blank

Екран на батарею своїми руками із дерева

Article

Матеріал виготовлення та особливості

Кожен із матеріалів, що використовуються для виготовлення екранів, має свої переваги та недоліки. Щоб виготовити або купити довговічний, міцний та естетично приємний екран для свого радіатора, необхідно розглянути особливості кожного матеріалу:

У виробництві деревних екранів можна використовувати як дорогі матеріали, такі як дуб, бук, ротанг, або дешеві варіанти. МДФ, бари. Дерев’яні панелі виготовляються у вигляді ґрат або жалюзі, і встановлюються на деякій висоті над підлогою для того, щоб вони не перешкоджали проходженню тепла від радіатора. Зверху короби також робляться отвори. Дерев’яний екран дуже просто зробити самостійно, надавши йому будь-яку форму, але дерево має погану теплопровідність, тому частина тепла від радіатора він буде поглинати.

Екрани з металевої або алюмінієвої сітки добре пропускають тепло, недорогі за вартістю. Метал – хороший провідник тепла, тому правильно виготовлені грати створює гарне теплове випромінювання. Існує великий вибір покупних металевих екранів, але самостійно зробити такий буде досить непросто, не маючи спеціального інструменту та навичок.

Крім легкої ваги, простоти конструкції та монтажу, пластикові грати не мають інших переваг. При нагріванні вони здатні виділяти шкідливі речовини, не мають теплової провідності, а також механічно не міцні.

Скляні декоративні панелі можна лише придбати. Вони виготовляються із загартованого скла, мають різноманітний дизайн, міцні. Скляні панелі мають максимальну тепловіддачу, забезпечуючи хорошу конвекцію завдяки проходженню знизу холодного повітря, яке нагрівається і піднімається вгору. Крім того, бувають екрани з акрилу. вони тонші і легші, ніж скляні, володіють широкою колірною гамою і різноманітністю форм.

Доступний матеріал для домашнього виготовлення декоративних ґрат. При правильній підготовці гіпсокартону можна зробити міцну та якісну панель для батареї.

Дерев’яний короб

Декоративний екран для радіатора опалення своїми руками найпростіше виконати з дерев’яних вузьких дощок. Вони кріпляться на раму з рейок. Положення дощечок можна вибирати будь-яке.

Можна зробити грати з осередків. У такому випадку потрібно розташувати рейки відносно один одного під кутом 45 або 90 градусів. Якщо вам потрібна плоска сітка, то вам доведеться вирізати канавки в місцях з’єднання. Тоді всі елементи будуть в одному літаку. Це досить складний процес, тому рейки можуть просто бути перевантажені (якщо їх товщина не більше 5 мм).

Захисна коробка може бути виготовлена ​​з вузьких регіонів

Інший варіант може бути дерев’яними жалюзі. Вони нагадують старі класичні жалюзі на вікнах. На рамці потрібно зробити канавки на рівній відстані. Це забезпечить той же кут нахилу кожної рейки. Найкраще вирізати їх тонким ножівкою, і занадто багато видалити за допомогою долота.

Матеріали, з яких виготовляється коробка, повинна бути сухою

Всі матеріали повинні бути сухими. Вологість дерева не може перевищувати 12%, оскільки екран знаходиться в безпосередній близькості від акумулятора. Якщо дерево мокрий, то тепло може деформувати його. Найпростіший спосіб для перевірки – спробувати зав’язати тонку стружку у вузол. Вона має зламатися.

екран, своїми, рука, дерево

В обох випадках рейки потрібно добре відшліфувати перед монтажем до рами. Після закріплення на потрібному місці, на екран потрібно ретельно нанести ґрунтовку в кілька шарів. Потім покрити лаком або пофарбувати.

Декорувати короб можна лиштвами із МДФ по всьому периметру. Обробляти можна так само, як і решту конструкцію. Для фінішного покриття краще вибирати інший колір або відтінок.

Зробити короб для батареї своїми руками можна і з фанери. Це досить поширений вид матеріалу для виготовлення екранів. При цьому потрібно вибирати фанеру першого класу. За допомогою електричного лобзика можна вирізати на зовнішній поверхні будь-який візерунок. Перенести його краще через трафарет. Обробка такої панелі стандартна.

READ  Налагодження газового клапана Sit 845 Sigma

Види екранів для радіатора

Сучасний будівельний ринок надає для виконання своїх задум різних матеріалів та інструментів. Розглянемо різні варіанти.

Металеві екрани

Вони мають хорошу теплопровідність та доступну вартість. Втрати теплової енергії становлять лише 3%. Для виготовлення можна підійти тонкостойний метал, увінчаний полімерною плівкою. Є різні відтінки такого покриття. Але це не так просто працювати з металом.

