Екран на батарею своїми руками із МДФ

Article

З якого матеріалу роблять декоративні ґрати

Захисні екрани для батарей виготовляються з різних матеріалів: алюмінію, сталі, міді та бронзи, деревини, МДФ, скла та пластику. Кожен з цих матеріалів має певні якості, що впливають на зовнішній вигляд, спосіб кріплення та енергоефективність виробу.

екран, батарея, своїми, рука

Головною умовою є не токсичність матеріалу після його нагрівання та відсутність специфічного запаху.

Короб для батареї з панелей МДФ своїми руками

Дерево

Декоративні екрани, виготовлені з натуральної деревини, наповнюють приміщення особливою атмосферою затишку та тепла. Популярність цього матеріалу для виготовлення накладок на батареї обумовлена ​​природним походженням матеріалу, його неповторним природним малюнком та фактурою, податливістю в роботі та унікальною властивістю виділяти в навколишнє середовище при нагріванні природні фітонциди та антисептики, що формують оптимальний, здоровий мікроклімат.

Деревина в залежності від породи, має певну м’якість і легко піддається художній обробці. Ця властивість дозволяє виготовити екран у будь-якому стилі – від класичного до сучасного.

Щодо вартості, то це найбільш дорогий варіант. Часто виконується під замовлення за індивідуальними вимірами та ескізами. На

Деревина боїться впливу вологи та температурних перепадів. Захистити її можна за допомогою обробки готового виробу кількома шарами лаку на водній основі.

Зверніть увагу! Дерев’яні екрани не сумісні радіаторами конверторного типу, так як конструкція грат передбачає встановлення верхньої панелі, яка повністю або частково перекриє вихід теплого повітря.

Відмінну теплопровідність мають конструкції з ротанга. Їм властива декоративність натурального матеріалу та висока теплопровідність.

Метал

Для виготовлення металевих грат застосовується пеорований металевий лист з мозаїчним декоративним малюнком, виконаним з отворів різної форми. Така панель відрізняється високою тепловіддачею, акуратним та елегантним дизайном.

Сюди ж відносять сітчасті грати, комірки яких мають різну форму та розмір.

Короб для батареи из панелей мдф своими руками

Поверхня металу може бути не лише забарвленою однотонною, а й зі складним малюнком – імітацією порід деревини.

При фарбуванні металевих екранів застосовують порошковий спосіб нанесення фарби. Це дозволяє захистити метал від корозії, підвищує стійкість поверхні до механічних впливів та вигоряння.

До переваг металевого екрану для радіатора відносять:

 • Простий монтаж та демонтаж.
 • Невелика вага.
 • Широкий асортимент.
 • Доступна вартість.
 • Простий догляд.
 • Вологостійкість.
 • Універсальність.
 • Можливість оновлення та зміни кольору.
 • Висока теплопровідність.
 • Довговічність.
 • Стійкість до деформації за впливу високих температур.

Окремо варто відзначити ковані металеві грати, виготовлені на замовлення, що мають значну вагу та велику вартість.

Скло

Сучасні скляні панелі для радіаторів опалення відрізняються легким вишуканим дизайном. Вартість таких виробів досить висока. З лицьового боку на панель наноситься декор у техніці, що дозволяє працювати зі склом – це може бути фотодрук, тонування, піскоструминна обробка. Зовні крихкий виріб насправді триплекс товщиною не менше 8 мм – розбити його досить проблематично.

READ  Як намалювати пластину OSB в приміщенні

Суцільний екран повністю закриває батарею, а теплі потоки повітря проникають через верх та низ – конвекційним способом. У цьому випадку інфрачервоне випромінювання не проходить.

До переваг екранів зі скла відносять:

 • Доступну вартість (порівняно з виробами з деревини).
 • Екологічність та безпека матеріалу.
 • Простий монтаж.
 • Декоративність, оригінальність та можливість оформлення на замовлення.
 • Висока термостійкість.
 • Простий догляд.

Пластик

Пластикові екрани можуть бути повністю виготовлені з ПВХ або мати металеву основу. Поверхня пластикового виробу може імітувати будь-які породи деревини, каменю та інші текстури.

Пластик простий у догляді, але варто пам’ятати, що миючі засоби не повинні містити у своєму складі абразивні частки.

Екран із МДФ

Поряд із пластиком, бюджетним матеріалом для виготовлення решіток радіатора є МДФ, який краще, ніж ПВХ імітує текстуру справжнього дерева.

