Клей для печей та камінів Вогнетривкий Profix

Article

Клей каміна

У своєму складі суміші для камінів в основному мають глину та цемент, вони менш пластмасові, тому їх застосування не рекомендується для облицювання. Така суміш найкраще використовується для укладання кремотної цегли, оскільки вони схожі в складі, що означає, що вони будуть поводитися однаково під час нагрівання.

камінів, вогнетривкий, profix

Цей ефект називається лінійним подовженням, під впливом високої температури, всі речовини змінюють форму. розширюватися, після охолодження, звужується при його початковому положенні. Якщо композиція однакова, то відсоток розширення/звуження буде однаковим, то ймовірність зменшення тріщин зменшить.

Компоненти термостійкого клею

Виробники намагаються зробити духовку клей як універсальний, як це можливо, вдосконалюючи його наступні якості:

 • Термостійкість та вологість;
 • Пластичність та здатність до термічного відновлення;
 • Коефіцієнт лінійного розширення.
 • Екологічна чистота.

Для досягнення всіх цих показників до клею додаються синтетичні добавки з переважанням однієї або декількох компонентів.

Композиції, які відповідають всім критеріям, класифікуються для універсального. Вони розраховуються за такими відомими: terracotta, profix, scanmix fire, наявність більш високої вартості.

Наступні необхідні компоненти виділяють у адгезивних сумішах:

 • Цемент використовується як зв’язувальний матеріал;
 • добре очищений пісок;
 • кишкові волокна, що забезпечують необхідну теплостійкість;
 • Мінеральні добавки різних типів та синтетичних компонентів.

Останні використовуються як пластифікатори, які дають клеєне утворення. Разом з піском ці речовини є наповнювачами, які дозволяють досягти бажаної консистенції розчину. Цемент дає термостійкий клей для плитки до печі необхідної міцності, а синтетичні добавки забезпечують бажану вологість, теплопередачу та лінійний подовжувальний коефіцієнт. Переважання однієї з компонентів змінює властивості до однієї чи іншої характеристики, зменшуючи прояв усіх інших.

Як вибрати термостійкий клей для печей та камінів

Для того, щоб зникнути кахельну духовку або камін, а не будь-яка клейова композиція підійде. Особливі засоби з вогнетривкими властивостями та стійкими до дії високих температур. термостійкий клей, призначений для печей та камінів. Тільки використання такої суміші забезпечить довговічність та високоякісну роботу.

Існує кілька типів клейових композицій, які мають більшу або меншу ступінь, стійкі до високих температур. Експерти найчастіше застосовують універсальну суміш, що дозволяє прискорити та одночасно зменшити технічне обслуговування та облицювання.

У випадку незалежного та поступового будівництва каміна в будинку для окремих частин доцільно використовувати різні клеї з різними властивостями. Це значно зменшить загальні витрати на будівельні матеріали.

Порада! При застосуванні плитки або каміна, зверніть особливу увагу на якість основи, яка повинна бути стійкою до низьких температур. Заморожування взимку, якщо будинок не зцілюється, загрожує порушенням печі та в аварійному стані.

Часто концепції “тепло-“, “вогню” та “термостійкість” зливаються в одну. стабільність матеріалу до впливу високих температур. Фактично, ці терміни служать для позначення певних характеристик адгезивної суміші.

Типи клеїв для печей та камінів у температурній стійкістю:

 • термостійкі. суміші, які можуть витримувати принаймні три години температуру 140 ° С і вище, не погіршуючи технічні властивості;
 • Термічні. клеї, які є невизначеними, зберігають їх технічні показники при температурі від 140 ° С (властивості сумішей термічного фільтру можуть з’являтися по-різному при кімнатній температурі);
 • HEM-стійкі. продукти, які зберігають свої властивості за замовчуванням, не змінюються в діапазоні температур від.10 ° С до 140 ° С;
 • Термостійкі. клейові суміші, які виконують щонайменше три години, не змінюючи їх характеристик 1000 ° С;
 • Термостійкий. це властивості яких при кімнатній температурі є іншим чином різноманітні, термостійкі клеї здатні витримувати невизначену довгу температуру 1000 ° С без змін властивостей;
 • Поворотні. характеристики не змінюються під впливом температури до 1000 ° С;
 • Вогнетривкі клеї не втрачають свої властивості під дією відкритого полум’я протягом щонайменше три години;
 • Вогнетривкий клей для печей витримує необмежений час контакту з відкритим полум’ям.
READ  Як видалити нож з машиною MOSER

Вогнестійкий продукт також є стійким до впливу різних хімічних речовин, оскільки видима частина полум’я завжди має велику кількість активних компонентів палива, що ще не згоріло.

За замовчуванням термостійкий клей є вогнетривкою, а зарубіжний склад загального призначення є вогнетривким.

Порада! Пластичність сухого клеючого шару на основі мінералів дуже залежить від товщини шва. Не забудьте витримувати товщину шва в діапазоні, зазначеному в інструкціях.

