Що означає номер голки для швейної машинки

Article

Table of Contents

Голки для швейних машин: посібник для початківців

Правильний вибір голки допоможе виконати роботу якісніше, а часом і уникнути неприємних проблем. Цей огляд допоможе зрозуміти, як влаштована голка для швейної машини, і зорієнтуватися при виборі саме голок, які ідеально підійдуть для вашого проекту.

Якщо ви починаєте шити, зверніть увагу на розділ «Дуже просто» в нашому електронному каталозі. Там ви знайдете викрійки спідниць, топів та інших речей, пошити які під силу навіть новачкові.

Влаштування голки для швейної машини

Голка для швейної машини складається із трьох основних частин. Нижня ділянка. це вістря, потім, вище. стрижень, що становить основну довжину голки, і зверху. колба. Колба. найтовша частина голки, яка закріплюється в голкоутримувачі машини. Ззаду у колби є зрізана ділянка, лиска, вона допомагає установці голки.

Довгий жолобок. це поглиблення, яке проходить спереду посередині голки. По ньому проходить верхня нитка: жолобок допомагає спрямовувати її.

Короткий жолобок, розташований унизу, допомагає проникненню нитки в матеріал.

Вушко. це отвір, куди заправляється верхня нитка.

Товщина стрижня, жолобки на ньому, вістря та вушко голки в залежності від типу голки можуть мати відмінності. Ці відмінності потрібні, щоб голка краще працювала з тим чи іншим типом ниток та матеріалів.

7 практичних порад щодо роботи зі швейною машиною для початківців

Види голок

Цей пункт. про найпопулярніші види голок, які призначені для роботи з різними матеріалами.

Універсальна голка

Універсальна голка, можливо, не дасть ідеальний результат на всіх матеріалах, але на багатьох. напевно. Її вістря має досить гострий кінчик, щоб добре проходити крізь тканину. Водночас він не настільки гострий, щоб пошкоджувати волокна багатьох видів трикотажу. Щоб переконатися, що з вашим проектом можна працювати універсальною голкою, протестуйте її на клаптику вашої тканини і якщо результат вас задовольняє, дійте.

Мікротекс

У голки Мікротекс. особливо гостре вістря. Це ідеально підходить для роботи з шовком, тканинами з мікроволокна та іншими тонкими делікатними матеріалами.

Джерсі/Голка для трикотажу

У цієї голки кінчик не гострий, а закруглений. Це допомагає їй не розривати або розрізати волокна трикотажу, а розсувати їх: матеріал залишається цілим, і поряд з лінією рядків не буде дірочок.

Стрейч

У цієї голки кінчик закруглений, як у голки для трикотажу, але не так сильно. Вона підходить для еластичних тканин.

Голка для деніму

Денім, або джинсова тканина. матеріал, як правило, щільний, з міцним переплетенням ниток. Для нього підходить ця спеціальна міцна голка з посиленим вістрям та гострим кінчиком. До речі, якщо під рукою немає голки для роботи зі штучною шкірою, можна спробувати цю.

Голка для шкіри

У цієї голки — гостре, ріжуче вістря. Її можна використовувати для всіх видів шкіри, у тому числі для штучної, для клейонки та інших подібних матеріалів.

Голка для квілтингу

Ці голки з тонким вістрям підходять для стіжки та простігання.

Кордонетт/Topstich

Голка для простягання товстими нитками. Для використання товстих ниток у неї збільшено вушко.

Голка для вишивання

Ця голка має велике вушко і трохи закруглений кінчик. Вона підходить для машинної вишивки на різних матеріалах.

Для швейних металізованих ниток/метафіл

Ці голки мають конусоподібний край і витягнуте вухо, що перешкоджає нитки.

ИГЛЫ для ШВЕЙНЫХ МАШИН, КАК ВЫБРАТЬ ИГЛЫ? || Хочу Шить

Двостороння/подвійна голка

Завдяки цій голці ви можете покласти еластичний шов з двома паралельними лініями. Це необхідно, наприклад, для декоративного обробки або прийому трикотажу.

Тканини, трикотаж, нитки, голки для початківців

Розмір голки

Є два розміри позначення, тобто товщиною, голок:

У будь-якому випадку, тим більша кількість, товща голка.

