Як встановити лічильник газу в квартирі

Article

Table of Contents

Газовий лічильник у квартирі: за рахунок якого встановлено, і як отримати компенсацію

Ми повертаємося до теми лічильників газу, які неодноразово писали. Нещодавно Верховна Рада вкотре продовжила крайній термін встановлення лічильників побутовим споживачам природного газу – до 1 січня 2023 року. Після цієї дати громадянам, які не будуть встановлювати лічильники, можуть бути застосовані штрафи. Але як вірно? Адже згідно із законом обов’язок забезпечити населення газовими лічильниками покладено на постачальників блакитного палива.

встановити, лічильник, квартира

Як говориться законодавство? Варто згадати, що, згідно з Законом “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”, встановлення лічильників газу контролюється Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКреку). Цим законом передбачено безкоштовне для споживачів встановлення газових лічильників силами та за рахунок газової компанії. Але насправді немає газових вимірювальних пристроїв у багатьох домогосподарствах.

Інвестиційні програми операторів GDS для 2021 року заходи передбачаються заходи щодо створення 162 тисяч індивідуальних лічильників газу населення на суму близько 369,81 млн. Грн. (Без ПДВ). Однак по суті, пристрої повинні бути обладнані близько 3 мільйонів домогосподарств по всій країні.

Здавалося б, громадянам слід зацікавити встановлення лічильників, особливо. витрати на це повинно компенсувати. Але не все так просто.

Відповідно до Закону “побутові споживачі природного газу. фізичних осіб (населення) можуть самостійно забезпечити встановлення окремих інструментів бухгалтерського обліку природного газу (окремі лічильники), а потім компенсація за такі витрати, що вони платять за тарифом на природний газ розподіл. Порядок та розмір компенсації за покупку та встановлення окремих інструментів обліку природного газу споживачів природного газу. фізичних осіб (населення) встановлюються Кабінетом Міністрів України “. І саме тут виникає проблема, оскільки уряд не був розроблений протягом декількох років і затверджує цю процедуру компенсації за витрати.

За словами представника газової компанії, у цих умовах громадянин може отримати відшкодування за метр лише через суд. Зрештою, навіть якщо компанія готова компенсувати громадянина до коштів, процедура проведення цієї фінансової операції просто немає.

Встановлення газового лічильника для стану. Програма безкоштовно. Кам’янське

Таким чином, серед громадян, які ще не обладнали житло з газовим лічильником, існує майже рік, щоб вирішити проблему або за рахунок постачальника газу, або за їхні гроші, то вимагають компенсації.

Скільки коштує встановлення газового лічильника в квартирі

Скільки коштує покласти лічильник газу в квартирі? Нелегко відповісти на це питання з літом, оскільки кінцева вартість залежить від декількох факторів, але основні витрати будуть:

 • ціна пристрою;
 • Вартість установки, яка також не може бути зафіксованою, оскільки це залежить від складності роботи, місць монтажу та інших факторів. У первинних розрахунках можна враховувати середні ціни, встановлені в місті для цього виду послуг, але їм не потрібно зосереджуватися на них;
 • Вартість витратних матеріалів та додаткових компонентів, кількість яких також визначається залежно від вихідних даних, з урахуванням місця установки пристрою.

Крім того, можуть з’явитися витрати, пов’язані з розробкою проекту та її координацію. У середньому, установка безпосередньо буде коштувати близько 4500, хоча можуть бути пропозиції щодо нижчої або високої ціни, все залежить від складності роботи, а також від комерційної політики компанії, яка пропонує такі послуги.

Варто звернути увагу на те, що, хоча неможливо точно відповісти на питання про вартість встановлення засобів вимірювання, дуже легко мати справу з тими, хто повинен платити за встановлення газового лічильника в квартирі. І це власник кімнати. Це пов’язано з тим, що всі пристрої, розташовані в квартирі, є власністю власника, і, відповідно, саме він є фінансово зобов’язанням, пов’язаним як з установкою, так і для підтримки вимірювального пристрою, його заміни або перевірки.

Безумовно, використання приладу обліку газу вигідне споживачам, проте на початковому етапі їм доведеться нести певні витрати, тим більше, що ці роботи не можна проводити самостійно. Відповідно, немає сенсу задаватися питанням про те, чи можна самому встановити газовий лічильник? Однозначно ні. Ці роботи можуть виконувати тільки представники постачальника або фахівці компаній, що мають відповідну ліцензію і, як правило, це майстри фірм із встановлення газового обладнання.

