Котел не тримає температуру гарячої води

Article

Газовий котел не набирає температуру – причини та методи їх усунення

Купуючи газовий котел, господарі будинку чи квартири хочуть, щоб він підтримував комфортну температуру за будь-яких умов. Але в деяких випадках виникає проблема з обігрівом. Досить часто на форумах можна зустріти питання, чому газовий котел не набирає температури. Причини цього можуть бути різні.

Принцип роботи опалення котлів з двома ланцюгами

На прикладі газового агрегату розглянемо принцип роботи двоконтурного казана. Конструкція агрегату є системою блоків, робота яких пов’язана між собою і контролюється системою безпеки, в яку входять різні датчики. основними блоками є газовий блок, де відбувається розпалювання та горіння, гідравлічний блок, що регулює подачу та тиск рідини, блок димовидалення, що відводить продукти згоряння газу.

При включенні котла спочатку запускається циркуляційний насос, потім газового клапана подається газ. Автоматичний розпал запалює газ, в процесі згоряння газу нагрівається теплообмінник, нагріваючи теплоносій, що проходить через нього. У такому режимі агрегат пропрацює деякий час, доки не зміняться параметри, що регулюються датчиками.

Датчики контролюють температуру в приміщенні, у зворотному потоці, тиску тиску, тиск у системі, потік тяги, наявність полум’я. Датчики температури можуть регулювати температуру на вході або на виході з опалювального контуру. При наявності датчика на поверненні, коли досягається встановлена ​​температура, термостат надсилає сигнал до електронної дошки, яка її обробляє, вимикає постачання газу.

У цьому випадку циркуляційний насос буде працювати протягом деякого часу, щоб охолонути теплообмінник. Це робиться так, щоб залишки тепла в теплообміннику принесли теплоносіння перед кип’ятінням. Після охолодження до заданої температури води в системі електронна дошка буде запустити насос, газовий клапан відкриє газ, і весь цикл двоєдверного котла повторить.

Коли ви відкриваєте гарячий водяний кран, датчик каналу спрацьовує, і керування перемикається тристоронній клапан для нагрівання вторинного теплообмінника. Нагрівальна гаряча вода в системі є пріоритетом, т.Е. Відразу після того, як ви відкрили кран гарячої води, вся система буде працювати тільки на нагріванні цієї води.

Коли кран закривається, відбувається зворотний процес, плата передає сигнал на триходовий клапан, він закриває систему ГВП і агрегат знову починає працювати на опалювальний контур. Слід пам’ятати, що агрегату знадобиться деякий час, щоб з вашого крана потекла гаряча вода.

Деякі прилади оснащені функцією швидкий старт або “Comfort”. Ця функція дозволяє котлу час від часу перемикати триходовий клапан та підігрівати воду у вторинному теплоносія.

Яку температуру виставляти на газовому казані?

Часто власники приватних будинків стикаються з питанням: а яку оптимальну температуру виставити на газовому котлі, щоб було тепло та економно? Зрозуміло, чітко відповісти за цифрами на це питання буде неможливо, адже досить багато невідомих змінних: скільки м² потрібно опалювати, наскільки добре утеплено сам будинок, які погодні умови на вулиці, модель котла та ступінь зношеності всієї системи опалення.

Тому найкращим рішенням буде звернутися до послуг фахівців, які не тільки проведуть ретельний аналіз, але й самі налаштують автоматику опалювального котла для максимальної ефективності при низьких витратах палива.

Але можна надати загальні рекомендації. Після проведених експериментів можна точно сказати, що при мінімальній температурі витрата газу буде найбільшою. Чому? Читайте далі.

Не гріється ГВП – причини та усунення несправності.

Найпоширенішою причиною чому не гріється ГВП, є сильне утворення накипу всередині теплообмінника. Накип не тільки звужує протоку води в теплообміннику, вона значно зменшує температуру води.

Причина тому теплопровідність солей накипу набагато менше теплопровідності металу, з якого виготовлений теплообмінник. Пристрій не дає (не служить) гарячою водою, або вона слабко працює, якщо шматок бляшки зламав і заблокував рідкий канал.

Гаряча вода не входить у кран, коли датчик каналу не працює. Він являє собою вентилятор, який працює, коли вода протікає через нього. У цьому випадку сигнал від нього приходить до контрольної дошки, це дає команді до нагрівання води. Датчик може вибити, він може бути очищений, без демонтажу.

Датчик. це циліндр, розташований поблизу циркуляційного насоса. Для прибирання просто відкривайте та закрийте кран перед пристроєм. Якщо ця процедура не дала цього результату, це доведеться розібратися, чистити і покласти на попереднє місце. Якщо датчик не працює, вам доведеться змінити його.

READ  Rehau труби для теплової підлоги

Якщо тристоронній клапан несправний, пристрій не виробляє гарячу воду. Мета тристороннього клапана. перекривається система опалення, коли відкривається гарячий водяний кран. Коли клапан не перемикається, котел продовжує нагрівати воду для нагрівання.

Причиною помилки клапана може бути елементарним засміченням, наприклад, шматок іржі. Якщо проблема серйозніша, замініть клапан на новий. Крім того, однією з найпростіших причин, чому з крана не біжить гаряча вода, може стати засмічення газових шлангів або газового фільтра.

Триходовий клапан у розрізі

На опаленні це буде не так непомітно, а ось на температурі води з крана відчуватиметься суттєвіше. Прочистіть шланг та фільтри. Деякі з перерахованих вище моментів можуть бути і причинами проблем з опаленням та гарячою водою у дров’яних, електричних та твердопаливних (ТТ) котлах за умови подібних конструктивних деталей.

Види газових котлів

За типом установки котли поділяються на агрегати настінні та підлогові.

Підлогові газові котли характеризуються більшою потужністю, а значить можливістю опалювати великі площі приміщень, більшими термінами служби, пов’язаними з тим, що теплообмінники для таких теплогенераторів виготовляються із сталі або чавуну. Для котлів для підлоги потрібна окрема кімната. димохід.

Підлоговий газовий котел

Настінні котлоагрегати компактніші і мають меншу вагу, що дозволяє встановлювати їх на стіни приміщень. Цей вид генераторів тепла характеризується обмеженням по потужності, меншим терміном служби, підвищеними вимогами до якості очищення теплоносія та води, що підігрівається. Несправності газового котла можуть бути різними залежно від типу установки.

Настінний газовий котел

По конструкції котли поділяються на одноконтурні, що використовуються тільки з метою опалення приміщень, та двоконтурні, призначені, крім опалення, для підігріву гарячої води.

За типом видалення продуктів згоряння теплогенератори оснащуються системами з природною чи примусовою тягою. У першому випадку агрегати підключаються до традиційного димоходу, який виводиться на дах будівлі, та відпрацьовані гази викидаються за рахунок природної тяги. Щоб забезпечити, вентиляційні канали розташовані певними правилами. Один з них. верхній рівень димоходу повинен бути розташований над дахом ковзанка не менше 500 мм, або на одному рівні з ним на певних відстанях від ковзанів. Причина, чому газовий котел роздує, може бути невиконання цих умов. Котельні з натуральним тягарем оснащені відкритими камерами згоряння або атмосферними пальниками, повітря для пальника закривається з внутрішньої частини кімнати.

У другому випадку котли оснащені коаксіальним димоком, який є дизайном “труби в трубі”, який виходить через стіну кімнати. На зовнішній трубі з вулиці повітря отримано для підтримки горіння, продукти згоряння відображаються на внутрішній трубці. У котлах з примусовим тягарем встановлюються згоряння.

Традиційні та коаксіальні системи видалення газів

котел, тримає, температура, гарячої

І, нарешті, за способом забезпечення циркуляції теплоносія котлоагрегати діляться на енергозалежні та енергонезалежні. В енергозалежних котлах є циркуляційні насоси, що працюють від електромережі та створюють тиск в опалювальній системі. Крім того, енергозалежні котли оснащуються складною автоматикою, що контролює та підтримує встановлені режими роботи, у тому числі електронною системою розпалювання. Енергонезалежні теплогенератори не вимагають підключення до електричних мереж, а рух теплоносія відбувається за рахунок природних перепадів тиску внаслідок його нагрівання. Розпалювання енергонезалежних котлів може здійснюватися за допомогою п’єзоелемента, натисканням кнопки.

Котел не гріє воду для опалення

Розглянемо основні причини того, чому газовий котел не гріє воду для системи опалення і що робити при цьому:

 • повітряний затор. Потрібно вивчити систему опалення для присутності повітря в радіаторах. Для виключення такої проблеми потрібно встановити відвідник повітря. Принцип його роботи схожий на роботу розширювального бака, проте він здатний зберігати тиск у системі. Використовуючи повітровідвідник потрібно випустити повітря із системи. Важливо оглянути сам клапан на наявність механічного засмічення – там можлива присутність накипу;
 • корозія у радіаторах. Визначити засмічення опалювальних приладів можна за допомогою зливу води із системи. Якщо вода потекла брудна, потрібно промити систему до появи візуально чистої води;
 • помилки у підключенні. Гаряча вода може не надходити, якщо діаметр труб не такий, як передбачено проектом або інструкцією. Потрібно перевірити відповідність трубопроводу, правильність підключення та якість установки запірної арматури;
 • недостатній тиск у мережі. Ви повинні спробувати додати воду до системи опалення, оскільки це, можливо, не вистачає тиску, щоб активувати автоматику запалювання пальника;
 • наявність накипу в теплообміннику. Перший ознака це тривалий нагрівання теплоносія та нагрівання батарей. Потрібно позбавитися відкладень і провести котлову обробку води. Для цього потрібно розібрати котел і демонтувати вузол теплообмінника.

Температура воды меняется с горячей на холодную. Чистка газового котла

Перед цим потрібно перекрити надходження газу та води до приладу. Потім до теплообмінника підключаються гнучкі з’єднувачі від насоса і він промивається складом зі спеціальною очисною речовиною, яку можна придбати у вільному продажу. Після чого водою промиваються деталі.

Температура води змінюється з гарячою на холодну. Чищення газового казана

READ  Максимальна температура нагрівання води в водопровідному нагрівачі

Деякі виробники допускають використання антифризу замість води у системі опалення. Цю речовину можна застосовувати в наступних котлах: “Baxi”, “Vaillant”, “Protherm”, “Beretta”, “Корея старий”. Проте слід розуміти, кожен виробник рекомендує використовувати антифриз власного виробництва;

 • Фільтр засмічення. При засміченні сіток фільтра механічним сміттям радіатори можуть погано прогріватися. Тому фільтр слід регулярно перевіряти та чистити, промиваючи водою. Якщо засмічення відбувається занадто часто, така деталь підлягає заміні;
 • неправильне налаштування. Насамперед при слабкому або відсутньому нагріванні необхідно перевірити налаштування блоку управління. Може бути встановлена ​​недостатня температура, і газ не прогріває воду;
 • збої у роботі насосного обладнання. Якщо потужності насоса недостатньо для забезпечення хорошої циркуляції, він може відключатися при перегріві. Це може відбуватися при включенні контуру ГВП;
 • неправильно підібрані опалювальні прилади. Якщо в системі встановлені радіатори з невідповідними параметрами тепловіддачі та конструкції, це також може призвести до слабкого нагрівання;
 • неправильний ухил трубопроводів. Найчастіше ця проблема зустрічається в системах з природним кровообігом. Нормативна документація визначає, що ухил труб має бути від 10 мм на кожен метр труби. У разі невідповідності цим вимогам може бути порушена циркуляція і, як наслідок, бути відсутнім нагрівання у зв’язку з низькою протокою теплоносія.

Найчастіше подібні неполадки трапляються перед опалювальним сезоном, коли після довгого простою включають котел. Можливі два варіанти розвитку подій:

 • котел проходить автоматичну перевірку, запалюється, але погано гріє воду чи взагалі нагріває її;
 • котел просто не працює, батареї залишаються холодними.

Нагадуємо, у сучасних котлах опалення вбудована просунута автоматика, яка перед запуском проводить діагностику всіх вузлів приладу. Якщо несправність буде знайдено, система безпеки припинить роботу котла, а номер помилки буде виведений на дисплей. Ви можете розшифрувати коди помилок за допомогою інструкцій для пристрою або за допомогою нашого класифікатора.

Неправильно підібрано потужність котла

Дуже важливо, щоб котел був підібраний індивідуально для ваших потреб. Інакше можливі такі проблеми.