Загальний правил розміру голки: товстий і щільний матеріал, з яким ви працюєте, і товщі нитки, які ви захоплюєте, тим більший розмір голки потрібно.

Часто виробники вказують на розмір в обох системах. Плюс. у подвійних бочках (також є також трикутники) голки вказують відстань між стрижнями в міліметрах.

Як заправити швейну машинку урок для початківців

Як часто міняти голку у швейній машині?

Від процесу шиття будь-яка голка затуплюється. Голка, що затупиться, створить проблеми в роботі, наприклад, може пошкодити ваш матеріал. Тому голки потрібно регулярно замінювати на нові.

Часто можна зустріти пораду, яка пропонує перед початком кожного нового проекту брати нову голку, але вона досить неконкретна. Є також думка, що в середньому термін служби голки – 8 годин безперервного шиття. Але навряд чи ви станете працювати з таймером, заміряючи час рядка. До того ж, хтось шиє швидше, а хтось повільніше

Так що найпростіший спосіб дізнатися, чи не затупилась голка, — перед початком нового проекту спробувати нею шити на клаптику тієї тканини, з якої планується виріб, та оцінити якість рядка. Якщо рядок петляє, на матеріалі з’являються затяжки, стібки пропущені, це знак, що голка відслужила своє.

Швейне приладдя урок для початківців

Лайфхак для зберігання голок

Насамкінець — відмінна ідея для зберігання голок. Зробіть подібну подушечку зручного для вас розміру та нанесіть на неї табличку. Нехай по горизонталі будуть номери голок, а по вертикалі їх призначення. Поки нові голки зберігаються у фабричних коробочках, ви їх не переплутаєте. Але якщо ви взяли голку з коробочки, попрацювали нею, і вона ще шиє добре, не варто повертати її назад у коробочку. Там вона переплутається з новими і ви навряд чи визначите, де та, якою вже шили. Натомість знайдіть їй місце на подушечці: квадратик з відповідним розміром і призначенням. Вставте голку туди і зберігайте до наступного використання. А коли прийде час знову скористатися нею, поставте на її місце кравець, щоб не забути, де її місце.

Як вибрати голки для швейної машини?

Перш ніж намагатися щось шити, дуже важливо правильно вибрати голки для вашої швейної машинки. Застосування різних голок в залежності від цілей шиття покращить якість рядка, запобігає пропуску стібків швейною машинкою та багато інших неприємностей. Без такого підбору можна шити лише рушники для кухні. Сьогодні знаємося, навіщо ж стільки різновидів голок.

Ви купили собі швейну машинку або, можливо, ваша мама віддала вам свою, яка припадала пилом у неї з кінця 50-х років. Ви вирушаєте до магазину за тканиною, нитками та. “навіщо стільки голок”? Універсальні, мікротекс, двострижнева, Боже мій! І, як і більшість, ви, ймовірно, берете просто “Універсал”, тому що вона “під усе”?

Що ж, я пишу цю статтю, щоб показати правильніший шлях. Хоча всі типи голок, кольори та номери можуть здатися заплутаними, ця стаття покаже вам, що “навчання. шлях до вміння”. Давайте розбиратися.

READ  Що означає мікрохвильову кнопку на мікрохвильовій печі

Типи голок

Перше, на що слід звернути увагу. це тип голки. На фото нижче представлені різні голки: особливо гостра, джинс, вишивальна, із закругленим вістрям для трикотажу, універсальна, джерсі (для еластичних тканин) та подвійна.

Тепер давайте пройдемо кожну з них.

Я поставила її на перше місце, бо нею користуються усі. Універсальна голка є досить гострою, щоб прошивати більшість тканин, але має трохи закруглений кінчик, тому її можна використовувати і для трикотажу. Проблема в тому, що оскільки вона “середня” по закругленості кінчика, вона може пошкодити деякі триктажні тканини (порвати нитки). І через закруглення на кінчику під час шиття цієї голкою більш важких тканин машинку може заклинювати або вона може пропускати стібки. Ця голка підійде для легких тканин, а також нещільних трикотажних.

