Як поставити шанувальників на ПК

Article

Якщо ви думаєте про встановлення додаткових вболівальників у корпус комп’ютера, то спочатку потрібно вирішити, де ви їх встановите. Щоб вибрати потрібні місця, потрібно розуміти, як повітряні потоки рухаються всередині комп’ютера. Справа в тому, що нагрітий повітря під впливом самого конвекції піднімається до верхньої частини корпусу. Цей ефект може бути використаний для поліпшення охолодження. Якщо охолоджувачі не протистоять природній конвекції, але, навпаки, це збільшить його потік, потім охолодження буде більш ефективним.

Існує стандартна схема встановлення кулера, яка враховує природне рух повітря:

За допомогою цієї схеми встановлення вентиляторів, природний потік повітря не порушується, а вентилятори не розвішують гаряче повітря через справу, і видуть його. Більш чітко показано на малюнку нижче.

поставити, шанувальників

Не варто недооцінювати цю схему розміщення вентилятора. Він був використаний дуже довго і неодноразово перевірено. Якщо ви вирішите відійти від нього і встановити охолодження по-своєму, можливо, ви не тільки не зменшуєте температуру, але, навпаки, збільшуйте їх. Наприклад, якщо у верхній частині корпусу поміщайте шанувальників, щоб не подумати повітря, але, видування, то це трохи зменшить температуру процесора, але це помітно підвищить температуру відеокарти, жорстких дисків та чіпсету.

Використовуючи цю схему, визначте, де у вашому випадку недостатньо вболівальників і де ви можете встановити їх. Наприклад, якщо у випадку встановлено лише один вентилятор, ви можете додати кілька вибухів. Для організації хорошого охолодження, це, як правило, досить 2-3 шанувальників.

Трохи про головне

Це не буде таємним для тих, хто має всі компоненти персонального комп’ютера, мають майно для нагрівання. Деякі з цих елементів тепло. CPU, GPU та материнська плата. найгірші частини всередині системи. Ось чому кожен користувач повинен піклуватися про правильне охолодження та високоякісний тепловий потік.

Найчастіше в комп’ютерах використовується повітряне охолодження, оскільки воно дуже практично і дешево. Принцип роботи такого механізму дуже простий: елементи дають тепло навколо себе, і вже гаряче повітря вимикає з системи корпусу системи, використовуючи шанувальників. Також досить часто, частини ПК поставляються з елементами теплової раковини (радіатори).

Важливий! Для того, щоб нагріти комп’ютер менше в процесі, він не буде зайвим, щоб купити спеціальну підтримку ноутбука.

Важливість системи охолодження просто очевидна, але як встановити кулер на процесорі та інші компоненти пристрою?

READ  Як поставити плитку на тарілку OSB

Як я можу встановлювати шанувальників у випадку комп’ютера

Встановлення охолоджувачів у системній одиниці здійснюється різними схемами. Перш ніж почати працювати з ними, необхідно ознайомитись, оскільки неналежне розташування цих вузлів може принести ще більшу шкоду, ніж їх відсутність. Зазвичай на материнській платі є пара роз’ємів для охолодження. Їх можна використовувати як або тільки один. Схеми встановлення вентилятора в корпусі комп’ютера будуть такими:

  • На задній стінці зверху, навпроти процесора.
  • На передній стіні.
  • Використовуючи двох шанувальників. передній і задній. Це поєднання перших двох варіантів.

Ви можете вибрати будь-який з цих варіантів, але найбільш переважним є останнє. Зверніть увагу, що, використовуючи лише один кулер, якось порушує повітряний баланс у закритій системі. Тому розглянемо кожен варіант окремо.

Як я можу встановлювати шанувальників у випадку комп’ютера

Встановлення охолоджувачів у системній одиниці здійснюється різними схемами. Перш ніж почати працювати з ними, необхідно ознайомитись, оскільки неналежне розташування цих вузлів може принести ще більшу шкоду, ніж їх відсутність. Зазвичай на материнській платі є пара роз’ємів для охолодження. Їх можна використовувати як або тільки один. Схеми встановлення вентилятора в корпусі комп’ютера будуть такими:

  • На задній стінці зверху, навпроти процесора.
  • На передній стіні.
  • Використовуючи двох шанувальників. передній і задній. Це поєднання перших двох варіантів.

