Як слід стежити в шанувальник у джерело живлення

Article

Типи комп’ютерних органів для джерела живлення

Є лише два позиції, в яких комп’ютерний корпус дозволяє встановлювати джерело живлення, який або згори, або нижче.

З нижніми отворами

Більшість сучасних комп’ютерних корпусів мають дизайн джерела живлення нижче. Майже всі ці корпуси для ПК мають вентиляційні отвори внизу, де встановлюється джерело живлення, і в більшості з них встановлюється пиловий фільтр на вентиляційних отворах, щоб запобігти надходженню пилу вентиляторів та компонентів живлення. Отже, якщо у вас є ця позиція, охолоджувач джерела живлення повинен бути спрямований вниз. Це дозволяє вентилятор смоктати повітря з дна, і приймати тепле повітря на задній стороні. Ви можете чітко бачити його на зображенні нижче.

Повітряний потік витягується з нижньої частини корпусу і випускається ззаду

Я настійно рекомендую не зберігати вентилятор живлення, якщо у вас є корпус з вентиляційними отворами та повітряним фільтром, встановленим нижче. Це пов’язано з тим, що якщо ви тримаєте вентилятор, то ефективність охолодження джерела живлення буде погіршуватися, оскільки вентилятор буде смоктати гаряче повітря, що знаходиться всередині корпусу, замість холодного повітря і годувати його на Компоненти компонентів живлення.

Крім того, блок живлення буде накопичувати більше пилу через відсутність фільтра на прохолодні, і існує також ризик контактування всього всередині джерела живлення через решітку вентилятора, що може призвести до серйозних пошкоджень вашого пристрою. У користувальницькій системі з водяним охолодженням ви не хочете тримати вентилятор, тому що якщо рідина будь-яким способом витікає і випадково падає всередині пристрою, то ваш пристрій, безумовно, буде спалювати.

Без нижніх отворів

Якщо у вашому випадку немає нижніх вентиляційних отворів, а замість цього є тверда панель, то вам потрібно організувати кулер. Це єдиний спосіб встановити джерело живлення в цих випадках. Тим не менш, я не думаю, що є багато подібних випадків, але якщо ви, то ви повинні спочатку уникати їх купівлі, і краще вибрати новий комп’ютер для комп’ютера з нижньою вентиляційною отворами та повітряним фільтром для вашого блоку.

З корпусом живлення

Деякі комп’ютерні корпуси поставляються з обкладинкою корпусу або джерела живлення, що служить додатковим захистом пристрою, а також для встановлених нижче дисків. Корпус пристрою являє собою тверду металеву кришку без вентиляційних отворів (головним чином), тому в таких випадках положення вентилятора повинна залишатися лише незалежно від чого-небудь. Деякі корпуси поставляються з верхніми вентиляційними отворами, які дозволять вам знайти вентилятор, але якщо є нижчі вентиляційні отвори, краще тримати вентилятор лише у нижній положенні, якщо немає вентиляційних отворів для ВП знизу.

Корпус живлення без верхніх вентиляційних отворів

Тримайте його на рівній поверхні

Завжди тримайте свій гардероб на твердому рівній поверхні і ніколи не на нерівномірних, м’яких та м’яких поверхнях, тому що нерівні та м’які поверхні обмежують потік повітря до шанувальника пристрою, і, отже, до самого джерела живлення. Крім того, якщо комп’ютерне житло має короткі ноги, ви повинні зберегти його, забезпечуючи будь-яку упаковку або підтримку нижньої ноги або стоїть так, щоб джерело живлення може мати достатній обсяг повітряного потоку.

Уникайте розміщення системного корпусу на килимі

Ніколи не кладіть комп’ютерний випадок на килим, якщо вентилятор джерела живлення встановлено. Килим блокує повітряний потік до джерела живлення, а у найгіршому випадку, якщо у вас немає фільтра вентилятора, невеликі частинки волокна з килима можуть осідати у вашому живлення, і можуть також закупорювати вентилятор. Крім того, ці килимові волокна дуже сухими і мають статичну природу і можуть загорятися всередині вашого пристрою, що може призвести до серйозного пошкодження, а також інших компонентів комп’ютера, якщо не пощастило. Отже, щоб вирішити цю проблему, ви можете використовувати дерев’яну дошку або фанеру, щоб розмістити комп’ютерну справу або встановити потужність, щоб вентилятор керував вгору.

