Котел скидає воду через запобіжний клапан

Дрібна побутова техніка

Table of Contents

Причини течії бойлера

Найчастіше зайву воду помічають зверху або знизу водонагрівача. Перш ніж шукати проблемне місце течі, потрібно відключити водоподачу та від’єднати бойлер від електроживлення.

Ось 10 типів поломок, які здатні спричинити витік води.

Слабка стиковка каналів, що підводять

Ця ситуація входить до найпоширеніших протікань водонагрівача. Підводять канали з’єднуються між собою нещільно.

Потрібно перевіряти ще раз з’єднання впускний і випускний труб — подивитися, чи не ослаблені вони. Вам потрібно посилити суглоби суглобів з ключем або замінити несправний трубопровід.

Деформація корпусу

З’являється через порушення під час встановлення водонагрівача. Вини виробника тут немає. Ймовірно, відсутній або несправний клапан запобігання. Тому воду, що капає, з бойлера помітно відразу після монтажу водонагрівача.

Котел скидає воду. Що робити?

Під час охолодження об’єм рідини зменшується, а бойлерний резервуар стискається. Коли вся рідина йде, всередині резервуару починається розрідження. Коли мають місце неполадки із запобіжним клапаном, ємність під час цих процесів деформується.

У результаті під час наповнення водонагрівача вода починає прогріватися та розширюватися, збільшуючи тиск. Через зростання останнього резервуарний бак починає роздмухуватися, провокуючи текти в корпусі.

Течія в резервуарі

Якщо рідина сходить по підводці, значить протікає резервуарний бак.

Бак розрахований на певний максимальний тиск. Перевищення цього тиску може призвести до гідротерату, яка пізніше може викликати витік.

Протікання кришки резервуару

У більшості таке перебіг з’являється в нагрівальному елементі. Одна з причин. велике скупчення накипу.

Щоб вирішити завдання, потрібно поставити новий нагрівальний елемент.

Витік у нагрівальному елементі

У деяких бойлерів відсутній спеціальний прохід для зливу води. Воно допомагає у разі протікання трубчастого електронагрівача (Tubular Heater).

Тому під час вибору бойлера варто перевірити його наявність.

Несправність запобіжного клапана

Запобіжний клапан. кран, що встановлюється на випадок, якщо вода в резервуарі стане занадто гарячою. Виникне надмірний тиск. Клапан скидає тиск, випускаючи частину води.

Спочатку оглядають точку, де клапан приєднується до бака. Потім сам кран.

Якщо клапан у закритому положенні, а вода тече із приєднаної труби водонагрівача, клапан несправний. Необхідно замінити.

Якщо клапан у відкритому положенні, він здатний звільнити надмірний тиск з внутрішньої частини резервуара (призводить до відкриття клапана). Ремонт можливий, але краще викликати майстра.

Проблеми з Tubular Heater

У першому пункті підтягують гайки, що закріплюють Tubular Heater.

У другому – змінити трубчастий електричний нагрівач.

Біжить у верхній області без зовнішніх пошкоджень

Спочатку потрібно перевірити такі умови:

 • щодо елементів бойлера проблем не знайдено;
 • монтаж/підключення водонагрівальної системи проводилися без порушень;
 • магнієвий стрижень перевірявся мінімум двічі на рік. За необхідності ставився новий.

Якщо бойлер все одно протікає, краще зробити повернення в магазин за гарантією. Протікання усувається лише коли бойлерний бак виконаний з нержавіючої сталі.

Важливо: магнієвий стрижень важливо регулярно змінювати новим. Інакше поверхня водонагрівача зіпсується. З’явиться необхідність придбати новий.

Нехтування профілактикою

Підвищена жорсткість води, великий обсяг домішок у ньому не краще впливає на роботу водонагрівача. Тому іноді варто виконувати профілактичні роботи: очищати прилад від бруду, вчасно замінювати зношені деталі. Так ви мінімізуєте появи течі у водонагрівачі.