Ви можете вибрати будь-який з цих варіантів, але найбільш переважним є останнє. Зверніть увагу, що, використовуючи лише один кулер, якось порушує повітряний баланс у закритій системі. Тому розглянемо кожен варіант окремо.

Тест Регульований, Схема спрощена: один вентилятор на дует (закрита передня панель)

Далі ми пропонуємо дізнатись, скільки потрібно мати двох шанувальників на видувного повітря. Для цього, звичайно, я знімаю вентилятор, розташований над процесором.

Ця дія призвела до трохи помітного погіршення результатів відносно схеми з двома шанувальниками. Температура процесора зросла до 1 ступеня, відеокарта також була підігріта на 1 градус більше. Швидкість обертання фанатів збільшилася.

Будь ласка, ознайомтеся з більш детальним результатами інвестицій.

Чи можна встановити два фанати послідовно?

Ви можете сформулювати це питання по-різному. Якщо ви розрізаєте роз’єми на проводах і двічі їх послідовно, він подвоїть напругу кожного та, відповідно, швидкості обертання. Таким чином, ви можете підключитися, якщо ви знаєте, що ви робите.

Підключіть корпуси вентилятора разом по осі обертання, щоб збільшити повітряний потік, ви також можете. Але підвищення продуктивності в цьому випадку є сумнівним. У теорії продуктивність збільшується на 20-30% у 2 послідовно пов’язані. На практиці я рекомендую придбати більш потужний вентилятор або підключити доступний паралельно. Легко розглянути багато адаптерів у магазинах.

Правильно встановіть вентилятор дуже важливий. Необхідно визначити, яка сторона покласти вентилятор правильно для ефективної вентиляції компонентів корпусу вашого комп’ютера. Якщо ви не ставите вентилятор на цю сторону, ви можете повністю втратити вентиляцію.

Всередині закритого системного блоку повітря рухається перед дном у напрямку вгору. Будь-який вентилятор, що стоїть всередині комп’ютера, повинен покращити цей рух. У цьому випадку прохолодне повітря інтенсивно інтенсивно входить до блоку, а гарячий найшвидший вибухє тіло.

Щоб мінімізувати помилки, які виникають при встановленні вентилятора, деякі виробники вказують, яка сторона встановити вентилятор. Зазвичай це позначається стрілками, що показують напрямок руху створеного повітряного потоку.

READ  Як поставити цегельну плиту

Яка сторона покласти вентилятор в різні частини корпусу

Перш ніж зробити встановлення вентилятора, потрібно дізнатися всі можливі місця для встановлення. На задній панелі корпусу охолоджувальний пристрій може бути поставлений у випадку, якщо немає іншого місця. У цьому випадку мета установки є вентиляція джерела живлення. Отже, охолоджувач повинен бути встановлений поруч з ним і відправити повітря назовні.

Як встановити та підключити вентилятор у випадку комп’ютера

Якщо комп’ютер має відповідне місце розташування встановлення безпосередньо на передній панелі, покладіть вентилятор краще. Потрібно простежити його, щоб забезпечити повітряний потік всередині. Свіже повітря буде інтенсивно вводити всередину та прохолодні компоненти ПК.

Якщо комп’ютер має місце для можливого встановлення та фронту, а позаду, ви можете створити дуже ефективну систему вентиляції. На додаток до відмінного охолодження цей варіант має ще кілька переваг. Створення проекту запобігає поселенню пилу, тиск всередині випадку стабілізації, що зменшить рівень шуму.

Якщо неправильна сторона покласти вентилятор

Якщо зворотна сторона поставила “задній” вентилятор, він порушив, що забезпечується повітряним рухом. Він порушує рух холодного повітря знизу всередині корпусу. Це означає, що очікуване охолодження не відбудеться.

Якщо вентилятор встановлений спереду і орієнтований на “видування”, він заблокує повітря, який повинен був потрапити всередину через решітку передньої панелі. Це також провокує перегрів компонентів. Безсумнівно, всередині випадку краплі тиску, а пил буде осідати на внутрішніх деталях. Зніманий пил призведе до додаткового нагрівання елементів.

