Не вистачає тиску води для газової колонки

Article

Table of Contents

Незважаючи на те, що до кожної колонки Селена, Вектор, Bosch, Нева йдуть інструкції із зазначенням проведення налаштувань, не всім користувачам вони зрозумілі. Одна помилка на початку. і техніка функціонує не так, як треба.

Роботи починаються з регулювання води. Якщо не зробити цього одразу, потім усі установки будуть неточними. Потік має бути мінімальним. Номінальні значення вказані у документах, однак вони загальні: 6, 10, 12 літрів.

тиску, водить, газової, колонка

 • Відкрийте на повну потужність гарячий змішувач. При підключенні до кількох точок забору можна відкручувати тільки один вентиль.
 • Використовуючи перемикач води, встановіть потрібне значення.
 • Закрутіть кран.
 • Дочекайтеся, коли в магістралі зменшиться тиск, але колонка все ще буде вмикатися.
 • Поверніть ручку водяного тумблера на максимальне положення.
 • Газовий регулятор переведіть до мінімальної позначки, поки температура вас не влаштує.

Щоб закінчити приготування, потрібно відрегулювати подачу газу. Знову загляньте в техпаспорт, дізнайтеся мінімальне значення для вашої моделі.

 • Поверніть тумблер на мінімум.
 • Відкрийте газовий кран. У моделях Арістона Електролюкс потрібно зробити після підключення до мережі. У нагрівачах “Оазис”, Діон, Бос, “Юнкери”. після встановлення батарей (батареї).
 • Відкритий гарячий клапан. стовпець почне працювати.

Типи Corger Modern Gas Purchers

Класифікація газових стовпців за типами запалювання підрозділяє ці пристрої на три групи:

Перший варіант вже давно вважається завершеним у минулому і не виробляється сьогодні у виробничому масштабі. П’єзорожиг функціонує за принципом запальнички, створюючи катушку через механічні зусилля. Газові колонки з таким типом запалювання починає працювати після натискання кнопки та операції п’єзоелемента, запалювання волокна. Як правило, регулятор температури розміщений на передній панелі таких пристроїв. Встановлення необхідного рівня підігріву води дозволяє вже через кілька секунд після натиску відповідної клавіші здійснювати водні процедури. При цьому витрата газу в подібних моделях відзначається набагато вище, ніж в електронних аналогах. Цей факт аргументований тим, що і після розпалу запальник не перестає горіти.

Вибір режиму, при якому практикується максимально можливе нагрівання води, призводить до прискореного процесу формування накипу на поверхні стін теплообмінника.

Пристрої, конструкція яких має на увазі електронний розпалювання, здатні автоматично спрацьовувати після провороту ручки споживачем. Пальник реагує на поворот вентиля на крані. Газ при цьому витрачається лише у разі використання колонки. Моделі є представниками останніх розробок технологів цієї тематики виробництва. Розпалювання електронного типу також підрозділяється на два підвиди: батарейний (функціонує за рахунок зручного, змінного та доступного джерела); гідротурбінний (працює за рахунок сили електрогенератора, виступає оптимальним варіантом для домоволодінь, тиск води в трубах яких становить не менше 0,35 атм).

Як правильно відрегулювати газову колонку Нева 4510 самостійно?

Встановлено газову колонку марки Нева 4510. Як самостійно відрегулювати температуру на цій колонці?

Як бачите на передній панелі газової колонки Нева-4510 є дві ручки.

Якщо стояти обличчям до колонки, то права ручка це регулятор потоку води, а ліва ручка газу.

Налаштовувати температуру води на виході можна і однією та другою ручкою.

Якщо ліву ручку встановити в режим “максимальна подача газу”, то відповідно колонка почне споживати більше газу і вода на виході буде гарячою.

Так само працює і права ручка, чим сильніше відкрили, тим потужніший потік, якщо не змінювати положення лівої (газової) ручки, то вода буде холоднішою.

А далі вже все індивідуально, налаштування проводиться виходячи із тиску води саме у Вашій системі.

Тут немає загальних рекомендацій, на кшталт “поставте праву ручку в таке положення”.

Дивіться і вирішуйте за місцем, якщо тиск води в системі слабкий, але колонка вмикається, то ставте праву ручку в режимі “максимальна витрата” (тумблер вліво до упору), а ліву ручку поступово від “мінімальної витрати” крутіть у бік максимальної, як тільки температура води на виході Вас влаштує, так і залишайте.