Кулясте вістря/Джерсі (Ballpoint/Jersey)

Голки з кулястим вістрям ковзають між волокнами трикотажного полотна, розсовуючи їх. Якби кінчик був гострим, він би рвав їх. Якщо ви збираєтеся шити трикотажну тканину, вам знадобиться голка із закругленим кінчиком, також відома як голка для трикотажу. Ці голки, очевидно, поганий вибір для простої тканини, оскільки вони не можуть проколоти тканину і неминуче називають примхами вашої швейної машини.

Голки для джинсової тканини мають гостріший кінчик, ніж у універсальної. Це допомагає їм проколювати важкі тканини, такі як денім та вельвет. Якщо ви помітили під час шиття, що універсальна голка насилу проколює щільну тканину, ви можете вибрати замість неї голку для джинсової тканини.

Подвійна голка (Double Needle/Twin Needle)

Двострижні голки. чудове доповнення до колекції голок будь-якого майстра. Це дві паралельні голки, з’єднані в основі. Доступні як універсальні, так і з кулястим кінчиком, а також різної товщини. Вони використовуються в основному в обробці, тому що створюють подвійний рядок. Прямий рядок, виконаний подвійною голкою, також дозволяє тканини більше розтягуватися, ніж прямий рядок, виконаний однією голкою. Що робить подвійну голку кращою для шиття з трикотажних тканин. Якщо ви не знаєте, як використовувати подвійну голку, ви можете прочитати нашу статтю “Чому вам потрібна подвійна голка для швейної машини.

Вишивальна голка (Embroidery)

Голки для вишивання відрізняються унікальним вушком та стрижнем. На цих голках є спеціальна виїмка, вушко більше звичайного, а також його обробка включає додаткове полірування, що створює менше тертя про нитку, ніж інші типи голок.

Існує багато різновидів голок для шкіри. Ці голки гостріші, ніж універсальні або навіть ніж для джинси, і трохи Вже, щоб вона могла прорізати шкіру та інші неткані матеріали.

Голки “Microtex” особливо гострі

Ця голка найгостріша з усіх. Вона дуже тендітна, і її потрібно міняти частіше, ніж інші голки. Створює красиві прямі та точні стібки. Вона відмінно підходить для шиття мікроволокнистого матеріалу, мікрофібри та інших тканин з великою кількістю ниток. Її не можна використовувати для важких щільних матеріалів.

Еластичні тканини (Stretch)

Голка для швейної еластичної та високо-еластичних тканин є різноманітними голками з сферичним краєм. У них на стрижні є спеціальне виїмка, що дозволяє уникати пропуску стібків при шитті високоеластичних тканин, таких як віскоза, масло, біфлекс і т.п.д. Їм потрібен закруглений кінчик, щоб запобігти пошкодженню тканини, але вони мають бути досить гострими, щоб проникати в еластичні тканини.

Декоративний рядок (Topstitching)

Нитка для відстрочки товщі звичайної. Ці голки мають більше вушко для більш товстої нитки. Для декоративного рядка можна використовувати більшість інших типів голок, але якщо ви виявляєте, що спеціальна нитка занадто сильно затягується під час шиття, ви можете спробувати замінити її на голку для декоративних робіт.

Як правильно вибрати голки для швейної машинки

Голка швейної машини є основним елементом, без якого не обходиться жоден автоматизований пошиття тканин. З якої голки встановлюється в друкарській машинці залежить від якості ліній майбутнього одягу.

Неправильно вибраний елемент принесе купу неприємностей. розірваної нитки, пошкодженої тканини, дорогого ремонту швейної машини. Далі в статті ви дізнаєтеся про нюанси вибору голок, існуючих етикеток і для яких тканин вони використовуються.

Для промислових швейних машин

Основна відмінність від побутових моделей є округленими інструментами. Довжина і призначення також не схожі на аналоги, представлені вище. Найвідоміші фірми, які виробляють голки з відповідними характеристиками:

Ці компанії пропонують голки з різними призначеннями, у тому числі. для машин “співак”:

 • Секрет Шов.
 • Машини для моделювання ручного стібка.
 • Машини розщеплення.
 • Скапінгові машини, для яких буде підходять для вашого варіанту.
 • Метелик.
 • Свердловина.
 • Відречення.
 • Вишивка. Продукт, безумовно, отримає високу якість, якщо ви виберете.
 • Overlocks, і так далі.