На додаток до хімічного та термічного опору, при виборі суміші, розгляньте:

 • Коефіцієнт теплового розширення (TCR) висушеного продукту, який повинен відповідати ТРР поверхні поверхонь, неможливо повністю координувати ці показники, оскільки важливо ступінь пластичності висушеного шва;
 • Адгезія розчину клею (адгезія властивостей), що невіддільна від в’язкості. занадто в’язка суміш з невеликою адгезією, не здатна тримати елементи облицювання на вертикальній поверхні, а рідина, але дуже липкою викликає ковзання облицювальні матеріали;
 • Газостійкий утворений шов.

Клей для печей та камінів: Характеристика, що краще купити і як зробити себе

© При використанні матеріалів сайту (котирування, зображення), потрібне джерело.

Термостійкий клей все більше використовується в бари. Його незаперечні переваги. швидкість підготовки робочого розчину та технологічної стабільності, в т.C. При використанні некваліфікованих коханців. За ціною сучасних печальних клеїв можна порівняти з печі глиною, але глиняний розчин сидить кілька годин, а приготування клею з готової сухої суміші до півгодини; Якщо розчином глиняного кладки готується при місцевій природній сировині, то його препарат займає до 2-4 днів. Додатковий плюс на користь клею. висока адгезивна здатність, яка прискорюється і полегшує облицювання вертикальних поверхонь і покращує його якість.Опалення та приготування печі Відповідальна, життєво важлива і необхідна. Тому клей для печей використовується ще переважно для їх облицювання. Техарметри сучасних клейових композицій в принципі дозволяють додавати до клею та всю структуру печі, але вам потрібно перевірити час.

Повністю на клею, можна побудувати декоративний камін або теплова плита. ковальський ріг, муфельна піч, вагранка та PR. Однак це окрема кількість тем, і ця стаття обговорюється використання термо- та термостійких клеїв при будівництві та обробці побутових опалення та приготування їжі.

Клей каміна

У своєму складі суміші для камінів в основному мають глину та цемент, вони менш пластмасові, тому їх застосування не рекомендується для облицювання. Така суміш найкраще використовується для укладання кремотної цегли, оскільки вони схожі в складі, що означає, що вони будуть поводитися однаково під час нагрівання.

Цей ефект називається лінійним подовженням, під впливом високої температури, всі речовини змінюють форму. розширюватися, після охолодження, звужується при його початковому положенні. Якщо композиція однакова, то відсоток розширення/звуження буде однаковим, то ймовірність зменшення тріщин зменшить.

Плитка клей для печей та камінів: бренди та композиція

Клей вогнетривкої плитки будь-якого бренду має наступні компоненти у своєму складі. Цемент необхідний для виступу адгезивної суміші міцності. Мінерали в клею викликають його пластичність. Волокна шамот. їх додавання забезпечує пряму термостійкість суміші. Синтетичні добавки у складі клею відповідають за показники вологостійкості, теплообміну та лінійної експансії. Зі збільшенням концентрації будь-якого компонента, це або те, що властивість покращується, при зменшенні решти.

READ  Як покласти коротке волосся з щіткою для волосся

Розчини плитки мають якість, які не властиві іншими подібними сумішами

Поговоріть про бренди фінішного клею:

 • Теракота. Сухі суміші для одержання клейової композиції. Відмінно підходить для облицювання плитки та натурального каменю. Здатні витримувати тепло до 250 ОС.
 • Профікс. Також придатні для обробки робіт на рівні порталу каміна або духовки. Високі показники пластичності клею, завдяки яким кладкою можна проводити з тонким шаром. У той же час композиція клею “Profix” здатна протистояти підвищенню температури до 1200.
 • Geresit Flex CM 16. це один з найпопулярніших клейових клеїв нещодавно.

Особливість є можливість облицювання плиткою та іншими матеріалами навіть нерівномірними поверхнями камінних будівель.

Різновиди та критерії відбору

Щоб вибрати правильний клей для камінів та печей, потрібно враховувати наступні параметри:

Клей для печей і камінів. Технологія та характеристики застосування

 • Мета. для монтажу плитки та обробки каміна потрібні різні композиції;
 • Рівень адгезії є тим вище, найбільш надійним зв’язуванням;
 • Теплостійкість. це робоча температура клею;
 • Морозостійкість. якщо композиція використовується при обробці неочищених приміщень;
 • режим роботи. періодичне або постійне використання;
 • Механічне навантаження.

Хороший вогнетривкий склад дорогий. Якщо ціна низька, це підробка.

Для кам’яних печей і камінів

Замість розчину кладки при укладанні печей, клей часто використовується. Це пластик, його можна покласти на тонкий шар і досягти більш щільного стикування цеглин. Однак для такої роботи підходять лише тугоплавкі та вогнетривкі клеї. Печі не можна виконувати через 3 години, тому навіть термостійкий склад не підходить.

Камін рідко виступає як опалення, оскільки це неефективне. Це частіше декоративний елемент. Якщо він використовується не більше 3 годин поспіль, ви можете приймати термостійкі клеї для кладки.