Шлюб або неправильні монтаж та підключення

Якщо прилад бракований, потрібно повернути його до магазину до закінчення терміну гарантії. Головне в наведених обставинах. не намагатися його ремонтувати власними зусиллями. Оскільки водонагрівач не приймуть у магазині.

Якщо причина протікання. порушення під час встановлення та підключення водонагрівача, варто ще раз перечитати пункти вище. перевірити елементи бойлера. А також знову ознайомитися з інструкцією з монтажу та підключення, щоб з’ясувати, де було допущено помилку.

Як виконати ремонт розширювального бака системи опалення?

Циркуляція теплоносія в опалювальній системі забезпечується не тільки насосами, а й шляхом підтримання необхідного тиску. У разі низький тиск, рух рідини в трубах уповільнюється, з цієї причини механізми автоматизації спрацьовують. Це призводить до скорочення терміну експлуатаційного періоду опалювальної системи.

Вода капає вночі

Дуже важливо відрізняти природне скидання води від виходу з ладу комплектуючих елементів. При включеному в електричну мережу водогрійному обладнанні, за відсутності його експлуатації, через штуцерну частину клапанного пристрою має витікати невелика кількість, включаючи нічний годинник.

При функціонуванні приладу в режимі середньої завантаженості, що включає регулярне миття посуду та приготування їжі, вода витікає з клапанного пристрою періодично, в обсязі, що трохи перевищує звичайну кількість. Постійне витікання, включаючи ніч, може свідчити про вихід пристрою з експлуатації.

Основною причиною підтікання крапель води в нічний годинник є засмічення штуцера або внутрішньої частини арматури накипом або сміттям. Весняний механізм, відкритий клапан, не може закрити його в потрібний момент, тому вода випливає навіть тоді, коли водяне опалювальне обладнання вимкнено. Не менш частою причиною нічного витікання води є дуже високі показники тиску у водопровідній системі. З метою перевірки робочого тиску води здійснюється його замір у магістральному водопроводі.

READ  Одноразові газові котли для опалення приватного будинку

При увімкненому бойлері капає клапан

Ситуація моделюється при увімкненому водонагрівачі без водорозбору.

Пояснюється це просто: при початковому нагріванні рідини її обсяг збільшується на 3%. Цей надлишок і скидається у каналізацію. Але після приладу нагрівання просто утримує воду в постійному температурному режимі. З клапана не повинно капати.

Поява крапель свідчить про несправність пристрою або його засмічення частинками сміття.

Водонагрівач працює з підвищеним водорозбором (приймають душ). Об’єм гарячої води йде, на його місце надходить холодна рідина. Новий прибуття починає нагріватися. “Нова” надлишок води, які постійно скидаються в систему каналізації.

 • Третя ситуація виникає при розтягнутому за часом водорозборі. Скидання води не повинно бути постійно. Капає із запобіжного клапана періодично. Це говорить про коректну роботу пристрою.

Наприклад, миється посуд. Процес водорозбору розтягнутий. Вода так само не повинна капати постійно.

Чому тече запобіжний клапан водонагрівача. що робити

У власників, які встановили накопичувальний водонагрівач у своєму будинку, нерідко виникають питання щодо роботи його запобіжного клапана. Течія води з цього пристрою. це норма або поломка? І якщо виток води повинен мати місце, то в яких кількостях і як часто? Пристрій та принцип роботи запобіжного клапана для бойлера ми вже розглядали. У цьому матеріалі майстер сантехнік розповість, як визначити несправність цього пристрою та як вирішити проблему його протікання.

Чому в накопичувальному водонагрівачі виникає надлишковий тиск

При нагріванні вода розширюється близько 3% від загального обсягу, зайнятого рідиною. Це означає, що в 100-літровому котлі, коли вода нагрівається від 20 до 80 °, “супеліни” виявляються без невеликого 3 літра води. Якщо ви нагадаєте, що рідина практично не стискається, легко імітувати ситуацію, при якій металевий резервуар котла дає текти і не вдається.

Для запобігання можливих надзвичайних ситуацій, водонагрівачі оснащені запобіжними клапанами, через які скидається додатковий об’єм води.

Іншими словами, запобіжний клапан. це трубопровідна фітинга, призначена для захисту пристроїв від руйнування при виникненні надлишкового тиску в них автоматичним скиданням надмірної рідини в навколишнє середовище.

Безпечний клапан запускається безпосереднім наслідком робочого середовища та є прямим пристроєм дії. При нормалізації параметрів середовища клапан повертається до початкового положення. Це означає, що поки немає надлишкового тиску у водонагрівачі, клапан знаходиться у вихідному положенні і не пропускає воду назовні. При збільшенні тиску вище гранично допустимого значення клапан відкривається і скидає надлишки рідини доти, доки тиск не опуститься нижче встановленого значення.

Котел сбрасывает воду. Что делать?

Влаштування запобіжного клапана водонагрівача

Запобіжний клапан водонагрівача складається із двох частин:

Як працює запобіжний клапан можна розглянути на прикладі типового пружинного клапана прямої дії, налаштованого на певний максимально допустимий тиск. У закритому стані на чутливий елемент клапана одночасно діють 2 сили: одна з боку тиску рідини в бойлері, а інша з боку задатчика або пружини, що перешкоджає спрацьовування та відкриття клапана.

Якщо тиск рідини перевищує потужність весни, відкривається клапан і розряди води. При зниженні тиску робочого середовища клапан закривається і скидання води припиняється.

За допомогою задатчика можна змінювати налаштування запобіжного клапана.Як бачите, конструкція запобіжного клапана гранично проста, але при цьому справно працюючий клапан є гарантією безпечної роботи водонагрівача і надійно захищає від таких бід, як перегрів пристрою та можливе закипання води в ньому, що може статися при непрацюючому термостаті.

Як ви вже знаєте, запобіжний клапан для водонагрівача служить для скидання надлишків тиску з бака, що з’являється під час нагрівання води. При цьому текти можуть відбуватися в декількох випадках, кожен з яких розглянемо докладніше:

 • Перше, що спадає на думку – це поломка самого клапана. Тут відразу слід обмовитися, що якщо ви придбали деталь сумнівного виробника, такий варіант цілком можливий. Якісні клапани, встановлені в фірмовому водонагрівачі, рідко страждають такі дефекти. Все тому, що він настільки просто влаштований, що там і ламатися нема чому. Клапан впуску, пружина та зворотний клапан. Все, більше нічого там немає. Китайська ж продукція виконана при недотриманні елементарних норм і може стати непридатним.
 • Але навіть якісні клапани від відомого виробника можуть засмічитися. І знову ж таки не самі по собі. Зазвичай це трапляється після того, як через нього проводили зливання всієї води, що є у водонагрівачі. Тоді в нього можуть потрапити шматочки накипу або інші сторонні частинки, які заважатимуть пружині щільно закривати клапан, що приведений до постійного протікання.
 • Початкова стадія роботи передбачає скидання води у бойлерах. Тут працюють ті самі закони фізики. У бак надходить холодна вода, вирівнюється тиск. Потім вода починає нагріватися, внаслідок чого розширюється і її надлишок випливає із запобіжного клапана.
 • Іноді запобіжний клапан для водонагрівача через високий тиск у сантехнічній системі. Тут уже, як можна здогадатися, ні клапан, ні, тим більше бойлер, абсолютно не винні. Більше того, вони якісно виконують своє призначення, вчасно нацьковуючи надлишок тиску. Ну а усувати цю причину доведеться іншими способами, не торкаючись водонагрівача взагалі.
котел, скид, запобіжний, клапан

Допустима кількість поточної з клапана води

READ  Який котел кращий парапент або димохід

Перед тим, як конкретно, з цифрами, відповісти на це питання, варто звернути увагу на дві речі:

 • Перше: вода із запобіжного клапана капати ПОВИННА. Саме це в більшості випадків показує, що клапан перебуває в робочому стані, а водонагрівальний прилад захищений від надлишку тиску.
 • Друге: не дарма виробники оснащують клапан прозорою дренажною трубкою. Це робиться для того, щоб бути візуально контрольованим, що надлишок води скидається.

Ну а тепер у грамах. При всіх правильних показниках та коректних діях і у водопровідній системі та в роботі бойлера, запобіжний клапан повинен випустити за добу від 1,5 до 3% загального обсягу бака. Порахувати в літрах не важко. Якщо бак столитровий, то скидання дорівнюватиме 3-5 літрам. Якщо цей показник перевищений і сильно, то варто почати хвилюватися і робити якісь дії.

Перевірити працездатність запобіжного клапана нескладно: потрібно просто включити водонагрівач і не відкривати кран гарячого водопостачання доти, доки вода не нагріється до гранично допустимої температури. При цьому через запобіжний клапан має скидатись (капати) зайва вода.

Якщо вода в бойлері нагрівається, але клапан не спрацьовує, значить, він несправний, і його потрібно замінити на новий справний клапан, а після встановлення перевірити його працездатність.

Але перш ніж почати ремонт, вам потрібно переконатися, що кран огорожі гарячої води хороша і не відбувається. Якщо він несправний, то «зайва» вода з бойлера витікатиме саме через нього і ситуація, при якій клапан може спрацювати, просто не виникне.

Також клапан не спрацює, якщо термостат приладу встановлений на неповне нагрівання води (30-40°С) або з водонагрівача проводиться забір гарячої води, що також знижує рівень тиску в ньому.

 • Якщо клапан був не якісний і причина його протікання у поломці, вихід один – замінити його.
 • Якщо причина в засмічення, то, звичайно, можна демонтувати, розібрати і почистити. Але чи варто воно того? Новий клапан можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині, і коштують вони недорого. При покупці варто звернути увагу на країну-виробника, дізнатися у продавця або прочитати в паспорті, на який максимальний тиск він розрахований і не заощаджуйте, купуючи дешеві китайські аналоги.
 • Якщо вода капає, що називається за свідченням, і не потрібно усунути проблеми, але його звук перешкоджає нікому, а система не обладнана дренажною трубкою, можна самостійно встановити його самостійно.
 • Якщо причиною високого тиску в трубопроводі, то ви не повинні чекати благодаті від водоканалу. Потрібно встановити редуктор тиску. І не до самого котла, а під час входу в систему в квартирі.

У сюжеті. Чому вам потрібен анод магнію та запобіжний клапан у котлі

У сюжеті. Течуть від запобіжного клапана з водонагрівача

У сюжеті. Що робить роботу котла без запобіжного клапана

Підсумовуючи це, слід зазначити, що запобіжний клапан є обов’язковим пристроєм для установки в пристроях тиску, особливо якщо вони використовуються в повсякденному житті.

Без цього водяний нагрівач не повинен працювати. Особливо небезпечне незалежне вдосконалення пристрою та заміни запобіжного клапана за допомогою зворотного клапана.

Є багато факторів, які пояснюють, чому тиск падає. В тому числі:

 • Витік теплоносія з системи опалення.
 • Невдачі у живлення протягом тривалого часу.
 • Проблеми у роботі розширювального резервуару.
 • Неправильний вибір та експлуатація обладнання.

При зниженні показників тиску теплоносія опалювальний агрегат перестає функціонувати, оскільки вода не надходить у бак. Якщо знижується тиск газу, система автоматично вимикається. Для запобігання таким неприємностям необхідно вчасно обслуговувати котел і вживати заходів при його відключенні.

Падає тиск при включенні гарячої води

Якщо тиск в системі опалення падає при включенні гарячої води, це може пояснюватися підсмоктуванням повітря в контур опалення або збоями у функціональності 3-ходового клапана. Подібна проблема пов’язана з особливою будовою котлів.

Розбираючись, що робити, якщо настінний котел при відкритті крана з гарячою водою починає скидати тиск, важливо розуміти специфіку його роботи. Для безпечного усунення дефектів, ви повинні звернутися до спеціаліста.

Утворення повітряних пробок

Якщо в якомусь місці системи з’являються тріщини і відбувається розгерметизація, це призводить до витоку теплоносія та всмоктування повітря всередину контуру. В результаті утворюються повітряні бульбашки. Ще їх появі сприяє некоректне заповнення контуру, що призводить до різких стрибків тиску. Для усунення неполадок достатньо здійснити процедуру розповсюдження установки шляхом монтажу спускників.

Дефекти розширювального бака

До причин падіння тиску в газовому котлі належать проблеми з розширювальним резервуаром. Можливо, стався розрив у конструкції або розгерметизація ніпелю, через що він став пропускати повітря.

На внутрішній стороні ємності розташовано 2 відділення з мембранною перегородкою. В одній частині містяться повітряні маси, а в другій. теплоносій. Як рідка консистенція heralds, вона розширюється і збільшується в обсязі, починаючи з великої сили, щоб вплинути на мембрану. Під таким впливом мембрана призводить до стиснення газової суміші.

Якщо проблему зазнав котел «NAVIEN», потрібно придбати новий бак, виконати заміну. Однак, до моменту придбання потрібно переконатися, що проблема пов’язана з цим фактором. Не виключені випадки протікання труб, радіаторів або повітря опалювального контуру.

У разі пошкодження мембрани розширювальний бак перестає справлятися зі своїми завданнями, а рівень тиску знижується. Щоб виявити цей дефект, досить постукати по конструкції (звучання стане глухим). А при короткому натисканні на ніпель проллється вода.

котел, скид, запобіжний, клапан

Дефект запобіжного клапана

Завдання запобіжного клапана в котлі NAVIEN полягає в захисті опалювальної системи від надлишкового тиску. Якщо ви перевищуєте допустимі показники, частина відкривається і починає скинути надлишку води. Стандартний поріг спрацьовування становить 2,5 бар.

READ  Чайник Redmond не підключається до телефону

Якщо клапан обраний неправильно, станеться безліч помилкових спрацьовувань, через що тиск постійно падатиме. Для усунення проблеми необхідно виконати заміну клапана.

Ще в процесі використання цього елемента під сідлом можуть накопичуватися частинки бруду, окалина та інше сміття, що запобігають його вільному закриттю. Можна спробувати самостійно позбавитися проблеми шляхом прокручування кришки клапана в заданому напрямку.

Далі слід протягом 1-2 годин контролювати показники тиску за допомогою манометра. Якщо ситуація не змінилася, знадобиться іншу причину поломки.

Витоку в системі опалення

Постійні витоки в контурі опалення. одна з ключових причин, які пояснюють, чому впав тиск. Швидкість зниження показників визначається ступенем поломки. Іноді тиск скидається миттєво, а в інших випадках. повільно та поступово. Якщо витік залишається у видимому діапазоні, його можна буде визначити по водяних калюжах або появі конденсату на поверхні стін.

При витоках в трубах і радіаторах їх можна не помітити, оскільки теплоносій здатний випаровуватися при роботі обладнання. При вимиканні котла, якщо є витік, під ним з’явиться калюжа.

Якщо сталося зниження тиску в опалювальній системі, але не вдалося знайти причину неполадок, знадобиться допомога досвідченого спеціаліста, який підтвердить, що витоків немає та виконає ремонт газового котла «Ariston», «Baxi» або іншої моделі.

Проблеми із вимірювальним обладнанням

Іноді манометри дають помилкові показники. Низький тиск на показниках вимірювального обладнання може пояснюватися несправністю самого приладу. За відсутності видимих ​​дефектів, варто перевірити автоматику та контрольно-вимірювальні прилади. Під час експлуатації вони можуть зазнати невдачі та відображення неправильних значень.

Знайти подібну помилку самостійно непросто, тому рекомендується скористатися професійною допомогою спеціалістів.

Роботи з усунення поломки

Щоб провести діагностику та усунути поломку, потрібно запастися комплектом інструментом та деяким витратним матеріалом.

 • розвідний ключ, сантехнічні кліщі, викрутка;
 • ножиці;
 • шило;
 • індикатор;
 • ФУМ стрічка або клоччя;
 • гнучкі шланги для зручності зливу води з бака;
 • лимонна кислота;
 • коробочка для збирання дрібних деталей;
 • ганчірки.

Слід вжити заходів щодо захисту кінцівок та органів зору. Ремонт краще проводити в захисних окулярах та рукавичках.

Котел скидає воду. Що робити?

Спочатку потрібно переконатися, що причиною підтікання є зворотний клапан. Достатньо перевірити, сухий у нього корпус чи ні. Якщо на ньому немає вологи, то треба починати розбирання. Цей захід можна приурочити до чищення ТЕНу та бака від накипу. У будь-якому випадку сила не буде витрачена марна.

Демонтаж слід проводити у такій послідовності:

 • Перекрити воду. Якщо перед змішувачем встановлений прохідний кран, краще зробити його поворотом, щоб не відключати всю квартиру.
 • Вимкнути прилад від електрики. Зняти кришку, від’єднати дроти від клем.
 • Відкрутити від бойлера підводні труби. Зняти кульовий кран та запобіжний клапан.
 • Прикрутити до патрубків гнучкі шланги, вода піде у потрібному напрямку.
 • Якщо є манометр, перевірити робочий тиск води. В ідеалі воно має бути 1,5-2 атм.
 • Поки рідина зливається, видалити залишки ФУМ стрічки та оглянути деталі на наявність тріщин і вм’ятин.
 • Провести очищення бака та ТЕНу від вапняного нальоту та накипу. Ополоснути ємність зсередини за допомогою душової лійки.

Знятий зворотний клапан спочатку потрібно промити під струменем води, щоб видалити лускаті фрагменти. Після цього продукт повинен бути занурений у контейнер з розчином, приготованим з води та лимонної кислоти у пропорції 10: 1. Прискорити процес очищення можна шляхом кип’ятіння. Достатньо 10-15 хвилин, щоб клапан став, як новий. Залишається обробити його силіконовим мастилом і можна ставити назад.

При увімкненому бойлері капає клапан

Ситуація моделюється при увімкненому водонагрівачі без водорозбору.

Пояснюється це просто: при початковому нагріванні рідини її обсяг збільшується на 3%. Цей надлишок і скидається у каналізацію. Але після приладу нагрівання просто утримує воду в постійному температурному режимі. З клапана не повинно капати.

Поява крапель свідчить про несправність пристрою або його засмічення частинками сміття.

Водонагрівач працює з підвищеним водорозбором (приймають душ). Об’єм гарячої води йде, на його місце надходить холодна рідина. Нове надходження починає нагріватися. з’являються “нові” надлишки води, які безперервно скидаються в каналізацію.

 • Третя ситуація виникає при розтягуванні водою. Скидання води не повинно бути постійно. Капає із запобіжного клапана періодично. Це говорить про коректну роботу пристрою.

Наприклад, миється посуд. Процес водорозбору розтягнутий. Вода так само не повинна капати постійно.

Що робити, якщо потік газовий котел. Методи усунення витоку.

Як тільки ви побачили, що із встановленого в приміщенні газового котла тече вода, слід негайно виявити причину, через яку утворилася текти, та усунути несправність. Будь-яке зволікання загрожує фатальною поломкою пристрою, що в кращому разі змусить купувати нове, у гіршому. загрожує надзвичайною ситуацією. Не будемо перераховувати всі можливі наслідки проблем з газовим обладнанням, розповімо що робити, якщо потік газовий котел.