Дерев’яні екрани

Добрий, екологічно чистий варіант. Фантастичний виконавець не обмежений. Але для коробки та декоративних грилів, вони підбирають добре висушену деревину. Потім природну структуру матеріалу та краси допоможе виконати вражаючу модель. Після виготовлення екрану вона обов’язково покривається спеціальним складом. В іншому випадку формування тріщин і деформації. Вимагає постійного догляду.

Пластикові екрани

Цей матеріал погано виконується і може розмножуватися з ефектів гарячих температур. Коштує пластик недорого і виглядає акуратно. Але не потрібно придбати дешеві варіанти, які при нагріванні починають поширювати хімічний запах і виділяти шкідливі речовини.

Екрани із МДФ

Найпоширеніший варіант для декорування радіаторів опалення. Не так примхливий у догляді як дерево, легко піддається обробці навіть у домашніх умовах. Матеріал відрізняється довговічністю та міцністю. А ціна найдемократичніша серед аналогів.

Різновиди екранів

Провести класифікацію ґрат на радіатори опалення можна за способом встановлення. Виділяють три типи екранів:

Екран на батарею своїми руками. Вироби з дерева

 • Тумба. Являє собою короб із кришкою. Використовується, щоб повністю приховати батарею.
 • Плоска панель. Підходить для застосування на радіаторах, встановлених у ніші або під підвіконням.
 • Навісна панель. Застосовується у разі виступу батареї з-під підвіконня.

Для створення захисно-декоративної решітки використовуються такі матеріали:

Металевий щит є добрим провідником тепла. Його робити складніше, тому що потрібно спеціальне обладнання, а також навички роботи з інструментом. З металевого листа можна створити грати, що мають вишуканий унікальний вигляд, зі складними геометричними фігурами та завихреннями. З’єднуються частини шляхом зварювання.

Дерев’яні моделі відрізняються екологічністю та безпекою. Матеріал простий у відпрацюванні. Але потрібно вміти правильно підбирати дерево, а також відпрацьовувати його спеціальними засобами. В іншому випадку деревина схильна до деформації та просихання під впливом вологості та гарячого повітря. Підходять для встановлення у приміщеннях у стилі Eco.

Пластик – недорогий і доступний матеріал з широкою гамою кольорів. З недоліків виділяють деформацію при високій температурі та виділення шкідливих речовин. Не підходить для постійної установки у приміщеннях, де мешкають люди.

Скляні моделі відносяться до класу елітних виробів, тому коштують дорого. Їх можна оснащувати світлодіодним підсвічуванням, декорувати малюнками. Виконується екран на батарею своїми руками із міцного загартованого скла.

До найпоширеніших відносяться екрани з МДФ панелей. Вони практично не відрізняються від деревини за своєю якістю, прості у догляді та роботі. Мають багату колірну палітру та широкий вибір текстури та стилів.

Рідше використовуються нетипові матеріали: тканина, бамбук, щільний картон.

Виготовлення

За підсумками вимірів замовляємо на виробництві такі елементи:

 • 175х185 мм. 3 штуки бічні декоративні елементи
 • 175х1185 мм. 3 штуки центральні декоративні елементи
 • 213х1205 мм. 1 штука кришка
 • 185х680 мм. 2 штуки боковини-стійки

Розміри вибрані таким чином, щоб відстань від батареї до екрану складала приблизно 1 см. Кришка трохи виступатиме за основну частину, а екран буде двоколірним.

При замовленні розпилу слід врахувати товщину кромки та обговорити цей нюанс із менеджером. У нашому випадку товщина краю становить 2 мм.

Якщо є бажання зберегти, край може бути залишений лише на видимих ​​частинах предметів, а в місцях їх сусідніх один до одного або до стіни, щоб залишити ДСП голим. Але ми для більшої краси зробили край з усіх боків.

Перейдіть до опису кроку за кроком. Ми беремо час у цій формі.

Ми починаємо працювати з білими елементами. Оскільки щільність декоративного екрану заважає плінтус, білі боковини повинні бути розрізані. Для зручного маркування ви можете видалити кут плінтуса і розмістити місце розрізу. Спір.

Побачив більш зручно з електричним джигвою, але розглянемо наступний нюанс: з передньою стороною, рожевий значно розташований на кришці ДСП, але з зворотним розрізом він виявиться акуратним.

READ  Як зменшити тиск у котлі Navien

Далі йдіть до більш складної частини. Оскільки дві труби підключені до акумулятора (зверху і нижче), необхідно скоротити місце для них. Заміряємо товщину труби та відстань від стіни до її середини отримуємо приблизно наступну картину.