Його маркування для кожного пристрою, цей фактор також звертає увагу. Голка тільки у цьому випадку прослужить довго.

Додаткові поради щодо вибору

У випадку з вістрям існує дві основні групи пристроїв:

Тільки при правильному виборі голки можна отримати гарний вигляд рядка. В цьому випадку простіше уникнути появи різних пошкоджень у матеріалу. Найтонший тип основи встоїть.

Зверніть увагу. Обтічність вушка голки разом із зовнішньою формою призводять до безперешкодного проходження вістря крізь вушко. Внутрішня сторона останнього залишається гладкою, що полегшує рух будь-яких матеріалів. Переплетення, розриву нитки за таких обставин не відбувається.

Хороша петля залежить від того, у якій формі виконаний жолоб. Раніше основною була так звана “кругла канавка”. Але зараз вона пішла в минуле, її замінюють на пристрій під назвою Pontoon. Це і є жолобок, що запобігає появі дефектів як у ниток, так і самих голок. Французький виробник дотримується тих самих правил.

Сила, з якою голка протикає тканину, залежить від конструкції голкового стрижня. Термін служби теж багато в чому визначається цим параметром.

Цікаво. Тримач для голки всередині швейної машини зазвичай виконується з певним діаметром. Якщо розмір колби та тримача не відповідають один одному. машинку просто не вдається використати за призначенням.

Як шити трикотаж подвійною голкою: докладний посібник

Обробка нижнього краю або обробка паралельним подвійним рядком виробів з трикотажу на швейній машині з використанням звичайних голок і рядків може бути досить складним завданням. Шви можуть виходити не надто рівними, рядки, задумані паралельними. відхилятися від наміченого курсу, крім того, шов може стягувати трикотаж або, навпаки, змушувати його йти хвилями. і таке інше.

На щастя, є подвійна голка, правильне використання яких допоможе уникнути більшості можливих перелічених проблем. Що б ви не шили, трикотажний топ, футболку, сукню з трикотажу або інший виріб, хитрощі та поради, наведені нижче, допоможуть вам у роботі з подвійною голкою з трикотажем та досягненні найкращого результату.

Як шити трикотаж на швейній машинці: 5 способів

Що таке подвійна голка?

Подвійна, або двострижнева голка для швейної машини. це пристосування, в якому в єдиний утримувач поміщено дві голки. Вона призначена для виконання на швейній машині двох паралельних рядків з лицьового боку, тоді як з виворітного боку роботи нитка лягає, як при шві зигзаг. Якщо ваша машина вміє виконувати зигзаг, то і працювати подвійною голкою вона, найімовірніше, теж зможе.

При роботі подвійною голкою виходять два рівні паралельні рядки, які хороші для обробки виробів з різних матеріалів. Але оскільки шов еластичний, подвійна голка особливо корисна при роботі з еластичними матеріалами, насамперед з трикотажним.

Зверніть увагу, що для шиття трикотажу потрібно вибирати подвійну голку для роботи з трикотажними полотнами. Кінчики голок у цьому випадку не гострі, як звичайно, а трохи закруглені. Це допомагає голкам м’яко розсовувати волокна трикотажу, а не рвати їх і захищає від дірок у шві. Також спеціальні голки для трикотажу допомагають уникнути пропуску стібків.

READ  Як шити плаття без швейної машини

Яку подвійну голку для трикотажу вибрати?

Крім призначення, подвійні голки, як і звичайні, відрізняються товщиною стрижня, тобто розміром. Зазвичай менша кількість означає менший розмір голки. Для тонкого трикотажу, відповідно, потрібно взяти тонші голки (60-75), для товстого – більшого розміру (наприклад, 90).

Ще один параметр, на який потрібно звернути увагу при виборі подвійної голки, це відстань між вістрями голок. Ця відстань дорівнює відстані між двома паралельними рядками, виконаними цією голкою. Зазвичай подвійні голки для трикотажу мають відстань від 4 мм, ви також можете зустріти 2,5 мм.

Шиємо трикотаж: маленькі хитрощі та поради

Як заправити швейну машину під час роботи подвійною голкою?

Перевірте інструкцію до машини. На деяких моделях є спеціальні опції для подвійної голки. Якщо це так, дотримуйтесь інструкцій.