Плити МДФ мають відмінні експлуатаційні властивості:

 • Вони мають естетично привабливу поверхню.
 • Стійкі до температурних перепадів.
 • Не схильні до деформацій.
 • Мають вологостійкість.
 • Представлені в широкому асортименті форм та відтінків.

При виготовленні дерев’яних моделей екранів МДФ може застосовуватись для здешевлення вартості конструкції при виготовленні прихованих конструкційних елементів. Перевагою МДФ перед деревиною є більш висока стійкість до механічних впливів.

МДФ піддається художньому різанню, тому грати можуть бути прикрашені химерними візерунками та малюнками.

Як зробити своїми руками?

Виготовлення щита на пристрій опалення починається з вибору бажаної конструкції. Виходити потрібно з розташування радіатора, наявних навичок обробки різних матеріалів, доступності робочих інструментів та наявних матеріалів. У домашніх умовах найпростіше буде виготовити або екран-короб, або щит-решітку. Розглянемо, як виготовити такі екрани самостійно.

“Короб”

Найпопулярнішим у домашніх майстрів є екран у вигляді коробки. Варіантів виготовлення панелей для такого короба маса, як і застосовуваних матеріалів. Розглянемо найдоступніший і найлегший у створенні короб із комірчастої сітки, обрамленою рамкою. Для початку потрібно приготувати те, з чого і за допомогою чого робитимемо.

Перед виготовленням екрану гіпсокартон проходить процедуру підготовки. Усі вирізані заготівлі з внутрішньої сторони прокочуємо голчастим валиком. Збірні частини повинні бути просочені у водній емульсії PVA. На це знадобиться близько 2 літрів розчину.

Ця процедура підвищує теплопровідність гіпсокартону. Вироблені валиком ямки утворюють теплові переходи зсередини назовні. Крім того, такий гіпсокартон легше фарбується: покриття лягає рівним шаром. Всі розпили такого матеріалу будуть рівними та чистими.

Пофарбований виріб з гіпсокартону, оброблений шкіркою, виглядає нічим не гірше за заводський пластиковий.

Виготовлення гіпсокартонного короба

Конструкція

Екран для радіатора може мати кілька варіантів виконання, залежно від розташування радіатора та конструкції ніші, в якій він встановлений.

READ  Фен для пайки з власними руками

Цілісний екран-короб. Для радіатора, розташованого на стіні без втоплення в нішу або сильно виставленого всередину приміщення.

Накладний екран лише з однієї лицьової панелі, якщо радіатор втоплений повністю за кордон ніші під вікном та підвіконням.

Fallestestka з гіпсокартону з решіткою перед радіатором.

Короб для батареї з панелей МДФ своїми руками

У першому випадку виходить найуніверсальніший варіант. Якщо зрозуміти, як він влаштований, можна відтворити будь-який інший варіант, необхідний конкретної ситуації. По рамі з дерев’яних брусків або металевого профілю найменшого розміру в перетині збирається каркас, який згодом обшивається декоративними панелями та ґратами в передній частині.

У бічних стінках виконуються прорізи під труби, що підходять до радіатора, або екран розширюється достатньо, щоб повністю приховати висновки труб, якщо вони спочатку прокладені всередині стін. Кріплення здійснюється до стінки за батареєю, для чого використовуються підвісні петлі на екрані та кронштейн на стінці.

Потрібний зазор зверху можна приховати з виду, розташувавши над ним додатково полицю з ламінованого листа МДФ. Він повинен захищати від екрану до ширини розриву, тобто щонайменше 7 см. Цього цілком достатньо, щоб візуально приховати радіатор. Полиця буде приємним та корисним доповненням до декору батареї.

Окремо слід обумовити особливості екранів, що монтуються у фальшстінках з гіпсокартону. Недостатньо просто розташувати решітку навпроти радіатора. Необхідно обмежити простір навколо радіатора від решти простору за фальшстенкою. Наприклад, загорнувши краї тепловідбивного екрану з металізованого спіненого поліетилену, закріпити їх на звороті гіпсокартону. По верхній і нижній частині решітки, відповідно, вище і нижче радіатора обов’язково формуються вентзазори, які обробляються пластиковими ліштвами від ПВХ-панелей.

