Одноразові газові котли для опалення приватного будинку

Дрібна побутова техніка

Table of Contents

Як вибрати газовий стіновий котёл з одним з’єднувальним котлом для приватного будинку

Асортимент стінних газів для опалення представлений дуже широко. Щоб звузити пошук оптимального варіанту, це абсолютно необов’язково ретельно розуміти всі нюанси функціонування обладнання. цього достатньо, щоб зрозуміти, що дає те, що дає інженерне рішення.

Конвекція, низькотемпературна або конденсація

Ефективність роботи одноконтурного газового навісного котла залежить від способу використання, що вивільнилася при згорянні палива теплової енергії. Для цієї функції всі агрегати класифікуються на три групи:

 • Конвекція. стандартні моделі, які отримують енергію лише від прямого спалювання газу, тоді як вони постійно нагрівають теплоносія до високих (70-80 ° С) температур, незалежно від того, скільки тепла потрібна на даний момент, тому більшість з них залишається незатребуваним і від’їздом разом з димом (130-160 ° С) дим;
 • Низькотемпературна. мають такий же дизайн, що і традиційні котли, але вони усувають контакт між холодними стінками конвективних труб (шляхом захисту) і торкніться продуктів згоряння (100-120 ° С), тому вода допускається в них (20-40 ° С), без небезпеки конденсації;
 • конденсаційні. найкраще працюють при температурі води в системі опалення нижче “точки роси” газу (10-50 ° C), вони оснащуються допоміжним теплообмінником (економайзером), який акумулює тепло водяної пари, не дозволяючи йому виходити з димом, через що останній охолоджується (70-80 ° C).

Зрозуміло, що новіші моделі є дорожче, ніж звичайна конвекція, але їх операція є більш вигідною: низькотемпературні котли все частіше економічні на 15-20%, а конденсація. на 25-40%. Крім того, холодніший дим, тим менший агрегат має менш шкідливого навантаження.

Матеріал первинного (високотемпературного) теплообмінника

Основний (високий температурний) теплообмінник виконує функцію теплопередачі від пальника до теплоносія. Всі стінові котли оснащені теплообмінниками з тонкого та легкого металу. сталь (емаль, нержавіюча) та мідь. Але популярний довговічний чавун занадто важкий для цього виду обладнання.

Звичайні теплообмінники не використовуються для збору пари: це, змішування з димом, перетворюється на кислоту і корозіюють стіни. Тому в конденсаційних котлах другий (холодний) теплообмінник роблять із стійкого до агресивного впливу кислот металу, наприклад, силуміну – сплаву алюмінію з кремнієм.

Однозначна відповідь, яка теплообмінник більш підходить для котла, ні: все залежить від якості металу, його товщини, методу обробки та т. D.

З мідними теплообмінниками

Мідь вважається найбільш підходящим матеріалом для стінних котлів. це світло, пластик та корозійне (не покривається іржа). Через низьку інертність, теплообмінники міді швидко нагрівають, але з довгою експлуатацією в умовах інтенсивного опалення вони можуть почати смажити.

Какой котел выбрать для отопления частного дома, если нет газа

Таким чином, у котлах з мідним теплообмінником переваг більше, ніж недоліки, але через відносні високі витрати, вони частіше зустрічаються в моделях імпортованого виробництва, тоді як вітчизняні виробники вважають за краще робити їх теплообмінники з більш демократичної сталі. Термін служби мідних теплообмінників. 14-16 років.

З сталевим теплообмінником

Сталь відрізняється більшою стійкістю до впливів як термічного, так і фізичного характеру, наприклад, стрибків тиску та ударів при транспортуванні. Теплообмінники від нього легко виготовляють, що не в останню чергу визначає остаточну, нижчу, ціну агрегату.

У той же час ефективність сталевих теплообмінників нижче, тому що значна частина енергії просто дається нагрівання стін. Вони сильніші, ніж корозія, їх термін служби часто не більше 12-14 років. Продовжувати його виробникам перейти до трюку: обкладинка сталі з міддю, а згори. вони застосовують шар міцного термостійкого емалі.