Але в будь-якому випадку, не звертаючись до компанії газопостачальника, це не обов’язково: саме ви можете отримати відповідний дозвіл для встановлення. При цьому слід знати, що навіть якщо лічильник і встановлено правильно, а роботи зроблені сертифікованим спеціалістом, але без відповідного дозволу постачальника, такий прилад вважатиметься несанкціонованим і його навряд чи вдасться ввести в експлуатацію.

Замовити послуги з акредитованих компаній

Чи можна безкоштовно встановити газовий лічильник?

Однак, оскільки лічильник газу, однак, як інші індивідуальні бухгалтерські пристрої (крім електричних лічильників), є якісним обладнанням, то, відповідно, всі питання, пов’язані з його придбанням, монтажем та обслуговуванням, лежать на плечах користувача. Тому реєстраційний пристрій не буде працювати безкоштовно, але якщо споживач відноситься до однієї з таких категорій, то він може розраховувати на певні переваги та знижки. Отже, безкоштовно або зі знижкою, лічильники газу можуть бути встановлені в апартаментах:

 • Учасники бойових дій та Великої Вітчизняної війни;
 • Користувачі з 1 і 2 групами інвалідності;
 • Пенсіонери за віком, але підлягають відсутності офіційної зайнятості;
 • деякі категорії малозабезпечених громадян.
READ  Бойлер для водяного опалення в електричній квартирі

Слід знати, що пільги, що надаються при установці лічильників газу можна припустити, як повне відшкодування витрат і часткових, але в той же час вони не застосовуються до засобів покупки вимірювання.

Крім того, споживачі, що живуть у муніципальній квартирі, можуть скористатися правильною установкою лічильника газу, як це питання, це питання. проблема власника, а в цьому випадку. муніципалітет.

У випадку, якщо вам потрібно встановити лічильники газу в квартирі, найкраще довіряти цій роботі до професіоналів. А знайти їх можна, заглянувши на інтернет-майданчик агрегатора. Крім того, в інтернет-магазині ви можете легко і просто за допомогою спеціалістів, вибрати та купувати прилад для обліку споживання газу для споживачів.

Хто встановлює метри на газ?

Установка здійснюється газорозподільною компанією з коштів, закладених у тарифи, що споживач оплачує.

Ознайомтеся з графіком встановлення лічильників за рахунок зобов’язання, ви можете безпосередньо в компанії, яка обслуговує ваш регіон на сайті або в центрах обслуговування клієнтів. Також про те, що установка лічильників планується, компанії дають оголошення в під’їздах будинків.

За даними регіональної газової компанії, лічильники тепер встановлюються для споживачів без урахування. NKreka не висвітлює кошти вдома, вже закріплені темполяцією. У поточному тарифу на 2020, 20 операторів GDS забезпечують фінансування встановлення близько 32 тисяч індивідуальних лічильників.

Також лічильник може встановити інше підприємство, що має необхідні ліцензії та дозвіл на виконання такої роботи за рахунок споживача. У цьому випадку клієнт повинен подати письмову заявку на спеціалізовані підприємства.

Виконавець, після встановлення лічильників, зобов’язаний видавати акт та розрахунковий документ споживачеві, якщо лічильник встановлюється за рахунок споживача.

Скільки коштує установка силами спеціаліста

Сума, яку доведеться заплатити за монтаж лічильника, суттєво відрізняється у різних приміщеннях. Залежатиме від низки факторів.

 • Кількість споживачів палива.
 • Чи буде зварювання буде потрібно.
 • Довжина труби для лічильника.
 • Які купили необхідні фітинги, труби та сам вимірювальний пристрій.

Наприклад, якщо в квартирі є лише газова плита, вартість деяких монтажних робіт коштуватиме 3-4 тисячі. Г. Якщо є ще й газова колонка, то вартість збільшиться до 7 тис. Г.

Нижче буде ознайомитись з трьома популярними моделями пристроїв. Дізнайтеся, скільки вони коштують, і які користувачі думають про них.

Betar sgbm-1,6 Ціна 1800 r.

Рік пройшов з моменту встановлення лічильника. Поки все працює. Мінуси не помітили, до переваг малих розмірів та вартості.

Повний “капелюх” цей пристрій. 12-річного виробника він працював 5, а батарея впала. Зателефонуйте до майстра, нової перевірки, заміни акумулятора, все випаде в повній вартості нової одиниці.

Василь Миколайович, Благовєщенськ

Пристрій виправданий. Проблема з акумулятором виникла через 7 років, але за перший рік він повністю заплатив. Це повністю підходить мені, я буду купувати знову те ж саме.

