Котли на дровах із верхнім завантаженням

Article

Котел тривалого горіння з верхнім завантаженням

Внутрішня частина використовується як топка. Вона влаштована так, що горіння відбувається зверху донизу. Допомагає цьому спеціальна подача повітря безпосередньо до зони горіння. Процес нагадує швидше тління з виробленням газів з вуглецевмісного палива. Переважно ці гази є горючими. Через їх різання у верхній частині печі спостерігається максимальне використання теплової енергії, що дозволяє збільшити теплопередачу та зменшити споживання палива.

Камера котла поділена на дві частини розподільником повітря. Він має форму труби, до якої з одного кінця прикріплено майданчик з лопатями, а інший кінець служить для подачі кисню.

Котли з верхнім горінням відрізняються циклічністю роботи, і поки не згорить перша закладка додавання другої партії палива не знадобиться.

Як вибрати дров’яний казан

До того, як почати вибирати модель котла на дровах, треба визначитися з його майбутнім призначенням: опалення заміського будинку, дачі з літнім проживанням. Потім визначитися з бюджетом і щоб не розчаруватися результатом, вивчити параметри доступного обладнання. Необхідність домовласника бути впевненим у своїх запитах до початку спілкування з продавцем – обов’язкова умова отримання того, що не розчарує після покупки та прослужить довгі роки.

Прямого, тривалого горіння чи піролізний

Традиційні прямі горіння котлів. аналог печі, вони надзвичайно прості під контролем, не вимагають підключення до сітки потужності, невибагливі до якості палива та дешевих. Однак вони дозволяють контролювати потужність і температуру лише при низьких межах і мають низьку ефективність. Якщо майбутній власник одиниці готовий, як оператор котла, контролюйте температуру води в системі, щоб завантажувати лампу кожні 3 години, щоб покрити демпфер вчасно, так що не буде світитися, а не красти воду і не дозволяйте жорсткому вогню взимку. це хороший, вигідний і дуже вибір бюджету. Особливо навіть недорогі сучасні варіанти набагато більш практичні при технічному обслуговуванні, ніж моделі старого зразка.

Вибір котла Woodcut з довгостроковим спаленням для котеджів або будинків з цілорічним розміщенням, ви можете отримати повністю автономну систему з механічним управлінням або нестабільним з низьким рівнем автоматизації. Ефективність таких агрегатів значно вища, ніж у попередньому, добре налагодженому процесу обробки може ефективно працювати до 10-12 годин на одному навантаженні, в деяких моделях відомих брендів (Stropuva, ​​Liepsnee) можна повернути Одного разу кожні 2 дні. Вартість такого обладнання займає середню нішу ринку.

Найбільш ефективними в даний час є газогенераторні котли з різним рівнем автоматики. Вони переважно енергозалежні, дуже вимогливі до якості дров. Але мають високі експлуатаційні характеристики: ККД до 95%, тривалі періоди між завантаженнями (до 5 діб), плавні регулювання потужності, комп’ютерне управління з контролем за мобільним телефоном та інше. Звичайно, такий рівень комфорту коштує дорого і дуже дорого.

Матеріал теплообмінника

Для спалювання дров краще використовувати чавунний котел, він довше остигає і служить повіки. Але вибір тут такий:

 • Сталевий теплообмінник. легше за вагою, з нею легше під час транспортування та монтажу, він є підтримкою (дозволяючи зварювання), дешевше, ефективність однакова з чавуном, але довговічність залежить від товщини та умов експлуатації, оскільки сталь підлягає корозії ( термін служби 12-18 років);
 • чавунний теплообмінник. він важчий у всіх сенсах, тендітний, пошкоджені секції тільки під заміну, але при дбайливому відношенні, недопущенні великої різниці температур між подачею та оберненою служить довго (не менше 30 років).

Одноконтурний або двоконтурний

Перший варіант, одноконтурний (як правило, потужніший), використовуються тільки для обігріву. Деякі моделі вже із заводу допускають роботу з бойлером непрямого нагріву для отримання гарячої води, але загалом організувати таку схему можна у зв’язці з будь-яким дров’яним котлом.