Для верхніх рядків нам потрібні дві нитки. Якщо на вашій машині є два тримачі для котушок, розташуйте котушки на них. Якщо тримач лише один, перемотайте нитку на дві шпульки та розмістіть їх одну над іншою на тримачі.

Далі заправляйте машину, як завжди. Але постарайтеся, щоб обидві нитки йшли поруч, не сплітаючись у процесі, це може ускладнити подальшу роботу.

На деяких машинах є два гачки нитконаправника для роботи з подвійною голкою. Якщо у вашій машині є ця опція, пропустіть кожну нитку у свій гачок. Якщо ні, пропустіть обидві нитки в один. І потім, знову ж таки, намагаючись не заплутати нитки, як завжди, втягніть їх у голки.

Як працювати з трикотажними та в’язаними полотнами

Довжина стібка

У налаштуваннях машини виберіть прямий рядок (якщо керівництво до вашої машини не передбачає іншого).

Для початку спробуйте довжину стібка від 2,5 до 3 мм. Вибираючи довжину стібка, пам’ятайте про еластичність вашого трикотажу. Чим довжина стібка буде більшою, тим менш еластичним вийде шов, так як зигзаг зі зворотного боку буде менш частим. Тобто, якщо вам потрібен еластичніший шов подвійною голкою, вибирайте меншу довжину стібка. в межах розумного, звичайно.

Натяг нитки

Під час роботи з трикотажем подвійною голкою можна трохи зменшити натяг нитки. Це зробить шов більш плоским, без опуклості між рядками.

При цьому потрібно шукати компроміс, так як надто слабке натяг верхньої нитки дозволить нижній нитці стягувати стібки з вивороту:

Найкраще, що можна зробити. це виконати рядок на трохи різних налаштуваннях на кількох клаптях вашого трикотажу і перевірити готові шви на еластичність:

Виберіть той варіант, де зовнішній вигляд шва з лицьового боку та ступінь еластичності вас максимально задовольняють.

Закріпки

Зазвичай під час шиття подвійною голкою не рекомендують робити закріплення методом зворотного рядка. Ймовірно, сенс цього обмеження у тому, що нитки можуть заплутатися. Але ви можете спробувати на зразку вашого матеріалу, можливо, все вийде.

Як запобігти розтягуванню верхнього шару матеріалу

Щоб матеріал не розтягувався і лягав рівно, використовуйте водорозчинну стрічку-стабілізатор або інший відповідний стабілізатор.

Голки для швейних машин, як вибрати голки? || Хочу Шити

Порівняйте шов зі стабілізатором зліва та без нього праворуч:

Також можна трохи підштовхувати матеріал під лапку шилом або іншим гострим предметом.

Ще один варіант. використання крокуючої лапки, що забезпечує рівномірну подачу верхнього шару матеріалу.

Стягування матеріалу між стібками: як мінімізувати

Це досить характерна особливість швів на еластичних матеріалах, зроблених подвійною голкою. Але затягування можна мінімально.

По-перше, спробуйте зменшити напругу верхньої нитки, як описано вище.

Ще один lifehak: Flash як голки ідентична кількість матеріальних шарів. Хоча варіант на фото вище, він виглядає всередині красиво і обережно, він збільшує посилення матеріалу між лініями.

Ви також можете використовувати еластичний клейовий дублікат матеріалу.

Пропущені шви: як уникнути

Зазвичай машина проходить шви, коли нога знаходиться в нерівній позиції, зустрічаючи деяких потовщення або перешкоди.

Скоротити допомогу і викласти його в різних напрямках, щоб зробити цей сюжет більш рівним.

Ви також можете використовувати пластини для проходження складних місць.

Крім того, ви можете наздогнати молоток перед виконанням шва.

Lifehak для власників Overlock

Якщо у вас є оверлок, обробіть за його допомогою край виробу, який маєте намір підшивати з використанням подвійної голки.

Це робить шов на трикотажі подвійною голкою більш рівним і професійним, що запобігає стягуванню тканини між рядками, і з виворітного боку дає акуратний вигляд.

Як вибрати

В інструкції користувачеві вказуються основні характеристики голок, з якими може працювати швейна машинка. Найпростіший спосіб зробити правильну покупку. виписати необхідне маркування та орієнтуватися на неї. Якщо ж з якихось причин цей варіант не підходить, варто акцентувати увагу на формі колби та вістря, товщині стрижня та розмірі вушка.