Вирізати також можна лобзиком, але інструмент цей досить примхливий. Ми хотіли, щоб отвір навколо труб був круглим для цього використовуємо такі коронки. Зійде для цих цілей також і свердло Форстнера відповідного діаметра.

Свердло Форстнера вирізує коло повністю, коронки, як на фото, обрізають його по периметру, залишаючи по собі кругляшок.

При свердлінні коронками варто враховувати, що починати свердлити варто вже з лицьового боку: на виході утворюються некрасиві сколи, які неприпустимі для декоративного екрану на батарею. Після висвердлювання, вирізаємо непотрібну частину, що залишилася.

З найбруднішою частиною покінчено. Переходимо до більш цікавого етапу збирання. Приміряємо декоративні плашки на боковину та прикручуємо їх саморізами. Щоб крутити було легше і не допустити появи тріщин, місця під шурупи треба попередньо розсвердлити. Як обмежувач свердла використовуємо звичайну ізоленту.

Після цього кріпимо на саморізи металеві куточки на них триматиметься лицьова частина декоративного екрана радіатора.

Далі прикручуємо лицьові елементи. Нічого складного в цьому немає. Головне акуратність та відсутність поспіху.

Відстань між куточками була обрана на око надалі їх ніяк не буде видно і витрачати час на точну розмітку навряд чи варто.

Якщо немає шуруповерта, складання радимо здійснювати довгою викруткою. У нашій довжина жала становить 200 мм надалі це ще знадобиться.

Далі за таким же принципом збираємо екран на батарею.

Не забуваймо прикріпити куточки для кріплення до стіни це важливо.

Приміряємо екран на батареї та розмічуємо місця для свердління на стіні.

За допомогою довгої викрутки фіксуємо надійно фіксуємо наш виріб. Відстань від краю екрана до шурупа 185 мм, тому без неї не обійтися.

Це все наш домашній декоративний екран на батареї готовий.

З правого боку декоративних елементів немає з кількох причин. По-перше, це збільшує складність виготовлення. По-друге, це майже самий кут, який практично не видно. По-третє, самі труби надалі будуть закриті шторами і не псуватимуть вигляду кімнати в принципі.

Як видно на фото, виготовлений своїми руками екран виконаний в одному кольорі з меблями, а білі стійки-боковини перегукуються зі стінами та плінтусами. Білий колір заодно дозволяє зробити екран легшим.

Екран для батареї опалення. оптимальний варіант

Декоративні екрани на батареї опалення вже давно і міцно закріпилися в дизайні багатьох будинків, головним чином через те, що початковий зовнішній вигляд батареї мало кого порадує на фото та відео, а ось екранний варіант допоможе знайти бажаний компроміс. До того ж на будівельному ринку сьогодні можна знайти безліч варіантів дизайну та матеріалу виготовлення.

Экран на батарею своими руками. Поделки из дерева

У той же час багато хто стверджує, що подібне закриття самої батареї обмежуватиме рівень тепла, що віддається нагрівачем, що підвищує витрати на гарячу воду. Саме з цієї причини в більшості приміщень, як і раніше, залишаються старі добрі чавунні агрегати, які ще й знаходяться на самому видному місці. Тим не менш, така думка є помилковою, оскільки за умови дотримання всіх правил установки, можна спорудити екран на чавунну батарею опалення, який не тільки не перешкоджатиме поширенню тепла, але й навпаки підвищить рівень обігріву.

Види та форми

Окрім різних матеріалів, решітки на радіатори опалення бувають різних конструкцій. Все це разом створює безліч варіантів.

Плоскі екрани. Найчастіше використовуються якщо радіатор встановлений у ніші. В цьому випадку плоска панель кріпиться до брусків, закріплених по периметру ніші. Крім того, скляні екрани для батарей теж мають таку форму, але кріпляться на спеціальні штирі, вмуровані у стіну. Такого типу декоративні ґрати для радіаторів опалення називають ще «фасадами».

  З верхньою кришкою. Використовують зазвичай на батареї типу «гармошка», якщо радіатор виступає за підвіконня. Форма кришки зроблена так, що грати без проблем тримаються за радіатор.
READ  Екран на батарею своїми руками із МДФ

Без кришки. Чіпляється за верхній колектор батареї за допомогою гачків, що прикріплені до лицьової панелі.