У цій моделі колонки встановлено стандартну китайську автоматику, на дві регулювальні ручки – одна подачі води (яка регулює температуру), а друга подачі та витрати газу (якості горіння).

READ  Причиною падіння тиску в котла подвійного ланцюга

Чому виникає проблема поганого напору гарячої води з газової колонки та як її вирішити?

Різниця напору на вході та виході з колонки має бути мінімальною. При цьому часто виникають ситуації, коли вода з нагрівального приладу ледве тече. У такому разі можна говорити про низький напір у мережі. Нестабільність тиску у трубопроводі характерна для висоток. При зниженні напору води, що «приходить», зменшується напір на виході.

Ось які причини падіння напору в колонці:

Немає напору гарячої води, перш ніж промивати теплообмінник, потрібно зробити це!

Засувки труб, фільтруючих елементів. Частинки оксиду заліза та вапна потрапляють на фільтри, відкладаються на внутрішніх поверхнях труб. Натиск води знижується.

Якщо голова не впала, треба припинити експлуатувати пристрій.

Якщо холодна вода тече з нормальним тиском, а з водонагрівача виходить з меншим тиском, варто перевірити пристрій для хорошого стану.

Є кілька причин, що впливають на його роботу:

 • Закупорювання водонагрівача. Іржа і масштаб можуть потрапити в будь-який збірка збірки, що викликає падіння гарячої води під стійким холодним запасом.
 • Шкала освіти в системі. Внутрішні елементи покриті цвітінням вапна. Тиск зменшується, кількість споживаного газу зростає.

Сиблери та масштаби можна видалити шляхом промивання. Головне, що робота здійснюється відповідно до безпеки.

Пристрій та принцип водонагрівачів

Ми аналізуємо компоненти та механізм функціонування нагрівача. Читати далі.

Електричні котли. два типи:

У накопичувальних нагрівачах холодна рідина біжить через патрубок у внутрішню ємність. Підвищення температури відбувається за рахунок Tubular Heater (трубчастих електронагрівачів). За регуляцію ступеня нагрівання відповідає термостат. Він відстежує, чи нагрілася вода до встановленого вами рівня, та автоматично відключає Tubular Heater. Бак, в якому знаходиться рідина, зберігає нагрівання води, за рахунок чого економиться електроенергія та ресурс електронагрівачів.

Проточні водонагрівачі характерні відсутністю бака. Потік холодної води в трубі контактує з Tubular Heater, за рахунок чого відбувається нагрівання.

Чому після газової колонки слабкий тиск гарячої води або його немає

Газова колонка дозволяє забути про міжсезонні відключення та ремонтні роботи в магістралі. Ви можете цілий рік насолоджуватися ванною або душем, якщо прилад справно працює. Але що робити, якщо натиск гарячої води слабкий? Ми розповімо, чому падає натиск і як це виправити своїми руками.

Що робити?

Сітчастий фільтр знаходиться на вході в теплообмінник. Усунути засор можна, витягнувши цю деталь і прочистивши її жорсткою щіткою під струменем води. Якщо в процесі чищення ви помітили, що фільтр пошкоджено, замініть його на новий.

Спеціальні засоби, які призначені для видалення та профілактики утворення накипу в газових колонках, використовувати не рекомендується. Вони мають агресивний хімічний склад, що руйнує металеві поверхні. Набагато ефективніші та безпечніші «народні» засоби, наприклад, проста лимонна кислота, розчинена в гарячій воді.

Якщо засмічення утворилося в трубі, якою йде гаряча вода, можна спробувати усунути його, запустивши зворотний хід холодної води. Для цього потрібно зняти заглушку, поставити під колонку ємність для збирання води та відкрити обидва крани. Потім затисніть пальцем вилив. Існує шанс, що холодна вода, що рухається в протилежному напрямку, натискає блокування вперед.

Якщо дрібне сміття проникло далі труб газової колонки, воно цілком може потрапити всередину змішувача. Найбільш освіті засмічення піддаються фільтр, кранс-буксу і тонкий гумовий шланг. Усунути неполадку можна, якщо розібрати змішувач та візуально оглянути кожну деталь на наявність сторонніх предметів. Скупчення бруду зазвичай легко промиваються проточною водою.

Зіткнулися з проблемою недостатнього напору? Давайте розберемося, із чим може бути пов’язана така ситуація і як правильно її вирішити.