Тип камери згоряння та системи видалення вихлопного вихлопу

Робота всіх котлів супроводжується постачанням необхідної кількості повітря та подальшого утилізації продуктів відходів.

У газових агрегатах ці процеси виконуються двома способами:

 • Атмосферна модель оснащена відкритою камерою згоряння, повітряним споживанням та видаленням диму через вертикальні канали (природні тяги);
 • турбована модель – має закриту камеру згоряння, забір повітря та виведення диму відбувається за рахунок потужного вентилятора (примусова тяга).

Відкрита камера згоряння та натуральна тяга

Атмосферний газовий котел з відкритою камерою згоряння. це класична одиниця, яка споживає кисень з кімнати, в якому він є. Тому перше. підтримувати стабільну роботу, це буде необхідно регулярно повітрям приміщення або встановити вентиляційну систему.

З позитивних моментів варто підкреслити свою вартість бюджету та мовчазну операцію: почути лише як “гудіння” полум’я і потоків води.

Закрита камера згоряння та примусові тяги (коаксіальний димар)

Більш просунуті моделі, що становлять більше 90% ринку. Турбований котел із закритою камерою згоряння має інший принцип роботи: він поглинає кисень з вулиці, через коаксіальний димар (зовнішню трубу), а дим через нього ж (внутрішню трубу) видаляється назовні – це зовсім виключає забір повітря з кімнати, що дозволяє не дбати про вентиляції.

Такий дизайн гарантує неможливість витоку палива та інших надзвичайних ситуацій, т. до. У ньому камера згоряння відокремлена від кімнати і пов’язана тільки з самим димаром, а герметичний корпус не дозволяє нагрітих деталей з газом. Мінуси. Додатковий шум від вентилятора.

Більшість підрозділів з обов’язковим тягарем мають закриту камеру згоряння, а з природним. відкритим. Але є винятки. Отже, серед котлів з відкритою камерою згоряння є незвичайні моделі з японської компанії Rinnai, які обладнані вентилятором для видалення відпрацьованого диму.

READ  Які чаші підходять для мультиварки REDMOND М90

Різновиди газових пальників відповідно до ступеня регулювання полум’я

Газовий пальник. “Серце” будь-якого газового котла: вона несе відповідальність за запалення та підтримання процесу горіння палива шляхом коригування його інтенсивності. Всього, три типи пальників відрізняються за ступенем регулювання полум’я:

 • одноступінчасті – завжди працюють в одній позиції на 100 % потужності, підтримують температуру теплоносія на фіксованому рівні завдяки періодичному включенню та вимкненню.
 • Двоступенева. функція у двох режимах на 30/50% (залежить від моделі) та 100% потужності, вони живляться електричним п’ятдесят і ніколи не відключаються, тому, коли температура води досягає заданого значення, вимикається котла до Економічний режим (до часткового охолодження);
 • Модульований. точно створити бажану потужність на 10-100%, їх робота контролює складну мікропроцесорну автоматику, і режими змінюються залежно від поточних параметрів системи опалення: зміна тиску в основному трубопроводі, температура теплоносія, і інший.

Найбільш продуктивними та економічними є імітаційні пальники. Вони автоматично вибирають оптимальну кількість палива (у т. C. зріджений) і плавно відрегулюйте нагрівання теплоносія. це допомагає не тільки зменшити споживання газу, але також забезпечує мінімальний відсоток порожньої спадщини.

Приклад роботи пальника, що модулюється. Ідеальний режим роботи завжди вважається безперервним спалюванням на тому, як можна було мало.

