Як поставити шанувальників на ПК

Article

Як зрозуміти, що настав час перевірити роботу вентилятора?

Опубліковано для встановлення нового охолоджувача в корпус ноутбука або стаціонарний комп’ютерний системний блок стоїть у наступних випадках:

  • Перша функція, яка повинна сповістити вас. це шумна робота пристрою (системний блок, ноутбук). Якщо кулер не справляється з його функціями, елементи всередині більше нагрівають. Сервісні програми, які контролюють це збільшення швидкості лопатей вентилятора. Це викликає посилення шуму.
  • Сам корпус більше нагрівається, може бути програма. особливо це помітно, коли процесор активно працює (під час ігор). У ноутбуці перегрів може призвести до тимчасового відключення, повторне включення відбувається лише після охолодження пристрою.
  • Такі проблеми можуть бути спричинені не тільки тим, що вентилятор “живе останніми днями”, а також пилу всередині комп’ютера. Ноутбук бажано атрибути фахівцем у даній галузі, оскільки важко ретельно розібрати його, щоб очистити його.

Як видалити процесор охолоджувач

Якщо вам потрібно відновити, замінити процесор або застосувати нову оболонку, то вам завжди потрібно видалити охолодження. Це завдання дуже просте. користувач повинен відкрутити гвинти або відкрити шпильки. До цього потрібно вимкнути системний блок з джерела живлення та витягніть CPU_FAN шнур. Дізнайтеся більше про демонтаж кулера процесора, прочитайте в нашій статті.

Як встановити та підключити вентилятор у випадку комп’ютера

Сьогодні ми детально вивчили тему монтажу та видалення процесора кулера на засувках або гвинтах з материнської плати. Слідуючи вказаним вище інструкціями, ви можете легко виконувати всі дії самостійно, важливо лише робити все обережно і обережно.

Як встановити та підключити вентилятор у випадку комп’ютера

Дякую автору, поділяйте статтю про соціальні мережі.

Добрий день, шановні абоненти Technoblog. Сьогодні я хочу розповісти, як встановити кулер до процесора. Здавалося б, є щось думати: ви берете поворотний стіл, прикріпіть до відповідних канавок на материнській платі, палити 4-контактний роз’єм, ви запускаєте. вам подобається. Але я ходив туди, помилки хвилі нещасні користувачі на кожному кроці, і тепер я поясню, чому.

Як я можу встановлювати шанувальників у випадку комп’ютера

Встановлення охолоджувачів у системній одиниці здійснюється різними схемами. Перш ніж почати працювати з ними, необхідно ознайомитись, оскільки неналежне розташування цих вузлів може принести ще більшу шкоду, ніж їх відсутність. Зазвичай на материнській платі є пара роз’ємів для охолодження. Їх можна використовувати як або тільки один. Схеми встановлення вентилятора в корпусі комп’ютера будуть такими:

Ви можете вибрати будь-який з цих варіантів, але найбільш переважним є останнє. Зверніть увагу, що, використовуючи лише один кулер, якось порушує повітряний баланс у закритій системі. Тому розглянемо кожен варіант окремо.

Встановлення пари вболівальників у корпус комп’ютера. найкращий варіант. Один з них повинен стояти під джерелом живлення на спині стіни і працювати над дуючим. Другий. це фронт, встановлений на передній стінці, і працює над дуючим. Це найбільш правильне розташування охолоджувачів у системній одиниці, оскільки він створює хороший повітряний потік по всіх вузлах. Великий плюс. баланс внутрішнього тиску не дозволяє накопичувати запалення всередині корпусу. Але все буде чудово працювати лише при дотриманні правил:

  • Розмір вболівальників краще вибрати максимум для сайту встановлення. якщо ви можете встановити там 140-міліметрову модель, а потім покласти його, інакше зупинитися на 120 мм варіант.
  • Необхідно контролювати, де вентилятор повинен дути в корпусі комп’ютера. Фронт. на дутті, ззаду. на дутті. В іншому випадку внутрішній тиск і циркуляція повітря будуть порушені, і в результаті буде більше шкоди, ніж добре.
READ  Ніж вимірювати тиск газу в котлі

Задня стіна

Вентилятор, встановлений за вентилятором, повинен працювати над дуючим, тобто, щоб вивести тепло. У цьому випадку теплий повітряний потік більше не проходить через джерело живлення і не викликає перегріву. Крім того, охолодження процесора покращується. Цей варіант має недолік. у житловому корпусі створюється недолік, а повітряний потік через всілякі отвори у випадку приносить вам багато пилу. Однак використання такої схеми все ще значно покращує ситуацію.