Зберегти ефективність системи опалення і одночасно подбати про естетичний бік питання вийде в тому випадку, якщо дотримуватися двох правил:

 • На захисному екрані на акумуляторі повинно бути якомога більше отворів, так що тепле повітря вільно вийшло назовні;
 • зі зворотного боку батареї на стіні прикріплюють матеріал, що відбиває (фольга або ізолон).

В ідеалі треба встановити екран на батарею власноруч так, щоб він легко знімався. Це дозволить протирати пил, а у разі проблем з опаленням швидко їх вирішити. Екран повинен розташовуватися на деякій відстані від радіатора (2-3 см), щоб повітря вільно циркулювало. Матеріали застосовують лише ті, що витримують тривалий нагрівання. Вони не повинні плавитися, поширювати неприємний запах, шкідливі випаровування.

Зробила екран для батареї своїми руками. вийшло навіть краще, ніж на замовлення

Передплатниця нашого гурту vk.com Дяченко.А. своїми руками зробила дуже гарний екран для батареї та надіслала нам до редакції покрокову інструкцію з фото – ми вирішили поділитися нею з нашими читачами, щоб і ви мали можливість повторити його виготовлення.

У мене є опалювальний радіатор у моїй кімнаті не під вікном, як завжди, але стіна. інтер’єр не дуже зіпсується, але місце розірвано. Я вирішив зробити екран радіатора, щоб він міг бути використаний і як використовувати полицю. наприклад, фото в кадрі, щоб поставити, свічки, ще трохи декоративна дрібниця. Я взагалі не сподобався ціна готових екранів, тому я вирішив зробити все себе. я отримав штрафу. Я сподіваюся, що ви хочете повторити.

READ  Печі для виплавки алюмінію з власними руками

Типи конструкцій

Основним компонентом декоративного екрану є плоский фасад. Отвори зроблені для забезпечення гарного циркуляції повітря. Верх і з боків рідко фіксують панелі. Все залежить від місця установки радіатора. Якщо акумулятор знаходиться під вузьким підвіконням, ви можете застосувати верхню панель, щоб повністю приховати радіатор.

Є кілька видів установки:

 • Навісний. Екран встановлений безпосередньо на акумуляторі або на гачках до стіни. Можна прив’язувати як самостійно, так і з коробкою.
 • Підлога. Виглядає як вузька тумбочка. Встановлено на підлозі.
 • Встановлений. Виготовляється ніша, в яку ховається радіатор. Екран стає продовженням стіни.

Захисний екран може монтуватися різними, зручними для вас способами

Каракас для короба може бути виготовлений з дерева або алюмінію. Вирішальним фактором є матеріал, з якого виготовлені декоративні панелі. Матеріал для панелей досить різноманітний: рейки з дерева, фанера, метал, скло, ДВП, ДСП та ін.

Скляні декоративні екрани можна віднести до окремого вигляду. Тому що це єдиний тип, при монтажі якого не передбачаються отвори. Використовується цілісний лист скла. Щоб забезпечити хорошу циркуляцію повітря, бічні та верхня панелі не встановлюються. Монтується лист на спеціальні кріплення. Вони забезпечують правильний зазор між радіатором та склом.

Подивіться цікаве відео, як своїми руками зробити гарні ґрати для радіатора:

Екран певною мірою зменшує тепло від поверхні акумулятора. Тобто різниця температури теплоносія між прямою подачею та обраткою буде меншою.

Говорити про однозначне погіршення швидкості конвекції через наявність екрана не можна. Досить навести приклад електричні конвектори, у яких нагрівальний елемент розташований у корпусі у вигляді короба, що має вхідний отвір знизу, а вихідний зверху. Такий пристрій навіть покращує конвекцію, оскільки короб виконує роль вертикального повітроводу, який збільшує швидкість потоку.

Але що добре для конвекторів, не підходить для радіаторів. Батарея працює і на конвекцію, і на радіацію (випромінювання). А екран якусь частину інфрачервоного випромінювання поглинає, а якусь відбиває назад. І якщо поглинена екраном теплова енергія створює умови для вторинної конвекції, то відбита обігріває фасад. Це тепло можна змусити працювати на обігрів приміщення. Навіть у нормальних умовах (без екрану) рекомендується встановити відбиваючу площину для радіатора, який повертається до кімнати інфрачервоного випромінювання з внутрішньої поверхні акумулятора. Зазвичай використовують фольгований пінолекс (або аналогічний матеріал). При встановленні екрана така рекомендація подвійно актуальна.