Коефіцієнт ефективності (ефективність)

Чим вища ефективність ефективності, тим ефективніша операція котла та теми, відповідно, більш економічно витрачаючи газ, але у випадку стінних моделей це не зовсім так. Сучасні агрегати мають реальну ефективність протягом тривалого часу приблизно на тому ж рівні: стандарт 91-95%, конденсації 103-109%. Однак різниця кількох відсотків ефективності, як правило, не може бути головним критерієм вибору, особливо при нагріванні невеликих будинків до 100 м 2.

У зв’язку з цим краще орієнтуватися не до її ефективності, а за оцінним споживанням палива, що виробник вказує на технічний паспорт. Для побутових котлів 10-20 кВт оптимальний максимальний витрата становить 0,9-2,1 м 3 природного газу або 0,7-1,9 кг SUG за годину.

Мінімальна необхідна потужність

Необхідну потужність можна розрахувати за спрощеною формулою:

 • Q. Необхідна потужність (кВт),
 • S. графік житлового квадрата (м²),
 • 0.1. живлення за одиницю площі для середнього будинку з кладкою в 2 цегли та висота стелі 2,7 метрів, розташованого в кліматичній зоні Московської області.

Наприклад, для житлового будинку 120 м² Q = 120 × 0.1 = 12 кВт, ми також рекомендуємо скласти 15-20% для можливого заморожування, оскільки для того ж об’єкта Q≈14 кВт.

При встановленні непрямого опалювального котла необхідно негайно враховувати, що її потреба в енергії не повинна перевищувати 45-50% від загальної потужності котла.

Як точно розрахувати потрібний індивідуальний розрахунок, формула та коригувальні коефіцієнти

Додаткові критерії

На додаток до перелічених відмінностей, можна розглянути інші параметри, що впливають на комфорт та безпеку операцій:

 • функціональність автоматики – в ідеалі модуль управління контролює всі процеси сам, від запуску та зміни режимів до блокування у разі поломки;
 • Рівень безпеки. кожен проданий котел абрикора відповідає стандартам, але деякі мають більш складну багатоступеневу систему захисту;
 • Ступінь теплової та звукоізоляції. щільний відтінок запобігає втраті тепла (підвищує ефективність пристрою), а також зменшує шум від вентилятора та пальника;
 • Можливість використання антифризу. заповнити хімічну речовину. Тільки спеціальні, агресивні стійкі, агрегати підходять для речовин.

Де вони використовуються

Як правило, одномісні котли використовуються лише для опалення приміщень. Вони встановлюються в зазорі опалювального контуру, де вони стають точкою початку та кінця циклу циркуляції.

Одноразові котли використовуються для опалення різних приміщень:

котли, опалення, будинку

Спочатку ці агрегати були використані для допоміжних приміщень, майстерень, магазинів і т.д. Однак практика використання показала свою помітну перевагу над моделями з двома схемами. Якщо непрямий котел нагріву використовується в пару з котлом однієї схеми, гаряче водопостачання є більш стабільним і не впливає на якість нагріву будинку, одиниця пристрою стає єдиною умовою, потужністю з яких 10-15% вище, ніж вартість, необхідна для цієї області.

Цей блок живлення необхідний для обслуговування котла, а вартість цього запасу пов’язана з обсягом нагрівача. Для сімей з великою потребою в гарячій воді (наприклад, якщо є маленькі діти) вибір самого бойлера в пару з котелем. це найкращий варіант, щоб насолодитися DHW у необмеженій кількості.

Відмінності моделей одноконструкції та подвійного замикання

Головна відмінність одноконтурних котлів від їхніх двоконтурних аналогів — відсутність вбудованого газового водонагрівача, який відповідає за приготування гарячої води. Схема дизайну однозначних моделей значно простіше, що позитивно впливає на надійність та довговічність продукту.

Для приготування гарячої води в схемі опалення з одноразовим газовим котлом, котлом непрямого нагрівання, ємність та розміри яких залежить від кількості водонепроникних точок. Постачання гарячої води в такій схемі швидше, а додатковий циркуляційний насос дозволяє, як правило, уникав суттєвих пауз між відкриттям гарячого водного крана та його появою в змішувачі.

