилок проектування
Утворення смолистого нальоту в камері згоряння Закладка надто великого обсягу палива. Використання неякісного (сирого, надміру смолянистого) палива. Несправність вимірювальної апаратури, що призводить до експлуатації пристрою за знижених температур Оптимізувати кількість палива, що закладається. Користуватися якісним сухим паливом. Ремонт твердопаливних котлів у цьому випадку полягає у заміні вимірювальних приладів. Видалення смолистого нальоту здійснюється шляхом випалювання з використанням сухого дерева за максимально допустимої для котла температури (90-95˚С) або за допомогою спеціальних каталізаторів (SADPAL, KALNIT)
Котел не розігрівається до високої температури. Виникає ситуація, коли неможливо прогріти приміщення до потрібної температури Недостатня тяга в димарі. Помилки у проектуванні системи опалення. Скупчення великої кількості попелу на решітці Почистити димохід. Звернутися за допомогою до фахівця для налагодження системи. Почистити пристрій
Поява булькаючих звуків. Закипання води в казані Неправильно працює регулятор тяги в димарі. Малий тепловідбір. Заповітрювання системи. Неправильно підібрана потужність пристрою Відрегулювати тягу в димарі. Перевірити стан термоклапанів, радіаторів. Усунути повітряні пробки. Звернутися до професіоналів для оптимізації роботи системи
READ  Резервне джерело живлення для газового котла

Перелічені вище проблеми характерні для твердопаливних котлів будь-якого типу. Виникають вони, як правило, не через несправність самого опалювального пристрою, а через неправильну його експлуатацію або неграмотний монтаж системи.

Зворотний потяг – природа явища та способи усунення

Зворотним потягом називається процес, коли продукти згоряння не виходять через димар, а потрапляють до приміщення. Зазвичай спрацьовує датчик відпрацьованих газів, який встановлений в пристроях всіх сучасних виробників, наприклад Конкорд. При цьому твердопаливний апарат сильно димить при відкритті дверцят і засмічує та коптить дверне віконце. Всі причини зводяться до того, що будь-який газ рухається з області з більшим тиском в область з меншим тиском. Природна потяг виникає, коли труба димоходу виведена на достатню висоту.

Дізнатися, чи є зворотний потяг у вашому випадку можна, піднісши запалений сірник або шматок туалетного паперу до димаря. При природній тязі полум’я та папірець відхилиться у бік котла, при зворотній – від нього. Розберемося, що робити, якщо йде зворотна тяга.

Зворотний потяг у димарі

Найчастішою причиною є погодні умови. Сильний вітер задує всередину димаря і не дає вийти продуктам згоряння. Також таке спостерігається при зниженні температури на вулиці. Можливо, слід просто почекати, поки труба розігріється, і природний напрямок руху диму відновиться.

Друга причина – це неправильна конструкція або тип димоходу, а також його пошкодження. Щоб гази від згоряння легко виходили, має бути якнайменше вигинів у трубі. Діаметр та тип димоходу треба підбирати під кожен котел залежно від його типу та потужності. Наприклад, парапетні котли Данко У, Атон Compact та Мімакс КГС (П) обладнуються тільки димоходом коаксіального типу. Якщо у вас приватний будинок, кінець димохідної труби слід робити вище за коник даху.

Що робити, коли димить котел на твердому паливі: реальний приклад

Причини димлення твердопаливного котла можуть бути різними. Часто, при виникненні такої ситуації, власники агрегатів відразу ж шукають інформацію в інтернеті, аналізують сайти та форуми, щоб знайти реальні відгуки та коментарі, як встановити причину неполадок та усунути їх. Ось вам один із таких прикладів.

ЗВОРОТНА ТЯГА: котел димить під час розтоплення, повітряний затор у димарі

Один із форумчан скаржився на те, що встановивши твердопаливний котел марки Dragon TA з класичним димарем з нержавіючої сталі, через два роки беззаперечної роботи агрегат почав диміти. Продукти згоряння почали виходити з димаря всередині котельні, з усіх дверей при топці.

Розпалювання проводилося різними видами дров: ялиною, березою, осиною. Використовувалися і сухі, і сирі, і морожені дрова. Два роки котел функціонував чудово, а потім ситуація змінилася. Власник упевнений, що і погодні умови тут ні до чого. Вентиляція відмінно працює.