Тест “Зйомка”: тестування без використання шанувальників

По-перше, було вирішено провести “націлювання” тестування, що було, що компоненти всередині закритого корпусу будуть нагріватися з природним кровообігом повітряних потоків. Значення цього тесту полягав у визначенні “еталонної” температури, з якою ми згодом порівнюємося з визначенням, який схема макета вентилятора буде максимально ефективно.

У процесі тестування, гарячі повітряні потоки будуть поза природним шляхом через діркові отвори на верхній обкладинці корпусу, а також “випромінюють” через пеп у задній стінці, використовуючи Gelid Phantom Tower Cooler.

реклама

Отримано наступні результати, з якими ви можете знайти інвестиції.

Чому мені потрібен радіатор?

Справа процесора виготовляється з алюмінію (на фото). якщо він не може дати саму температуру в повітрі, чому потреби радіатора? Тут вам потрібно зрозуміти, що є така річ, як область контакту. Сам процесор дуже малий, а повітря має недостатню теплопровідність, щоб видалити все тепло, яке навіть найпростіший процесор виробляє.

Для цього радіатор чіпляється до процесора. Він передає тепло через мідну трубку до алюмінієвої решітки, через яку велика кількість повітря керується вентилятором. Таким чином, ми розсіюємо тепло з набагато більшою ефективністю.

Фото чітко показує, як мідні трубки йдуть до алюмінієвої решітки.

Цей же принцип застосовується і для охолодження відеокарти. Але через велику кількість виробників та спеціальних форм цього компонента, радіатори різними та виробляються під конкретною моделлю відеокарти, тоді як радіатори процесора стандартизовані.

Деякі завантажені елементи материнської плати, такі як силовий контур або чіпсет, оснащені радіаторами без шанувальників. Якщо ваша система забезпечує розгін, використовуючи потужну відеокарту та процесор, то вам потрібна хороша продування корпусу. Потім потік свіжого повітря охолоджуватиме всі елементи з пасивною системою охолодження.

Якщо дуття корпусу недостатньо, то вентилятори процесора та відеокарта просто їдуть у кола вже гаряче повітря. І як ми знаємо, процес теплообміну надходить з більшої кількості, а нагрітий повітря більше не діє так ефективно. В результаті теплова енергія накопичується у випадку, що призводить до перегріву: у кращому випадку, автоматизація буде працювати, і комп’ютер вимкнеться, якийсь компонент буде спалювати у гіршому.

Правильно встановіть вентилятор дуже важливий. Необхідно визначити, яка сторона покласти вентилятор правильно для ефективної вентиляції компонентів корпусу вашого комп’ютера. Якщо ви не ставите вентилятор на цю сторону, ви можете повністю втратити вентиляцію.

Всередині закритого системного блоку повітря рухається перед дном у напрямку вгору. Будь-який вентилятор, що стоїть всередині комп’ютера, повинен покращити цей рух. У цьому випадку прохолодне повітря інтенсивно інтенсивно входить до блоку, а гарячий найшвидший вибухє тіло.

Щоб мінімізувати помилки, які виникають при встановленні вентилятора, деякі виробники вказують, яка сторона встановити вентилятор. Зазвичай це позначається стрілками, що показують напрямок руху створеного повітряного потоку.

Прокачка ПК подписчика!

Яка сторона покласти вентилятор в різні частини корпусу

Перш ніж зробити встановлення вентилятора, потрібно дізнатися всі можливі місця для встановлення. На задній панелі корпусу охолоджувальний пристрій може бути поставлений у випадку, якщо немає іншого місця. У цьому випадку мета установки є вентиляція джерела живлення. Отже, охолоджувач повинен бути встановлений поруч з ним і відправити повітря назовні.

Якщо комп’ютер має відповідне місце розташування встановлення безпосередньо на передній панелі, покладіть вентилятор краще. Потрібно простежити його, щоб забезпечити повітряний потік всередині. Свіже повітря буде інтенсивно вводити всередину та прохолодні компоненти ПК.

