Фен для пайки з власними руками

Article

Принцип роботи

Термофен можна розділити на дві групи: професійні, вони промислові, і домогосподарство, які використовуються домашніми майстрами.

Сопло для пайки пластику на фенах роблять це самостійно

Паявка другої тканини є здатність відремонтувати в квартирі або приватному будинку з власними руками, ремонтувати автомобільний бампер або частину скутера. Температура опалення побутової фен для пластикової пайки досягає 550 ℃.

Пластиковий припой часто називають зварюванням, оскільки матеріал розплавляється з деталями та його з’єднанням на молекулярному рівні.

Побутова техніка також поділяються на дві групи: з ручним способом регулювання температури пайки та автоматичного. У першому випадку температура на фенію вручну виставлена.

Але тут є один тонкий момент. відстань від сопла термофіну до паяного пластику витримує майстер самостійно. Тому недостатня відстань може призвести до порушення, і це призведе до зменшення міцності зв’язку.

Справа в тому, що більша відстань, тим швидше температура в зоні зварювання зменшується. Наприклад, вважається, що видалення сопла фену з зони зварювання на 8 см зменшує температуру нагрітого повітря навпіл. Якщо режим був встановлений до 500, то до зварних заготовок пластику летить з температурою 250 ℃.

Автоматична модель з датчиком відрізняється від руки до того, що температура нагрівання регулюється, оскільки воно видаляє або наближення інструмента сопла до зони пайки.

Для всіх інших показників та характеристик це ті ж самі пристрої, що складаються з корпусу, нагрівального елемента та вентилятора, з яким створюється повітряний потік. Дуже важливо звернути увагу на силу нагрівача. Будівельний фен має потужність щонайменше 1,6 кВт.

Заходи безпеки при роботі

Робота з термофеном, особливо зібрана самостійно, вимагає особливої ​​уваги до безпеки. Є кілька правил, які потрібно дотримуватися:

  • Дотримуйтесь методів пожежної безпеки.
  • Якщо встановлено контролер температури, то температурний порог не може бути змінений з різким поворотом регулятора.
  • Неможливо доторкнутися до нагрівального елемента та форсунок під час роботи пристрою, оскільки це може призвести до серйозних опіків та інших наслідків.
  • Ви можете змінити сопло лише після вимкнення та охолодження паяльного заліза.
  • Не дозволяється вводити воду або іншу рідину на пристрій.

При роботі з пристроєм рекомендується повітря приміщення, щоб уникнути пар.

Фен з паяного заліза

Існує небагато випадків, коли домашні магістри могли виробляти пристрій для пайки з звичайної фен для сушіння волосся, сушарки для будівництва та навіть паяння. Але в останньому випадку ви повинні виробляти серйозні зміни. Справа в тому, що паяльник спочатку не має спеціальних пристроїв подачі повітря, і це набагато складніше для створення нагрівального елемента.

Незалежно від вищезгаданих пристроїв, ви вирішили використовувати як основу для прийняття пайки з власними руками, потрібно доглядати, що готовий фен може підтримувати задану температуру.

READ  Екран на батарею своїми руками із МДФ

Якщо ви знайшли хороший будівельний фен з термостатом, то будьте готові до певних змін у своєму дизайні. І це неминуче призведе до того, що температурна шкала на ньому не відображатиме фактичні показники, створені інструментом на друкованій платі.

Тому ми побоюємося, щоб перевірити ваш домашній пристрій для пайки за допомогою контактного цифрового термометра. Якщо після численних тестових температур залишаться в діапазоні 190-240 градусів, то це означає, що ваша фен готова до роботи. Якщо ви бачите деякі відхилення, вам доведеться додатково працювати над своїм дизайном і привести показники температури до оптимальних.

Найважче зробити пристрій для пайки пайки. Справа в тому, що тут доведеться не тільки стабілізувати температуру, але і якось вирішити проблему постачання повітря, і для цього вам доведеться робити все з нуля.

  • Щоб створити такий інструмент для пайки, вам знадобиться нагрівальний елемент, який поміщається в скляну трубку, а повітря буде поставлено через нього з іншого кінця.
  • Від жалового паяного заліза доведеться позбутися.
  • Для правильної роботи повітря повинно протікати в трубку безпосередньо через спіраль, яка, у свою чергу, підігріє її.
  • Другий кінець трубки повинен бути трохи довшим, ніж перший. Згодом ви підключаєте шланг насосного повітря. Як підходящі механізми, що таке завдання буде доручено, ви можете вибрати конвертований акваріумний компресор, виконаний з вашою рукою з пластикової пляшки, або ви, як правило, можуть відмовитися від таких пристроїв і затягнути повітря.

Оскільки при створенні такої фен, більшість проблем (встановлення температурного режиму, відсутність можливості регулювання інтенсивності нагріву), ви повинні витратити багато часу та зусиль, щоб зробити це, але навіть у цьому випадку ви не будете впевнені що така фен буде підтримувати показники, які ви думаєте. Найкраще використовувати звичайний дешевий будівельний фен, як основу, і ви можете використовувати паяльник для інших цілей.

Принцип дії термофену

Паяльник фен значною мірою схожий на будівництво, але має нижчу потужність, компактні розміри та сопла. Він працює таким чином: після натискання кнопки живлення, нагрівач та вентилятор починає працювати. Вентилятор захоплює повітря, а через невеликий отвір нагрітий повітря постачається до місця, яке потрібно розплавити. Як тільки потрібна точка плавлення припой, ви можете прикріпити або відключати чип-елементи тощо.

Простий паяльник фен це самостійно

Я заздалегідь вибачаюся за картини Шакаліста, але що багатих, і що під рукою я потрапив у ніч на ніч перед роботою.

Люто з ящиками для відновлення середу Flacha 213, зрозумів, що паяльник розбирає fettes і shimki, хоча це можливо, але складно.

Отже, була ідея збирати пайку (і на краю звичайних термоусадочних труб і пляшок, пластмас пайки) феном.

BP з ноутбука, щедро керується знайомим, здавалося мені дуже підходящим подачею, 20 В 4,5А = 90 Вт.

Експериментуючи з іншим розділом Кантала, зупинив вибір 0,4, для нього було зерно, щоб червоно-жовтий при обмотці, споживаючи ті ж 4,5 ампер. Har-Ki BP зазвичай пишуть за резерв, тому вичавити максимум зазначеної потужності не боялася.

READ  Екран на батарею своїми руками із дерева

Дріт з кінцем спіралі закріплений гвинтом з шайбами ​​для жорсткості та контакту.

Китайський регулятор нібито для 8amper на 24 вольт дуже швидко помер, тому що все пов’язано безпосередньо до ВР.

Холодне зварювання утворює нитку під тілом від ліхтарика, отвір під виходом дроту від нагрівача.

Заглушка від ліхтаря, де була кнопка, пробурена під ін’єкцією корпусу від батареї резервуара. Сопло виготовлена ​​з легкого вогню на соску машин/велосипедні колеса. Це все-метал і зберігає температуру.

Лист слюди, щедро підписаний китайцями на 40 за шматок 1015 см, відрізають розмір трубки та зробив багато нот з ножем для складання в трубку.

З тієї ж сюди, база була зроблена для спіралі, виїмки зробили діамантове коло на Дреле, тому що він втомився від ножа. ефективно і гладко!

Жовтий дріт просто намотується на гайку для контакту з масою.

Другий кінець спіралі забивається за трубкою від слюди заради контакту з металевою трубкою з ехушки.

Ці зв’язки зроблені якомога більше, тому що це більше експерименту, і я пройшов простий спосіб, не винайшов щось легше реалізувати.

І все це добре, просто пов’язане через перемикач безпосередньо до дроту BP.

Поставка дротів на нагрівач для технічного обслуговування нагрівача.

Справа ліхтаря взагалі не нагрівається! Він охолоджує повітряний потік, а частина трубки з нагрівачем виготовляється за межами його меж.

Фокус нарешті отримав божевільний, а червона або жовта камера перетворюється на свічення супернової.

Ефективність: більше, ніж видно на фото. Навіть Microha з паяним животом видаляється через 10 секунд.

Перегрів частин: не бачив. Той самий MicroSB, який можна сплатити, не страждав взагалі!

Вартість: спеціально куплена лише слюда за 40 , вентилятор для БКС, ВР майже халява, решта з резервами щебеню.

Результат: Чесно кажучи, я не очікував щось дійсно підходить від цього проекту, особливо з такою маленькою спіральною, тому що з першим пострілом я тільки що кричав від радості.

Я думаю, що це буде не тільки корисним для мене не тільки для ремонту коробки, але і незначний ремонт електроніки.

Можливі альтернативи/оновлення: Візьміть живлення з ПК, він має багато більше підсилювача на лінії 12V, прикріплену ШІМ, поклав термопарку.

Але я не буду робити це, звичайно, я не буду. Дружній.Zhpg

Принцип роботи

Принцип роботи типової пайки з феном є досить простим і є таким, як наступним чином.

Повітря дисперговані за допомогою вентилятора або компресора вводять у спеціальний канал, виконаний у вигляді трубки з електричною спіральною. Проходячи через цей канал, потік нагрівається до бажаної температури (від 100 до 800 градусів) і негайно входить до пластичного каліброваного сопла, який керує гарячим струменем, обробляється.

У більшості промислових паяльних явищ, основні параметри нагрітого струму (його температура, напрямок руху та потужність) можна скорегувати на певних межах.

Опції виконання

Зробіть свій власний фен для пайки в обох ручних, так і у фіксованій продуктивності. Розглянемо кожен з цих варіантів окремо.

Посібник

Перш ніж збирати ручну фен для пайки, головне. вирішити проблему з відповідним електричним нагрівачем для портативного пристрою.

READ  Окремі сушильні машини або промивання сушінням

Собираем паяльный фен дешево и своими руками

Справа в тому, що готові нагрівальні елементи з параметрами, придатними для вбудовування у невеликому пристрої (з можливістю зберегти її в руці, без горіння) у промислових продуктах не знайдено.

Тому це доведеться зробити це самостійно, тому що потрібна спеціальна дріт з високим опором (для цього використовується ніхром).

Завдяки такому саморобному збірці, можна буде знизити температуру корпусу в області власника до прийнятних значень.

Як вентилятор у ручній моделі, рекомендується використовувати хороше повітродувство з старого фен до 400 Вт. Всі інші варіанти, пов’язані з покупкою нового вентилятора, будуть набагато дорожче.

Функція джерела живлення може виконувати старий, але запуск джерела живлення з комп’ютера.

власними, рука

Стаціонарний

Стаціонарний тепловий фен дозволяє вам припасти чіпси без будь-якої температури та інших обмежень. Однак у цьому випадку існує ряд проблем, пов’язаних з вибором способу встановлення та кріплення цього пристрою, що забезпечує максимальну ефективність роботи.

Найчастіше такі конструкції для пайки щільно закріплені на основі верхньої частини та робочого столу, а плата з чіпсами рухається в зоні спліт-струменя.

За допомогою цього методу організації роботи стаціонарний фен можна вважати різноманітним паяльником для роботи з елементами SMD, зафіксованого нерухомого.

Зазначена обставина з одного боку ускладнює дизайн помітно, а з іншого. це дозволяє застосувати будь-який набір готових вузлів під рукою.

Маленькі деталі

Подивіться на шанувальник, щоб побачити, як спіралі підключена до кабелю. Дизайн виявився дуже підтримкою. Просто відкрутіть лише кілька гвинтів, щоб замінити спіраль, наприклад, для того, щоб відрегулювати опір спіралі до напруги вже існуючого джерела живлення.

Я припав пелюстки до кабелю нагрівача, але можна було перетворити кінці провідників у кільцях і піднімати їх, так само, як ми це робимо, коли ми змінюємо складну мережеву вилку.

Більшість операцій, які я маю намір виробляти з паяльною феном, вимагає як вільних рук. Тому я зробив тут такий стенд для фіксації фен на столі. Хомотик з відкритим периметром дозволяє достовірно тримати фен, а, при необхідності, легко видалити його з стенду.

Вибір фен для пластикової пайки та чіп

Такі пристрої в повсякденному житті не рідкісні. Деякі люди не чули про них і не уявляють, як термофен може допомогти впоратися з великою кількістю побутових та конкретних проблем.

Тим не менш, основним завданням таких пристроїв є сприяння майстрам при підвищенні радіочастотних компонентів та ремонту виробів з ПВХ та інших матеріалів плавлення.

Поява такого обладнання схоже на будівництво, існує відмінності в розмірах та спеціальній взаємозамінній оснасті.