Дії власника котла були такими:

 • Він розібрав димохідну трубу та почистив її.
 • Перемотав усі з’єднання конструкції алюмінієвим скотчем.
 • Вичистив весь казан.
 • Утеплив димар кам’яною ватою 10 см ROCKWOOL.

Твердопаливний котел все також димів усередині котельні, а ось труба перестала. Власник не розумів, у чому справа, чому димить котел.

Після довгих міркувань та спілкування з людьми, які зіткнулися з подібною проблемою, все ж таки вдалося встановити причину, яка полягала в наступному.

Власник два роки розтоплював котел сухими колотими полінами осики та берези. Цього ж сезону холоди прийшли вже в жовтні, тому сухі дрова закінчилися, і була куплена машина сирих березових дров.

При використанні висушених дров у димарі накопичувалася суха сажа, яку можна було видалити, просто постукавши по вертикальній частині димаря палицею. І все чисто та акуратно. Сирі ж поліни берези затягли стінки котла та димохідної труби дьогтем.

Власник провів усі необхідні очисні процедури для казана. Вилучив дьоготь. І все – проблема зникла.

Твердопаливний опалювальний котел – це хороший засіб опалення. Але пам’ятайте, що він також вимагає періодичного обслуговування та дотримання правил безпеки.

Загальні проблеми та методи їх вирішення

Котли твердопаливні можуть створювати проблеми для користувачів, суть яких та методи вирішення наведені в таблиці.

Суть проблеми До чого може призвести Причини виникнення проблеми Як усунути
Відбувається виділення конденсату із пристрою (котел «плаче») Зменшується термін служби пристрою. Відбувається накопичення сажі в димарі Низька температура води у зворотному трубопроводі Слід слідкувати за тим, щоб температура теплоносія у зворотному трубопроводі не опускалася нижче 55 градусів. Для цього рекомендується встановити триходовий змішувальний клапан або циркуляційний насос
Перегрів котла Приводить до закипання води Генерація тепла в кількості більшій, ніж потрібно для обігріву приміщення. Відбувається найчастіше при зупинці циркуляційного насоса при відключенні електроенергії Придбати джерело безперебійного живлення. Встановити теплобак (акумулюючу ємність), який забиратиме зайве тепло, а потім, при необхідності, віддавати його
Проникнення диму від дверей котла до кімнати Призводить до диму Погана тяга в димоході. Паливо з високими М списками (брикети або дрова хвойна деревина) Прочистити димохід механічним способом або скористатися хімічними засобами для видалення сажі
Конденсатні потоки від димоходу Призводить до зменшення тяги, осідання великої кількості сажі в димоході Недостатнє потепління зовнішньої частини димоходу Теплий димар
Велике споживання палива Збільшення витрат на опалення Низька якість палива (висока вологість або недостатня калорія). Великі втрати тепла в приміщенні. Помилки при проектуванні системи або вибору потужності котла Використовуйте якісне паливо. Теплий номер. Запросіть фахівця з усуненням дизайнерських помилок
Формування смолистої бляшки в камері згоряння Закладка занадто багато палива. Використання низької якості (сирої, непотрібної смоли) палива. Несправність вимірювальної апаратури, що призводить до експлуатації пристрою за знижених температур Оптимізувати кількість палива, що закладається. Користуватися якісним сухим паливом. Ремонт твердопаливних котлів у цьому випадку полягає у заміні вимірювальних приладів. Видалення смолистого нальоту здійснюється шляхом випалювання з використанням сухого дерева за максимально допустимої для котла температури (90-95˚С) або за допомогою спеціальних каталізаторів (SADPAL, KALNIT)
Котел не розігрівається до високої температури. Виникає ситуація, коли неможливо прогріти приміщення до потрібної температури Недостатня тяга в димарі. Помилки у проектуванні системи опалення. Скупчення великої кількості попелу на решітці Почистити димохід. Звернутися за допомогою до фахівця для налагодження системи. Почистити пристрій
Поява булькаючих звуків. Закипання води в казані Неправильно працює регулятор тяги в димарі. Малий тепловідбір. Заповітрювання системи. Неправильно підібрана потужність пристрою Відрегулювати тягу в димарі. Перевірити стан термоклапанів, радіаторів. Усунути повітряні пробки. Звернутися до професіоналів для оптимізації роботи системи
READ  Як витягнути батареї з газової колонки

Перелічені вище проблеми характерні для твердопаливних котлів будь-якого типу. Виникають вони, як правило, не через несправність самого опалювального пристрою, а через неправильну його експлуатацію або неграмотний монтаж системи.