Не наводять на килим, якщо у вас є BP знизу з вентилятором!

Корпус для ПК з верхньою мовою

Комп’ютерні корпуси з джерелом живлення встановлені на наші дні, дуже рідкісні, але вони існують. Як правило, ви можете знайти кілька будівель серії міні-вежі, випадків OEM та дешевих корпусів з верхньою потужністю. У корпусах цього типу для комп’ютерів позиція вентилятора повинна бути обмежена лише тому, що вони, як правило, не мають вентиляційних отворів на верхній панелі, але якщо у вас є верхні вентиляційні отвори у вашому випадку, ви можете зберегти позицію вентилятора в напрямок вгору для кращого потоку повітря та охолодження. У деяких з цих випадків верхній регістр живлення може також бути встановлений (дуже рідко), тому ви повинні регулювати вентилятор у напрямку вентиляційних отворів відповідно.

Системний блок з верхньою ВР

Якщо пристрій виявляється, то лопаті ламіновані у напрямку вниз. Рух відбувається проти годинникової стрілки. Випадки сучасних елементів охолодження комп’ютерних елементів мають стрілки, які зображують напрямок обертання та напрямку повітряного потоку. Будь-який агрегат має два стрілки.

Встановлення пари вболівальників у корпус комп’ютера. найкращий варіант. Один з них повинен стояти під джерелом живлення на спині стіни і працювати над дуючим. Другий. це фронт, встановлений на передній стінці, і працює над дуючим.

Встановлення нових компонентів

Для того, щоб встановити деталі на комп’ютер, ви повинні ознайомитись з кількома основними варіантами. Мова тут буде лише про стандартні будівлі, тому що для всіх всіх індивідуально.

Якщо у випадку немає додаткових охолоджувальних елементів

Цей макет є стандартним для майже всіх сучасних персональних комп’ютерів, які продаються в магазинах електронних технологій. Гаряче повітря завжди піднімається, а вентилятор в BP (живлення) відображає це.

READ  Слід скло в пральній машині

Важливий! Цей макет має один відчутний недолік. все тепле, що проходить через ВР, тільки сильніше він нагрівається. Крім того, теплообмін погіршується через те, що холодне повітря поглинається в хаотичний корпус і з усіх боків.

Але навіть такий шлях краще, ніж неправильне розташування додаткового обладнання.

слід, стежити, шанувальник, джерело

Маючи кулер на задній панелі

Цей метод є актуальним лише у тому випадку, якщо у нас є лише одне місце для додаткового кулера. Пристрій повинен бути простим під ВП, який допоможе забезпечити правильну циркуляцію повітря без серйозних наслідків для вищезгаданого ВР.

Важливий! І тут є один мінус. пил буде накопичувати швидше, ніж звичайний, і вини, що збільшуються справи.

Як встановити додатковий кулер у системному блоці іншим способом? Ми читаємо далі!

Розташування на передній панелі системи

Цей параметр також підходить лише для цих корпусів, в яких є лише одне місце посадки. Вентилятор повинен бути розміщений на передній частині корпусу ПК, але покласти “Дурень”. Необхідно розмістити товар таким чином, щоб він перебуває перед жорстким диском (и), оскільки все холодне повітря, яке потрапляє в пристрій, підірватиме їх.

Важливий! Ця установка є однією з найбільш ефективних, тому що використання її досягається практично ідеальним циркуляцією холодного повітря, а пил всередині не затримується. Рівень загального шуму дуже низький.

Покладіть два кулери в одному випадку

Звичайно, цей метод буде найбільш ефективним. Тут процес встановлення досить простий:

 • На передній стінці корпусу покладіть один вентилятор “Дурень”.
 • Другий кулер встановлений на задній панелі особистого комп’ютера, але вже на “блі”.

Важливий! Через пристрій буде циркулювати постійне спрямоване повітряний потік, який допоможе уникнути перегріву в будь-якій частині ПК. Пил не буде осідати всередині справи взагалі, загальний рівень шуму зменшиться, а тиск всередині стабілізується.

Тепер ви знаєте, як встановити додатковий кулер у системному блоці, але при встановленні? Давайте поговоримо про неправильну установку.