При покупці котла однієї замикання, необхідно враховувати додаткове постачання своєї потужності, яка буде необхідна для приготування гарячої води. У той же час, на відміну від моделей з двома схемами, кількість водонепроникних точок можна збільшити, що переважно відрізняється схемою з одним опалювальним контуром та зовнішнім котлом непрямого нагрівання.

Одноразові газові котли Рейтинг

Газовий двоконтурний котел «Baxi ECO Nova 24 F» на 24 кВт (ККД 93%), призначений для опалення площі 240 м 2 із закритою камерою згоряння та настінним розміщенням.

Що таке /, що ні

 • Високий ККД (від 91%)
 • Теплообмінник із засобів масової інформації
 • Циркуляційний насос
 • Вбудований розширювальний бак
 • регулювання витрати газу
 • Frozening захист
 • захист від перегріву
 • Захист від блокування насоса
 • Запобіжний клапан
 • авто Diagnostik
 • модуляція полум’я
 • Підключення теплої підлоги
 • Підключення зовнішнього управління
 • індикація Включення
 • AVTOPOZHIG
 • Термометр
 • манометр
 • електронне управління
 • Дисплей з інформацією
 • Air дорога
 • роздільний димар
 • Зріджений газ
 • залежить від енергії
 • кімнатний термостат
 • Пульт ДУ
 • вбудований бойлер
 • програміст

Газовий котел двоконтурний «BAXI ECO-4S 24F» на 24 кВт потужності (ефективність 92,9%), призначений для нагріву 240 м 2 із закритою камерою згоряння, розміщення стіни.

Що таке /, що ні

 • Високий ККД (від 91%)
 • Теплообмінник із засобів масової інформації
 • Циркуляційний насос
 • Вбудований розширювальний бак
 • регулювання витрати газу
 • Frozening захист
 • захист від перегріву
 • Захист від блокування насосу
 • Запобіжний клапан
 • Авто діагностик
 • Модуляція полум’я
 • Підключення теплого підлоги
 • Зовнішнє управління
 • Індикація включення
 • Автопожиг
 • Термометр
 • Манометр
 • Електронний контроль
 • Дисплей з інформацією
 • Повітряна дорога
 • Окрема димар
 • Зріджений газ
 • Залежність енергії
 • Кімнатний термостат
 • Пульт ДУ
 • Вбудований котел
 • Програміст
READ  Німецькі котли тривалого горіння на твердому паливі

Газовий подвійний котел “Baxi Eco чотири 24” з потужністю 24 кВт (ефективність 91,2%), призначена для нагрівання приміщення 240 м 2 з відкритою камерою згоряння та розташуванням стін.

Що це/що немає

 • Висока ефективність (з 91%)
 • Теплообмінник з медіа
 • Циркуляційний насос
 • Вбудований резервуар для розширення
 • Газовий контроль
 • Захист від заморожування
 • Захист перегріву
 • Захист від замку насоса
 • Запобіжний клапан
 • Авто діагностик
 • Модуляція полум’я
 • Підключення теплого підлоги
 • Зовнішнє управління
 • Індикація включення
 • Автопожиг
 • Термометр
 • Манометр
 • Електронний контроль
 • Дисплей з інформацією
 • Повітряна дорога
 • Зріджений газ
 • Залежність енергії
 • Кімнатний термостат
 • Пульт ДУ
 • Вбудований котел
 • Програміст
 • Окрема димар

Газовий подвійний котел “BAXI ECO-4S 18F” на 18 кВт (Ефективність 92,5%), призначений для опалення площею 180 м 2 з закритою камерою згоряння, розміщення стін.