Двоконтурні конструктивно розраховані та створені для опалення та ГВП. При виборі необхідно оцінювати опалювальну площу, а також температуру та кількість гарячої води, що видається водяним контуром за годину при нормальній експлуатації.

Незважаючи на те, що двократний котел є найдешевшим способом організації в будинку гарячого водопостачання, у випадку твердого палива, краще взяти одноколубну модель та підключити непрямий опалювальний котел, він набагато більш практично.

Чим вище коефіцієнт корисної дії котла, тим менша витрата палива і тим повноціннішу акумуляцію теплової енергії він зможе забезпечити. Однак паспортна величина цього параметра вимагає скрупульозного виконання інструкції виробника. Це насамперед стосується палива: сорт деревини, вологість, правильність укладання, потім: ретельне налаштування управління горіння на всіх етапах та своєчасні регламентні роботи з обслуговування. За всіх умов, поставлених надійним виробником, заявлений ККД цілком досяжний.

READ  Сопла для будівництва ФенДрад робить це самостійно

Визначившись із попередніми, більш важливими параметрами, варто відштовхуватися від значень ККД 80-85% (для котлів прямого горіння). Нижчі показники на сьогоднішній день говорять про відчутну технічну недосконалість.

Мінімально необхідна потужність

Для твердопаливних котлів зазвичай достатньо прикидкових розрахунків мінімально необхідної потужності. Тому на практиці він заснований на правилах. для нагрівання приміщення з нормальними стелями до 3 М стандартної ізоляції, достатньо 1 кВт 10 м 2 квадратів. Також ми рекомендуємо закладати 20% запасу на неточності та можливе розширення споживання. Якщо планується ГВП, потрібно закласти до уваги ще 20%.

Наприклад: для вищеописаного будинку площею 200 м 2 мінімальна потужність котла – (200/10) 1,2 = 24 кВт для опалення, а якщо ще й ГВП – 24 1,2 = 28,8 кВт.

Як вибрати котел верхнього горіння

Через невеликий вибір, коли всі гідні виробники та їх моделі перебувають на слуху, особливі критерії, за якими можна фільтрувати котли відсутні. Практично всі моделі мають схожу конструкцію, часто виготовлені зі схожих сплавів, і ті, та інші мають тривалий досвід безпроблемної експлуатації. Однак варто звернути на найважливіші критерії:

 • Матеріал теплообмінника. Існує два варіанти виконання: сталь та чавун. Сталеві теплообмінники встановлюються у більш дешевих моделях, вони більш стійкі до температурних крапель, у випадку механічного пошкодження, ви можете просто варити. Однак сталь сильно схильна до корозії, яка, залежно від якості теплоносія, призводить до протікання через 10-15 років експлуатації. Чавунні теплообмінники більш важкі і товсті, вони стійкі до корозії, термін їх служби більше 25 років, однак і вартість відповідна. Ідеальний варіант виконання – чавунний теплообмінник у легкому сталевому корпусі.
 • Кількість контурів. Одноконтурні моделі розраховані виключно на опалення. Двоконтурні моделі розраховані на опалення та підігрів санітарної гарячої води. Їхня вартість всього на 10-30% вища, тому вирішити питання гарячого водопостачання найвигідніше обравши двоконтурний котел. Єдина проблема – серед котлів верхнього горіння дуже мало двоконтурних моделей.
 • ККД. Коефіцієнт корисної дії відображає співвідношення обсягу палива, що спалюється, до обсягу теплової енергії, що акумульується теплоносієм. Відповідно, чим вище ефективність, тим більше тепла може бути отримана з меншим споживанням палива.
 • Енергонезалежність. Енергонезалежні моделі не вимагають підключення до електромережі, тому працюють автономно. Енергозалежні моделі мають примусову подачу повітря, складнішу автоматику або циркуляційний насос, для роботи яких знадобиться підключення до електромережі. При цьому, ми рекомендуємо придбати і генератор, на випадок відключення електропостачання.