До побутових швейних машин

Для такої техніки характерні колби з лиском (спилом). Зроблено це для зручності користувачів. так полегшується правильне приєднання голки під час її заміни. Відрізнити їх можна за маркуванням:

Універсальні використовуються як на побутових швейних машинках, так і на аналогічних оверлоках. Але якщо маркування вказує на спеціалізацію, то використовувати голку на іншому типі пристроїв заборонено.

До промислових

Головна відмінна риса – кругла колба. Залежно від призначення виділяють:

Необхідно вибирати голку у суворій відповідності до рекомендації виробника. Неправильно підібрана колба призводить до виникнення ряду несправностей, пов’язаних з неправильним робочим положенням вістря і вушка по відношенню до човника.

Значення букв

Наступні після маркування колби літери вказують на те, для яких матеріалів та типів робіт призначаються голки:

 • H трохи закруглений кінчик, універсальна;
 • H-J (jeans). гостра,щільні матеріали;
 • H-M (microtex), SPI. дуже гостра, дрібноволокнисті тканини;
 • H-S (stretch), SKL, SKF. округле вістря, еластичні синтетичні та натуральні матеріали;
 • H-E (embroidery). злегка закруглене вістря і спеціальне виїмка, декоративна вишивка;
 • H-EM. широке вушко, для роботи з металізованою ниткою;
 • H-Q (quilting). декоративний рядок без видимих ​​проколів;
 • H-SUK (jersey), SES. сферичне вістря, для трикотажу та в’язаних матеріалів;
 • H-LR, H-LL (leder leather). ріжуча кромка, шкіра;
 • H-O. голка з лопатою (одною або двома), декоративні шви з акцентом на отворах;
 • H-ZWI, H-DRI. подвійне і потрійне відповідно, декоративне оздоблення;
 • Topstitch. для роботи з пухкою декоративною ниткою.

Значення цифр

Після маркування призначення йде номер (він же діаметр) голки. Він позначається цілим двозначним чи трицифровим числом. Розрізняють метрику:

Зазвичай виробники вказують номер голки з урахуванням обох стандартів. Наприклад: 80/12 (діаметр стрижня 0,8 мм/0,12 дюйма). Для подвійних або потрійних голок вказується ще один розмір – відстань між осями стрижнів. Маркування набуває вигляду 2,5/80.

На сьогоднішній день практично всі сучасні голки для побутових швейних машин мають особливий вид. У голковому маркуванні така система відображається відміткою 130/705 H. Вона ж використовується в голках для швейних машин: Janome, Brother, Зінгер (Singer), Jaguar та інші. Голки для побутових оверлоків мають систему HAX1 SP та ELx705, яка відрізняється від 130/705 H збільшеним розміром вушка.

Крім цифрового маркування, швейні голки Schmetz мають також літерні позначення, які вказують призначення побутової голки, вид тканини, що прошивається, і тип виконуваних робіт. Вони розміщуються поруч із системою голки та позначають наступне:

 • H Голка універсальна Universal;
 • H-M Голка з тонким вістрям Microtex (для дуже тонких або щільних тканин);
 • H-J Голка для деніму Jeans;
 • H-S Голка для еластичних матеріалів Stretch;
 • H-SUK Голка для трикотажу Jersey (для в’язаних виробів);
 • H LL Голка для шкіри Leather;
 • H SORT Голки SORT (асорті);
 • H ZWI Універсальна подвійна голка Twin Universal;
 • H DRI Універсальна потрійна голка Triple universal.
 • H-E Голка для вишивання Embroidery;
 • H-ET Голка для вишивання Gold Embroidery (з покриттям із нітриду титану);
 • H SPR Голка у пружині Embroidery Spring (для вишивання з п’яльцями без швейної лапки);
 • H-Q Голка стегальна Quilting (для клаптевого шиття та стібки);
 • H WING Голка для мереж Hemstitch;
 • 130 MET Голка Metallic (для шиття металізованими нитками);
 • 130 N Голка для відстракування Topstitch;
 • 705 DE Голка з двома вушками Double eye.
 • ELX705 Голка Overlock (для оверлока);
 • HAX1 SP Голка Super stretch (для особливо еластичних тканин);
 • H SPR Голка Universal old (універсальні для старих машин).
READ  Що означає OE в пральній машині