Що це/що немає

 • Висока ефективність (з 91%)
 • Теплообмінник з медіа
 • Циркуляційний насос
 • Вбудований резервуар для розширення
 • Газовий контроль
 • Захист від заморожування
 • Захист перегріву
 • Захист від замку насоса
 • Запобіжний клапан
 • Авто діагностик
 • Модуляція полум’я
 • Підключення теплого підлоги
 • Зовнішнє управління
 • Індикація включення
 • Автопожиг
 • Термометр
 • Манометр
 • Електронний контроль
 • Дисплей з інформацією
 • Повітряна дорога
 • Окрема димар
 • Зріджений газ
 • Залежність енергії
 • Кімнатний термостат
 • Пульт ДУ
 • Вбудований котел
 • Програматор

Газовий подвійний котел “BAXI ECO-4S 24” на 24 кВт потужності (ефективність 91,2%), призначений для нагрівання приміщення 240 м 2 з відкритою камерою згоряння, розміщення стін.

Що це/що немає

 • Висока ефективність (з 91%)
 • Теплообмінник з медіа
 • Циркуляційний насос
 • Вбудований резервуар для розширення
 • Газовий контроль
 • Захист від заморожування
 • Захист перегріву
 • Захист від замку насоса
 • Запобіжний клапан
 • Авто діагностик
 • Модуляція полум’я
 • Підключення теплого підлоги
 • Зовнішнє управління
 • Індикація включення
 • Автопожиг
 • Термометр
 • Манометр
 • Електронний контроль
 • Дисплей з інформацією
 • Повітряна дорога
 • Зріджений газ
 • Залежність енергії
 • Кімнатний термостат
 • Пульт ДУ
 • Вбудований котел
 • Програміст
 • Окрема димар

Газовий двоконтурний котел “Baxi LUNA-3 240 Fi” на 25 кВт (ККД 92,9%), сконструйований для опалення приміщення 250 м 2 з закритою камерою згоряння та настінним розміщенням.

Що це/що немає

 • Висока ефективність (з 91%)
 • Теплообмінник з медіа
 • Циркуляційний насос
 • Вбудований резервуар для розширення
 • Газовий контроль
 • Захист від заморожування
 • Захист перегріву
 • Захист від замку насоса
 • Запобіжний клапан
 • Авто діагностик
 • Модуляція полум’я
 • Підключення теплого підлоги
 • Зовнішнє управління
 • Індикація включення
 • Автопожиг
 • Термометр
 • Манометр
 • Електронний контроль
 • Дисплей з інформацією
 • Повітряна дорога
 • Окрема димар
 • Зріджений газ
 • Залежність енергії
 • Кімнатний термостат
 • Пульт ДУ
 • Вбудований котел
 • Програміст

Газовий котел “Buderus Logamax U072-24K” при 24 кВт потужності (ефективність 92%), призначений для нагрівання кімнати 240 м 2 з закритою камерою згоряння, розміщення стін.

Що це/що немає

 • Висока ефективність (з 91%)
 • Теплообмінник з медіа
 • Циркуляційний насос
 • Вбудований резервуар для розширення
 • Газовий контроль
 • Захист від заморожування
 • Захист від перегріву
 • Захист від замку насоса
 • Запобіжний клапан
 • Авто діагностик
 • Модуляція полум’я
 • Зовнішнє управління
 • Індикація включення
 • Автопожиг
 • Термометр
 • Манометр
 • Електронний контроль
 • Дисплей з інформацією
 • Повітряна дорога
 • Окрема димар
 • Зріджений газ
 • Залежність енергії
 • Тепла підлога
 • Кімнатний термостат
 • Пульт ДУ
 • Вбудований котел
 • Програміст

Газовий однокімнатний мідний “Vaillant Turbotec Plus VU 242/5-5” на 24 кВт (ефективність 91%), призначена для опалення площею 240 м 2 з закритою камерою згоряння та розміщення стін.