Для облицювання печей і камінів

Плитка клей для камінів та печей використовується для облицювання. Ефект експозиції тут набагато нижчий, але також час експозиції набагато довший. Для духовки візьміть глиняну цеглу. Він накопичує тепло, а потім дає йому повітря протягом тривалого часу. Тобто адгезивний шар між цегли та плитки повинен також утримувати тепло.

Як вибрати найважливіші критерії

Зробити правильний вибір камінного клею, потрібно враховувати деякі критерії. До них відносяться:

 • Розташування печі, це буде на вулиці або в будинку. Поріг різання температури може досягати 1200 градусів, але мінімальні температури, які можуть витримувати рішення, може відрізнятися, отже, якщо конструкція буде стояти на вулиці, то необхідна наявність морозостійких властивостей у композиції;
 • Ви повинні уважно прочитати інструкції, щоб купити термостійкий вигляд;
 • Один клей не може бути використаний для різних типів матеріалів, варто знати, який матеріал буде використано матеріал;
 • Застосування адгезійного розчину слід виконувати тонкий шар, тому, якщо поверхня має сильні порушення, вибір повинен падати на композиції з високими показниками в’язкості;
 • Варто звернути увагу на індикатор потужності та парової проникності, вони найважливіші для печей, розташованих у саунах;
 • Важливою безпекою композицій з охорони здоров’я, необхідно враховувати рівень токсичності розчинів, під впливом високих температур, токсичні речовини можуть бути виділені, тому вам потрібно читати на упаковці про екологічність розчин.

Види термостійких клеїв, складу та обсягу

Види термостійкого клею

Термостійкий клей. це спеціальна композиція з високою еластичністю, вогнетривкою та стійкістю до довготривалого впливу високих температур.

Суміші поділяються на кілька типів залежно від поверхні, з якою вони вступають в контакт:

Важливий! Для автомобілів подібні продукти також використовуються. Але варто вибрати з вологостійких і стійких до коливань композицій.

 • однокомпонентні композиції. у формулі основної речовини та декількох добавок;
 • Двокомпонентний. продукт починає працювати при змішуванні 2 компонент, що входять один до одного до реакції.
 • Природний. містить силікат натрію, до якого додаються пісок та різноманітні депутатські депозити;
 • Синтетичний. це двокомпонентна суміш на основі мономерів, полімерів, олігомерів.
READ  Як настроїти час на духовці gefest

Відповідно до складу та додатків, варто підсвічування продуктів:

 • Для цегли. цемент або глина вводять у композицію, що дозволяє суміш до кладки печі та інших структур, що включають прямий контакт з вогнем;
 • Для облицювальних робіт. у формулі є 2 компоненти: цемент алюмосилікатний каолін.

КЛЕЙ ДЛЯ ПЕЧЕЙ И КАМИНОВ. Технология применения и характеристики

У асортименті магазинів є високотемпературна клею з високою силою. Він складається з цементу алюмосилікату, каоліну та кварцового піску.

Важливий! Середні композиції витримують температуру до 1500 градусів. Але розробили суміші, здатні підтримувати свої властивості при 3000 градусів. Вони не бояться температурних крапель і вплив кислот. Такі продукти клею стосуються професійного та рідко застосовуються вдома.

Переваги та недоліки теплових

Клей, класифікований як вогнетривкий.

Відмінності термостійкого клею з звичайного

Яка різниця між клеєм звичайним від термостійкого? Не всі потенційні покупці бачать ці відмінності та планують замінити одне формулювання іншими. Ви не можете зробити це!

Термочки складаються з речовин, які навіть при високих температурах не змінюють їх властивості. Також для нього характерно:

 • Еластичність. це забезпечує стійкість сполуки при нагріванні та охолодженні;
 • Екологічно чисті. звичайні клейові композиції під час опалення можуть виділяти шкідливі речовини в повітря, термооки абсолютно безпечні;
 • Формули. волокнисті речовини у складі несуть відповідальність за надійність фіксації;
 • захист деформації. компоненти термостійких сумішей не деформуються при відмінностях температури.

Важливий! Навіть під час роботи на ділянках, що піддаються впливу незначних температур, відмовляйтеся від звичайного клею.

Що відрізняються тепло-, пожежні та термостійкі клеї

На пакетах високотемпературних клейових композицій ви можете побачити різні етикетки. “термостійкість”, “вогнестійкість” та “термостійкість”.

Чи існує різниця між перерахованими сумішами? Спеціалісти стверджують, що це незначне. Але в деяких випадках це може стати вирішальним. Тому, щоб знати відмінності, якщо кожен покупець:

 • Термостійкий клей витримує температуру до 140 градусів протягом тривалого інтервалу часу;
 • Термостійкий склад підходить для роботи при температурному режимі до 1000 градусів;
 • Вогнетривкі суміші мають відношення до відкритого вогню (в середньому, клей розраховується протягом 3 годин горіння).