Проблема #1. недостатній напір у мережі

Іноді проблеми зі слабким тиском гарячої води виникають через нестабільність тиску в трубопроводі. Особливо часто з таким трудом стикаються жителі висоток.

Коли тиск знижується, на водонагрівачі спрацьовують датчики. Мало того, що вода тече погано, так ще й її температура не піднімається вище за 50 °С. Різниця під тиском при вході та виходу колони, звичайно, повинна бути, але не велика.

Якщо водонагрівач повністю справний, а причина поганого тиску криється в недостатньому тиску в централізованому водопроводі, то вплинути на ситуацію можна за допомогою установки гідроакумулятора відповідного об’єму. Таке рішення ідеально підходить для будинків та квартир з частим відключенням водопостачання.

Гідроакумулятори бувають різного об’єму. Тип установки може бути вертикальним або горизонтальним. Підбирати необхідний обсяг слід, виходячи з особистих потреб

Проблема #2. засмічення фільтра

Якщо ж у водопровідній системі нормальний напір, а з газової колонки погано йде вода, тоді потрібно шукати причину в самому водонагрівачі. Можливо засмічився фільтр або утворився накип.

А іноді колонка не справляється через свою недостатню потужність. Тому фахівці рекомендують купувати газові в одонагрівачі потужністю від 8 кВт і більше.

READ  Механічний термостат для води теплий підлоги

Найбільш поширеною проблемою гарячої води низького тиску є фільтр вибуху. Все через старі трубопровідні системи, які роками не бачили заміни труб та ремонту. Мікрочастинки різного сміття потрапляють до нас разом із водою трубопроводом. Фільтр «гальмує» їх і не дає просочитися в газову колонку.

Немає напору гарячої води, перш ніж промивати теплообмінник, потрібно зробити це!

З часом сміття збирається багато і напір води стає гіршим. Тому періодично потрібно сітку чистити.

Знайти фільтр можна на патрубку водяного редуктора. Виглядає як звичайна сітка. Якщо напір води був сильним, фільтруючий елемент міг зігнутися і потрапити всередину патрубка. Сітку слід витягти та промити під проточною водою. Для кращого ефекту можна ненадовго замочити у розчині оцтової кислоти.

Проблема #3. освіта накипу

Згодом у процесі нагрівання води на поверхні внутрішніх елементів колонки утворюється накип. Швидкість депозитних форм залежить від багатьох чинників: жорсткість води, частота включення опалювального обладнання.

Накип у трубках теплообмінника не тільки знижує тиск в системі, але й збільшує кількість газу, що використовується на нагрівання води.

Якщо з накипом не боротися, вона поступово розростається у трубках теплообмінника та перекриває хід води

Вапняний наліт може спровокувати навіть поломку водонагрівача. Тому при перших ознаках утворення накипу слід проводити чищення колонки.

 • на виході з нагрівача поганий тиск гарячої води;
 • після нетривалого нагрівання спрацьовує захист (тепловий датчик);
 • колонка часто включається та вимикається;
 • довго нагрівається вода.

Видаляють накип у теплообміннику за допомогою покупних засобів або спеціально приготовлених для цих цілей розчинів. Існують також не хімічні методи боротьби з вапняковим нальотом.

Спосіб #1. лимонна кислота інструкція з чищення

Коли він був утворений та засмічений газовий стовп небагато людей, як це чистити, якщо немає нормального тиску води. Найправильніше, звичайно, звернутися за допомогою до професіоналів. Але іноді немає часу або зайвих коштів на виклик майстра.

Тому багато власників самостійно промивають свої водонагрівачі від вапнякового нальоту. Використовують для цього розчин лимонної кислоти. Але виконувати цю процедуру слід акуратно, щоб не пошкодити деталі газового пристрою. За наявності запаху газу необхідно викликати аварійну службу.

