Газовий котел для відкритої системи опалення

Article

Відкрита камера згоряння дозволяє побудувати незалежну систему від джерела живлення та котлів недорогими витратами, мовчазними, часто не потребують димоходу або це просто. Однак занадто багато споживання газу за такою сукупністю зменшує інтерес.

Закрита стрілянина котла, навпаки, може заощадити до 30% газу, але автоматизація прив’язана до надійного джерела живлення, вимагає складного димоходу та надмірного повітря, що робить його шумним, складним і дорожчим.

Викликає побоювання післягарантійного обслуговування складної автоматизації імпорту та електроніки.

Переваги недоліки
Проживання за межами будинку дозволяє зберегти житловий майданчик, а також кошти для куріння димоходу та вентиляції. У будинку є лише панель управління. Особливо важливими заощадженням простору знаходиться в комерційних та промислових об’єктах. Використання газових котлів відкритого газу є зручним і корисним лише при використанні природного газу з шосе. Газ у циліндрах у КНР використовує збиткову і небезпечну.
Через те, що котел на відкритому повітрі на відстані до 50 м, він вже безпечніший іншим. Безпека посилюється, вимикаючи газ і теплоносія, коли вони витікають їх. Ви також можете створити надзвичайне сповіщення та пожежну сигналізацію. Відкритий розміщення складного обладнання вимагає системи сповіщень про несанкціоновану аутопсію, а також антивандальний паркан, особливо при видаленні 50 м.
Автоматизація та сучасні технології дозволяють максимально ефективно спалювати паливо та мінімізувати втрати тепла та DHW і забезпечити ефективність до 95%. Отримання проекту, висока вартість монтажних робіт, отримання дозволу на підключення до користувача вимагатиме успішного часу та додаткових грошей.
Якість компонентів та нові технології для управління пальниками та наклепкою диму створюють невеликий шум, низький рівень забруднення та тривалий термін служби. Вартість комплекту обладнання залежить від рівня автоматизації, країни виробника та вимагатиме набагато більш серйозних інвестицій, ніж у випадку внутрішніх котлів.
Контроль котла з автоматикою будь-якої складності інтуїтивно зрозуміло.
Одиниці з відкритими печами здатні бути абсолютно автономними з електромережі, автономія котлів з закритою пальником можлива за наявності альтернативних джерел електроенергії.

Що таке газовий котел

газовий, котел, системи, опалення

Для роботи такого пристрою можна використовувати з’єднання з системою опалення, лінія води (центральних ресурсів або власних свердловин), а також джерело палива. Оптимальний варіант. підключення до газового шосе, але може бути оснащений газовим циліндром.

Причиною високої популярності газових котлів є їх здатність працювати автоматично. Вони практично не потребують власника. Якщо створюються всі необхідні умови, газовий котел буде працювати плавно до кінця палива. Він звільняє користувачів від непотрібних проблем і дозволяє їм більше часу присвятити іншим роботам.

Газові котли для опалення приватного будинку: що вони трапляються

На ринку зараз є багато різних котлів. І вам потрібно з’ясувати, ніж один вид відрізняється від іншого для споживача. Легше зрозуміти, що вибрати. На відкритому повітрі газовий котел для опалення приватного будинку, або встановлений, а з якими функціями не помиляються. Зрештою, інакше вам доведеться або витримати незручності, або це додатково витрачено.

Те ж саме та подвійні котли

Одним з основних способів класифікації є поділ на один і двомагнітний котли. Остання теплова вода не тільки для системи опалення, але й для побутових потреб. Тобто, вам не потрібно встановлювати додатковий котел.

Как подключить твердотопливный и газовый котлы в одну систему!

Одного слова, двосторонні газові котли для опалення вдома розташовані так, щоб холодну воду з центральної системи водопостачання падає. Потім рідина нагрівається. Крім того, дизайн має спеціальний клапан. Він регулює, де буде подана гаряча вода. Якщо ви нічого не миєте, не набирайте ванну, котел працює для забезпечення системи опалення. Але як тільки відкриється кран, клапан перекриває пристрій. І вода починає прийти до людей.