Важливий! Перегрів системи також пов’язано з підвищеним навантаженням з точки зору засмічення операційної системи за допомогою сміття.

Щоб зменшити ризик такого несприятливого явища, обов’язково покласти та використовувати хорошу програму для очищення комп’ютера.

Якщо ви думаєте про встановлення додаткових вболівальників у корпус комп’ютера, то спочатку потрібно вирішити, де ви їх встановите. Щоб вибрати потрібні місця, потрібно розуміти, як повітряні потоки рухаються всередині комп’ютера. Справа в тому, що нагрітий повітря під впливом самого конвекції піднімається до верхньої частини корпусу. Цей ефект може бути використаний для поліпшення охолодження. Якщо охолоджувачі не протистоять природній конвекції, але, навпаки, це збільшить його потік, потім охолодження буде більш ефективним.

Існує стандартна схема встановлення кулера, яка враховує природне рух повітря:

За допомогою цієї схеми встановлення вентиляторів, природний потік повітря не порушується, а вентилятори не розвішують гаряче повітря через справу, і видуть його. Більш чітко показано на малюнку нижче.

Не варто недооцінювати цю схему розміщення вентилятора. Він був використаний дуже довго і неодноразово перевірено. Якщо ви вирішите відійти від нього і встановити охолодження по-своєму, можливо, ви не тільки не зменшуєте температуру, але, навпаки, збільшуйте їх. Наприклад, якщо у верхній частині корпусу поміщайте шанувальників, щоб не подумати повітря, але, видування, то це трохи зменшить температуру процесора, але це помітно підвищить температуру відеокарти, жорстких дисків та чіпсету.

Замінюючи вентилятор у джерело живлення

Використовуючи цю схему, визначте, де у вашому випадку недостатньо вболівальників і де ви можете встановити їх. Наприклад, якщо у випадку встановлено лише один вентилятор, ви можете додати кілька вибухів. Для організації хорошого охолодження, це, як правило, досить 2-3 шанувальників.

Для прохолості по всій кімнаті краще встановити вентилятори стелі, вони підвищують циркуляцію повітря та життя стає легше. Вентилятор підлоги зазвичай досить великий, а також може оновити всю кімнату. Краще покласти його посередині кімнати або на відкритому вікні, щоб гаряче повітря негайно охолоне.

Яка сторона покласти вентилятор в різні частини корпусу

Отже, охолоджувач повинен бути встановлений поруч з ним і відправити повітря назовні. Якщо комп’ютер має відповідне місце розташування встановлення безпосередньо на передній панелі, покладіть вентилятор краще.

Краще встановити більше шанувальників на дует, ніж на дутті, щоб створити подібність вакууму всередині корпусу. Такий ефект призведе до холодного повітря, щоб увійти до корпусу з будь-якої отвору. Задня панель. Вентилятор живлення, розташований на задній панелі корпусу, працює на видув повітря.

Як визначити, які сторони дують/дує? На боці кадру є маркування напрямку стрілки повітряного руху. Якщо немає маркування, то ви можете визначити форму лопатей. З боку, де вони увігнуті, повітря вибиває.

 • Почнемо з задньої панелі. Охолоджувач джерела живлення, розташований на задній панелі, функціонує на видувного повітря.
 • Переїзд на передню панель. Необхідно встановити компонент, що виконує дуття.
 • Наступна частина. бічна панель.
 • Остання частина. це верхня панель.

Правильна установка охолоджувачів у системній одиниці

Тому традиційно у верхній частині корпусу, охолоджувачі встановлюються на дутті, це дозволяє видалити повітряний повітря з корпусу. І в нижній частині корпусу вентилятори встановлюються на дутті, оскільки воно посилює природний рух повітря з донизу.

 • Почнемо з задньої панелі. Охолоджувач джерела живлення, розташований на задній панелі, функціонує на видувного повітря
 • Переїзд на передню панель. Необхідно встановити компонент, що виконує дуття
 • Наступна частина. бічна панель
 • Остання частина. це верхня панель.

Основний потік повітря всередині системного блоку забезпечує шанувальник живлення. Він вибухає повітря поза тріщинами в задній стінці. У той же час через корпусні слоти, зовнішнє (найхолодніше) повітря поглинається.

ЕДУ НЕ НУЖНО СЧИТАТЬ, ЕЮ НУЖНО НАСЛАЖДАТЬСЯ! || Компас питания || аудиокнига || Часть 3 из 3

Система тюнінгу. Ми зменшуємо шум у джерело живлення

Коли зовнішня температура підходить до осаду ступенів на сонці, здається не дуже своєчасним розмовою для зменшення шуму комп’ютера. Забезпечити його повним охолодженням. З іншого боку, Apple за один раз випустив відмінну систему, так званий куб G4, не обладнаний шанувальниками взагалі. Сутність ідеї полягала в експлуатації фізичних законів, тобто концепції, що холодне повітря, що надходять через різницю у температурі нижче, оскільки ПК проходить між компонентами, ПК нагрівається, а з тієї ж причини Підйом виходить з житла. На жаль, з ряду причин “кубиків” були вилучені з виробництва та більше проданих, а сучасні ПК ставлять всі уявні записи для шуму.

READ  Подвійна смажена сковорода з ефектом духовки

Якщо ви коли-небудь жили в одній кімнаті з комп’ютером, і намагався залишити його на ніч, щоб працювати, то за те, що ви говорите про зниження шуму далеко від порожнього звуку. У цьому матеріалі ми розповімо про один спосіб зробити комп’ютер тихіше. Перш ніж почати читати цей матеріал, ми попереджаємо, що автор не несе ніякої відповідальності за те, що може статися з комп’ютером читача, який намагався на практиці дотримуватися консультацій, наведених у цьому матеріалі. Текст. тільки довідковий посібник, але не довідник до дії. І пам’ятайте, що перегрів призводить до зменшення життєвого циклу як ПК взагалі та його частини окремо.

Не секрет, що в середньому настільному ПК, вентилятор живлення вентилятора сильніше, ніж всі. Цікаво, що для роботи вентилятора живлення теоретично не потрібна взагалі, але на практиці ця частина ПК дійсно нагрівається, і потребує ефективного дуття. Головне розуміння. Ефективне дуття та шумне дуття, це принципово різні речі. Крім того, вентилятор ВР, як правило, ніколи не чистять пил, і може негайно резонувати з 2 корпусами, блок блоку та комп’ютера. Про те, як боротися з резонансом, ми розповімо в окремому матеріалі.

Отже, існує лише 2 способи та маса варіантів, як зменшити шум, і в той же час зберегти нормальний температурний режим блоку.

Видаліть вентилятор і видаліть кришку живлення.

У цьому випадку температура всередині корпусу збільшиться дещо, як правило, не більше, ніж ступеня на 2-3. У той же час практика показує, що все може нормально функціонувати, оскільки існує 2 власний радіатор у живленнях у джерело живлення. Як результат, шум значно зменшиться. Цей метод має значний недолік: активні елементи джерела живлення будуть відкриті і можуть закриватися щось. Тому має сенс ретельно відстежувати елементи відкритого живлення (т.Е. ті, які зазвичай повинні бути приховані корпусом), не вступили в контакт з чим.

Крім того, ми не можемо рекомендувати це рішення для гарячих систем на основі процесорів AMD. Відкрите джерело живлення найкраще використовується, де він критичний шум, наприклад, у домашніх мережевих файлах, встановлених у житловому районі на основі процесорів Intel Celeron, Pentium III та 4. Вони також часто використовують пасивний процесор охолодження.

Коментар редактора: я використовувався для використання цього методу на декількох ПК. Іноді температура всередині системи з відкритим джерелом живлення без вентилятора істотно збільшується, тобто 5 або більше градусів. Крім того, в одному з експериментів з системою, заснованої на процесорі Pentium 4 2.2 ГГц, внаслідок відключення вентилятора в живлення, шум перевищив початкове значення. Причиною цього було вентилятор на процесорі, повільно обертається в основному режимі, і обертаючись до максимальних обертів з підвищенням температури. Якщо для “неконфігурованої” системи вважалося нормальним для роботи в офісних додатках при температурі 38/39 градусів за Цельсієм на дошці/процесорі, потім з відключенням блоку живлення, температура зросла майже на десять градусів для обох значень. Крім того, стабільність системи була помітно погіршувала, особливо на ресурс-інтенсивні та ігрові програми. З установкою вентилятора в живлення в повільному режимі роботи ці проблеми були видалені. У майбутньому для цієї системи використовувалася ще один метод охолодження. Більш всеосяжним і складним, це дозволило забезпечити помітно спокійну роботу ПК.

