Як зменшити швидкість живлення

Article

Зниження швидкості вентилятора за допомогою резистора

В іншій материнській платі з гніздом 775, Південний міст був дуже пасовим. Розміри радіатора YUM менше 40×40 мм та пластмасових кріплень виходить над її площиною. Тому стандартний вентилятор 40 мм прикріплює право на радіатор неможливо. Мені довелося забезпечити 40-мм вентилятора на корпусі системи через домашні кріплення олов’яних вилок.

Проблема полягає в тому, що дешевий вентилятор рукавів, хоча абсолютно новий, дуже дює. Причина була при вібрації, яку вентилятор перейшов на ноги кріплення. До вентилятора гуде, менш, я опустив, що він перетворюється через резистор:

Усуньте шум живлення. Метод

Це допомогло: революції стало менше, вібрація знизилася і не дюд. Потік повітря на радіаторі, звичайно, також зменшився, але він залишається достатньо для нормального охолодження. під час роботи радіатора трохи теплим.

Слід зазначити, що рекомендований спосіб знизити вентилятор поворотів у ПК. це ПК-регуляція, коли постійна напруга 12В вентилятор не постійно, а імпульси. Зменшення революцій через резистор не рекомендується, але він працює набагато простіше і в той же час. Коли вентилятор обертається через резистор, на відміну від ШІМ, замість стандартної напруги в 12 в ній існує менша напруга. Знижена напруга. знижена швидкість обертання.

Почнемо, переконайтеся, що падіння напруги допустима для нашої моделі. Наприклад, мій Sensdar SD4010M1S вентилятор працює на напругах 6-13.8 В:

Експериментом я підняв резистор 56 Ом, 1 Вт:

З цим опором резистора на вентилятора приходить напруга не 12.3 в (стільки в рядку 12 В дає цей джерело живлення, коли материнська плата увімкнена), а 8.3 Б. Напруги виявилися достатніми, щоб зменшити швидкість обертання вентилятора з необхідним рівнем охолодження радіатора yum. Я вибрав резистор з диспергованою потужністю 1 Вт, т.до. Вентилятор споживає 12 у 0.08 a = 0.96 Вт. Якщо для мого вентилятора необхідно вибрати менш потужний резистор, то резистор просто коса. Під час роботи комп’ютера резистор теплий, але не теж. Так що все нормально. Але я рекомендую покласти 2-х резистор, на всякий випадок.

Не забувайте надійно ізолювати місця паяльних дротів і резистора (на фото-білих гумових трубах), а потім буде закрито на тілі, і там буде вогонь. Сам керамічний корпус резистора є ізолятором і не виконує електрику, не треба боятися.

Як відрегулювати швидкість обертання охолоджувачів (шанувальників)

Питання від користувача

Доброго дня.

Зіграв 40-50 хвилин в одній комп’ютерній грі (прибл.: Назва вирізана). температура процесора зростає до 70-85 градусів (за Цельсієм). Змінив теплову пасту, очищену від пилу. результат однаковий.

Ось я думаю, чи можна збільшити швидкість обертання кулера на процесор до максимуму (і, на мій погляд, він слабко обертається) ? Температура без завантаження процесора. 40 ° С. До речі, це можливо через тепла? А потім у нас є близько 33-36 ° C за межами вікна.

Артур, Саранськ

READ  Як зменшити тиск у котлі Navien

Звичайно, температура кімнати, в якій температура компонентів також залежить і температура компонентів, а також навантаження на систему охолодження (отже, з перегріванням найчастіше, необхідно мати справу з літнім гарячим часом). # x1F440;

Той факт, що у вас температура досягнення 80-85 градусів. явище не є нормальним (хоча деякі виробники ноутбуків дозволяють таке опалення).

У більшості випадків ви можете спробувати встановити параметри обертання охолоджувача до максимуму, але я все ще рекомендував би провести набір заходів (ви можете дізнатись з статті за допомогою # X1F4CC; вимірювання та контроль температури процесора, відеокарта, HDD).

До речі, зворотна сторона медалі також відбувається: охолоджувачі обертаються на максимуму і створюють сильний шум (тоді, коли користувач взагалі не завантажує комп’ютер, і вони можуть обертатися набагато повільніше і спокійніше).

Нижче я розгляну, як ви можете налаштувати швидкість обертання, і що звернути увагу.

Ознаки різних фанатів у Speedfan

Як змінити швидкість обертання охолоджувача процесора? На портативних комп’ютерах у програмі ви можете налаштувати швидкість обертання декількох з’єднаних вентиляторів, кожен з яких підключений до окремого роз’єму. До них відносяться:

 • Sysfan (Fan1). Цей параметр показує швидкість обертання кулера, яка прикріплена до роз’єму Sysfan на системній дошці. Вентилятори дискретної системи охолодження повітря можуть бути підключені до цього роз’єму, який встановлюється на північному мосту або будь-якому іншому.
 • CPU0 Вентилятор. Цей пункт відповідає швидкості обертання процесора кулера.
 • Вентилятор PWR. розділ несе відповідальність за швидкість обертання або систему охолодження джерела живлення, або вентилятор, який прикріплений до цієї розетки на материнській платі.
 • CPU1 вентилятор. розділ призначений для подвійного процесора, серверних материнських плат і відповідає охолоджувач другого обчислювального блоку.

Як зменшити швидкість живлення

У комп’ютерах джерела шуму, як правило, є водіння частин. Перш за все, це вентилятор на холодильник процесора, він також може бути вентилятором на радіаторі системи охолодження чіп на відеокарті. Немає вентилятора з джерела живлення, вентилятора охолодження комп’ютерного корпусу. Ну, мабуть, найбільш низьким джерелом шуму на комп’ютері є жорсткі диски, якщо, звичайно, не говоримо про старий комп’ютер типу Pentium 166.З усіх вищезгаданих гучних і нав’язних шумів у сучасному комп’ютері є шум вентилятора на процесорі. Шум, опублікований іншими пристроями, не настільки гучний, щоб зосередитись на ньому, за винятком деяких випадків, наприклад, коли вичавлене корпус пасувать (дійсний для старих комп’ютерів).

Причини підвищеного шуму вентилятора в системному блоці комп’ютера можуть бути декількома:

 • Знос, випаровування мастила на підшипниках вентилятора;
 • Засмічення, забивання з пиловими грибами радіатора;
 • Неправильна швидкість вентилятора, максимум;
 • Дешевий китайський кулер не назва (мій варіант до речі).

Як зменшити шум вентилятора комп’ютера?

Часто сучасні комп’ютери оснащені досить шумними охолоджувачами, які працюють у швидкості, що перевищує мінімальну необхідну швидкість для охолодження комп’ютерного процесора. Надмірно переоцінений вентилятор поворотів є основною причиною збільшення шуму вентилятора комп’ютера. Отже, щоб знизити або видалити шум від комп’ютерного кулера, потрібно знизити оборот вентилятора на холодильник. Найбільш актуальним для відеокарти та процесора, з шанувальниками у джерело живлення повинні бути обережними, оскільки за допомогою них весь комп’ютер охолоджується. Є кілька способів, з якими ви можете зменшити шум, залишаючи охолодження комп’ютера на прийнятному рівні. Тобто вибирайте оптимальне співвідношення продуктивності системи охолодження до випуску шуму.

Найпоширеніші способи зменшення вибору кулера:

Увімкнути функції в BIOS Автоматична швидкість вентилятора

Він працює за принципом, тим більше продуктивності заявки (ігор, обробка відео), тим швидше вентилятор обертається на холодильник. Ця функція підтримується багатьма материнськими платами: ASUS (контроль Q-Fan), Gigabyte (Smart Fan Control), MSI (контроль вентилятора) та інших виробників.

READ  Крем Veet для депіляції Як використовувати

Розглянемо приклад материнської плати ASUS Q-Fan Control Fun

Ми йдемо до BIOS, потрапляємо в основний розділ

З головного розділу перейдіть до розділу Електроналучення, і ми дотримуємося монітора апаратного забезпечення лінії

Змінити значення Row CPU Control CPU та CHASSIS Q-Fan Control Enabled

Після цього з’являться додаткові налаштування для профілю вентилятора CPU та профілю вентилятора шасі.У цих лініях ви можете вибрати три режими роботи:. Perfomans. Це продуктивний режим;. тихий. Це найбільш тихий режим;. оптимальний. Це проміжний режим між продуктивним і тихим.

зменшити, швидкість, живлення

Далі натисніть [F10], погодьтеся з змінами [YES] і залишити BIOS.

Метод заснований на способі зменшення напруги на ланцюжку між джерелом і вентилятором. Для того, щоб зменшити оборот вентилятора, ви можете подати вентилятор менше напруги. Номінальна для вентилятора. 12 вольт напруги. І всю специфікацію (кількість оборотів, рівень шуму, споживаний струм і т.D.) позначається для номінальної напруги. Ми можемо спробувати перемикати вентилятор до трьох інших показників напруги:

Це робиться за допомогою звичайного з’єднання MOLEX, який присутній у достатніх кількостях у всіх сучасних джерелах живлення.

Як розібрати роз’єм MOLEX 4 PIN?У пластиковому корпусі 4 металевих контактів затискаються, щоб витягнути їх, вам потрібно стрибати смуги (мудрем) пінцет до основи і тиск на штифт. Скручений для дроту обережно видаляють дріт з шпильком, дивитися фотографії.

Аналогічним чином, вам потрібно видалити дроти живлення з роз’єму вентилятора ЦП. Видаліть тільки подачі дроти, тобто 12В і Земля (мінус).

Тепер видалені дроти підключаються до роз’єму торгового центру відповідно до схеми, починаючи з початку до “7” вольт, якщо він продовжує це зробити, то на “5” вольт ми дивимося на співвідношення обороту. шум був оптимальним. Не забувайте про полярність (на “” жовтий/червоний дріт).

Все, що залишається робити. це 7b адаптер або 5 В, як на фото нижче.

3) Налаштування охолоджувача повороту з відмовою

Reobala. пристрій для контролю швидкості обертання вболівальників (охолоджувачі). Як правило, відмовляється в порту 5.25 “, але можна встановити і порт 3.п’ять “. Є велика кількість таких пакетів. з додатковими висновками USB, аудіо входів та додаткових аксесуарів. Ви можете придбати фірмові відмовляється залман, Skythe, Aerocool та інших виробників або зробити прості ревобання з власними руками від доступних радіочастотних компонентів.

зменшити, швидкість, живлення

Корпоративний багатофункціональний резюз з температурним моніторингом Aerocool Touch 2000

Усуньте шум живлення. Спосіб

Для збірки домашніх відмов, наступні радіочастотні компоненти будуть потрібні:

Урок Как с помощью резистора уменьшить напряжение?

 • Стабілізатор CR142EN12A напруги, аналог LM7805;
 • Резистор постійна 320 Ом;
 • Смуговий резистор 4,7 кОм;
 • Змінний резистор 1 com.

Ця схема дозволяє встановлювати напругу від 1,5 до 11,8 вольт у ручному режимі. Порогова напруга значення для запуску лопатей вентилятора становить 3,5 вольт.

Наприкінці статті я пропоную подивитися відео, яке показує, як охолоджувачі поворотів можна зменшити за допомогою резистора:

Як зменшити швидкість охолоджувача процесора через BIOS

Найпоширеніший спосіб. З ним найчастіше виявляється вирішення проблеми шуму або просто зменшити кількість оборотів.

 • По-перше, відкрийте параметри BIOS (перед запуском комп’ютера, натисніть клавішу, вказану на екрані монітора на вході).
 • Натисніть кнопку “Профіль вентилятора CPU” у розділі “Апаратний монітор”.
READ  Як зменшити споживання газу побутового котла

Як контролювати швидкість обертання кулера на ПК або ноутбук

Буває, що власник ПК стикається з непотрібним шумним роботою пристрою. У цьому випадку пристрій купується або нещодавно очищено, охолоджувач змащений, і не повинно бути ніяких причин шуму. Шум у робочій книзі або системній одиниці. це майже завжди вентилятор вина. Його оборот повинен бути налаштований таким чином, щоб вузол може впоратися з високою якістю, тобто охолодження чіпсета або відеокарти, але в той же час це не є максимальним можливостям. Однак автоматичне регулювання швидкості не завжди працює правильно, а користувачі встановлюють параметри вручну, зменшують або, навпаки, збільшують кількість оборотів. Як це зробити. у статті нижче.

Покрокові інструкції Як регулювати швидкість уболівальників у Speedfan

Speedfan. популярна утиліта регулювання швидкості кулера. Потрібно забезпечити комфортну роботу на комп’ютері з мінімальним рівнем шуму, якщо система не завантажена, або, навпаки, для мінімізації температури ПК при високих навантаженнях, якщо є перегрів небезпеки. Нижче ми будемо описувати, як встановити роботу кулерів на ПК або ноутбуці, а також дати рекомендації щодо усунення загальних проблем.

Регулятор швидкості вентилятора. проста схема

Наведена нижче схема забезпечує просте регулювання революцій вентилятора без обороту. Пристрій використовує внутрішні транзистори KT361 та KT814. Конструктивна дошка розміщується безпосередньо в джерело живлення, на одному з радіаторів. Він має додаткові місця для підключення другого сенсора (зовнішнього) та здатності додавати стабілітрон, який обмежує мінімальну напругу, що подається до вентилятора.

 • 2 Біполярні транзистори. KT361A та KT814A.
 • Стабіліодон. 1N4736A (6.8b).
 • Діод.
 • Електролітичний конденсатор. 10 мкФ.
 • 8 резисторів. 1×300 Ом, 1×1 COM, 1×560 Ом, 2×68 Com, 1×2 COM, 1×1 COM, 1×1 мама.
 • Thermistor. 10 COM
 • Вентилятор.

Рада регулятора швидкості вентилятора:

Фото готового регулятора швидкості вентилятора:

Silenttek. технологія зменшення шуму від Aopen

Майже всі виробники материнських плат займаються розробками у сфері шуму. Наприклад, Aopen, крім покращення продуктивності та функціонального наповнення материнських плат, приділяє велику увагу ергономіку своїх пристроїв, навіть якщо це дешеві рішення. Щоб зменшити рівень шуму з робочого комп’ютера, використовуються спеціальні засоби, які дозволяють регулювати швидкість обертання вентиляторів залежно від температурного режиму та обмежити максимальну швидкість обертання оптичного приводу, щоб він також виробляє менше шуму.

Оригінальний розвиток інженерів AOPEN називається Silenttek. ця функція вбудована в BIOS, а також має спеціальну фірмову утиліту для Windows.

SilentTek керує такими функціями як моніторинг апаратного стану (моніторинг системи), попередження перегріву (перегрівання попередження) та регулювання швидкості вентилятора (регулювання швидкості вентилятора). За допомогою Silenttek ви можете досягти оптимального балансу між шумом, продуктивністю та стабільністю системи.

Використовуючи комп’ютер комп’ютера, технологія SilentBiOS може бути вбудована в технологію BIOS, а також підтримка швидкості швидкості обертання всіх шанувальників, що дозволяє мінімізувати системний шум безпосередньо під час роботи.

Фірмова корисність Silenttek з Aopen дозволяє в реальному часі відстежувати параметри різних компонентів ПК (напруга, температура та т.D.), а також має набір спеціальних функцій, з якими ви можете вибрати найкраще співвідношення між шумом (швидкість вентилятора) та охолодженою материнською платою, процесором та джерелом живлення.