Розглянемо ще один важливий момент: Щоб мати можливість прийняти ванну, а не контрастний душ, вам потрібен котел потужністю щонайменше 28 кВт. Точні цифри вже залежать від розміру гарячих приміщень та від кількості споживачів. Грубо кажучи, тим більше людей потрібно мити, наприклад, чим вище навантаження. І більш потужний повинен бути нагрівач.

Основні нюанси газового котла

Відсутність або постійних перервань централізованого опалення та гарячого водопостачання змусили власників котеджів та міських квартир створити власні офлайн-системи.

Їх основний елемент є котлом, який, спалюючи паливо, нагріває теплоносій для системи опалення та води для потреб домогосподарств.

Вибір на користь газового обладнання пов’язано з ефективністю використання як газового палива. Всі інші варіанти горючим паливом дорожче або дають менше тепла.

Плюс, сучасні обігрівачі цього виду не вимагають постійного нагляду. Підключено установку до основної труби або циліндра, і він працює гладко, поки є щось спалити.

Однак, так що газовий котел працює належним чином, так і в оптимальному режимі, необхідно правильно вибрати його, коли ви купуєте та регулярно служити після підключення.

Існує маса, що відрізняється за функціональністю та спеціальними модулями всередині моделей цього обладнання. До придбання опалювального блоку на газ слід підходити вдумливо.

Критерії для вибору газового котла багато, але основними є:

 • Потужність, випущена пристроєм.
 • Розчин макета (кількість контурів, тип тіла та матеріалу теплообмінника).
 • Місце для установки.
 • Наявність автоматизації для безпечної експлуатації.
READ  Модуль GSM для газового котла Baxi

Всі ці питання тісно пов’язані один з одним. Відсутність місця для великої одиниці або бажання монтувати на кухні пристрою з естетичним виглядом, змушений вибирати модельну меншу потужність, ніж зовнішня версія. І необхідність опалення гарячої води для умивальника та душі змушує вас шукати котла з двома ланцюгами.

Вимоги до домовленості та експлуатації

Коли пристрій теплопостачання важливий для розгляду ряд особливостей системи відкритої опалення:

 • Для забезпечення нормального кровообігу встановлення котла виконується у найнижчому місці шосе, а також розширювальний бак. у найвищій точці.
 • Оптимальне місце для розміщення танка розширення. горище. У холодний період року ємність і годуючий підрізає всередині неопаленого гориза, повинні бути ізольовані.
 • Укладання шосе виконується з мінімальним обертанням, з’єднанням та арматурою.
 • У системі гравітаційної опалення вода повільно циркулює (0,1-0,3 м/с), тому нагрівання повинно відбуватися поступово. Не може бути дозволено кип’ятити. це прискорює знос радіаторів і труб.
 • Якщо взимку система опалення не використовується, рідина повинна бути осушена. ця міра збереже труби, радіатори та котел.
 • Рівень охолоджувача в резервуарі розширення повинен бути контрольований і періодично поповнюватися. В іншому випадку в шосе з’являються повітряні пробки, які знижують ефективність радіаторів.
 • Вода. оптимальна теплоносія. Антифриз токсичний, не рекомендується використовувати в системах, що мають безкоштовний контакт з атмосферою. Його використання доцільно, якщо немає можливості об’єднати теплоносій у неочищеному періоді.

Особлива увага приділяється розрахунку розділу та нахилу трубопроводу. Стандарти дизайну регулюється НОМЕР 04.01-85.

У контурах з гравітаційним рухом теплоносія, розмір розділу труби більший, ніж у насосних діаграмах, але загальна довжина трубопроводу становить менше, ніж майже двічі. Нахил горизонтальних ділянок системи дорівнює 2 3 мм на лічильник шаблону, придатний лише при встановленні теплопостачання з природним рухом теплоносія.

Відкрита система опалення. види, схеми, плюси та мінуси

Можливість використання води як теплоносія дозволила людству винайти ефективний нагрівання своїх будинків. Відкрита система опалення. це класичний варіант, який все ще популярний за допомогою простого принципу функціонування та мінімальної кількості необхідних пристроїв. У статті сантехніка буде скаже вам, що таке відкрита система опалення, її плюси та мінуси.