Що це/що немає

 • Висока ефективність (з 91%)
 • Теплообмінник з медіа
 • Циркуляційний насос
 • Вбудований резервуар для розширення
 • Газовий контроль
 • Захист від заморожування
 • Захист перегріву
 • Захист від замку насоса
 • Запобіжний клапан
 • Авто діагностик
 • Модуляція полум’я
 • Зовнішнє управління
 • Індикація включення
 • Автопожиг
 • Термометр
 • Манометр
 • Електронний контроль
 • Дисплей з інформацією
 • Повітряна дорога
 • Зріджений газ
 • Залежність енергії
 • Тепла підлога
 • Кімнатний термостат
 • Пульт ДУ
 • Вбудований котел
 • Програміст
 • Окрема димар

Газовий однокімнатний мідний “Proterm Panther 25 Kto (2015 р.)” З потужністю 25 кВт (ефективність 90%), призначена для нагрівання приміщення 250 м 2 з закритою камерою згоряння та розташування стін.

Що це/що немає

 • Теплообмінник з медіа
 • Циркуляційний насос
 • Вбудований резервуар для розширення
 • Газовий контроль
 • Захист від заморожування
 • Захист перегріву
 • Захист від замку насоса
 • Запобіжний клапан
 • Авто діагностик
 • Модуляція полум’я
 • Зовнішнє управління
 • Індикація включення
 • Автопожиг
 • Термометр
 • Манометр
 • Електронний контроль
 • Дисплей з інформацією
 • Повітряна дорога
 • Окрема димар
 • Зріджений газ
 • Середній CPD
 • Залежність енергії
 • Тепла підлога
 • Кімнатний термостат
 • Пульт ДУ
 • Вбудований котел
 • Програміст

Газовий подвійний котел “Навиен Делюкс 16K” за 16 кВт (Ефективність 91,2%), призначена для нагрівання кімнати 160 м 2 з закритою камерою згоряння, розташування стіни.

Клімат у Росії суворий і непередбачуваний. У більшості регіонів зима триває 6-8 місяців, а температура повітря на вулиці знижується до.30 0s. На практиці це означає, що ні в квартирі, ні в приватному будинку живуть без нагрівання, навіть у присутності дуже товстих стін.

Якщо багатоповерхові будівлі, побудовані відповідно до типових проектів, часто пов’язані з централізованою системою опалення, то власники котеджів повинні самостійно купувати та підключити надійний електричний або газовий котел (AOGV), вирішувати проблеми з встановленням радіаторів та проводки труб. І в той же час важливо вибрати правильну модель опалювального блоку, обчислити її потужність, вирішити додаткові функціональні. Однаково важлива і ціна обладнання.

Електричні та газові котли найбільш популярні, включаючи конденсацію. Перевага першого полягає в тому, що установка будь-якої моделі може бути виконана незалежно. Немає дозволу на підключення до мереж. Але існує також значний недолік. значні витрати на оплату електроенергії взимку. Якщо за допомогою такого котла, котедж є великою площею, компаніям, що постачають ресурси, будуть рахунок-фактуру для десятків тисяч тисяч.

Газові котли (одиночні та подвійні замикання) коштують більше. Якщо будинок спочатку не газиться, вам доведеться отримати дозвіл на трубку в трубу. Але є переваги. У ціні газу нижче, ніж електрика. Початкові витрати виплачуються протягом 2-3 років. Не забувайте, що більшість моделей сучасних опалювальних котлів є подвійними ланцюгами. Вони призначені, у тому числі для отримання гарячої води. Ви можете обійтися без встановлення прямого або непрямого опалювального котла. Надійність в такому обладнанні знаходиться на належному рівні.