Мінімально необхідна потужність

Для середньостатистичного будинку в кліматичній зоні Підмосков’я, з кладкою в 2 цегли та висотою стель 2,7 м мінімально необхідна потужність розраховується з правила 1 кВт на кожні 10 м 2 опалювальної площі. Також ми рекомендуємо закладати запас потужності 15-25%.

Наприклад, для вищеописаного будинку площею 120 кв. м. мінімально необхідна потужність котла – 120:101,2 (20% запасу) = 14,4 кВт, завжди округляємо у велику сторону – т.е. 15 кВт.

Такі прості та найбільш часто використовувані розрахунки достатньо у більш ніж 90% випадків. Якщо ж будинок злегка або серйозно утеплений, знаходиться у південній частині країни або, навпаки, знаходиться у північній частині країни, має велику площу скління, показник може бути скоригований на 10-50% у менший чи більший бік.

Як точно розрахувати необхідну потужність котла Індивідуальний розрахунок, формула та коригувальні коефіцієнти

Котли тривалого горіння

Традиційно вважалося, що твердопаливні котли майже нічим не відрізняються від звичайної дров’яної печі, а єдина відмінність лише у матеріалі корпусу. Але це далеко не так. За останні роки виробники опалювального обладнання значно модернізували внутрішній пристрій та принцип роботи, перетворивши металеві обігрівачі на надійний та економічний агрегат, що дозволяє швидко та ефективно підтримувати заданий рівень температури у приміщенні.

Універсальна газифікація населених пунктів призвело до зменшення популярності твердих паливних печей. Але якщо раніше в такі агрегати потрібно було додавати нову порцію палива кожні дві-три години, до того ж вони були далеко не дешеві, то тепер ситуація змінилася на краще. У спеціалізованих магазинах або на ринках можна купити будь-яку модель недорого із заводською гарантією на кілька років. До послуг покупців пропонується обладнання з ручною або автоматичною подачею палива за різною ціною. У всіх моделях реалізовано одну важливу функцію – процес повільного згоряння палива з високим показником ККД.

Існує кілька різновидів котлів, виходячи із принципу дії:

 • Подовжена топка. При роботі такого котла повітря подається в камеру топки певними порціями. Така процедура дає змогу збільшити період між закладками палива до 8 годин;
 • Пекти з верхнім горінням. Якщо бруд буде перетворено спалюючу частину вниз, то вона буде швидко помешкання, а не те, що стоїть навпаки. Ця особливість була реалізована в подібних моделях, де пальник знаходиться зверху та поступово переміщається вниз;
 • Піролізний або газогенераторний. Таке обладнання має складну технологічну систему, може функціонувати до 12 годин на одній закладці дров. У прогрітій камері топки поступово тліє деревина без подачі свіжого повітря. Під час горіння виділяється чадний газ, метан, азот та водень. Він подається через спеціальну форсунку в наступну камеру, де горить у суміші з повітрям, що нагнітається. При цьому температура може досягати 10000 С.
READ  Які батареї краще покласти в приватний будинок

Котли тривалого горіння на твердому паливі доповнюються одні або двома контурами, що підключаються до автономної опалювальної системи житлового або виробничого приміщення. Теплоносій робочого контуру нагрівається всередині обігрівача, віддаючи своє тепло через радіатори у повітря приміщення.

Для невеликих будинків печі ідеально підходять для конвекції. Основним теплоносієм у таких моделях є не рідина, а повітря. Через металеві трубки гаряча порція піднімається вгору, а потік холодного повітря надходить у теплообмінник. Цей дешевий спосіб чудово підійде для дачних будиночків або невеликих господарських будівель.

Перш ніж купити відповідний агрегат, необхідно підібрати екземпляр, що підходить за потужністю та ціною. У продажу можна зустріти котли вагою понад 200 кг, для встановлення яких знадобиться посилена основа. У будь-якому випадку котли на твердому паливі допоможуть організувати автономну систему опалення приватного будинку.

Котли дров’яні та вугільні

Для опалення приватних будинків, дач, сторожок та туристичних будиночків широке поширення знаходять дров’яні та вугільні котли. Для їхньої роботи не потрібна газова магістраль або стабільна подача електроенергії. Це повністю автономне джерело тепла, що вимагає лише резерву твердого палива.