 • Ситуація перша. Мінімальна потужність котла не дозволяє нагрівати весь об’єм води. У цьому випадку прилад працюватиме постійно, але вода все одно не прогріватиметься до потрібної температури.
 • Ситуація друга. Вибрано надто потужну модель для невеликого об’єму теплоносія. В цьому випадку вода не буде остигати, в котел надходитиме гаряча вода. В результаті це призведе до постійного перегріву котла, через що він буде «тактувати» постійно вмикатися і вимикатися.

Перше, що можна зробити. налаштувати котел для оптимальної роботи, наприклад, зменшити тиск газу на вході або потужність приладу. Якщо це не допоможе, то доведеться або замінити котел, або перепроектувати систему опалення, наприклад додати або прибрати радіатори.

Бойлер кип’ятіння, а батареї холодні

Отже, казан працює на повній потужності, а батареї залишаються холодними. У цьому випадку експерти рекомендують одразу перевірити роботу циркуляційного насоса. Після довго простою він може засмітитися або залипнути. Тоді нагрітий теплоносій буде накопичуватися в котлі, а не просуватися трубами. Проблема легко вирішується простим промиванням насоса, або його заміною.

Засмілився теплообмінник

При підвищенні температури у воді розчиняються солі, які потім осідають на теплообміннику. Накип, що утворився, знижує нагрівання теплоносія (тепло просто не передається воді через шар твердих відкладень), тому котел хоч і працює, але вода в опалювальному контурі все одно залишається холодною.

Можливий другий варіант: внаслідок постійного згоряння палива на поверхні теплообмінника накопичується сажа. Через такий товстий шар вогонь перестає контактувати з поверхнею теплообмінника і просто не нагріває його. За підсумками вода залишається холодною.

Вирішити проблему можна прочистивши теплообмінник або замінивши його. Для цього можна скористатися спеціальними засобами очищення.

Недостатній тиск

Оптимальним тиском для приватних будинків вважається 1,5-2 атмосфери. Для багатоповерхових будинків воно може доходити до 4 атмосфер. Якщо тиск газу на вході буде меншим за рекомендований, котел просто не зможе нагрівати воду.

Обов’язково перевірте систему на наявність витоків: через недостатній обсяг рідини не створюється потрібний тиск. Перевірте всі фільтри, у тому числі й газовий. Якщо він забитий, тоді надходитиме недостатня кількість газу.

Перевірте налаштування котла, можливо неправильно налаштований редуктор тиску. Або була виконана неякісна врізка в газопровід: при роботах зробили отвір меншого розміру, ніж необхідно.

Чому нагрівальний котел не набирає встановлену температуру і що робити?

Спробуємо розібратися чому ваш електричний котел не набирає встановленої температури, як наслідок цього ви маєте холодні батареї.

 • Якщо у вас для нагріву передбачено декілька Tubular Heater. можливо один з них не підключений, проблема може бути викликана поганими контактами проводів, що підходять до Tubular Heater, або він перегорів.
 • Проведення у вашому будинку не відповідає споживаній потужності апарату. Можливо, причина криється у невідповідному перерізі проводів. Якщо все ж таки це через недостатню напругу в мережі або його стрибки, рішенням може бути підключення через стабілізатор напруги.
 • Якщо тільки одна з батарей залишається холодною, а інші відповідають встановленому температурному режиму, це свідчить про утворення повітряної пробки.
READ  Як покласти повітря з котла Арістона

Для видалення повітря вам знадобиться виконати таке:

 • Відкрийте кран Маєвського. Використовуючи викрутку або поворотний важіль. Кран Маєвського на батареї опалення
 • Поступово додавайте в систему теплоносій. доки він не почне витікати з крана, це означатиме, що повітря видалено.
 • Припиніть подачу теплоносія.
 • Якщо не відбувається рівномірне прогрівання, повторіть процедуру знову.

Буває, що Tubular Heater засмічені накипом і температура не піднімається до заданого значення. Наприклад, на моделі Мора ТОР дана проблема виникає дуже часто через низьку якість води. Для очищення необхідно витягнути Tubular Heater, верхній шар накипу можна очищати за допомогою викрутки, зіскоблюючи великі елементи накипу, потім замочіть Tubular Heater у спеціальному розчині.

Газові

Ситуації, що розглядаються, застосовні до наступних моделей: Buderus, Конорд, Baxi (Baxi), Proterm (Protherm), Navien, Vaillant, АОГВ, Данко.

