Не зливається вода у посудомийці Bosch

Article

Перетиснутий шланг

Дуже часто посудомийна машина не зливає воду через перегин або перетискання шланга, через який здійснюється злив води. Розташовується цей елемент, як правило, позаду агрегату. Зливний шланг з’єднує пристрій із каналізацією. Перетискання призводить до того, що рідини, що знаходиться всередині посудомийної машини, просто нікуди подітися.

Для усунення неполадки необхідно відключити прилад від електромережі, а потім виправити шланг. Після цього можна знову запустити посудомийну машину. Якщо агрегат все одно не зливає воду, то причина криється в іншому.

Програмний модуль

Він є свого роду мозком посудомийної машини. Саме програмний модуль аналізує цикл миття, а також відправляє сигнали на виконавчі пристрої (на електронагрівач, насос, впускний клапан та інші елементи). У разі несправності даного модуля команди можуть відправлятися не в повному обсязі або не відправлятися зовсім.

Посудомийна машина Bosch не зливає воду, помилка Е-25. Усуваємо проблему.

посудомийці, bosch

Як у даному випадку вирішити проблему? Щоб посудомийна машина запрацювала знову, знадобиться перепрошивка програмного модуля. Якщо це не допомогло, можна констатувати фізичну поломку самого блоку. Вирішити проблему вдасться лише шляхом заміни модуля на новий.

Як увімкнути примусовий слив?

Що робити, якщо машинка не зливає воду? Можна застосувати примусове зливання. Для цього слід виконати низку певних маніпуляцій.

Якщо це стара посудомийна машина Bosch, то в ній встановлюється тріскачний перемикач. Щоб відкрити відповідний клапан, потрібно крутити перемикач за годинниковою стрілкою.

Якщо це більш сучасна модель, тут доведеться скинути програми та закрити дверцята. Далі випускний клапан відкриється автоматично. Якщо цього не сталося, слід додатково утримати кнопку старту протягом трьох секунд. У результаті рідина залишить систему.

Причини поломки

Усю сукупність причин, з яких машина перестала зливати воду, можна умовно розділити на дві категорії. До першої належать обставини, пов’язані з помилками встановлення та експлуатації. Друга група складається з причин, спричинених технічними дефектами.

Помилки встановлення та експлуатації

Найчастіше дефекти, через які посудомийка не зливає воду, пов’язані з нехтуванням правил використання та догляду, помилками при самостійній установці. У цьому випадку навіть новий пристрій відмовляється нормально функціонувати. Основні причини такі:

Укладання зливного шланга

Це найпростіша і найлегші причина, яку потрібно перевірити в першу чергу. Для нормальної роботи шланг повинен мати дві петлі біля підключення до патрубка приладу та перед з’єднанням з сифоном. При цьому перегини не допускаються. Їх наявність блокує стік, а відсутність петель може спричинити сифонний ефект. В обох випадках насос нездатний відкачати воду, що призводить до її накопичення в танку. Відновити роботу можна самостійно. Потрібно:

READ  Фен для пайки з власними руками

Забивання сміттєвого фільтра

Якщо рідина, як і раніше, відмовляється стікати в нормальному режимі, ймовірно, причина дефекту прихована у сміттєвому фільтрі. Він являє собою комплект сітківки та склянки, які вкручені в підлогу миючого відсіку.

Залишки їжі здатні поступово забити комірки фільтра. Для їх очищення потрібно демонтувати всі елементи і промити під проточною водою.

 • видалити корзини;
 • відкрутити склянку фільтра;
 • зняти сітчасту пластину;
 • промити їх з використанням миючого та щітки;
 • перевірити коромисла розбризкувача на засмічення, за необхідності також прочистити;
 • встановити фільтр на місце у зворотному порядку.

Засор інших ділянок

Очищення фільтра не завжди забезпечує позитивний результат. В даному випадку варто пошукати пробку в інших елементах зливної системи. Якщо вода після від’єднання шланга від сифона сходить вільно, пробка знаходиться в місці входу в каналізацію і усувається звичайним прочищенням. Набагато більше клопоту викличе засмічення зливного насоса. Для його очищення необхідно насамперед визначитися, як зручніше злити накопичену воду з непрацюючої посудомийної машини. Можна спустити її самопливом, нахиливши апарат вбік або вичерпати рідину вручну. Потім:

 • зняти наливний шланг;
 • покласти машину набік;
 • відкрутити піддон;
 • прибрати датчик контролю рівня;
 • зняти помпу, звільнивши кріплення та контакти;
 • прочистити крильчатку та равлик;
 • зачистивши контакти, перевірити опір (норма 200 Ом);
 • перевірити клапан насоса на наявність засмічення, за наявності.

Читати також: Ультразвукова ванна для чищення форсунок своїми руками

Технічні несправності

Коли всі спроби усунути проблему не мали успіху, причини несправності слід шукати у виході з лад вузлів та агрегатів приладу. Незважаючи на надійність посудомийок, це відбувається в результаті природного зносу або зовнішніх факторів. Вода може не піти у каналізацію в результаті:

Поломка насосу

Засор не єдиний можливий дефект насоса. При тривалому та інтенсивному використанні машини його робочий ресурс може зійти нанівець. Можливе пошкодження крильчатки внаслідок попадання твердих предметів (уламків посуду). Прилад може згоріти під час перепадів напруги. Якщо при перевірці опору, напруги з плати управління немає, деталь неробоча та вимагає заміни.

Несправність датчика

Датчик рівня повинен спрацьовувати при наповненні піддону. З появою дефектів сигнал не проходить або спотворюється. В результаті насос вчасно не вмикається. Перед заміною необхідно переконатися у його працездатності. Для цього:

 • демонтуємо піддон за схемою, описаною вище;
 • знімаємо датчик;
 • перевіряємо його на клацання, продуванням трубки;
 • заміряємо напругу мультиметром.

Відсутність клацання та реакції стрілки на шкалі мультиметра служить вірною ознакою поломки та необхідності заміни.

Модуль керування

Це дорогий елемент конструкції, який забезпечує послідовність увімкнення режимів. Він може постраждати від замикання, природного зношування, заводських дефектів. В цьому випадку модуль переставатиме генерувати необхідні сигнали в заданій послідовності, машина стане непрацездатною.

Приступаючи до ремонту, слід пам’ятати, перепрошивка або заміна плати – процес складний, самостійне виконання якого не завжди можливе.

При виникненні поломки та пошуку відповіді на питання, що робити, потрібно чітко оцінити складність несправності. Якщо проблеми із засміченнями можна усунути своїми руками, то більшість технічних поломок потребують професійного підходу. В цьому випадку без участі спеціаліста не обійтися.

READ  Водяна рушник з бічними з'єднаннями 60 см

Посудомоечная машина не сливает воду Причины поломки посдомойки

Якою б надійною та якісною не була побутова техніка, ніхто не застрахований від поломок. Як правило, вони трапляються раптово. Не варто панікувати – будь-яка техніка може давати збої у роботі. У сьогоднішній статті ми розглянемо таку проблему: посудомийна машина «Bosch» не зливає воду і стоїть у посудомийці. Що робити в цьому випадку і чому виникає дана ситуація?

 • Добре очищати прилади від залишків їжі.
 • Регулярно проводити чищення посудомийної машини.
 • Двічі на місяць проводити чистку дренажного фільтра, раз на півроку — наливного.
 • Видаляти накип із деталей. Використовувати спеціальну сіль.
 • Просушувати бункер після циклу миття.

Циркуляційний насос розташований під днищем посудомийної машини. Щоб відремонтувати насос посудомийної машини, необхідно його витягти з машини та замінити графітові втулки на нові, того ж типу, марки та розміру.

Усунення засмічення в посудомийній машині Bosch

Засор ще одна поширена причина, при якій посудомийка не зливатиме воду. У будь-якій інструкції завжди рекомендується перед процесом миття посуду видаляти органічний вміст, такий як залишки їжі. Адже саме вони згодом і є “організатором” засмічення зливальної системи.

У більшості випадків усунути засмічення можна самостійно. Необхідно уважно вивчити інструкцію до посудомийної машини, після чого відкрутити зливні фільтри та видалити з них бруд. Зливні фільтри знаходяться в нижній частині посудомийної машини. Увага перед тим, як приступити до відкручування цих фільтрів, переконайтеся, що у посудомийній машині відсутня вода та підключення до електромережі.

У нашому сервісному центрі усунення засмічення входить до вартості заміни насоса. Ми не просто міняємо насос, але так само усуваємо причину його поломки. Це гарантує, що насос пропрацює ще багато років, якщо уважно стежити за тим, що мити в посудомийній машині.

Наш сервісний центр з ремонту посудомийних машин Bosch завжди готовий запропонувати Вам широкий спектр послуг з обслуговування побутової техніки Bosch. І такі проблеми, як відсутність зливу води, для нас легко вирішуване завдання.

Посудомийна машина Бош не зливає воду, помилка Е-25. Усуваємо проблему.

Викликати майстра Ви зможете на сторінці контакти або зателефонувавши за багатоканальним телефоном 7 (495) 790-29-43 сервісний центр Bosch

У кожному територіальному окрузі р. Москви розташовується майстерня зі складом запчастин. Тому виїзд майстрів з ремонту здійснюється у всі райони щодня.

При тривалій експлуатації посудомийки може виникнути ситуація, коли посудомийна машина не зливає воду після миття. Джерел проблеми може бути кілька. Але перш ніж переходити до їх визначення, необхідно переконатися у наявності характерних ознак поломки.

Чому посудомийка не зливає воду у відповідь майстра

Щоб розібратися чому в посудомийній машині залишається вода, для початку потрібно зрозуміти принципом її роботи. Якщо інші проблеми (нагрів, збій програми, відсутність забору води) можна діагностувати більш простими методами, то проблему відкачування води можна виявити лише пізнавши особливості роботи машини.

Спочатку грубе очищення, потім тонке. Таким чином, вода в посудомийній машині очищається, знову потрапляє в насос, а потім подається під тиском в коромисло і розпилювачі. Після закінчення роботи програми вода накопичується в нижній частині машини, і дренажна помпа відкачує її в каналізацію.

READ  Як зменшити споживання газу побутового котла

Перед ремонтом, або профілактикою обов’язково перекрийте подачу води та відключіть машину від мережі живлення!

Як злити воду? Порядок дій

Оцінка фронту робіт починається з огляду дренажної системи, а саме місця, де підключається шланг зливу. Якщо закупорку виявлено в шлангу відтоку води або в місці його під’єднання до зливу, проблема зовсім не в посудомийці. Потрібно прочистити елемент, що засмічений. Якщо такої проблеми немає, далі слідує огляд самої машинки. На що звернути увагу під час перевірки:

 • Фільтр. Його викручують за годинниковою стрілкою разом з сіточкою, що йде в комплекті. Фільтраційний блок промивається під краном або чиститься за допомогою старої зубної щітки. Залишки рідини у бункері видаляються ручним способом.
 • Крильчатка насосу зливу. Відкрийте кришку — вона закручена за допомогою шурупів або закріплена на клямках, все залежить від моделі посудомийки «Bosch». Після демонтажу кришки знімаються всі сторонні предмети, які могли проникнути всередину. потрібно ретельно перевірити, що роботу крильчатки ніщо не блокує. Що може завадити її обертанню? Зазвичай це залишки їжі, серветки, уламки розбитого посуду, нерозчинений порошок або таблетки та інше. Після перевірки всі деталі встановлюються на місця, проводиться тестовий запуск обладнання. Якщо нічого не змінилося, значить, насос зламаний. Для усунення несправності машина розбирається та деталь замінюється новою.
 • Поломка або збій електронної плати. Причини, які могли це викликати:
 • різкий перепад напруги в електромережі, особливо якщо техніка не захищена стабілізатором;
 • плата випадково залита;
 • перегрів або перегорання зливної помпи;
 • вичерпався ресурс складових модуля управління.

Зрозуміти, який ремонт необхідний у цьому випадку можна лише після ретельної перевірки елемента. За підсумками діагностики майстер виносить рішення: прошивати або повністю міняти блок. Остання процедура може коштувати дорого, тому подумайте, чи не вигідніше додати грошей і купити нову посудомийну машину.

Принцип руху води у посудомийці

Якщо з іншими проблемами можна впоратися за фактом, не знаючи причин, то відсутність зливу вимагає детального аналізу. І перше, з чим слід розібратися, це принцип роботи ПММ.

Посудомийка все робить майже як пральна машинка, тільки в процесі вона двічі переганяє воду через свою систему очищення.

Спочатку відбувається груба фільтрація, потім тонка. Середня витрата води. 9-12 літрів. Економія досягається за рахунок постійного очищення однієї і тієї ж води. Після фільтру рідина потрапляє в помпу, повертається в коромисло та розбризкувачі.

Наприкінці обраної користувачем програми вода йде вниз, а дренажна помпа відправляє її в систему каналізації. Цього не відбувається, якщо якийсь елемент зливної системи працює некоректно або зовсім вийшов із ладу.

https://zarabonline.ru/dlya-uborki/posudomojka-Bosch-ne-slivaet-vodu.html
https://fb.ru/article/394387/posudomoechnaya-mashina-Bosch-ne-slivaet-vodu-vozmojnye-prichinyi-sposobyi-ustraneniya-neispravnosti-i-sovetyi-masterov
https://mymeizu-online.ru/dlya-uborki/posudomojka-ne-slivaet-vodu.html
https://shopfilter.ru/posudomoyka-bosh-ne-slivaet-vodu-chto-delat/
https://morflot.su/posudomýka-bosh-ne-slivaet-vodu-chto-delat/
http://katuna.ru/posudomoechnaya-mashina-ne-slivaet-vodu
https://kachestvolife.club/o-chistote/bytová-tehnika/posudomoechnaya-mashina-ne-slivaet-vodu-chto-delat
https://sovet-ingenera.com/tech/posudomoyki/posudomoechnaya-mashina-ne-slivaet-vodu-i-stoit.html [/Spoiler]