Не крутиться вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера

Article

Не працює вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера. Причини несправностей

Комфортний клімат важлива особливість, що впливає на працездатність в офісі чи повноцінний відпочинок у побуті. Вихід з ладу кондиціонера стає несподіваною і прикрою неприємністю, якнайшвидше усунення якої не терпить зволікань. Однією з найпоширеніших причин поломки є вихід з ладу вентилятора зовнішнього блоку. Заміна оригінальної деталі, вигідно придбаної в інтернет-магазині Ізіфікс, стане оптимальним та оперативним вирішенням проблеми, що виникла. Тут також можна підібрати пульти для кондиціонерів за вигідними цінами.

Поломка компресора

Проблеми з компресором починаються після засмічення фільтра, мета якого – захистити внутрішні деталі. Якщо цього не робити, пил забиває дрібні осередки настільки, що повітря перестає циркулювати. Можливий перегрів компресора та обмерзання трубопроводу. При вимкненні лід тане та капає вода. Фільтр потрібно чистити терміново, доки не забруднився випарник. Робиться це за допомогою теплої води та миючого засобу, деталь сушиться та вставляється назад.

Заміна конденсатора на вентиляторі зовнішнього блоку кондиціонера

Фільтри в домашніх кондиціонерах чистяться один раз на два тижні і частіше, якщо обладнання знаходиться на кухні, де є випари у вигляді жиру.

Витоку охолоджуючої рідини призводять до перегріву компресора. Виявити неполадку можна під час огляду:

Якщо не вмикається компресор кондиціонера, причиною може бути пошкодження обмотки та кабелю. Слід перевірити опір. Для цього потрібний спеціальний інструмент, але краще запросити майстра, який одразу замінить провід.

Кондиціонер може не ввімкнутися, якщо зовнішній блок забитий брудом. Те саме відбувається при блокуванні вентилятора сміттям або гілками.

Несправність теплообмінника зовнішнього блоку кондиціонера

У спліт-систем є ще одна проблема – витік фреону через теплообмінник зовнішнього блоку. У машин, заправлених фреоном R-22, її шукають за допомогою течешукача; агрегати, що працюють на сучасному R-410a, обмивають і дивляться, де відбудеться спінювання.

Є два шляхи усунення течі через теплообмінник зовнішнього блоку:

  • Пайка. Пальником нагрівають місце витоку на радіаторній трубці і припоєм запаюють її. Роблять це гранично акуратно, тому що трубки дуже тонкі і легко плавляться.
  • Заміна. Відключають зовнішній блок та розбирають його корпус. Вирізують труборізом або випаюють старий теплообмінник і замінюють його на новий, припаявши азотом. Збирають модуль назад, підключають електричні з’єднання, трубки та вакуумують систему. Наново заправляють і запускають для перевірки працездатності.
READ  Як висушити волосся з фен дифузора

При заміні конденсаторного теплообмінника ремонт систем кондиціювання може відбуватися на місці та без додаткових демонтажних робіт.

Заміна конденсатора на вентиляторі зовнішнього блоку кондиціонера

Чому не включається кондиціонер – основні причини

Вітаю всіх гостей та постійних відвідувачів нашого порталу! У вас не включається кондиціонер? Тоді я розповім кілька основних причин виникнення цієї проблеми. Для вирішення деяких з них вам навіть не потрібно викликати майстра, оскільки бувають дуже прості випадки.

У цій статті, щоб не плутатися, не розглядатимемо випадки пов’язані з несправністю плати і явно потребують ремонту (коли деякий час кондиціонер працює, а потім вимикається; працює, але не холодить; видає сторонні звуки та інші несправності). А розберемо сьогодні один конкретний випадок – коли при натисканні кнопки на пульті, кондиціонер ніяк не реагує. Звичайно ж, для більшості фахівців розглянуті сьогодні ситуації є елементарними.

Для початку, думаю, правильно розділити проблему «не включення» кондиціонера на два випадки:

  • Коли кондиціонер не включається одразу після його монтажу;
  • Коли кондиціонером вже користувалися, але в якийсь чудовий момент він перестав вмикатися.

Замена конденсатора на вентиляторе наружного блока кондиционера

У першій ситуації вирішення такого питання, швидше за все, ляже на плечі самих монтажників. Ще б пак! Звичайно ж, їм доведеться знайти причину та її виправити. А в другому випадку вирішення проблеми може стати в нагоді і користувачеві (якщо, звичайно ж, ситуація проста, і ви не бажаєте викликати фахівців).

Причини несправностей спліт-систем та способи їх усунення

Будь-яке обладнання може зламатися раніше позначеного максимальним часом експлуатації терміну. І справа далеко не завжди у шлюбі, неякісному продукті. Саме використання техніки може бути некоректним. Буває і так, що власник просто перестає його доглядати. Поломки спліт-систем трапляються з різних причин.

Простий спосіб виявити несправності кондиціонера

Якщо ви потрапили на цю сторінку, ви зіткнулися з проблемою несправності кондиціонера. Сьогодні я розповім про найпоширеніші поломки побутових спліт-систем. Але перш ніж ми почнемо їх розглядати, ви повинні розуміти, що бувають складні системи та особливі випадки, де потрібно знатися на місці.