Які проблеми виникають при експлуатації твердопаливних котлів

При завантаженні палива, в котел, виходить дим у приміщення – Основна причина піддимлення котла – це недостатня тяга в димоході, нестача припливного повітря для горіння. Перевірте стан димоходу. А головне — проконсультуватися з інженерами щодо висоти та діаметру димоходу.

На внутрішніх стінках твердопаливного котла налипає смола – Підніміть робочу температуру котла до рівня мінімум 75 градусів, почистіть котел, встановіть триходовий клапан, що підмішує, для контролю температури, не менше 61°, що входить у котел води. Використовуйте якісне паливо!

Періодично під котлом на твердому паливі з’являється вода. Це конденсат. Даний процес проявляється, коли температура обратки котла нижче 51°, для вирішення даної проблеми необхідно збільшити температуру котла до 75° та встановити триходовий змішувальний клапан для підтримки стабільної температури обратки не нижче 55°.

Йде чорний дим із димової труби – мало припливного повітря для горіння, або використовується не якісне тверде паливо.

Паливо в казані не горить. Тяга димової труби слабка. Потрібне чищення для димоходу або потрібно збільшити перетин-висоту димоходу твердопаливного котла. Вивчіть інструкцію котла, зробіть налаштування регуляторів.

Котел часто засмічується – Збільште температуру котла, використовуйте якісне паливо. Мало припливу повітря чи тяги на димоході.

Дрова горять нормально, а вугілля не горить – Розмір димоходу не відповідає потужності котла.

При нагріванні води в системі опалення сильно піднімається тиск. Розширювальний (компенсаційний) бак пошкоджений або не має достатнього обсягу.

Яку потрібно ставити групу безпеки для твердопаливного котла – Група безпеки повинна відповідати вимогам виробника, зазначеним в інструкції до котла.

Твердопаливний котел не може підняти температуру в системі опалення – Використовується сире паливо з недостатньою калорійністю, замініть паливо більш калорійним. Наприклад, брикети, або вугілля. Потрібно використовувати більш-менш сухе паливо.

Основні проблеми з твердопаливними котлами виникають при неправильній установці та підборі димоходу для котла. Також, велику роль відіграє температура експлуатації котла на твердому паливі, а так само температура зворотної косильної волосіні опалення (вода яка заходить в котел) повинна бути не нижче 55 °. При покупці котла аналізуйте паливний ринок, консультуйтеся зі спеціалістами зі схем установки котлів

Також, варто приділити велику увагу типу котла та видам палив, на якому твердопаливний котел може працювати

Існує чотири основні види твердопаливних котлів. універсальні котли, дров’яні котли, пелетні котли, комбіновані котли. Ці котли дуже відрізняються за комфортом та якістю роботи на тому чи іншому вигляді твердого палива.

Багато залежить від того, чи готові ви до використання твердого палива в опаленні вашого приміщення, так як це забере багато сил та часу при використанні ручного завантаження палива, тому відразу варто визначитися, Вам потрібен котел з ручним завантаженням або з автоматичним.

READ  Який котел краще атону або їв

І не забувайте дзвонити і консультуватися. це дасть відповіді на багато питань, так це покаже рівень інженерів, які Вам пропонують досить специфічне обладнання!

Що робити, якщо димить твердопаливний котел?

Іноді, господарі твердопаливних котлів стикаються з проблемою зворотної тяги. Просто. з котла валить дим. Що в цьому випадку робити і як чинити знають не всі. Знайти причини чому димить котел на твердому паливі допоможе ця стаття. Ми розповімо, що зробити, на які речі звернути увагу і які причини цього явища.

Основні причини чому пахне вугільний котел:

 • Погана теплоізоляція димоходу, засмічення димової труби.
 • Непрогрітий димар.
 • Недостатня висота труби над покрівлею, завуження димоходу
 • Погодні умови.
 • Відсутність герметичності димоходу, горизонтальні ділянки понад 1 метр.
 • Положення шиберу.
 • Погана вентиляція.

Якщо ваш твердопаливний котел став сильно диміти, то настав час навести лад у димарі. почистити та перевірити інші фактори, що погіршують тягу.

Погана тяга є наслідком засмічення димоходу через конденсат, що утворився. Конденсат у трубі виникає внаслідок великого перепаду температур, саме тому димар потребує теплоізоляції. Температура диму в трубі не повинна бути нижчою від точки роси. 70 градусів.

Сучасний спосіб утеплити димар. це поставити на горищі та вулиці труби-сендвіч. Конструкція сендвіч-труби вже передбачає шар утеплювача, укладений між внутрішньою та зовнішньою трубою-кожухом.

Труби сендвіч не дають диму остигати до дуже низьких температур, тим самим попереджають рясна поява конденсату. Конденсат прискорює процес налипання сажі на стінках димоходу, що негативно позначається на тязі. Забитий димар і є відповіддю на питання “чому йде дим із дверей котла”.

Регулярне прочищення димохідної труби та профілактика утворення великої кількості сажі за допомогою спеціальних засобів, стане запорукою хорошої тяги та відсутності диму в будинку. Для чищення можна використовувати хімію, а також періодично видаляти кіптяву щіткою.

Менше сажі утворюватиметься, якщо не використовувати вологе паливо, смолисті породи дров і як було сказано вище, утеплити димовий канал.

Ще однією поширеною причиною чому димить твердопаливний котел на початку розпалювання є непрогріта труба.

Зворотний потяг у димарі

Найчастіше таке явище спостерігається в холоднішу погоду, при низькому атмосферному тиску. Коли котел не працює, повітря в димарі холодне. Оскільки холодне повітря важче за тепле, то диму важче виштовхнути його назовні. Утворюється так звана повітряна пробка. зустрічаються потоки теплого диму та холодного повітря. Внаслідок чого і відбувається викид диму в кімнату.

Виходом із стану стане поступовий прогрів димоходу. Для цього перший розпал потрібно зробити тріском, папером, старими газетами або чимось подібним. Невеликий струмок теплого повітря, як буравчик легко “проб’є” стовп холодного. Після цього можна робити основну об’ємну закладку дров.

Іноді дим з котла валить, коли висота димоходу нижче ковзана покрівлі, тобто недостатня. Також не можна звужувати діаметр димоходу менше, ніж рекомендував виробник котла для кожної конкретної потужності. Ці фактори також створюють ризик і можливість диму.

Якщо у вас димить котел на твердому паливі, потрібно перевірити висоту та збільшити її, якщо потрібно.

Якщо ж так сталося, що діаметр труб менше, ніж необхідного за достатньої висоти, то виходом стане додавання ще метра-двох до висоти. Це стабілізує тягу.

Кращим рішенням для хорошої тяги буде мінімальна довжина горизонтальних ділянок труби Плавні переходи димохідних труб під кутом 45 краще, ніж 90.

Що ж робити, якщо котел коптить при дотриманні всіх норм установки димоходу? Можливо винна погана погода. Різкі пориви вітру можуть погіршити тягу.

Щоб вийти з положення, як закінчення труби встановлюється конус, що захищає від бічного вітру. Посилити тягу зможе така деталь, як флюгер.

Чому ще може диміти та коптіти опалювальний котел? Ще одна причина. неякісні шви димарів без належної герметичності. Через ці слоти також можуть витікати курити, заважаючи нормальним. У цьому випадку допомагає лише повну заміну паммера.

Іноді задимленість у приміщенні з’являється, якщо не проконтролювати ступінь відкриття шибера. Закрита заслінка на етапі розпалювання. значну перешкоду для виходу диму, як належить, відповідно з’являється дим у приміщенні.

Дим йде в кімнату ще в тому випадку, якщо в кімнаті, де розташований твердопаливний котел, недостатній приплив повітря.

Прочитавши цю статтю, кожен власник опалювальної системи на дровах знатиме, що робити, коли димить котел. Здійснивши вищезазначені заходи, дотримуючись техніки безпеки та правила експлуатації твердопаливного котла, проблем з тягою бути не повинно.