Опишіть у деталях, процес “налаштування” системи з методом видалення ми не будемо, оскільки нічого складного у відключіть шість болтів та видалення кришки від джерела живлення. Якщо для вас все ще важко, попросіть допомогти більш досвідченим знайомим або прочитати першу частину наступного розділу.

 • Елементи живлення, розташовані під напругою, виявляються відкритими.
 • Джерело живлення все ще може перегріватися в тісному тілі
 • Поряд з джерелом живлення може перегріти всю систему

Перемикайте вентилятор живлення на 5 вольт

Легко зробити навіть у цих блоках живлення, де проводів вентилятора припаяні до основної дошки. У стандартному блоці живлення встановлено регулярний вентилятор 12 воток з розмірами 80×80 мм, який можна вимкнути та покласти аналогічний або тонкий і повільний вентилятор 80мм, який, у свою чергу, для перезавантаження 5 вольт.

Стандартне джерело живлення має чотири-пан-тип “мама” та “тато” типу з’єднувачів з наступною проводкою:

Зникають або вимикайте вентилятор з основної дошки живлення. Вентилятор підключений в звичайних блоків живлення з двома проводами, в Powerman блоків і ряду інших виробників, які побудували модуль управління швидкістю обертання кулера три. Як правило, якщо вентилятор з’єднаний у двох дротах, один з них червоний, другий чорний. Якщо блок живлення має свою систему управління, вона не варто її порушити. Єдиний спосіб зменшити шум в той же час, як правило, вимикається вентилятор. Однак практика показує, що це нерозумно. Принаймні, якщо ви залишите джерело живлення всередині ПК.

Потім, використовуючи фотографію вище, підключіть червоний дріт до 5, і чорний до найближчої землі. Таким чином, вентилятор буде працювати на 5 вольт і обертатися помітно повільніше. Як результат, шум буде зменшуватися. Більш правильний варіант. Spacking Fan Контакти до аналогічного блоку. Якщо ви є ретельною людиною, то варто зробити без скрабів і стрічки.

Але. З встановленням нового вентилятора.

Вам потрібно придбати стандартний вентилятор 8 см для системного блоку та перекласти його, як описано вище, 5 вольт. Для цього зніміть всі дроти з розетки, крім жовтих, це вже вірно. Потім чорний дріт, з якого вийшов чорний дріт вентилятора, вам потрібно покласти на місце червоного. У готовій формі в розетці, залишиться лише 2 дроти жовтий і чорний. На веб-сайті www.Хардварепортальний.RU. це стаття, де методи детально описують методи зменшення напруги вентилятора. Не забудьте перевірити дизайн.

Перед тим, як розібрати джерело живлення, сперечайтеся, крім перехресного викрутку більше з килимкою (або пилососом) в цілому, щось, що можна очистити джерело живлення від накопиченого пилу. А також ножиці і стрічка.

READ  Як зменшити тиск у котлі Navien

Вимкніть живлення від комп’ютера, попередньо підтверджено. Зніміть кришку, яка прикріплена до 4 невеликих хрестових болтів. Чистий блок живлення пилу.

Тоді, вам потрібно знайти 2 проводки з шнура живлення до дошки, червоного та чорного, обережно скоротити їх до місця, де вони є солдатами. Дріт залишки проводки стрічки. Якщо немає стрічки, то відріжте проводку якомога ближче до дошки (як на фото).

Головне, що проводка потім не розчавлена. Після цього вентилятор видаляється, який потім може бути використаний як корпусний вихлоп. Замість регулярного встановленого нового, просто придбав вентилятор. До речі, вибираючи заміну, шукайте шанувальників з написом “Шарнірний підшипник”, ви маєте на увазі на кульовому підшипнику. Ці фанати працюють тихіше і служать довше, ніж дешеві аналоги.

Головне, щоб вирішити, він буде працювати, де буде працювати ваш вентилятор. на дутті повітря, або на його дутті. З одного боку, коли ви граєте охолодження більш ефективно, оскільки температура повітря, що постачається на високій швидкості, помітно менше, ніж температура всередині ПК. З іншого боку, в цьому режимі BP працює як пилосос, постійно затримуючи як всередині себе, так і всередині ПК маси пилу, що, до речі, відмінна електропровідність.