Інші помилки монтажу

Якщо ви неправильно розміщуєте 2 шанувальників, за роботою на “дутті” і вперед, щоб “вимикати”, у випадку з закритим кільцем, що складається з повітряного повітря. Він буде різко розбити вентиляцію і викликати сильне перегрів елементів.

Належне охолодження та виробництва ПК | # Ary_podkast 4

У випадку помилкової версії, коли обидва інструменти працюють на “видуванні”, підвищений тиск утворюється всередині комп’ютера. Це створить підвищену навантаження на самих шанувальників і не забезпечить необхідне охолодження компонентів ПК.

Якщо обидва шанувальники включені до “видуваного”, нагрітий внутрішній повітря перестає циркулювати. Теплообмін буде зупинитися, пил може бути осідає всередині. У той же час внутрішній тиск буде падати. Це негативно вплине на температуру всіх внутрішніх елементів.

Продуктивність повітря. як організувати охолоджувачі

Пил. один з головних ворогів комп’ютера, а його шари на компонентах. лише частина загадок. Пил любить накопичувати на пластинчастих радіаторах, і якщо ці радіатори не регулярно очищаються, компоненти почати перегріватися. Результатом є нижчі частоти як на процесорі, так і на відеокарті. Відповідно, продуктивність буде падати разом з ними, і це призведе до зменшення швидкості.

READ  Як поставити шанувальників на ПК

Наприклад, картки NVIDIA з їх автоматичним “vernock” nvidia boost дуже чутливі до підвищення температури. Спеціалісти від геймерів Nexus кажуть, що карти NVIDIA дозволяють підняти частоту до одного рівня, якщо температура чіпа знижується до 70 градусів, і починаючи з 60-63 “вибухів” може зростати ще вище.

Важливо також стабільність частоти картки. чим менше коливання, тим менше FPS буде “стрибати”, і, відповідно, гра буде меншою. Якщо середня температура вашої картки, наприклад, 65 градусів, то спробуйте знизити його до 62-61. тоді збільшення буде мати можливість підняти частоту вище.

Де поставити шанувальників на комп’ютер

Важливість типу відеокарти та розташування джерела живлення

Додатковий фактор, який може вплинути на компоненти. дизайн самих кулерів компонентів, таких як відеокарти. Отже, карти можуть охолоджуватися найпростішим вентилятором з спрямованим рухом. такі види кулерів добре підходять для малих будівель, оскільки велика кількість тепла відображається негайно через задню вихлопну картку. Цей тип охолодження часто дешевший, але працює голосніше, а середня температура чіпа у випадку з ними перевищує 80 градусів.

Карта з незаконними вихлопними вихлопами гарячим повітрям прямо в корпус, тому сам графічний чіп, хоча він буде більш прохолодним, але компоненти материнської плати почнуть перегріватися. У цьому випадку кровообіг повітря в системі є надзвичайно важливою. гаряче повітря повинно бути терміновим. Звичайно, водяне охолодження, звичайно, найбільш комфортне. гаряче повітря негайно вибухне з вентилятором назовні, але такі картки часто набагато дорожче.

Як уникнути накопичення пилу?

Як переконатися, що цей сам пил копіюється в мінімуму? Перш за все, ми повинні писати вдома. Сам пилосос. це дуже корисна річ, яку ми часто використовуємо занадто мало. І не тримайте комп’ютер на підлогу. там пил, пісок, волосся та все інше найлегше проникати всередину. Крім того, перевірте, скільки вболівальників у житловому вигляді, як вони розташовані, де фільтри пилу перед ними. У випадку більш дорогих будівель, найважливіші місця (передня панель і під джерелом живлення) вже покриті знімними фільтрами, які потрібно чистити кожну пару місяців, особливо якщо у вас є домашні тварини або просто багато пилу. Якщо тіло не має пилових фільтрів, їх досить легко, щоб зробити це самостійно. вам потрібно отримати сітку та магнітні наклейки, після чого легко скоротити розмір.

Раніше повітряне рух не стосується серйозно. добре, коли був один витяжний 80 мм вентилятор ззаду. Сьогодні два основних типи регуляції циркуляції повітря в житлі є популярними. негативним та позитивним тиском.