У системі водяного опалення рідина є засобом транспортування теплової енергії до тепла передачі повітря до тепла. Ці пристрої можуть бути радіаторами або трубопровідною ланцюгом всередині підлоги.

Один котел достатньо навіть для теплопостачання декількох приміщень на видалення з теплогенератора, все залежить від його сили. Крім того, змінюючи кількість радіаторів, ви можете рівномірно підігрівати номери різних областей. Це перевага водяного опалення перед установкою звичайної печі, здатної нагріватися тільки прилеглим до кімнати.

Переміщення рідини на контурі за рахунок фізичних законів може здійснюватися шляхом сили тяжіння: щільність теплоносійного охолоджуючого, ніж охолоджена. На додаток до принципу термодинаміки, функціонування забезпечується монтажними трубами під деяким схилом. Для підвищення ефективності ви також можете використовувати циркуляційний насос. Багато помилково вважають, що насос є атрибутом лише замкнутої системи: примусовий кровообіг охолоджувача також допускається у відкритих ланцюгах.

Зробіть це самостійно новим котлом для старого опалення, збереження!!!!

Система відкриття теплопостачання характеризується переважно розширюваним резервуаром відкритого типу. Це звичайна циліндрична або прямокутна контейнер. Танк дозволяє автоматично стабілізувати тиск у системі.

І так, щоб рідина не виливається на принцип спілкування суден, розширювальний бак закріплений у верхній частині контуру. Резервуар одночасно виконує функцію повітряного клапана: повітря з системи випускається в атмосферу (під час заповнення та експлуатації).

Головне опалення забезпечується наступним принципом:

 • Корм. теплоносія нагрівається в котлі і рухається до радіаторів;. охолодження рідини в радіаторах прагне “залишити” у нижній точці і через нахил труб потрапляє в котло.

Встановлення циркуляційного насоса робить процес більш інтенсивним, але принцип роботи не змінюється.

Зробіть це самостійно новим котлом для старого опалення, збереження!!!!

Такі схеми водяного опалення поділяються на вигляд залежно від способу циркуляції та доставка охолоджувача до радіаторів, а потім повернення назад до котла. Нагрівальна вода може рухатися по шосе двома способами:

Через конструктивні особливості, надмірний тиск у системі відкритої опалення практично відсутній. У високій точці він дорівнює атмосферному, а в нижній частині трохи збільшується через гідростатичні ефекти водяної колони. Значення цього тиску невеликий, що дає можливість організувати природну циркуляцію теплоносія. Принцип грунтується на тому, що теплоносій з різними температурами має іншу щільність, а отже, маса. Приклад: 1 м³ води при t = 40 ° С важить 992 кг, після збільшення температури до 60 ° С 1 м³ крапель до 983 кг.

Здавалося б, різниця незначна. Тим не менш, це дозволяє охолоджуватися теплоносієм з низькими температурами, щоб перевершити легку гарячу воду з котла. У трубопроводах є природне (конвективне) кровообіг, і такі системи називаються самотаном або гравітаційним, тому що рух у них обумовлений гравітацією. У гравітаційних системах, магістралі зроблені з підвищеними схилами та діаметрами труб, швидкість потоку теплоносія у магістратах та радіаторах невелика, загальна 0.1-0.3 м/с. Але такі схеми є абсолютно нелетуючими, за умови, що котли працюють разом з ними для відкритої системи опалення, що підсваджує електроенергію.

Для того, щоб збільшити швидкість потоку води через труби і зменшити час нагрівання приміщень у шосе, що надходить з котла, насос вбудований. Він змушує теплоносія, щоб рухатися зі швидкістю 0.3-0.7 м/с, завдяки чому теплопередача відбувається більш інтенсивний, і всі гілки розігрівають рівномірно. Завдяки наявності насоса, відстань між джерелом тепла та батареями може бути збільшена як у довжину, так і висоту.