Рейтинг Топ-10 кращих моделей

Місцева ціна
Топ-5 кращих російських відкритих одиночних котлів
один Lemax Premium-20 25 000 ₽
2 Lemax Premium-12.5 21 000 ₽
3 LEMAX LEADER-35 53 000 ₽
4 ZHMZ AOGV-17,4-3 комфорт n 21 000 ₽
п’ять Ростовгазоаппапарат AOGV 20 000 ₽
Топ-5 кращих іноземних відкритих одноколірних котлів
один Protherm Wolf 16 KSO 19 000 ₽
2 Baxi slim 1.230 55 000 ₽
3 Mora-top sa 20 г 30 000 ₽
4 Mora-top sa 60 25 000 ₽
п’ять Протерм ведмідь 40 км 57 000 ₽
READ  Водяний рушник з полицею з бічними з'єднаннями

Топ-20 найкращих одиночних газових котлів: 2021-2022 Рейтинг і що вибрати для опалення приватного будинку

Газовий котел. надійний нагрівальний пристрій, і ви можете встановити його не тільки в приватних будинках. Є моделі, які цілком підходять для міських квартир.

Які критерії слід звернути увагу при виборі котла? Перш за все. за кількістю контурів.

Одноразові пристрої застосовуються тільки для опалення номера.

Двохконіт також забезпечують гарячі водні орендарі, хоча вони дорожчі. Також у розрахунку приймайте область опалюваної кімнати, теплову потужність пристрою та спосіб встановлення нагрівального пристрою.

Ті плани купувати котел з одноразовою, наш рейтинг буде корисним.

Вона включає в себе пристрої, які користувачі та експерти називають найкращим у 2021-2022 роках у співвідношенні ціни/якості. Також під час вибору моделей було враховано офіційні випробування ростостських випробувань.

Принцип дії

Принцип роботи одноразового газового котла заснований на потоці теплоносія з газовим пальником.

Під час циркуляції рідина йде в котл, де воно відразу йде до теплообмінника. Проходячи через нього, він отримує максимально можливо для поточного режиму роботи.

Потім теплоносія надходить у тристоронний кран, де він частково змішується з холодною рідиною з зворотного потоку. Ця процедура дозволяє досягти заданої температури та забезпечити режим опалення.

Готовий теплоносія знову надсилається на опалювальний контур, щоб пройти наступний цикл.

Настінні котли з одноразовими котлами виготовляються в різних варіантах дизайну, які можна розділити за такими функціями:

За матеріалами типу та теплообмінника:

 • сталь. Нержавіюча сталь з середніми можливостями та ефективністю. Такі вузли, як правило, встановлюються на середніх і низьких цінових агрегатах.
 • мідь. Цей вузол демонструє збільшення теплопередачі, довговічності та ефективності. Встановлено на дорогих моделях від найвідоміших виробників.

На одноразових котлах, як правило, використовується один будівельний тип теплообмінника. трубчастий. Це спіраль сталі або мідної трубки, яка нагріває пальника полум’я.

Перехід всередину теплоносія має час, щоб отримати високу температуру і переходить у наступні вузли, вже повністю підготовлені для подальшої роботи.

За типом пальників та камер згоряння:

 • Атмосферний. Це відкритий пальник, використовуючи повітря прямо з кімнати. Для виходу димових газів вони повинні бути пов’язані з димаром традиційного типу з природним тягарем;
 • турбонаддрий. Ці вузли замкнутого типу, тому постачання свіжого повітря та зміщення диму забезпечують турборестор. Процес горіння є більш стабільним, проблеми з димоходом ніколи не буває. Єдина проблема може бути відмова вентилятора або відключення живлення.

Шляхом передачі енергії:

 • конвекція. Це котли, що працюють за звичайним принципом нагрівання теплоносія з пальником.
 • Конденсація. Відносно новий дизайн, в якому двоступеневий спосіб нагрівання теплоносія. Спочатку він нагрівається від тепла, отриманого у конденсації димових газів, і лише після того, як це входить у теплообмінник, де він нарешті отримує задану температуру. Ця техніка дозволяє значно зменшити споживання газу, оскільки охолоджувач вже буде нагріватися і не потребує занадто інтенсивного навчання. Однак, необхідні специфічні умови для роботи котлів конденсацій. температура конденсації повинна перевищувати температуру зворотного потоку. Це можливо лише на теплих алюмінієвих системах, або коли різниця температури всередині та зовні не більше 20 °. У Росії це неможливо.