крутить, вентилятор, зовнішнього, блок

Деякі ознаки поломок можуть мати неоднозначні рішення. Щоб охопити весь обсяг неполадок, звичайно ж, буде мало однієї сторінки. Але все ж таки ОСНОВНІ несправності я постараюся викласти таким чином, щоб ви навчилися мислити в потрібному напрямку і шукати шляхи вирішення проблеми.

READ  Що робити, якщо вентилятор розбився

Думаю, буде правильно розпочати статтю з перерахування ознак несправностей. Адже коли ви вперше стикаєтеся з такою проблемою, ви бачите лише її зовнішні прояви. Я б навіть уточнив, що для користувача основним індикатором є насамперед «поведінка» внутрішнього блоку. Тому в статті обмежимося вивченням неполадок, орієнтуючись на поведінку внутрішнього блоку.

Після того, як розберемося із зовнішніми ознаками перерахуємо причини їх появи та способи їх усунення. Оскільки зараз наше основне завдання це виявити несправність і розпочати пошук її причини. А усунення кожної окремої причини – це тема для окремої статті.

Ремонт плат кондиціонера. Несправність реле.

Менеджери компанії дадуть відповідь на всі Ваші питання, підберуть необхідне обладнання та підготують комерційну пропозицію.

Технологія пошуку несправностей та заміни керуючих реле на платі кондиціонера.

У цій статті ми розглянемо діагностику та усунення несправностей, пов’язаних з керуючими реле. залипання контактної групи, обрив керуючої обмотки тощо.д.

Вентилятор внутрішнього/зовнішнього блоку кондиціонера постійно працює

Незалежно від того, включений кондиціонер з пульта чи ні, при підключенні кондиціонера до живлення вентилятор постійно обертається. Це спричинено пробоєм силового елемента цього реле. Мені трапилася плата від малайзійського Panasonic CS-A07DKD, її і візьмемо за приклад. Знаходимо фотореле на платі:

На фото таких дві. одна управляє внутрішнім вентилятором, інша подає напругу на зовнішній, що легко відстежити по дротах.

Знаходимо потрібну нам деталь та її висновки зі зворотного боку плати.

крутить, вентилятор, зовнішнього, блок

Символами “” і “-” позначено ланцюг управління, гальванічно розв’язаний від високовольтної силової частини. Зазвичай для кондиціонерів застосовують керуючу напругу 12. А значками хвилі позначені силові висновки для керування змінним навантаженням.

Вимірюємо опір між ними, у нормальному стані воно дуже велике, десятки МОм, за будь-якої полярності вимірювання, а от якщо симістор всередині пробитий, то його значення прагне до нуля, у мене, наприклад, було 30 Ом. Випаюємо фотореле з плати (як саме-в частині 1) і впаюємо нове. Не забуваємо про умови паяння зазначених у документації до приладів. не більше 10 секунд при пайці температурою 350 0 С.

Найпоширеніші фототріаки, які використовують у платах кондиціонерів для керування двигунами вентиляторів, це фірми Omron G3MC-202PL та компанії NAIS AQG22212B02. Вони здатні комутувати навантаження змінного струму до 2 А при напрузі до 240 В.

крутить, вентилятор, зовнішнього, блок

При цьому, це повні аналоги, за характеристиками та розпинуванням (розташування висновків на корпусі).

READ  Як розрахувати насос для теплого підлоги

На жаль, у мене в наявності не виявилося ні тих, не інших, довелося використовувати донора, яких у мене зібралося пристойно. Знайшов плату з фотосимсторами OMRON G3MB. Подивився за характеристиками. такі самі, тільки G3MB це застаріла модель, на зміну якої прийшла G3MC. Єдина відмінність. у G3MB необхідно на вході управління ставити струмообмежувальний резистор, а в G3MC він уже вбудований усередині. Тому я впав G3MB, а ланцюг управління розірвав і в розриві поставив резистор. Його номінал я взяв із попередньої плати. там він був 1 ком, такий же я поставив і на платі, що ремонтується.

Після паяння нового компонента я перевірив плату за допомогою лампи розжарювання. Розміри вилки дуже добре підійшли до контактів роз’єму вентилятора.

Змінюючи пультом управління швидкість обертання вентилятора, має бути видно зміну яскравості лампи.

При підборі аналогів, врахуйте, що нам потрібно реле без переходу через нуль (non cross-zero). У G3MC такі деталі маркують індексом PL наприкінці.

У результаті статті публікую всі дані на деталі

Принцип роботи вентилятора кондиціонера

Розвиток технологій призвело до появи пристроїв кондиціонування повітря, що забезпечують комфортну температуру у приміщенні та навіть у салоні автомобіля. Автокондиціонер здатний охолоджувати або нагрівати повітряні потоки і має низку інших корисних функцій:

  • Підтримує задану температуру повітря у замкнутому просторі автомобіля;
  • Захищає внутрішній простір салону від бруду та пилу зовні;
  • Запобігає утворенню конденсату на стеклах у сиру погоду.

Принцип роботи автомобільного кондиціонера аналогічний до побутового, але відрізняється більш компактними габаритами. Компресор високим тиском стискає фреон і спрямовує його в конденсатор, де його температура знижується. Зворотну функцію виконує випарник, де фреон із рідкого стану переходить у газоподібний. У автокондиції використовується лише один вентилятор, який потужний потік повітря охолоджує випарник одночасно з конденсатором. Він керується двигуном, і його швидкість може бути встановлена ​​вручну або автоматично за допомогою датчиків. Завдяки цьому у машині не буде гарячим, навіть якщо автомобіль стоїть.