Пристрій та принцип роботи

Сучасні котли вугільні та дров’яні можна назвати удосконаленою пічкою тепло для опалення утворюється за рахунок згоряння деревних матеріалів та вугілля. Є топка, куди завантажується паливо. Там воно згоряє, нагріваючи теплообмінник, з якого нагріта вода циркулює за системою труб. Варто зазначити, що при використанні вугілля час роботи збільшується вдвічі порівняно з дровами. Для установки котла потрібне окреме приміщення та димохід. Потрібно також періодично видаляти золу після прогоряння палива.

Які переваги мають котли дров’яні для дому

 • Повна автономність для роботи не потрібна газ або електрика. Навіть циркуляційний насос у більшості випадків можна перевести на природну циркуляцію за рахунок байпасу.
 • Доступний та екологічно чистий опалювальний будинок з дерев’яними матеріалами, ви можете бути впевненими у їх безпеці (на відміну від газу та рідкого палива). Вартість дров у нашій країні не така висока, тому купують відразу великий запас на весь сезон.
 • Механізований процес роботи користувачеві потрібно лише завантажувати вчасно паливо, а горіння підтримується за рахунок правильно відрегульованого зазору повітряної заслінки. Зміна інтенсивності горіння здійснюється за допомогою механічного регулятора, а контроль за термоманометром.

Поради щодо вибору

Купуючи дров’яний казан, зверніть увагу на його потужність. Вибір роблять виходячи з площі опалювального приміщення. Вважають, що на 10 кв. м доводиться 1 кВт. Варто зазначити, що потужність обладнання при використанні вугілля та деревини може відрізнятись. Тому відразу визначтеся з типом палива.

Конструкція котла з верхнім завантаженням

Опалювальне обладнання з верхнім завантаженням, має конструкцію, схожу на свічку. Котл твердого палива такого типу має вертикально стоячий циліндр. Вертикальне розташування визначається принципом сукупних дій, крім випадків у цьому пристрої двошаровою, відтворюючи роль теплообмінника. Між зовнішньою та внутрішньою стінкою циркулює з верхньої частини котла води, що отримує тепло внаслідок спалювання піролізного газу.

Принцип роботи визначає та місце розташування завантажувальної камери. На ньому є повітряна камерна камера, через яку дистриб’ютор повітря рухається вниз. У нижній частині апарату обладнано Szier, місце, де приходить мінімальна кількість продуктів залишкового згоряння.

На даний момент виробники виробляють довгострокові горіння твердого палива у двох версіях:

У більшості випадків виробники заявляють про тривалість котла від одного завантаження безпосередньо в технічній документації для опалювального котла. Як правило, ці терміни коливаються від 24 до 48 годин при роботі на дрова та брикети, до 3-5 днів при завантаженні котла вугілля.

Довідково: Багато в чому на тривалість горіння паливного матеріалу впливає якість палива. Дрова з твердих порід дерева (береза, дуб, бук, ясен) горять довго, виділяючи при цьому велику кількість тепла. Деревини хвойних порід горить інтенсивніше, відповідно термін роботи котла на соснових дровах буде значно меншим.

READ  Як увімкнути нагрівання на котлі Buderus

Котел тривалого горіння з верхнім завантаженням КТП-2

Крім дров, брикетів та вугілля для роботи опалювального приладу цього типу можна використовувати вторинні продукти деревообробки. При виборі виду паливного ресурсу необхідно враховувати його доступність. Одиничне завантаження вимагатиме від вас до 30-50 кг готового палива. Потужність котла визначає висоту закладки. У різних моделях цей параметр варіюється в межах 600-1500 мм. Щодо потужності, то тут розліт параметрів ще більше. Сьогодні ми виробляємо котли для автономного опалення потужністю 8,10,20 і 40 кВт.