 • Якщо не нагріває більше 40-60 градусів, можливо, не відрегульовано полум’я основного пальника. Для цього, відкрутіть гвинти, на які утримується корпус, знайдіть регулятор газу до основного пальника, і, обертаючи його за годинниковою стрілкою, збільшує міцність полум’я.
 • Коли на виході 70 градусів, а повертається 15 градусів, тобто система не тримає температуру води. Неправильно встановлено швидкість теплоносія. необхідно збільшити її.

Також відрегулюйте систему радіаторів таким чином, щоб до останніх батарей доходило більше тепла. Якщо у вас контур із природною циркуляцією, можливо, при монтажі було встановлено неправильний кут нахилу, за нормою він становить 20 мм на 2 м.п.

Твердопаливний (у т.год. вугільний, пелетний, дров’яний)

Можливі причини, чому не підвищується температура:

 • Вибраної потужності не вистачає. щоб опалити площу приміщення твердопаливним котлом, або будинок дуже промерз і пристрій не справляється. Подібне часто трапляється з пристроями Лемакс, Атон, Стропува.
 • Перевірте герметичність топки. при виявленні розгерметизації зачиніть отвори.
 • Розмір димоходу не відповідає діаметру димаря на котлі. Покласти відповідно до труби та насадки.
 • Погана тяга в димарі. або він забитий. Можливо, закрита заслінка та недостатньо кисню для горіння.
 • Низька якість сировини. або його низькокалорійність. Якщо котел дров’яний, можливо, сировина погано просушена, або гнила, якщо вугільний у подібному випадку можливе підвищене породи.
 • Не вистачає обсягу камери горіння. Зроблено максимальну закладку і немає місця для горіння полум’я.
 • Використовується невідповідне паливо. якщо котел піролізний або пелетний, в інструкції має бути зазначено, чим ще можна його заправляти.

Якщо температура швидко падає, це свідчить про недостатню потужність пристрою, або опалювальний контур занадто довгий. Що робити в подібній ситуації? Можливе рішення це не користуватися ГВП під час опалення, а використовувати бойлер для підігріву гарячої води для побутових цілей.

Можливі нюанси

Сьогодні в різних виробниках багато газових стінних котлів. Принцип роботи агрегатів у всіх моделях, по суті, однаковий, але кожен бренд має свої нюанси, які можуть бути пов’язані з причинами несправностей, і, як наслідок, погане опалення води.

 • “Арістон”. це італійська торгова марка, яка відрізняється надійністю. Бренд котлів адаптуються до вітчизняних інженерних комунікацій та операційних умов. Найбільш поширеною причиною несправностей є жорстка вода, що сприяє утворенню блоків теплообмінника та циркуляційного насоса.
 • Навіен. корейські автономні газові котли. Вони легко використовувати та ефективні. Особливістю модифікації є наявність двох теплообмінників та відсутності панелі керування на корпусі. Причина, чому котел навігації. погана тепла гаряча вода, вона може бути зупинена обладнання. Вино цей датчик тиску повітря, який у присутності зворотної тяги в вузлі димоходу дає контрольну дошку, де знаходиться газовий клапан на пальника.
 • «Vaillant». Німецька якість повністю відображена в агрегатах під цією торговою маркою. Так як прилад має європейське походження, найчастіше страждають його теплообмінники, які засмічуються через неналежну якість теплорідини, що проводить.
 • “Baxi”. ще один представник італійських виробників автономного опалювального обладнання. У нього прості та надійні котли. Основною причиною того, чому Baxi не нагріває воду, як відзначають фахівці з обслуговування подібних агрегатів, є заводський шлюб, який іноді зустрічається у модельної лінійки цієї фірми.
 • Arderia. південнокорейський виробник. Він передбачив певний алгоритм керування опалювальним обладнанням. Неправильні установки можуть стати відповіддю на питання про те, чому котел перестав гріти воду.
 • “Protherm”. дочірнє підприємство німецької фірми “Вайлент”. Використовуючи ці котли, потрібно контролювати якість теплопровідної рідини, використовуйте очисні фільтри, щоб запобігти закупорці теплообмінника.
 • “Buderus”. ще один “німець” на вітчизняному ринку автономного опалювального обладнання, який зарекомендував себе з позитивного боку. Як у всіх європейців, несправності можуть бути викликані утворенням вапняного нальоту всередині системи теплообміну, а також засмічення датчика протоки робочої рідини.