READ  Як об'єднати воду з котла Ferroli

Для того, щоб нагріти приватний будинок не зупинився разом з відключенням електроенергії, циркуляційний насос є звичайним встановлюватися на обхід.

Встановлення насосного блоку дозволяє створювати невеликий надгробний тиск у системі опалення, що дозволяє охолоджуватися добре потрапляти в радіатори. Це, безумовно, підвищує ефективність системи в цілому, хоча це робить його залежним від наявності електроенергії.

 • Загальна площа приміщень, де водяне опалення слід проводити. Якщо менше 60 кВ. М., Достатньою системою з природним рухом теплоносія (гравітаційний).
 • Підлоги будувати, висота стелі. Для гравітаційної системи запас розгону з котла буде потрібно для усунення утворення повітряних бульбашок у ланцюзі. вони будуть заважати нормальному руху рідини та ефективності теплопостачання.
 • Оцінений тепловий режим роботи системи. Якщо передбачається використання низькотемпературного нагрівання, то циркуляційний насос повинен бути розміщений у відкритій системі. Без нього не буде ніякого руху теплоносія, оскільки термічне розширення води в 45-60 ° С не буде достатньо для природного кровообігу.

Вода, що нагрівається з котлом, може бути доставлена ​​в батареї та повернутися до котла багатьма способами. За способами подання відкритої системи опалення відбувається:

В одній трубній системі потоки охолоджувача організовується за допомогою одного високо діаметра шосе, що проходить усіма радіаторами. Пристрої приєднуються до нього з обома насадками, приймаючи воду з труби і дають його там. Розподільна шосе може пройти по горизонтально на 1-му поверсі (“Ленінградська”), як показано на схемі:

Система може бути вертикальними стоячами, які пронизують кілька перекриття, а батареї будуть підключені до них. На малюнку показана типова однопровідна опалювальна схема з примусовим кровообігом з вертикальними рисами для двоповерхового будинку:

Поряд з уявною простотою пристрою таких схем, система одна трубки має істотний недолік: більш холодна вода надходить до кожного наступного пристрою. Це накладає обмеження на кількість батарей, для ефективного потепління, їх кількість не повинно перевищувати 5. Інша справа. це система двох трубних, де охолоджувач приходить до радіаторів на одному шосе, а листя. з іншого. У цьому випадку довжина гілок і кількість батарей на кожному з них може бути значно більше.

Крім того, рух теплоносія може бути організований в одному напрямку, щоб він проходив таку ж відстань через всі радіатори. Така прохідна система з циркуляційним насосом показана на малюнку:

Двотрубна система дає змогу доставити до всіх, навіть самих віддалених акумуляторів, води з тією ж температурою. Схема трохи складніше в установці, але легше розвиватися і надійніше в експлуатації.

Підсвічування теплопостачання будинку, необхідно враховувати, що система відкриття опалення має ряд функцій:

 • Котла (тверде паливо, газ, рідина) повинна бути розташована за найнижчою точкою шосе, а також розширювальний бак. у верхній частині.
 • Зручно розмістити резервуар для розширення на утепленому мансарді, якщо дах холодно. теплоізоляція контейнера та магістралі.
 • Чим менше поворотів і з’єднувальних елементів у шосе. тим ефективніше теплоносія рухається при природному кровообігу.
 • Швидкість охолоджувача в гравітаційній системі не перевищує 0,3 м/с, тому важливо контролювати температуру рідини в котлі, запобігання його перегріву та кипіння. боляче труби шосе та нагрівальних пристроїв.
 • Перед початком холодної погоди, вода з невикористаної системи опалення зливається так, що труби та сорочку котла не вибухаються, коли рідина рухається.
 • Розширювальний бак регулярно потребує додавати воду, оскільки він випаровується з часом, а відсутність теплоносія призведе до утворення повітряних пробків та системної зупинки. Ви можете організувати вузол годування або розливання вручну з відро. це легше у невеликому окремому будинку.
 • Відкрита система опалення диктує використання води як теплоносія. Це пов’язано з тим, що антифриз означає токсичні речовини, а його випаровування від відкритого бака шкідлива для людей. Крім того, доведеться регулярно заливати, збільшуючи витрати на опалення. Якщо опалення повинно бути використане нерівномірно, але я хочу уникнути клопоту з постійним дренажем рідини з контуру, допускається залити антифризом, але в цьому випадку резервуар для розширення подається з невеликим діром, щоб зменшити випаровування Швидкість нерослих.
 • Ключовою стадією розташування нагріву гравітаційного типу. дизайн, оскільки важливо правильно виконувати розрахунок перетину труби та упередження трубопроводу. Відповідні норми вказані в SNIP 2.04.05-91. Довжина контуру повинна бути не більше 30 метрів, на горизонтальних частинах трубопроводу, вони встановлюються з нахилом щонайменше 2-3 мм на метр.

Під час розташування опалення в приватному будинку є багато людей, які вважають за краще класичну версію системи, в якій використовується відкритий розширювальний танк, незважаючи на зростаючу популярність більш просунутій систем замкнутого типу. Цей вибір пов’язаний з перевагами, які відкривають системи опалення будинку, у їхньому номері він включає:

 • Нестабільність. Для області з нестабільним джерелом живлення, проблема нагрівання без використання обладнання, що споживає електроенергію. На додаток до розташування системи відкриття важливо використовувати нелетуючу котельні.
 • Надійність. Це головний плюс. цей тип теплопостачання довів свою функціональність до десятиліть операцій у різних умовах, у тому числі в регіонах з суворим кліматом. Фактично, надійність відкритих систем зводиться до надійності котлів, оскільки більше немає елементів, які можуть вийти з ладу. Важливо лише ретельно підійти до вибору нагрівальних пристроїв та елементів для укладання трубопроводу. тривалість функціонування системи залежить від їх терміну служби.
 • проста схема. Немає складних вузлів, установка може бути виконана самостійно.
 • Потрібна налагодження та налаштування. Після завершення установки контур заповнюється водою. Якщо підігрітий теплоносія почав поширюватися, все зроблено правильно.
 • Мовчазна робота, відсутність вібрацій (якщо циркуляційний насос не використовується).
 • Можливість додати нелетучий опалення з циркулюючим насосом, зробивши універсальну систему та підвищуючи її ефективність.
READ  Чи можна залити машиною

Недоліками роботи опалювального контуру відкритого типу включають:

 • Обмеження при застосуванні. Для великих будинків така система не підходить. якщо довжина горизонтальної магістралі перевищує 30 метрів, величина гідравлічної стійкості в трубах перевищує рівень тиску нагрітого теплоносія, тобто природного кровообігу неможливе, прийде статична рівновага.
 • Інерція. Не встановлюючи циркуляційний насос, система опалення (вихід до режиму роботи) займе багато часу, оскільки швидкість переміщення нагрітої рідини надзвичайно низька. З тієї ж причини неможливо організувати оперативний контроль мікроклімату в кімнаті.
 • Структурні нюанси. Щоб мінімізувати гідравлічний опір у трубопроводі, він встановлюється з труб різного діаметру (оскільки діаметр видаляють з котла, діаметр повинен бути зведений, щоб підтримувати нормальну швидкість руху рідини), і це ускладнює встановлення та вимагає додаткових Витрати. Труби великого диметра дорожчі, необхідні адаптери.D.
 • Особливості монтажу. Обов’язково дотримуйтесь розрахункового упередження труб на кожному місці шосе. навіть єдиною помилкою здатна зробити систему непрацюючого або зменшити її ефективність. В останньому випадку, щоб подолати гідравлічну стійкість, необхідно збільшити робочу температуру теплоносія, що призводить до переповнення палива та збільшення фінансових витрат теплопостачання.
 • Служба. Завдяки інтенсивному випаровуванню гарячої рідини з відкритого резервуару розширення, необхідно постійно контролювати рівень води та залити його вчасно.
 • Активна корозія металу. Кисень постійно відбувається через резервуар до теплоносія, який прискорює корозійні процеси. Це зменшує довговічність металевих елементів системи, включаючи сталевий теплообмінник котла.

У сюжеті. Як встановити насос на самотанову систему

Відкрити системи для дому. незамінний варіант для місцевості, розташований від центральних комунікацій. За наявності стабільного джерела живлення, цей тип опалення вибирається бажанням мінімізувати сезонні фінансові витрати на теплопостачання малого на території будинку.

З примусовим кровообігом

Схема включає водні насоси, що примушують воду, щоб циркулювати примусово. Діаграма насоса не обмежує використання опалювальних ланцюгів; Можливі верхні та нижні пружини теплоносія, одноразової схеми. Циркуляційний насос частіше встановлюється перед котлом і дозволяє робити без організації трубопроводу.

Основною умовою схеми з примусовим кровообігом є безперервне джерело живлення для всього опалювального періоду. Недоліком системи є його захоплення (як правило, на початку опалювального сезону).

Комбінована система

Поєднує в собі попередні види, з власними функціями:

Якщо силова сітка працює з перервами, нагрівання будинку йде за рахунок природного кровообігу; Насос повертається, якщо вам потрібно швидко підігріти будинок.

Побутові котли з відкритою камерою згоряння є найпростішим, частіше на відкритому повітрі. ніж стіна, дизайн, припускаючи лише пальник, над яким розташований теплообмінник. Повітря для спалювання в таких моделях закривається з кімнати, через отвори в корпусі котла, а видалення продуктів згоряння здійснюється через традиційний вертикальний димар. Їх також називають атмосферним.

Принцип роботи класичного газу підлоги атмосферний.

На увазі найпростіший дизайн, котли з відкритою камерою згоряння є більш надійними та недорогими, легко підтримувати, працювати майже мовчки, оскільки єдиним джерелом звуку є пальником та його полум’я. Однак такий дизайн має недоліки:

 • Для забезпечення належної кількості кисню, необхідного для нормального спалювання газу, котла вимагає хорошої вентиляції, іноді навіть примусово.
 • Щоб видалити продукти згоряння, потрібна традиційна вертикальна димохід, якість тяги залежить від грамотності його дизайну. У разі похибок у дизайні, існує також зворотна тяга, коли полум’я дує з невеликими або важкими поривами вітру.
 • Атмосферні пальники, що використовуються у відкритих камерах згоряння, більш схильні до закупорювання та вимагають більш глибокого та частого догляду, хоча в цілому дизайн котла менш вимагає підтримки (досить чистий та промити теплообмінник, очистіть модуль пальника).
 • У порівнянні з навіть найпростішими котлами з замкнутою камерою згоряння, атмосферна нижча поступається характеристиками: споживання газу, ефективність. Екологія.

Газ з відкритою камерою згоряння краще встановити у відносно великих будинках, які мають окрему кімнату під котельні, а також з обмеженим бюджетом, і вже встановив хороший традиційний димар.

Газові котли на відкритому повітрі Найкращі інструкції щодо вибору та найкращих моделей

Принцип дії, призначення

Принцип роботи газового котла досить простий, розуміння і зводиться до наступного алгоритму:

 • З трубопроводу до схеми теплообміну з циркуляційним насосом, не нагрівають теплоносій (вода або спеціальна рідина), подається з циркуляційним насосом.
 • У той же час, клапан відкритий і постачання газового палива на пальника та його подальше автоматичне запалювання.
 • Відповідно до налаштувань таймера та показників теплового захисника, відкритий полум’я нагріває теплоносій всередині теплообмінника.
 • Залежно від інтенсивності спалювання та пропускної здатності, проходячи через контур тепла, охолоджувач, що нагрівається до бажаної температури, надходить у теплові трубопроводи системи опалення та далі в радіатори.
 • Після досягнення заданого рівня нагріву системи полум’я виходить, а потім при охолодженні він знову запалюється. D Залежно від налаштувань зовнішнього термостату.

Якщо газовий пристрій призначений не тільки для нагрівання, але і гарячого водопостачання, його склад включає в себе другий шлях теплообміну. У цьому випадку котел називається двомайнінг. У той же час, додатковий теплообмінник, який відповідає за постачання гарячої води в змішувач, відрізняється від первинного більшого рівня нагрівання та витрати води та пропускної здатності.