Коли радіатор поміщають у розчин із citric acid, всі його елементи повинні бути повністю покриті рідиною

Алгоритм самостійного прочищення колонки:

 • Виготовляємо підготовчі роботи: перекриваємо воду та газ, відключаємо водонагрівач від мережі, з обладнання зливаємо рідину.
 • Очищаємо сітчастий фільтр, розташований на вході приймального вузла. Сітку можна промити під напором звичайної води. Якщо є депозити кальцію, потрібно замочити фільтр у розчині лимонної кислоти.
 • Під час очисних робіт перевіряємо мембрану. При виявленні на деталі деформацій замінюємо її на нову. Самостійно зняти мембрану та встановити назад нескладно, тому що блок монтується за допомогою різьбових з’єднань.
 • Виймаємо теплообмінник. Сильно тягнути його не варто, можна пошкодити кріплення. Якщо гайки закисли, важко відкручуються, тоді беремо ВД-40 або аналогічний засіб і наносимо на місця різьбових з’єднань. Через 20 хвилин уже можна спробувати знімати теплообмінник.
 • Замочуємо теплообмінник у розчині: на 1 літр води 200 г лимонної кислоти. Отриманий засіб заливаємо в радіатор і залишаємо його на 10-12 годин.
 • Промиваємо теплообмінник водою та монтуємо на своє місце. У процесі встановлення деталей обов’язково перевіряємо стан ущільнювальних прокладок, за необхідності встановлюємо нові.
 • Відкриваємо подачу води, переконуємось, що немає протікання.
 • Місце розташування сполуки з газовою трубою змазується розчином мила, перевірте герметичність.
 • Підключаємо газову колонку до електромережі та нагріваємо воду.

Таку прочистку слід робити через кожні 2 роки. Якщо у води високі показники жорсткості, тоді промивання від накипу робиться частіше.

Лимонна кислота досить популярна для чищення різних приладів та побутової техніки. Так, її часто використовують як ефективний засіб для чищення прання.

Спосіб #2. використання ортофосфорної кислоти

Очищення накипу цим способом вимагає демонтажу радіатора з газової колонки. Для циркуляції засобу по радіатору знадобиться спеціальний пристрій та концентрат ортофосфорної кислоти 7-10%.

Складається апарат для промивання накипу з бака та вбудованого відцентрового насоса. Його використання дозволяє швидко та якісно промити теплообмінник колонки

Теплообмінник, витягнутий з колонки, встановлюється на рівній поверхні, після чого очищення обладнання підключено до нього з вже бомбардуваним реагентом. Місця з’єднань установки з входом та виходом радіатора повинні бути герметичними, ізолювати їх можна ізолентою.

Процедура видалення накипу триває близько години. Однак все залежить від забруднення радіатора, якщо шар відкладень занадто товстий, час промивання може бути збільшено. Після теплообмінник слід ретельно вимити від залишків ортофосфорної кислоти та акуратно вмонтувати на своє місце.

Спосіб #3. видалення накипу соляною кислотою

Швидке чищення від накипу теплообмінника колонки можна проводити за допомогою соляної кислоти. Для цього беруть два шматки шланга або труби з фітингом: одну частину приєднують до входу радіатора, другу до виходу. До першого шлангу прикріплюють вирву і піднімають його вище за рівень водонагрівача. У лійку повільно заливають 3-5% розчин соляної кислоти.

READ  Як вийти з верхніх котлів до Нагатіна

У процесі промивання може утворюватися піна. Засіб досить швидко роз’їдає накип, якщо на виході з’явився сильний напір, отже відкладення вже розчинилися. Обов’язково промивання потрібно виконувати в гумових рукавичках, кислота може травмувати шкіру рук.

Так виглядають труби, зарослі накипом. За їх станом регулярно не стежити і своєчасно не чистити, то нормальний тиск гарячої води відновити не вдасться

За допомогою соляної та інших кислот позбутися накипу у водонагрівачі досить легко. Але слід знати, що такі засоби можуть зруйнувати металеві деталі, а також їх зварні з’єднання.

Тому промивання краще проводити за допомогою спеціального обладнання замкнутого типу та використовувати препарати, призначені для очищення. Техніка для прочистки газових колонок продається в багатьох магазинах. Вона подає робочу рідину під тиском за контуром з потрібною температурою.

У процесі обробки використання соляної кислоти чергують із декількома розчинами. Так вдається уникнути негативного впливу реагентів на металеві елементи водонагрівача. При цьому добре видаляються різні відкладення та запобігають процесам корозії.

Накип може утворюватися не тільки в радіаторі, тому від відкладень потрібно прочищати весь шлях проходження рідини. У процесі чищення слід враховувати особливості матеріалів деталей та вузлів нагрівача.

Якщо редуктор колонки алюмінієвий, він швидко виходить з ладу, коли для чищення застосовують концентрати кислоти або агресивні миючі засоби. Тому багато домовласників вважають за краще не використовувати хімічний метод очищення газової колонки

Спосіб #4. застосування електромагнітних технологій

Очищення накипу відбувається за допомогою ультразвуку – електромагнітного перетворювача накипу.

Існує кілька варіацій виконання ультразвукового фільтра, що відрізняються між собою потужністю, а також способом утворення магнітного поля. Установки здатні захистити від утворення відкладень ділянку трубопроводу завдовжки до 2 км.

На картинці зображено перетворювач накипу електромагнітного типу. Працює така техніка від мережі 220 V, споживає при цьому електроенергії до 20 Вт/год

Монтувати електромагнітний перетворювач слід на ділянці вхідної водяної труби без накипу. Тобто перед першим запуском магнітного фільтра слід промити теплообмінник та прочистити водоприймальний вузол.

Пристрій вироблятиме магнітні імпульси, які пом’якшують воду, видаляють відкладення і не дають утворитися новому накипу.

Проблема #4. засмічення змішувача

Не завжди поганий тиск гарячої води свідчить про те, що забилася саме газова колонка, іноді причина криється в самому змішувачі. Іноді сміття із труб водонагрівача проникає в кран. Засув може утворитися в тонкому гумовому шлангу, фільтрі або інших елементах.

Щоб нормалізувати тиск води і усунути неполадку потрібно розібрати змішувач і змити бруд, що накопичився, з деталей.

Найчастіше засмічується сітка, що фільтрує, яка встановлена ​​на «гусці» змішувача. Її бажано періодично чистити, щоб уникнути сильного засмічення і, як наслідок, суттєвого зниження напору

Якщо в кухні напір гарячої води нормальний, а у ванній струмінь слабкий, значить забився сміттям фільтр. Після його промивання нормальний тиск відновиться. Якщо якість води погана, то сітку «гуська», що фільтрує, потрібно чистити щомісяця.

Нет напора горячей воды, прежде чем промывать теплообменник нужно сделать это!

Через постійне нагрівання води газовою колонкою до 70 °C і більше може статися деформація гумової прокладки в крані. Скорочена деталь частково перекриє протоку води, що призведе до зменшення тиску. Тому тут без заміни прокладки не обійтися.

Найкраща газова колонка напівавтомат

Газовий водонагрівач проточного типу Bosch Therm 2000 має багато переваг, серед яких є можливість легко перемикатися на скраплений газ. Характеристики:

 • Класична форма, невеликі параметри та м’які відтінки дозволяють використовувати пристрій у будь-якому дизайні.
 • Електричний тип пальника, який спрацьовує від стандартних батарейок.
 • Наявність мідного теплообмінника значно покращує роботу та експлуатаційні властивості.
 • Для використання зрідженого газу виробники пропонують використовувати додатковий комплект із пальником.
 • Пристрій працює при мінімальному тиску рідини 0.15 бар.
 • Наявність двох роздільних ручок для регулювання напору води та потужності.
 • Водонагрівач має високу продуктивність і нагріває за хвилину більше 10 літрів рідини.
 • Мінімальний діаметр димоходу пристрою становить 11 см.
 • Використання європейських комплектуючих, що значно впливає на експлуатаційний термін.
 • Наявність китайських комплектуючих, які часто виходять із ладу.
 • Автоматичний розпал здійснюється надто голосно.
 • Дорогі запасні деталі європейського виробництва.

https://rkzsp.ru/kotel/slabyj-napor-vody-cherez-gazovuyu-kolonku.html
https://dns-magazin.ru/klimaticheskaya/kak-nastroit-gazovuyu-колонку.html
https://dns-magazin.ru/klimaticheska/plohoj-napor-vody-cherez-gazovuyu-kolonku.html
https://www.bigam.ru/stati/iz-vodonagrevatelya-ne-techet-ili-plokho-idet-voda/
https://cosmo-frost.ru/gazovye-kolonki-i-kotly/neispravnosti-gazovye-kolonki-i-kotly/pochemu-posle-gazovoj-kolonki-slabyj-napor-goryachej-vody-ili-ego-net/
https://o-vannoy.ru/gazovye-kolonki/slabyj-napor/
https://soloserv.ru/stroitelstvo/slabyj-napor-goryachej-vody-iz-gazovoj-kolonki-plohoj-i-malenkij-net-normalno-napora-prichiny-i-chto-delat
https://investgazeta.ru/klimaticheskaya/malenkij-napor-goryachej-vody-iz-kolonki.html [/Spoiler]