Якщо комп’ютер має місце для можливого встановлення та фронту, а позаду, ви можете створити дуже ефективну систему вентиляції. На додаток до відмінного охолодження цей варіант має ще кілька переваг. Створення проекту запобігає поселенню пилу, тиск всередині випадку стабілізації, що зменшить рівень шуму.

Якщо неправильна сторона покласти вентилятор

Якщо зворотна сторона поставила “задній” вентилятор, він порушив, що забезпечується повітряним рухом. Він порушує рух холодного повітря знизу всередині корпусу. Це означає, що очікуване охолодження не відбудеться.

READ  Як підключити конвектор Electrolux до Wi-Fi

Якщо вентилятор встановлений спереду і орієнтований на “видування”, він заблокує повітря, який повинен був потрапити всередину через решітку передньої панелі. Це також провокує перегрів компонентів. Безсумнівно, всередині випадку краплі тиску, а пил буде осідати на внутрішніх деталях. Зніманий пил призведе до додаткового нагрівання елементів.

Інші помилки монтажу

Якщо ви неправильно розміщуєте 2 шанувальників, за роботою на “дутті” і вперед, щоб “вимикати”, у випадку з закритим кільцем, що складається з повітряного повітря. Він буде різко розбити вентиляцію і викликати сильне перегрів елементів.

У випадку помилкової версії, коли обидва інструменти працюють на “видуванні”, підвищений тиск утворюється всередині комп’ютера. Це створить підвищену навантаження на самих шанувальників і не забезпечить необхідне охолодження компонентів ПК.

Якщо обидва шанувальники включені до “видуваного”, нагрітий внутрішній повітря перестає циркулювати. Теплообмін буде зупинитися, пил може бути осідає всередині. У той же час внутрішній тиск буде падати. Це негативно вплине на температуру всіх внутрішніх елементів.

Потенційний посібник з розкриття інформації та тонке налаштування повітряного охолодження персональних комп’ютерів

На жаль, простий і універсальний рецепт, де і як не існує фанатів, аеродинамічні процеси всередині корпусу є досить складними, крім того, вони дуже різні залежно від конфігурації, а так просто на коліна, не обчислюють їх. Наведена нижченаведена інформація може бути корисною не тільки для оптимізації охолодження в готовому комп’ютері, але також при виборі нового випадку.

Р.1 Почнемо з порівняння двох основних цифр. з переважанням вентиляторів і ін’єкцій. Немає суттєвих відмінностей між ними, обидва здатні забезпечити впевнену повітряну насоску через справу. Однак схема на дуючих шанувальників (так званий негативний тиск) зробить його трохи більш ефективним, через ламінарний (спокійне) рух повітряного маси. Приготування в свою чергу створює поворот, який гальмує та перемішують повітряний потік і негативно впливає на продуктивність. З іншого боку, ці повороти більш ефективно видаляються з пасивних радіаторів та інших пайвальних елементів, які не мають власних шанувальників. Це покращує охолодження чіпсета, оперативної пам’яті, накопичувачів NVME.

поставити, шанувальників

Р.2 Викидання нюансів, негативний тиск, на мій погляд, є кращим, але це не привід відмовитися від шанувальників ін’єкцій. Робота над поворотами нижче відвалу відсотків на 20, вони майже не додаватимуть шуму, поки це помітно допомогти їм розтягнути повітря через справу, натиснувши його назад. Або виступаюча мова. Зменшити аеродинамічну стійкість системи “Корпус”.

Р.3 всупереч загальній ідеї, у будівлі немає чітко виражених повітряних потоків, операція будь-яких шанувальників всередині, в першу чергу призводить до утворення областей низького та високого тиску. Повітряний рух обумовлений своїм бажанням заповнити ділянки з низьким тиском (а також залишення з високим рівнем), і це відбувається уздовж шляху найменшого опору. Опір у свою чергу визначається впливом сусідніх ділянок високого та низького тиску, а також відстань до вентиляційних отворів та їх області. Розглянемо ці процеси більш детально на прикладі стандартного двома фургопору:

поставити, шанувальників

реклама

Як ви бачите, поряд з свіжим повітрям, що знаходиться поза корпусом, розряд під відеокарту буде готовий заповнити його власним вихлопним вихлонням. За відсутності інших шанувальників, лише невелика сила конвекційних сил може запобігти цьому, потягнувши тепло. Підвищення ситуації називаються шанувальниками корпусу. або ін’єкцію з передньої панелі, яка зменшить опір тяги у цьому напрямку, або видуває зверху, не дає вихлопного повітря, щоб затриматись:

У цьому випадку відбувається ще одна проблема. Надмірне тіло призводить до того, що паразитарна тяга (на малюнку висвітлюється рожевим кольором), втручаючись у вентиляторів для виконання корисної роботи, зменшуючи їх ефективність. Це може бути зменшено, якщо спостерігається баланс припливу та креслення (який нелегко в кожному випадку), або усунути, ретельно запечатуйте всі додаткові отвори.

READ  Скільки часу зберігається м'ясо у морозилці

реклама

Р.4 Окремі уваги слід приділити впливу сусідніх фанатів один на одного, оскільки цей вплив часто негативно впливає на їх виконання. Як розширений приклад, ви можете уявити собі два ідентичні вболівальники, які склав бутерброд, надсилаючи різні напрямки. Вони будуть крутитися і шуму, але в той же час виконують нульову роботу на рухомому повітрі. Природно, що такі ситуації в реальних сценаріях використання не виявлені, але частковий прояв досить поширений. Нижче наведено таке приклад:

Подібні явища можна спостерігати, коли вставляється, якщо на передній панелі встановлено один вентилятор, а інший А також з блоком живлення, розташований вентилятор і відеокарту в нижніх слотах, з неминучим збільшенням температури обох компонентів. З перпендикулярною орієнтацією вболівальників, втрата не настільки критична, але вона повинна бути на увазі, що по-перше, результуюча продуктивність буде нижчою, ніж об’єм повітря, який обидва може насолоджуватися окремо. По-друге, бажано налаштувати їх на рівну продуктивність, інакше слабкий вентилятор ризикує його у ролі вентиляційного отвору для іншого, що проходить повітря в протилежному напрямку, що не зменшує його використання.

Р.5 Основне завдання, до якого скорочується організація вентиляції. Забезпечити систему охолодження кожного комп’ютера вузол з холодним повітрям об’ємом, що дорівнює їхньому споживанню (це як багато відеокарти та процесора через себе). Хоча часто це має сенс зробити компроміс і дозволити процесору охолоджувач частково використовувати літак літаків. Подальший розширення вихлопного живлення не дозволяє майже ніякої користі. Для досягнення мінімального шуму важливо дотримуватися двох умов. Надайте шум кожного вентилятора про один рівень і забезпечити їх максимально можливим ефективністю. І все це покладається виключно за силу своєї уяви, що імітує рух повітряних мас під впливом факторів, перерахованих у голові. Не найпростіше завдання, але я сподіваюся на багато читачів, здається, захоплююче.

реклама

Р.6 Доповнення та примітки:

1) Чим більший опір. це справа, тим важливіша роль ущільнення паразитарного поводження та виявляється така характеристика фанатів (незалежно від їх орієнтації), як створюється тиск. Фактори збільшення опору. Глухий передній панель та нижній, масив кошиків для жорстких дисків перед купою кабелів. Тертя повітря про стіну корпусу також створює опір, тому у широких корпусах повітря рухається трохи легше.

2), коли переважають вентилятори, печать спочатку потрібна шкідлива нанесення на даху та задню стіну. З ін’єкцією точно навпаки.

3) Відеокарти не вертикального дизайну з традиційними вентиляторами утворюють вертикальний рух повітря, тому, якщо ви берете участь у шанувальників ін’єкції у верхній половині корпусу, вони можуть ввести конфлікт з відеокартою.

4) слабкіше від відеокарти, тим більший відсоток тепла буде розвіяний пасивним на зворотному боці плати. І ось вони можуть відправити поворот від вентиляторів ін’єкцій, але з урахуванням попереднього абзацу, він працює тільки з еталонними турбінами.

5) зчеплення через панель полюсів материнської плати, з негативним тиском не повністю усуває, однак, сучасні дошки встановлюються в місці, що надсилає повітря через радіатор VRM, допомагаючи його охолодження.

6) випадки з єдиним вихлопним вентилятором на задній стінці. Не вирок для гарячих систем, оскільки її ефективність може легко підвищити майже до 100%. На відміну від того, житло з верхнім розташуванням ВР. Сьогодення. Якщо ви розмістите сучасний блок там, який охолоджується низькошвидкісним вентилятором, то в залежності від оборотів тилу повітря. це ризик ближче до нуля, що може призвести до різних неприємних наслідків.