Крім того, BP зазвичай встановлюється у верхній частині ПК, і працює над дуючим, витягує тепле повітря, у тому числі з корпусу.Більшість марочних носіїв на тілі позначені напрямком руху повітря. У будь-якому випадку перевірте, де потік легко. Достатньо, щоб підключити вентилятор до сили.

Закріпіть дизайн добре. Тепер ви можете закрити кришку та повернути живлення до попереднього місця. Завершений дизайн виглядає так:

Дроти можуть бути отримані через вентиляційні слоти (див. фото), або через розрив між корпусом і корпусом, в кутку. Підключіть вентилятор до вільного виходу та увімкніть систему. (На 2 вихідному вентиляторі, де є 5 вольт, можна підключити вентилятор, який ми видалили з джерела живлення або будь-якого іншого).

Вентилятор працює чи ні, краще перевірити заздалегідь. Після встановлення декількох днів дотримуйтесь джерела живлення та його температурного режиму. Якщо буде відбудеться перегрів, організм джерела живлення буде гарячим, а характерний запах, пальник електроніки, повертає все до місця. З 10 будівель, де ми зробили це зробити, перегрів ніколи не спостерігав.

 • Легкі продажі.
 • Додатковий вентилятор.
 • Низький шум.
 • Гарантована достатня енергозабезпечення теплообміну.
 • Елегантні рішення.

B. З використанням опору

Цей метод обговорювався багато разів у конференціях. Його суть полягає в тому, що постійне опір або змінний резистор припою на червоній дроті. У цьому випадку можна самостійно відрегулювати співвідношення шумового охолодження. Однак цей метод має ряд недоліків, спочатку потрібно знайти відповідний резистор опору, по-друге, вони доведеться приполлю, що багато лінивих “ентузіастів” схильні робити все відповідно до принципу “часів і готових”, не дуже Багато, а в третьому опорі цілком нагрівається в третьому процесі та додатковому спеку у джерело живлення, де ми зменшуємо ефективність системи охолодження взагалі.

 • Дешевина. (Спорт-дилерист стоїть протягом 10)
 • Елегації виконання. (Не потрібно викладати дроти або вивезти розетку)
 • Низький шум.
 • Шум все ще залишається, хоча він стає набагато спокійніше.
 • Потрібно знайти відповідний опір.
 • Вимагає паяння заліза та навичок для роботи з ним.
 • Опір нагрівається в процесі.

Провина

Якщо комп’ютер не вмикається після того, як операції взагалі, то спочатку перевірте, чи підключений підключений живлення, блок добре підключений до материнської плати, якщо це не допоможе, спробуйте повернути все до місця і спробувати Запустіть систему. Якщо це не допоможе, то переведіть живлення для ремонту. Ймовірно, під час модернізації ви пошкодили електроніку. У справедливості слід зазначити, що нічого не описаного вище не вимагає спеціальної вищої освіти, а смерть малоймовірна, особливо якщо все було зроблено акуратно.

Фактор ризику

У гіршому випадку ви втрачаєте джерело живлення близько 20, у кращому випадку, 30. Після маніпуляції не важко перевірити перешкод слідів та отримати новий гарантійний блок, якщо, звичайно, це не є.

Коментарі Редактор

Перш за все, я хотів би відзначити, що найбільш правильний не буде мучити вашим старим джерелом живлення, але купити новий, з налагодженням швидкості обертання вентилятора. Такі моделі в Росії продаються, хоча вони знаходять їх у магазинах, будуть дуже складними. Ми писали про подібні рішення у звіті з весни CEBIT 2002.

Крім того, ви можете звернутися до концепції настільного ПК, прийнятого більшості виробників ноутбуків. Так що портативна система не нагрівається, а також на основі ряду інших причин, джерело живлення виймається. Аналогічний метод був використаний у Powermac G4. Але, щоб реалізувати цей метод, це буде необхідно набагато більше, ніж стрічка та паяльник, і тільки людина компетентна та досвідчена може вирішити це. Просто покласти, джерело живлення є зареєстрованим в іншій справі, проводів від нього вивантажуються всередині ПК. Сам ПК ретельно проаналізовано, і проводиться деяка жорстка робота.