Vector m g 1.6 Ціна 2200 r.

Я не можу сказати нічого поганого про цю одиницю. Компактний, доступний, турботи більше 3 років без скарг.

Я купив з обережністю, це боляче дешево. Але я взагалі не шкодую, шість років. Нормальний рейс.

Жахливий продукт! Я стояв менше року, і почалися проблеми. Періодично він починає збиваючи або зупинятися взагалі. Тиск газу різко знижується. Ми повинні змінитися.

Робота ідеально більше 6 років. Статується термін служби 20 років, я думаю, що проблем не буде.

Чи вигідно встановити газовий лічильник у квартирі

І все-таки, якщо ви все ще думаєте, щоб встановити лічильник газу чи ні, то всі “Pro Contra” повинна бути призупинена (тобто все “для” та “проти”), а саме: з’ясувати ціни на самі лічильники. скільки буде їх встановлення, а також скоро вони будуть розплатитися і скільки в кінці кінців ви заощадите на рік у комунальних платежів.

Почнемо з цін. У розпал ажіотажу з приводу обов’язкової установки лічильників, ціни на самі лічильники та їх встановлення досягали максимуму. Отже, якщо житловий простір був великий, то встановлення лічильника може перекласти на десять тисяч. У будинках старої будівлі виникла складність з установкою обладнання. Тому складність виконання була плюс до кінцевої ціни. Ціна самих лічильників визначається не тільки їх технічними якостями, а й період без обов’язкового контролю фахівців для їх роботи, так званий інтерв’юючий інтервал.

Після того, як це стало відомо про скасування обов’язкової установки бухгалтерського обладнання, ціни на це та її установку різко падали. Але ця обставина не сприяла, що населення активно подумав про бухгалтерський облік споживаної енергії, води, газу та електроенергії.

Наприклад, в Європі, скажімо, це вважається абсолютно все у Великобританії, навіть час перегляду телевізора. Тому відкриті вікна ледачі взимку, коли централізовані опалювальні труби теплі з усіма своєю силою, британці вважають їздою транзиту.

Але російські люди на будь-яких ініціативах завжди працюють зверху?”І це з повною наївною у всіх інших сферах життя. Отже, один з головних аргументів проти встановлення лічильника є його висока вартість та низька окупність. Дійсно, в даний час сам лічильник коштує в середньому близько трьох до чотирьох тисяч разом з установкою та дизайном необхідних документів. У випадку, якщо для нагрівальної води є газова колонка, встановлення метра буде коштувати більше.

READ  Як встановити шліфування кави в кавовій машині

Економічна доцільність

У середньому, кожна особа з стандартів споживання при наявності централізованого гарячого водопостачання газових печей становить 10 кубічних метрів газу на місяць. Внутрішнє споживання газової колони зростає до 24,5 кубічних метрів. В Росії, кубічний метр газу в 2019 році. коштує близько 6,5. Отже, виходячи з прийнятних стандартів, одна сім’я з чотирьох споживає газ до приблизної кількості 380 на місяць.

Сім’ї, встановлені лічильники газу, в середньому заплату за ГАЗ 50-60 на місяць. Якщо ви берете суму, до якої купівлю та встановлення витрат лічильника, і розділяють його в збережену щомісячну суму при оплаті домогосподарського газу (60 проти 380), виявляється, що лічильник буде платити за себе після 2 років.

Це особливо вірно в весняно-літній період відпустки, коли люди. близько місяця, а в деяких випадках і довше, не живуть у своїх апартаментах містами. У цьому випадку нульовий знак у стовпчику до оплати замість чотирьохсот буде більш ніж приємним сюрпризом.

Фільтрування та перевірка лічильника

Останній крок установки лічильника. це накладання друку та штампування на монтажному пристрої. Для цього власник повинен придбати печатку і знову зателефонувати працівнику Gorgaz, який зобов’язаний відвідати будинок протягом 5 днів з дати подання заявки.

Лічильник газу в Україні. Установка, Умови використання

Спеціаліст повинен бути переконаний у правильному розташуванню газового вимірювача, після чого, на підставі заяви на встановлення лічильника та документів щодо введення в експлуатацію установчих робіт, ущільнення пристрою слід. Не виконуючи такої операції, пристрій вважається незаконним, і його свідчення не приймається платити за постачання природного палива.

Після виконання всіх процедур власника житла повинен відвідати HOA (DEZ), який передається один з випадків посад введення в експлуатацію. На її основі керівня компанія складається з угоди про оплату газу відповідно до пристрою для читання. Відтепер Один раз на місяць Абонент зобов’язаний інформувати вимірювальну свідчення Ірц, де відбувається квитанція про фігури фактичного споживання природного ресурсу.

Відповідно до російського законодавства, газовий бухгалтерський пристрій до введення в експлуатацію або після завершення ремонтних робіт повинен пройти первинну перевірку якої здійснюється відповідна вступ до технічного паспорта апарату.

Той самий документ включає дату наступної такої події. При цьому власник житла бере на себе зобов’язання забезпечити проведення перевірки у встановлений термін.

Установка газового лічильника

Коротке та посилання

З метою забезпечення комерційного обліку природного газу для населення суб’єкти господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, оснащують споживачів природного газу. фізичних осіб (населення) індивідуальними лічильниками газу. Загальний лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку у порядку, зазначеному у статті 10 Закону України “Про особливості реалізації володіння житловим будинком”.

Фінансування робіт із оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:

 • коштів суб’єктів господарювання, які здійснюють розподіл газу на відповідній території;
 • коштів відповідного бюджету, крім коштів місцевих бюджетів;
 • інших джерел, не заборонених законодавством.

Компенсація за встановлення лічильника газу

Побутові споживачі природного газу. Особи (населення) можуть самостійно встановлювати окремі інструменти бухгалтерського обліку природного газу (окремі лічильники), а потім компенсація за такі витрати за рахунок коштів, які вони платять за тарифом для розподілу природного газу. Для споживачів природного газу. Особи (населення), які встановили метри протягом 2018 року, відповідна компенсація здійснюється протягом 12 місяців.

Порядок та розмір компенсації за придбання та встановлення окремих бухгалтерських приладів природного газу для споживачів природного газу. фізичних осіб (населення) встановлюються Кабінетом Міністрів України.

На жаль, поки що такий порядок не розроблений і не затверджений. Міністерство енергетики та вугільної промисловості обіцяє представити проект рішення про порядок компенсації особам, які самостійно встановили лічильники газу в найближчому майбутньому.

Терміни встановлення лічильників

Суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких газ використовується:

 • Комплекс, включаючи опалення. до 1 січня 2012 року;
 • для підігріву води та приготування їжі. до 1 січня 2016 року;
 • тільки для приготування їжі. до 1 січня 2021 року.

Газовий лічильник. Встановлення.

У разі деінсталяції населення з точки зору лічильників газу завдяки винен суб’єктів господарювання, що займаються розподілом природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу до таких споживачів заборонено, а його бухгалтерський облік заборонено до встановлення лічильників газу здійснюється за стандартами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.

У разі невикористання співвідношення житлового будівництва встановити загальний лічильник газу для суб’єктів господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу до таких споживачів також заборонено.

У разі відмови від населення від створення суб’єктів господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, лічильники газу, розподіл природного газу припиняється населенням, що живе в квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:

Встановлення лічильника газу

Відповідно до вимог мистецтва.13 федерального закону від 23.одинадцять.2009. 61-ФЗ «Про енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності та про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації» власники житлових будинків, власники приміщень у багатоквартирних будинках зобов’язані забезпечити оснащення таких будинків приладами обліку індивідуальними та загальними приладами (для комунальних квартир) обліку використовуваного природного газу, а також введення встановлених приладів обліку в експлуатацію.

READ  Чи можу я встановити посудомийну машину для приготування їжі

Чи обов’язково встановлювати газові лічильники у квартирах та будинках?

Немає відповідальності встановлює лічильники газу в квартирах, де максимальна кількість споживання природного газу становить менше двох кубічних метрів на годину. Цей виняток зазначено у пункті 1 ст.13 Федерального закону від 23.11.2009р. 61-ФЗ “Про енергозбереження та підвищення енергоефективності та поправки до обраних законодавчих актів Російської Федерації”. До таких відносяться домоволодіння та квартири в яких газ використовується для приготування їжі та гарячого водопостачання, т.е. встановлені лише газові плити або газові плити та проточні водонагрівачі (колонки).

Але в будинках та квартирах, де використовується газ для опалення, установка природного газу споживаного лічильника є обов’язковим. Закон зобов’язує зробити це до 1 січня 2019 року.

Скільки коштує встановити лічильник на газ?

Перш ніж зважитися на установку побутового приладу обліку газу необхідно дізнатися, скільки коштуватиме лічильник, і коли він окупиться.

Негайно відзначаємо, що вам доведеться платити не тільки для самого пристрою, але й для її установки. Щоб уникнути неприємностей і навіть небезпеки, довірити монтаж газового лічильника можна тільки професіоналам, тобто працівникам, які мають спеціальну підготовку та навички робіт. Як найбільш прийнятні виконавці для встановлення лічильника є співробітники спеціалізованих організацій, що обслуговують газові мережі та газове обладнання.

Установка газового лічильника в нашій організації коштуватиме 4100 (ціна діють на момент публікації) без урахування вартості самого лічильника. Це за умови, що не потрібні додаткові роботи з перемонтажу газопроводу або перенесення газових приладів.

Більш складна установка, пов’язана з перенесенням або заміною внутрішніх або зовнішніх газопроводів, коштує дорожче і вимагає попередньої розробки проекту. Вартість виконання цих робіт визначається індивідуально після вивчення домогосподарства або квартири та складання оціночної роботи, яка надана клієнту для координації.

Крім того, є можливість, і в деяких випадках необхідність встановлення газового лічильника на вулиці (з нагріваючої кімнати). Для встановлення лічильників газу на вулиці використовуються інструменти в вбудованій термічній корекції. Установку приладу обліку газу на вулиці багато хто вважає набагато зручнішим варіантом з багатьох причин: немає ризику пошкодити шпалери та меблі при проведенні зварювальних робіт, а також не доведеться вигадувати, як вписати прилад в інтер’єр. Деякі власники приватних будинків хочуть встановити газовий лічильник на вулиці, мотивуючи це не бажанням пускати сторонніх людей у ​​будинок для зняття показань. Але в даному випадку доведеться піти на додаткові витрати.до. газовий лічильник з термокоректором коштує дорожче звичайного і для його встановлення потрібно придбати додатково захисний пристрій.

Плюси та мінуси установки газового лічильника.

виконання вимог чинного законодавства у галузі енергозбереження. Крім того, це може здатися дуже сумнівним, особливо тому, що не передбачено покарання для невиконання цього закону. Але, як це відбувається пізніше, і що відбувається, наприклад, через рік?

Оплата фактичного обсягу спожитого газу. Слід зазначити, що використання газового вимірювача, хоча і непрямо, викликає споживачеві до більш раціонального використання газу, що призводить до його заощаджень і, як наслідок зменшення кількості щомісячного платежу.

Наявність сезонного фактора. Влітку на початку осені та пізньої весни в нашому кліматі, опалення не використовується повністю, що дає можливість значно зменшити платежі в ці періоди. Він також має відношення до періоду відпустки, коли люди протягом значного періоду відсутні вдома. У цьому випадку не потрібно платити фактичний газ, спожитий на усередненому тарифу, а також не існує необхідності звернутися до постачальника газу для перерахунку вартості за курсом періоду відсутності.

необхідність контролювати власником проведення періодичних перевірок газового лічильника. Газові лічильники, що випускаються сьогодні, мають більш тривалий міжповірочний інтервал, який за окремими моделями досягає до 15 років.

Рішення прийнято. Що далі?

Згідно з інформацією, доступною в АСТ, Астраханський газпром, будинки та квартири, які нагріваються з природним газом та суперечать вимогам Закону, ще не були обладнані бухгалтерськими пристроями, в Астраханській та Астраханській області більше 5 тисяч. Це в основному приватним житловим будинком в Астрахані.

Тепер для цих мешканців компанія пропонує спеціальні умови для встановлення лічильників газу. процедура значно спрощена.

Що необхідно зробити, щоб встановити у своєму будинку прилад обліку газу.

Подати заявку на встановлення газового вимірювача в АСТРІВ АСТРАХАН.Астрахань, вул.Ахшарумова д.76, тел. (8512) 50-02-35, факс (8512) 35-15-03, 49-82-00 e-mail: info@astroblgaz.ru. Отримавши заявку, найближчим часом спеціаліст нашої організації зв’яжеться з вами, щоб домовитися про свій візит, щоб проконсультуватися на місці.

У погоджений день дочекатися спеціаліста, який оцінить технічну можливість встановлення лічильника.

Заключний етап. встановлення лічильника. Робочий договір буде укладений на місці. Є кілька варіантів оплати. Співробітники Astrachan Gazprom газу АТ негайно запечатують пристрій, вони також передають інформацію про її встановлення постачальника газу.

Тобто, нікуди не потрібно, щоб зателефонувати, фахівці прийдуть і роблять все.