Решітка-короб. З погляду опалення. далеко не найкращий варіант, тому що циркуляція повітря утруднена. Ставлять якщо потрібно закрити і бічні частини радіатора. Ці решітки можуть бути зроблені у вигляді якогось предмета меблів, найчастіше – комода чи шафки. Якщо вони при цьому можуть стояти самостійно, без опори (як а фото внизу), називають ще приставними. Також є короби, які вимагають фіксації на стіні – вони не мають ніжок. Для кращого відведення тепла під кришкою та над підлогою у решітці-коробі роблять щілину шириною 3-5 см. Непогано і у верхній кришці зробити отвір.

Це тільки основні види екранів та решіток, що закривають батареї опалення. Фантазія безмежна, бувають дуже цікаві моделі, але вони найчастіше робляться умільцями своїми руками.

Часто важливу роль при виборі радіатора грає за металевий навісний екран, до 8000 за скляний. Деякі ціни наведені у таблиці.

Матеріал решітки на радіатор опалення Вид решітки на радіатор опалення Розміри (висоташиринаглибина) Вартість Колір
Листовий метал, товщиною 0,7-0,8 мм Навісний екран на чавунну батарею 27 см 29 см 15 см 230 Білий
Листовий метал, товщиною 0,7-0,8 мм Навісний екран для сталевого радіатора 44 см 39 см 15 см 250 Білий
Листовий метал, товщиною 0,7-0,8 мм Навісний екран на чавунну батарею 61 см 49 см 15 см 280 Білий
Листовий метал, товщиною 0,7-0,8 мм Навісний екран для сталевого радіатора 53 см 49 см 10 см 350 Бежевий
МДФ Фасад (плоский екран) від 1500 7 відтінків ламінації
МДФ Короб від 2300 7 відтінків ламінації
Скло Екран від 8000 матовий, без малюнка
Метал із порошковим забарвленням Навісний з однією боковиною 60 см 40 см 15 см 1790 кольори на замовлення
Метал із порошковим забарвленням Навісний з однією боковиною 70 см 60 см 15 см 2050 кольори на замовлення
Метал із порошковим забарвленням Навісний із двома стінками 60 см 40 см 15 см 2340 кольори на замовлення
Метал із порошковим забарвленням Навісний із двома стінками 70 см 60 см 15 см 2600 кольори на замовлення
Натуральне дерево Приставний від 6200

Матеріал та інструменти

Екран для батареї найлегше зробити з дерева, ДСП (простої або ламінованої) або товстої фанери. При цьому передню частину – панель екрану – можна вже купити в магазині готову, або змайструвати її самостійно, наприклад, переплести у вигляді «решітки» меблеву кромку (з нижнім шаром із термічного клею).

Для виготовлення тепловідбивного екрану за батареєю вам знадобиться фольгована підкладка з полістиролу будь-якої товщини, ножиці та клей (можна «Бустилат» або ПВА).

З чого може бути виконаний гарний екран для батареї? Ми розглянемо найлегший приклад, як зробити екран на батарею опалення із ДВП.

Матеріали

Для виготовлення декоративного екрану батареї вам знадобляться такі матеріали, як:

 • Листи ДВП (деревноволокниста плита)
 • Металевий лист як відбивач тепла на задній стінці батареї
 • Сітка, що виготовляється в листах (вона необхідна для закриття лицьової та бічних частин радіатора)
 • Облицювальний матеріал
 • Будівельні скоби для фіксації грати до кришки
 • Шурупи розміром – 4 см для кріплення елементів спереду та збоку
 • Ніжки
 • Гвинти
 • Цвяхи для фіксації обробки
 • І столярний клей (ПВА чи Бустилат)

Інструменти для створення екрану “короб” для батарей

Для роботи над виготовленням екрана радіатора потрібні такі інструменти:

 • Дриль з різними свердлами
 • Зенкер
 • Дискова пила
 • Різноманітні затискачі
 • Ножівки
 • Будівельний степлер
 • Ножівки для різання металу
 • Скрайбер (скрап) для утримування затискачів

Про те, які краще вибирати радіатори з чавуну, читайте огляд у наступній статті.

https://kaminguru.com/sistema-otoplenija/jekran-dlja-batarei.html
https://gorgaznn.ru/otoplenie/kak-ustanovit-ekran-radiatora.html
https://strojdvor.ru/otoplenie/ekran-dlya-batarei-svoimi-rukami/
https://hryschevka.ru/ekran-na-batareyu/
https://teplospec.com/radiatory-batarei/ekran-dlya-batarei-otopleniya-optimalny-variant.html
https://stroycollege12.ru/ekran-na-batareu-svoimi-rukami/
http://stroysvoimirukami.ru/ekran-dlya-batarei-svoimi-rukami/
http://remontspravka.com/ekran-na-batareyu-svoimi-rukami/ [/Spoiler]