Система керування нагрівального приладу з верхнім завантаженням

З питанням, що стосується принципу роботи котла та способу завантаження, розібралися. Тут все зрозуміло та доступно. Як виглядає система управління подібною технікою, розглянемо далі. У котлах тривалого горіння основний принцип управління побудований на регуляції потоку повітря, що надходить у камеру згоряння. Моделі, що є звичайними агрегатами, мають для регулювання повітряних мас механічне пристосування. Звичайна заслінка, що має ланцюговий привід, приводиться в дію внаслідок роботи термостату. Однак такий спосіб має один критичний технічний недолік.

Термостат налаштований на певний температурний режим. При нагріванні теплоносія до певної температури заслінка приймає певне положення, знижуючи інтенсивність горіння. Досягнення різкого зниження температури неможливо завдяки великій інерції робочого підрозділу. За допомогою інерції, теплоносія буде продовжувати нагріватися на деякий час роботи над системою опалення.

Аналогічний принцип роботи пов’язаний і з збільшенням температури нагріву котла води. Поки котел не приходить до номінальної потужності, температура теплоносія буде рости дуже повільно.

В іншому випадку ситуація з агрегатами, оснащеними вентилятором. При необхідності електричний пристрій вводять повітря, збільшуючи інтенсивність горіння. Завдяки повітродувому повітря можна зменшити інерцію опалювального обладнання довгого горіння. Автоматизація включена і вимикається і вимикає автоматику, яка обладнана датчиками, що фіксують найменші зміни температури теплоносія.

У технологічній потребі вентилятор може бути зупинений, залишаючи менший паливо на дефіцит кисневого пайку. Повітря буде входити в печі природно. Аналогічна схема знижує температуру теплоносія під час простору, явище, яке обумовлено інерціальними процесами при роботі опалювального блоку.

Твердопаливні котли. Котел на дровах.

Для виходу опалювального котла на нормальний режим роботи потрібно від 0,5 до 1 години. За бажанням відключити опалення, в роботу включається розширювальна ємність, підключена в єдиний контур опалення. За допомогою бака, компенсується надлишкове тепло, що надходить із остигаючого котла. Час для повного остигання твердопаливного котла тривалого горіння може становити 2-5 годин.

Переваги котлів із верхнім горінням

Котли з горінням знизу обладнані місткою паливною камерою з колосниковою решіткою, на яку закладається весь необхідний обсяг дров, вугілля або брикетів. Завантаження палива може здійснюватися через дверцята, розташовані фронтально на корпусі або у верхній частині панелі. Смажена палива (твіт) не відразу, але шаром, починаючи з дна, поступово дає весь вироблений гарячий теплообмінник диму на паливні канали (зазвичай кілька з них). Прогоряючи, зола та інші продукти горіння ссипаються в зольник, розташований знизу під основною камерою завантаження і надалі утилізуються. Подібний варіант конструкції котла також називають шахтним.

Завантаживши котел одного разу на старті опалювального сезону, його залишається періодично довантажувати зверху, щоб горіння залишалося безперервним весь сезон.

Керування класичним котлом нижнього горіння є ручним і не вимагає електроенергії. Для цієї мети використовується спеціальний пристрій регулятор тяги, який може бути базовим (входити в комплектацію котла) або придбати окремо. Регулятор з’єднує верхню та нижню частину котла за допомогою ланцюга, на верхньому кінці якого розташований термочутливий елемент із температурною шкалою; нижній кінець ланцюга кріпиться до дверцят зольника. Термоелемент тонко реагує на зміни температури в котлі та, залежно від попередньо встановленої установки, витягує або ослабте ланцюг. Таким чином, регулюється подача повітря в зону горіння палива.

Опалювальні твердопаливні котли

Твердопаливні котли класика опалення, яке з часом стає все більш технологічним, комфортним та функціональним. Тверде паливо відноситься до одного з найдоступніших і найпоширеніших ресурсів; твердопаливні котли залишаються одними з найзручніших установок. Різноманітність моделей та конструкційні особливості умовно поділяють такі котли на:

Спосіб спалювання палива дозволяє налагодити автоматичне, напівавтоматичне та класичне опалення. Твердопаливні котли каталогу Теплоком розроблені для максимально тривалого спалювання палива.