Рейтинг Топ-5 настінних котлів одноразових

Розглянемо найбільш затребувані та популярні моделі настінних котлів одноразових котлів:

Mora-Top Meteor Plus PK24SK

Конвекційний газовий котел розроблений та виготовлений чеськими інженерами.

Потужність пристрою становить 24 кВт, що відповідає 240 кВ. М. Обслуговується квадрат. Котел має електронний контроль, багатоступеневий захист від зовнішніх впливів або невдач у режимі роботи.

 • Ефективність. 90%;
 • температура охолоджуючої рідини (макс.). 80 °;
 • Тиск до опалювального контуру. 3 бар;
 • Споживання газу. 2,6 м3/год;
 • Розміри. 400x750x380 мм;
 • Вага. 27,5 кг.

Моделі такої потужності найбільше користуються попитом, оскільки приблизно відповідає потребам приватних будинків середнього розміру.

Baxi eco чотири 1.14 F

Італійський конвекційний газовий котел. Потужність пристрою становить 14 кВт, яка підходить для приміщень до 140 кВ.М.

Це може бути квартири, офіси, невеликі будинки. У блоці є закрита камера згоряння, яка дозволяє встановлювати його на кухні.

Розглянемо його характеристики:

 • Ефективність. 92,5%;
 • Температура теплоносія (макс.). 85 °;
 • Тиск до опалювального контуру. 3 бар;
 • Споживання газу. 1,7 м3/год;
 • Розміри. 400x730x299 мм;
 • Вага. 31 кг.

Італійська теплотехніка славиться своєю якістю, але ціни не можна назвати занадто доступними.

Viessmann Vitopend 100-W A1HB001

Якість німецьких технологій вже давно є еталоном для всіх виробників. Мідь Vitopend 100-W A1HB001 підтверджує переважаючу думку.

Його потужність 24 кВт, найпопулярніші значення для опалення вдома в 240 кВ. М. Бурник не поширює запахи диму, тому можлива установка на кухні або іншому інтер’єрі будинку.

 • Ефективність. 91%;
 • температура охолоджуючої рідини (макс.). 80 °;
 • Тиск до опалювального контуру. 3 бар;
 • Споживання газу. 2,77 м3/год;
 • Розміри. 400x725x340 мм;
 • Вага. 31 кг.

Пристрій може бути перенесений до харчування зрідженого газу, для якого ви повинні змінити набір насадків та трохи змінювати налаштування.

Buderus logamax u072-24

Високоякісний опалювальний котел від відомого німецького виробника.

Компанія є “дочкою” Беш-занепокоєння, яка красномовно свідчить про якість та можливості агрегату. Потужність 24 кВт, нагрівальна площа. 240 кВ. М.

 • Ефективність. 92%;
 • температура охолоджуючої рідини (макс.). 82 °;
 • Тиск до опалювального контуру. 3 бар;
 • Споживання газу. 2,8 м3/год;
 • Розміри. 400x700x299 мм;
 • Вага. 31 кг.

Одиниця оснащена мідним теплообмінником у вигляді котушки. Це збільшує теплообмін і робить роботу котла більш міцним і стабільним.

Protherm Panther 25 KTO

Існує дві модифікації цієї моделі. з 2010 та 2015 роками.

Вони мало відрізняються один від одного. У більш пізньому дизайні деякі недоліки усуваються, і потужність трохи збільшується. Це 25 кВт, що дозволяє підігріти будинок площею 250 кВ. М.

 • Ефективність. 92,8%;
 • Температура теплоносія (макс.). 85 °;
 • Тиск до опалювального контуру. 3 бар;
 • Споживання газу. 2,8 м3/год;
 • Розміри. 440x800x338 мм;
 • Вага. 41 кг.

Обладнання з Словаччини користується заслуженим успіхом з покупцями.

Відмінною особливістю є імена серії. Наприклад, всі серії стінних котлів носять імена тварин з берегової сім’ї.