Ремонт швейних машин

Будова голки, основні виробники, марки: На малюнку збоку показана схема будови швейної голки. Слід звернути увагу на той момент, що наявність лиски (спила) на колбі, вказує на застосування такої голки у побутових швейних машинах, у той час як голки з круглою колбою знаходять своє застосування у промислових швейних машинах. Серед основних виробників швейних голок, які добре зарекомендували себе на ринку, можна відзначити:

 • Organ Needle. японський виробник
 • Schmetz. німецький виробник
 • Голки Арті. російський виробник
 • Grotz-Beckert
 • Hemline під маркою Klasse
 • Altek Beissel (трохи поступається першим двом)

Ось уже багато років для побутових швейних машин човникового стібка основним стандартом є тип голок 130/705H, де 130. це довжина стрижня, 705. наявність спила на колбі, H. це наявність виїмки вище вушка голки. Іноді виробники до кінця маркування додатково додають ще три символи 130/705H-J VBS. Перші дві з трьох виділених символів мають значення, які розглянуті нижче у таблиці 1, а третя означає виробника, у разі S. Schmetz.

Таблиця 1: Символьне кодування кількості та розміру голок на упаковці

Перший символ:(до голок в упаковці)

Другий символ:(номер. розмір голок)

S. 1 шт. D. 2 шт. T. 3 шт. Q. 4 шт. V. 5 штук. X. 10 шт. K.комбі
A. 60 J. 65 B. 70 M. 75 C. 80 D. 90 E. 100 F. 110 G. 120 X. 130

Також крім вищезгаданого символьного маркування виробники вказують номер голок в упаковці, це якраз і є товщина леза голки. Тут існують 2 стандарти номерів, вони залежать від застосовуваної виробником системи вимірювання дюймової або метричної. У таблиці 2 можна переглянути відповідності між ними.

Таблиця 2: Відповідності маркування між номерами американських та європейських стандартів голок

Американський стандарт (частки дюйма)

Європейський стандарт (долі мм)

6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
55 60 65 70 75 80 85 90 95 100 105 110 120 125 130 140

Наступні важливі символи, на які обов’язково потрібно звернути увагу при виборі голок, це ті, що стоять одразу після цифрового маркування (підкреслено) 130/705H-J VBS. Саме вони визначають область застосування голок.е. для яких типів тканин вони призначені.

Призначення голки за формою вістря:

 • H. Універсальні голки. злегка закруглене вістря голки, підходять для більшості звичайних тканин, таких як льон, бязь, бавовна та інші.
 • H-J (Jeans). Голки для щільних тканин. Характеризуються гострішим заточуванням і підійдуть для шиття товстих матеріалів. джинси, саржі, брезента і т.п.п.
 • H-M (microtex). Голки мікротекс. більш гострі та тонкі. Використовуються для тонкого та щільного матеріалу, а саме: плащові тканини з покриттям та без, шовк, тафта тощо.п.
 • H-S (stretch). Голки для еластичних тканин. Закруглене вістря розсуває, а не проколює волокна тканини, не порушуючи їх структуру. Використовуються для шиття трикотажу середньої щільності та синтетичних еластичних тканин.
 • H-E (embroidery). Вишивальні голки. Отвір вушка великих розмірів, закруглене вістря, є спеціальна виїмка. Така конструкція голки дозволяє уникнути пошкодження матеріалу або ниток. Застосовується для вишивання декоративними нитками.
 • H-ЕM – Вишивка або шиття металізованими нитками. Отвір голки відполірований і збільшений, також є паз для запобігання розшарування металізованих ниток.
 • H-Q (quilting). Голки для квілтингу. Спеціальний скіс, зменшене вушко та округле вістря, що дозволяє уникнути пропуску стібків та слідів від проколів на тканині. Для декоративних рядків.
 • H-SUK (Jersey). Округлий отвір дозволяє розсувати, а не проколювати волокна тканини, дозволяючи уникати пошкодження матеріалу. Джерсі, товстий трикотаж та в’язані матеріали.
 • H-LR, H-LL (leder leather). Голки для шкіри. Дозволяють прорізати шкіру під кутом 45 градусів до напряму шва. Таким чином виходить шов із невеликим нахилом стібків. Призначені для прошивання шкіри з декорованим рядком
 • H-O – Голка з лопатою. Використовується для декоративної обробки швів, виконання мережок за допомогою декоративних рядків.
 • H-ZWI – Подвійна голка. Поєднує дві голки, об’єднані одним власником. Використовується для декоративного оздоблення та виконання защипів. З вивороту матеріалу утворюється зиг-заг. Для підшивання низів виробів із трикотажу.
 • H-DRI. Потрійна голка. Принцип роботи подібний до голків маркування H-ZWI.
 • Topstitch – Спеціальні голки для декоративних строчок. Велике вушко та великий паз на цьому типі голки дозволяє декоративній нитці легко проходити через матеріал. Призначені для легких, середніх та важких тканин.

