Як зробити індукційну печі з власними руками

Електроплити/газові плити

Виробництво індукційної печі з власними руками

Індукційна піч часто використовується в галузі металургії, тому ця концепція добре знайома людям, які до одного ступеня або інше пов’язані з процесом виплавлення різних металів. Пристрій дозволяє конвертувати електроенергію, утворену магнітним полем для тепла.

Такі пристрої продаються в магазинах у досить високій ціні, але якщо у вас мінімальні навички використовувати паяльник і знати, як читати електронні ланцюги, ви можете спробувати зробити індукційну піч з власними руками.

Домашній пристрій навряд чи підходить для виконання складних завдань, але це буде цілком справлятися з основними функціями. Ви можете збирати пристрій на основі робочого зварювального інвертора з транзисторів або на світильниках. Найбільш продуктивним одночасно є пристрій на світильниках за рахунок високої ефективності.

Принцип дії

Для отримання таких струмів використовується так званий індуктор, який є котушкою індуктивності, що містить лише кілька поворотів товстого дроту.

зробити, індукційну, печі, власними, рука

Індуктор живиться мережею змінного струму 50 Гц (іноді через зменшення трансформатора) або з високочастотного генератора.

Змінний струм, що протікає в індукторі, генерує змінне магнітне поле, яке пронизує простір. Якщо у цьому просторі є будь-який матеріал, то буде течії, які почнуть нагріватися цей матеріал. Якщо цей матеріал. це вода, то це збільшить температуру, і якщо це метал, то через деякий час він почне плавитися.

Основна різниця між цими двома типами печей полягає в тому, що в першому випадку індуктивність розташована всередині плавлення металу, а у другому. зовні. Наявність магнітного трубопроводу збільшує щільність магнітного поля, що проникає на метал, розміщений у тиглі, що полегшує його нагрівання.

Приклад індукційної печі з магнітним ядром є індукційна піч каналу. Схема такої печі включає замкнуту магнітну трубу з трансформаторної сталі, на якому розташована первинна обмотка. індуктивність і кільцевий тиглий, в якому розташований плавкий матеріал. Тігел виготовлений з термостійкого діелектрика. Джерело живлення до такої установки здійснюється з мережі змінного струму з частотою 50 Гц або генератором з підвищеною частотою 400 Гц.

Такі печі використовуються для плавлення Duralle, кольорових металів або високоякісного чавуну.

Великі розповсюдження мають тигельні печі, які не мають магнітного трубопроводу. Відсутність магнітного трубопроводу в печі призводить до того, що магнітне поле, створене промисловими струмами частоти, сильно розсіюється в навколишньому просторі. І для того, щоб збільшити щільність магнітного поля в діелектричній завісі з матеріалом для плавлення, необхідно використовувати вищі частоти. У той же час, вважається, що якщо індукторна ланцюг налаштована на резонанс з частотою напруги живлення, а діаметр тигля є відповідним з довжиною хвилі резонансу, то до 75% енергії електромагнітного поля можна концентруватися в області Tigel.

Як показали дослідження, для забезпечення ефективного плавлення металів у тиглі печі, бажано, щоб частота напруги індуктора перевищує резонансну частоту в 2-3 рази. Тобто така печі працює над другою або третьою частотною гармонікою. Крім того, при роботі на таких підвищених частотах, найкращим змішуванням сплаву, що покращує його якість. Режим з використанням навіть більш високих частот (п’ятий або шостий гармонік) може бути використаний для поверхневого цементу або затвердіння металу, який пов’язаний з виникненням ефекту шкіри, тобто, витісняючи електромагнітне поле високої частоти до Поверхня заготовки.

 • Є два варіанти здійснення індукційної печі. з магнітним ланцюгом і без магнітів.
 • Канальна піч, що належить до першого варіанту здійснення печей, є більш складним у дизайні, але може їсти безпосередньо з мережі 50 Гц або збільшеною частотною мережею 400 Гц.
 • Кабельна піч, пов’язана з печами другого типу, більш простим дизайном, але вимагає високочастотного генератора індуктора.
READ  Як заповнити плиту на фундаменті стрічки

Індукційний нагрівач з власними руками. Простий і без схем.

Якщо печі є нагрівальним пристроєм для практичних потреб, то камін потрібний для декору та затишку. Камін з вашими руками: покрокові інструкції з монтажу, а також приклад тренера каміна з аркою.

Про те, як змінити вибір електричного котла, читати тут.

І тут https: // microklimat.Pro / Otopitelnoe-oborudovanie / kotly / avtomatika-dlya-gazovyx.HTML Ви дізнаєтеся, як автоматика працює для газових котлів. Котли в методі установки та різновидів енергозалежних систем.

Пристрій та застосування індукційної печі

Якщо ви хочете, ви можете створити індукційну піч для плавлення металу з подруги. Класичний дизайн має три блоки:

Зварювальна індукційна піч. Це просто. Зварювальна машина. нагрівач. Короткий огляд.

 • Генератор, який створює високу частоту поточного типу змінного типу. Саме він створює електричний струм, який перетворюється на магнітне поле, що проходить через матеріал і прискорює рух частинок. Завдяки цьому перехід металу або сплавів з твердого стану в рідину.
 • Індуктор несе відповідальність за створення магнітного поля, який нагріває метал.
 • Тігель призначений для плавлення матеріалу. Він поміщається в індуктивність, а обмотка з’єднується з джерелами струму.

Процес перетворення електричного струму в магнітне поле сьогодні використовується у різноманітних галузях промисловості.

Індукційний виплавний пристрій

Основними перевагами індуктора можна віднести до наступних моментів:

 • Сучасний пристрій може спрямувати магнітне поле, завдяки чому підвищується ефективність. Іншими словами, нагрівання. це заряд, а не пристрій.
 • Завдяки рівномірному розподілу магнітного поля, заготовка нагрівається рівномірно. У той же час, з моменту, коли пристрій увімкнено, для плавлення, невелика кількість часу.
 • Однорідність отриманого сплаву, а також його висока якість.
 • При нагріванні та плавлення метал не утворюється випаровуванням.
 • Сама установка безпечна, утворення токсичних речовин не викликає.

Існує просто величезна кількість різних версій імпровізованих індукційних печей, кожен має свої особливості.

Особливості роботи індуктора

Однак існує безліч різних модифікацій індуктора. Наприклад, це може бути зроблено у вигляді восьми, племінних або мати будь-яку іншу форму. Він повинен бути зручним для розміщення термічного обробного матеріалу. Наприклад, плоска поверхня найлегша для нагрівання ковток, розташованих у вигляді змії.

Крім того, це характерно для цього, а також продовжити час служби індуктора, він може бути виділений термостійким матеріалом. Використовується, наприклад, заповніть вогнетривкою сумішшю. Слід зазначити, що цей пристрій не обмежується мідним матеріалом дроту. Ви також можете застосувати сталевий дріт або з Міхрому. При роботі з індукційною печі вона повинна враховувати його термічну небезпеку. З випадковою дотикою шкіра стає сильним горінням.

READ  Печі каміни Гука Лава з плитою

Комплектуючі печі

У розділі “Принцип роботи” ми вже згадували всі частини індукційної печі. І якщо все зрозуміло з генератором, то з індуктором (котушка) його слід розуміти. Для нього підходить мідна трубка. Якщо ви збираєте місткість 3 кВт, то вам знадобиться трубка діаметром 10 мм. Сам катушка кручена діаметром 80-150 мм, з кількістю витків від 8 до 10.

Зверніть увагу, що повороти мідної трубки не повинні торкатися один одного. Оптимальна відстань між ними становить 5-7 мм. Сама котушка не повинна торкатися екрана. Відстань між ними. 50 мм.

Зазвичай промислові індукційні печі мають холодильний вузол. Вдома це неможливо. Але для сукупності з потужністю 3 кВт роботи до півгодини не загрожує. Правда, з часом мідь шкала буде утворена на трубці, що знижує ефективність пристрою. Так періодично, котушка доведеться змінюватися.

Генератор

В принципі, зробити генератор своїми руками. не проблема. Але це можливо лише якщо у вас є достатні знання в електроніці на рівні середнього радіоаматорського. Якщо немає знань, то забудьте про індукційну плиту. Найголовніше, що необхідно також використовувати цей пристрій.

Якщо ви потрапили до дилеми вибору схеми генератора, то візьміть одну дошку. вона повинна мати жорсткий спектр струму. Щоб бути чіткішим, про що ми говоримо, ми пропонуємо найбільш просту схему генератора для індукційної печі на фото нижче.

Схема генератора

Teplomex.Ро

Індукційна духовка Ця фраза добре знайома для тих, чия професія опосередковано або безпосередньо пов’язана з металургією. Зрештою, це в таких печах, що здійснюється процес виплавлення металу.

Принцип роботи індукційної печі є процес отримання тепла від електроенергії, що виробляється змінним магнітним полем. У індукційних печах перетворення енергії виникає відповідно до електромагнітно-електричної схеми-теплової.

зробити, індукційну, печі, власними, рука

Індукційні печі поділяються на типи:

Для типу каналів характеризується розташування індуктора з ядром всередині металу. У тиглі індуктор розташований навколо металу.

Індукційні печі мають ряд переваг над іншими печами або котлами:

Миттєве потепління; фокусування енергії; безпека та екологічна чистота пристрою; відсутність угара; Великі можливості у виборі ємності, робочої частоти.

У промисловості такі печі використовуються для запаху чавуну та сталі, міді та алюмінію, а також дорогоцінних металів. Ці печі мають різну потужність і частоту. Принцип роботи індукційної печі призвів до створення мікрохвильової печі, відомим усім нам.

Індукційний нагрівач з власними руками

З спеціальною електричною схемою для цього пристрою, це цілком реалістично зробити його власними руками. Вам потрібен високочастотний генератор з частотою коливань 27.12 МГц.

Схема збирається на 4 електронні лампи (ноутбуки), вам також потрібна важка лампа для сигналізації про готовність до початку роботи.

Особливістю такої індукційної печі, зібраної власними руками на такій схемі, буде те, що ручка конденсатора знаходиться за межами. І, найголовніше, ця частина металу, розташованої в котушці, розплавляється дуже швидко навіть у низькому тиску.

Індукційна духовка робить це самостійно схемою

від втрат вихорів та втрат на гістерезис;

Використовуйте високі лампи живлення, але не більше 4 штук. Продовольча піч відбудеться з мережі 220В з випрямлячем. Якщо ви використовуєте печі для плавлення металу, використовуйте графітові щітки, якщо для нагрівання ніхром спіраль.

Збирати індукційну духовку з власними руками є легким і економічно вигідним. Він може бути використаний для нагрівання гаража, котеджів або як додаткового джерела опалення його будинку.

READ  Печі тривалого горіння для дачі на дровах

Особливості дизайну та принцип роботи

Індукційні печі засновані на формуванні вихрових електричних струмів. Для цього використовуйте котушку індукторів, що складаються з товстих дротів, до яких постачається джерело змінного струму. Це змінний струм, який утворює постійно змінюючись залежно від поточного магнітного поля. Це також провокує передачу цих струмів, щоб помістити всередині катушки речовини разом з великою кількістю тепла. Генератор може навіть діяти як найпоширеніший зварювальний інвертор.

Окремі два типи індукційних печей:

 • З магнітним ядром, особливість якої є розташування індуктора всередині об’єму розплавленого.
 • Без магнітного трубопроводу. коли індуктивність знаходиться за межами.

Дизайн з наявністю магнітного трубопроводу використовується, наприклад, у каналах печах. Він використовує немодифікований металевий (найчастіше. сталевий) магнітний ядро, всередині якого є тигель для виплавки та індуктивності, що утворює первинну ланцюг обмотки. Графіт, термостійкий глина або будь-який інший непровідний матеріал з відповідним термостійкістю можуть бути використані як матеріал для CGRIER. Він розміщений у ньому, який потрібно розплавити. Це, як правило, всілякі кольорові метали, дюралюмін та чавун.

Генератор такої печі повинен забезпечити частоту змінного струму в діапазоні 400 герц. Опції для використання замість звичайної електричної мережі замість генератора та подачі печі з струмом з частотою 50 герц, але в цьому випадку температура нагріву буде нижчим, а для більшого вогнетривких сплавів ця установка не підійде.

Тигельні печі, які не мають у їх конструкції магнітного трубопроводу, були значно більшими, ніж розподіл між ентузіастами. Вони використовують струми значно більшої частоти для досягнення більшої щільності поля. Це пов’язано з відсутністю магнітного трубопроводу. занадто багато поля поля поля розсіюється в просторі. Щоб протидіяти цьому, необхідно налаштувати духовку дуже тонко:

 • Забезпечити рівну частоту індукційної установки та ланцюга напруги від генератора (при використанні інвертора, це легше).
 • Підібрати діаметр плавильного тиглого, щоб він був близький до довжини хвилі одержаного випромінювання магнітного поля.

Таким чином, ви можете мінімізувати втрати до 25% від загальної потужності. Для досягнення найкращого результату рекомендується утворювати двічі, і навіть три рази велику частоту джерела змінного струму, ніж резонанс. У цьому випадку, дифузія металів, включених до сплаву, буде максимально, і її якість значно краще. Якщо ви збільшите частоту і далі, ви можете досягти ефекту натискання високочастотного поля на поверхню продукту та виконувати його.

Безпека

Робота з духовкою, ви повинні побоюватися отримання термічних опіків. Крім того, такий пристрій має високу пожежну небезпеку. Під час роботи ці агрегати не можуть бути переміщені. Потрібно бути дуже уважним, коли такі печі встановлюються в квартирі.

Змінне електромагнітне поле починає розігріти навколишні приміщення, і ця функція безпосередньо залежить від потужності та частоти пристрою. Потужні промислові печі можуть впливати на предмети в кишенях одягу, до сусідніх деталей з металу, на шкірні тканини.