На малюнку нижче видно форми вістря голок у збільшеному вигляді деякі з них описані тут.

Для тонкого трикотажу застосовуються голки з типами вістря:

 • RG. використовується в інтерлочному трикотажі, багатоголовних в’язальних автоматах, а також для пришивання гудзиків.
 • FFG. використовується в односторонньому еластичному матеріалі, тонкий трикотаж з добавкою еластану.
 • FG. використовується у виробах з ажурним переплетенням (тюль).
 • SKL. використовується в основов’язальному трикотажі та корсетних виробах зі світлими нитками еластану.

Для тонких ткацьких продуктів:

 • R. Використовується в прямих швах, у центрі двовимірного шва
 • Рупій. Використовується в дуже прямолінійних швах, при впливі на розтягування ниток у центрах.
 • Rg. Використовується в стандартній ланцюговій стіщі, через матеріальний збиток.
 • Ffg. Використовується в тонких і кращих ткацьких матеріалах, коли пошкоджений матеріал.
Таблиця 3: Маркування та швейні номери голки залежно від матеріалу та його товщини

Матеріальний розмір голки маркування голок
Тканина Світло (матеріал для сорочок, блузок) 60. 70 H, h-m
Середній (матеріал для костюмів) 80. 90 H, H-J
Важкий (матеріал для пальто) сто. 110 H, H-J
Джинсова тканина Легкий 70. 90 H, H-J
Середній сто. 110 H-J
Задоволені матеріали Світло (мікрофаз, шовк, тафта) 60. 80 H-m
Середній (Сарза, брезент) сто. 110 H-J
Трикат Тонкий 60 H, h-s
Середина 70. 80 H-suk
Грубий 80. 90 H-suk
Еластичні матеріали (сильно пружна трикотажна полотно або полотно з подібними) Тонкі 65. 70 H-S
Середні 80. 90 H-S

Увага!

Шановні відвідувачі, цей розділ знаходиться у стані додавання матеріалів. Якщо ви не знайшли відповіді на своє запитання, можете його поставити нам, написавши листа на електронну пошту: swmachine@yandex.ru

Наші ціни приємно дивують:

Ви можете промоніторити в інтернеті вартість послуг з ремонту швейного обладнання та повірте, будете приємно здивовані тим, що наші ціни будуть одними з найпривабливіших для Вас.

Подати заявку простіше простого:

Впишіть у відповідні поля форми Ваше Ім’я, номер телефону, а також власне короткий текст повідомлення з описаною несправністю та будьте впевнені у найближчий час оператор передзвонить Вам.

Адреса:

г. Москва, вул. Сормівська 3 корп. 2 г. Москва, 4-й Вятський пров., 16 корп.1 г. Москва, вул. Будівельників 11

Телефон:

7 (495) 745 27 447 (985) 478 07 99 WhatsApp

Що означає номер голки для швейної машинки

При роботі на швейній машині, рідко хто замислюється про підбір голки до певного типу тканини, адже це одна з важливих умов для виконання рівного, якісного рядка. Всупереч поширеній думці, голки відрізняються не тільки завтовшки. Відмінностей досить багато, причому часто, в деяких з них зможе розібратися далеко не кожен кравець. У цій статті ми спробуємо простими словами розповісти всі відмінності та особливості голок для побутових швейних машин. Основних відмінностей кілька: