Що таке лапка у швейній машині

Article

Вивчаємо універсальну швейну лапку

лапка, швейній, машина

Ми продовжуємо розбирати призначення різних лапок. Що нового можна сказати про звичайну універсальну лапку для швейної машинки? Сьогодні ми розглянемо різні типи кріплення, конструкцію цієї притискної лапки та визначення висоти підйому.

Універсальна лапка для швейної машинки. це різновид притискної лапки, якою комплектуються всі стандартні швейні машинки. Вона може називатися по-різному, наприклад, стандартна, пряморядкова або базова лапка.

Призначення універсальної лапки

Залежно від конструкції лапки в точці входу голки її можна використовувати для прямої строчки, зигзагоподібної строчки або деяких декоративних строчок.

Зазвичай ця лапка використовується для сточування деталей, підшивання краю та будь-яких інших швейних робіт, де потрібно шити прямим рядком або зигзагом.

Всі моделі оснащені універсальною лапкою, і зазвичай вона встановлена ​​на швейній машинці, якщо ви жодного разу не змінювали лапку.

Призначення універсальної лапки. утримувати тканину на місці, у той час як гребінки транспортера внизу забезпечують тягу, підводячи тканину до голки. Універсальна притискна лапка фіксується пружиною, що надає їй гнучкість.

Два види кріплення лапок

У конструкції швейної машини всі лапки фіксуються на спеціальний шток. лапкотримач, що виконує рух вгору і вниз, закріплюються за допомогою гвинта або спеціального затискача швидкого знімання.

У деяких моделях лапки пригвинчуються до стрижня. Для встановлення сучасних лапок на старі швейні машинки можна використовувати адаптер.

Адаптер пригвинчується до стрижня, як звичайна лапка. А вже на нього, “прицмокуються” сучасні лапки.

Щоб зняти лапку, натискаємо на важіль за адаптером і. лапка відчепилася!

Лапка з роликом призначена для пошиття шкіри та замші

Використовуючи різні пристосування та лапки можна легко виконати пошиття будь-яких найскладніших тканин та матеріалів. Ви пробували колись шити шкіру? Дуже складно працювати зі шкірою і пошити її без зміщення верхнього шару та посадки нижнього. А ось за допомогою спеціальної лапки зробити це просто. Для пошиття шкіри та замші призначені лапки з роликом, валиком або коліщатками. Відмінний пристрій для пошиття такого складного матеріалу. Шкіру або замшу не можна двічі проколювати голкою, від проколу на шкірі залишаються сліди. А якщо використовувати цю швейну лапку, то можна шити шкіру впевнено, легко і якісно, ​​без посадки нижнього шару. Валик або ролик (залежно від конструкції лапки) знімають опір поверхні підошви швейної лапки. При цьому не зменшується її тиск на матеріал, і вже більше не потрібно підкладати газетку під лапку та рейку, як роблять досвідчені кравці.

Лапка для викидання петель

Виготовлення петлі на швейній машині Чайка проводиться в кілька прийомів, за допомогою спеціальної лапки, що має отвір та на підошві лапки, заглиблення для прокладання нитки. При обмітці шнура слід стежити, щоб він був усередині зигзагу. Обметавши один бік петлі до певної мітки, рівну довжині петлі, встановіть голку в нижнє положення її правого уколу, підніміть лапку та поверніть матеріал. Обметування петлі проводитися в чотири прийоми.

Ширина зигзагу лівої та правої частини петлі вдвічі менше закріплювальних швів на краю петлі. Щоб зручніше було орієнтуватися, зробіть крейдою або милом розмітку петлі, розмітивши межі петлі довгими перпендикулярними лініями.

Розрізати петлю потрібно після того, як вона буде повністю виметана. Найзручніше це зробити спеціальним ширителем. Щоб не розрізати зайвого, попередньо вставте в краї петлі шпильки. Вони стануть надійним обмежувачем для гострого леза. Лапка для петлі використовується також і для виконання гладієвої строчки. Робота виконується рядком зигзаг з дрібним кроком.

Лапки для швейних машин є рухомими знімними елементами, виконаними з різних сплавів. Вони можуть зафіксувати як один, так і кілька шарів матеріалу. Крім того, їх використання дозволяє виконати такі операції, як пришив косої бейки, гудзиків, втачка блискавок, підшив краю, створення красивого канта. А ті лапки, які призначені спеціально для виконання декоративних оздоблювальних робіт, допоможуть розшити тканину бісером, стрічкою, шнуром.

Залежно від операцій, лапки можуть бути універсальними і вузькоспеціальними. Крім того, їх поділяють ще й на такі види.

Стандарт/зигзаг

Матеріал виготовлення. метал. Використовують таку лапку при створенні прямих або зигзагоподібних ниток. Є у всіх моделях за замовчуванням.

Крокуюча (верхній транспортер)

Може входити до комплектації як додаткова. Необхідна для недопущення зміщення шарів при обробці замші, шкіри та будь-якого іншого щільного матеріалу. Допомагає простягати пледи чи ковдри.

Равлик

Призначена для створення косої бейки або пришивки вже виготовленої облямівки. В останньому варіанті тканина під час проходження через лапку лягає по краю смугою з особливим підгином.

Для блискавок

Тут варіантів дуже багато. Існують такі лапки, які допомагають зробити вточування для поверхневого, правого або лівого вшивання. Найчастіше такий пристрій доповнює кожну швейну машинку за замовчуванням.

Для гудзиків

Лапка незамінна для майстринь, які ненавидять їх пришивати. Крізь дірки нитка проходить зигзагом.

Підрубкова

Спеціальний різновид, який застосовується для підгинання низу. Можливо кількох видів, які різняться між собою по ширині.

Трикотажна

Назва говорить сама за себе. Лапка призначена для роботи з матеріалами, що добре розтягуються, за типом стрейчових. Підошва має спеціальну гумову накладку, яка не дає тканини провиснути. Головне — не забувати, що у роботі потрібно вибирати лише низьку швидкість.

READ  Як змінити потік у швейній машині

Для защипів

Такі лапки використовують для створення паралельних защипів та пришивання шнурів. У них є спеціальні зазубрини, які не дають лініям зміститися.

Квілтингова

Стане в нагоді рукоділкам, які люблять працювати в техніці пэчворка та аплікації. Пристрій дозволяє створювати шви різної довжини та рядки різної ширини.

Складальні

Допомагають уникнути довгого присборювання виробів вручну.

Тефлонова

Навіщо потрібна така деталь? Для роботи з натуральною та екошкірою, замшею. Вона допомагає зробити шви рівними та міцними, без перепусток та затяжок. У деяких випадках її можна замінити роликовою.

Важливо! Залежно від матеріалу виготовлення, лапки можуть бути ще й металевими, пластиковими та мати силіконові або гумові накладки.

З обмежувачем

Їх використовують у промисловому виробництві при прошиванні зрізів, розтрачуванні або створенні потайних стібків. Такі лапки можуть бути поділені на окремі моделі.

Ометочна

Містить у собі обметочний елемент, який підрівнює край перед наступною обметкою. Головне, щоб не забути, щоб край пристосувався до керівництва.

Мета вітчизняної ноги

Купуючи нову швейну машину в коробці інструментів та аксесуарів, ви завжди знайдете додаткові швейні лапи. І залежно від класу і вартість машини залежить від їх кількості. Ніж “кулер” модель машини, тим більше можливостей, а отже, спеціальні швейні ноги.

Звичайно, швейні машини Чайник або ручна швейна машина Подільський набір лап обмежується на відміну від сучасних швейних машин будь-яких виробників, таких як Janome, Brother, Astralux, Pfaff, Bernina та інші. Зазвичай прикріплюється велика кількість лап, які повинні бути використані.

Однак найчастіше додаткові лапи використовуються надзвичайно рідко. Вона в основному використовується звичайною універсальною стопом, ногами, що перекриває, і лапу для широкого циклу. Інші види лапок найчастіше лежать у коробочці роками без діла. І причиною цього є банальне незнання їх призначення, небажання розбиратися, як їй користуватися і для якої операції вона потрібна.

Ми вирішили допомогти вам у цьому та в короткій формі розмістити фото кожної лапки під час виконання рекомендаційної операції. На нашому сайті є й інші статті про швейні лапки: Лапки для швейних машин, Лапки для швейної машини Чайка, Подольськ, Лапка для побутового оверлока.

Основні види лапок швейних машин

Існує кілька видів притискних лапок, кожен з яких має свою специфіку використання.

Лапка для зигзагу. Це стандартна лапка, що постачається з усіма швейними машинами. Назва каже сама за себе вона призначена для отримання рядків у вигляді зигзагу, зазвичай шириною від 0 до 5 мм.

Лапка для блискавки. Ця лапка використовується для пришивання блискавок. Дозволяє створити гладкий шов дуже близько до зубчиків блискавки. Існують різні типи блискавок. Два основних варіанти це традиційна потайна блискавка, яку найкраще використовувати на сумках, рюкзаках та одязі (наприклад, блискавка на джинсах), і блискавка для суконь надає безшовного вигляду для елемента одягу. Ця лапка підходить також для обробки країв сумок і мішків, коли потрібно отримати жорсткі краї, до яких пришивають трубки.

Лапка для петлі. Одним з кращих переваг швейної машини є те, що ви можете створити ідеальні отвори для гудзиків. Як правило, для кожної лапки є інструкція, яку можна знайти у посібнику з експлуатації Вашої машини. У ній має бути викладено, як настроїти розмір петлі. Обов’язково прочитайте її, щоб використовувати цю лапку належним чином. Зазвичай лапка має достатню площу, щоб створити отвір для ґудзика будь-якого розміру залежно від того, як ви запрограмували вашу машину. Вона обшиває краї отворів навколо так само, як і на одязі, зробленому комерційними виробниками.

Види притискних лапок

6 ШВЕЙНИХ ЛАПОК ️ повинні бути у КОЖНІЙ ШВЕЇ! �� Кращі лапки для швейної машини Папа Швей

Лапка cording foot. Лапка теж шиє зигзагом, але призначена для пришивання смужок і шнурків на поверхню тканини. Цей метод використовується в основному в декоративних цілях. Приклад на відео.

Лапка 1/4 дюйма. Практично на будь-якій швейній машинці є спеціальна розмітка у вигляді прямих ліній, що дозволяє рівно пропускати тканину під час шиття. Лапка 1/4 дюйма дозволяє зшивати шматки тканини зі стандартним припуском 6 мм.

Лапка для зарубки країв. (Narrow Rolled Hem Foot). Призначена для рівномірного підгину країв тонких та легких тканин. Приклад на відео.

Лапка для клаптевого шиття 1/4 дюйма. Той, хто займався квілтінгом. шиттям з клаптиків, напевно, стикався з проблемою, коли багато речей доводилося робити вручну, але розвиток нових лапок для швейних машин робить життя трохи легшим. Наприклад, дана лапка ¼ дюйма дозволяє зробити досконалими кути під час шиття різних шматків тканини разом.

Крокуюча лапка. Крокуючі лапки, як правило, можна купити, як додатковий аксесуар до швейної машини. Її найкраще використовувати для ковдр чи інших товстих проектів. Коли ви зшиваєте кілька рівнів тканини разом, наприклад ковдру, то зубці транспортера можуть переміщати тільки нижній шар, а інші шари зміщуються відносно нижнього, і в результаті можна отримати нерівний рядок і нерівномірне розташування всіх шарів тканини. Крокуюча лапка має верхній транспортер, який дозволяє також переміщати і верхній шар тканини.

Лапка для оборок. Дозволяє робити оборки (складки). Ідеально підходить для пошиття вечірніх суконь та шторок. Приклад можна переглянути на відео.

Лапка із роликом. Деякі з тканин, з якими ви працюєте, є “липкими”. Це означає, що проста лапка погано ковзає по таких тканинах. Це може бути шкіра та замша або ватин. Лапка з роликом дає такий же тиск і дозволяє легко переміщати тканину вперед без утруднень.

Лапка для подолів. Призначено створення потайних “сліпих” подолів. Перш ніж використовувати таку лапку, потрібно уважно вивчити керівництво до неї. Приклад.

Які ноги

Досвідчені ремісники знають, що правильно відібрані параметри ноги та експлуатації машини. заставки гладких, красивих ліній. Новачок важко орієнтуватися в такому різноманітті. Опис цікавих допоміжних лап сприятиме шляху до вершин майстерності.

 • Основна нога (для шиття та ліній “Zig-Zag”). Ця нога призначена для прямої лінії, Zig Zaba та ряд простих базових ліній. Вона приходить у наборі будь-якої друкарської машинки. У машинах простих, з невеликою кількістю ліній, така нога часто є єдиною.
 • Для похилого бейк. У лапі є спеціальний паз, в якому вставляється стрічка bey. У процесі сприяння нозі на тканину вперед, сама Байка розвивається навпіл, обрамлення краю полотна. Майстер нам потрібно лише дотримуватися лінії спати гладко.
 • Для запуску блискавки. Одна сторона стопи, яка адресована для застібки під час роботи, трохи вже другий. Таким чином, лапка не чіпляється за зуби під час шиття.
 • Для вшивання потайної блискавки. Вона сама піднята і має в середині жолобок. Під час роботи лапка задирає край блискавки, рядок лягає впритул до зубців, не утворюючи потовщень.
 • Для гудзиків. Ґудзики, пришиті машинкою, тримаються міцно, виглядають професійно та акуратно. Лапка фіксує гудзики на тканині. Шов виконується в режимі «зіг-заг» із шириною стібка, що дорівнює відстані між отворами гудзика. Транспортер при цьому треба вимкнути, а пластину вибрати штопальну. Перед виконанням операції треба переконатися, що відстань виставлена ​​правильно, інакше можна зламати голку.
 • Для трикотажу. Еластичні тканини краще шити на спеціальній машині, на розпошивальні. На звичайній машині складно впоратися із трикотажем: він витягується, волокна забиваються у щілину голкової пластини. Щоб уникнути цих неприємностей, на лапці є гумова накладка, яка не дає трикотажу провисати під час роботи.
 • Для створення защипів. Має зубчасту передню кромку та широку зубчасту виїмку для голок. Працює ця лапка виключно спільно з подвійною голкою. Такий тандем дозволяє одним рухом прокладати два паралельні рядки, наприклад, для білизняного шва або декоративного оформлення виточок та рельєфів на одязі.
 • Для вузької підгинання. Дозволяє зробити акуратне підгинання на тонких, легких тканинах на зразок шифону. Працює спільно з тонкою голкою.
 • Крокуюча лапка. Має досить складну конструкцію. Це пристосування дозволяє і на всю глибину просрочити об’ємні матеріали, наприклад, простібати пуховик. Використовується для робіт у стилі «клаптикове шиття».
 • Для шнура. Ця лапка дозволяє рівно, без попереднього змітування пристрачувати декоративний шнур, тасьму, рельєфні елементи до тканини. На нижній поверхні пристрою є паз, в який і лягає шнур. Голка йде по середній лінії паза, здійснюючи, таким чином, ідеально рівний рядок.
 • Для потайного шва. На даній лапці є спеціальна вертикальна планка-напрямна, яка допомагає робити потайний шов саме там, де його і треба прокласти.
 • Для квілтингу. Теоретично, декоративну стібку можна робити і першою у списку лапкою. Проте наявність спеціального пристрою спрощує процес. Лапка має напівпрозорий ковпачок з розміткою та розширену основу, завдяки чому швачка бачить, куди прямує рядок.
 • Для кругового рядка. Вона за допомогою зубчастої кругової насадки рухає тканину по ідеально рівному колу. Такий пристрій може бути корисним для вишивки або для декоративної стібки – квілтинга.
 • Для прокладання двох паралельних рядків. Вона має прозору накладку з нанесеною на неї розміткою. Нею зручно прокладати паралельні рядки будь-якого виду.
 • Прозора лапка. Це стандартна лапка, але виготовлена ​​з прозорого пластику. При роботі, що вимагає високої точності, не допускає помилки (наприклад, при роботі з люксовими тканинами) дозволяє бачити кожен рух голки. Така насадка буде корисна при вишивці, декоративному відстроченні і початківцям.
 • Для пришивання намистин. Лапка об’ємна, має виїмку у формі намистини. Для того щоб пристрочити нитку намиста до тканини, намистини треба розкласти по тканині в потрібному малюнку, першу намистину вставляється в паз на лапці, виставляється потрібний крок для голки, далі машинка все зробить сама.
 • Для пришивання паєток. Схожа на попередню лапку, але має менший паз. Дозволяє рівно пришити нитку паєток. При цьому прикраси лягають у потрібному напрямку, не ламаються, не задираються завдяки тому, що лапка їх сама розподіляє.
 • Для роботи в техніці «клаптикове шиття». Зазвичай це цілий комплект лапок. Кожна з них шиє з певним припуском. Змінюючи пристосування в міру необхідності, можна вирішити будь-яку задачу при роботі в стилі пэчворк.
 • Для складання. Має складну конструкцію та виконує комбіновану операцію. Вона обробляє край основи, прибирає другу тканину і з’єднує їх разом. Все в одній операції.
 • Для бахроми. Зазвичай новачки у своєму арсеналі не мають такої лапки. Вона потребує певного досвіду. Лапка створює малюнок із бахроми. Працювати нею складно, але результат виглядає ефектно.
READ  Чи можна мити чавуну сковороду в посудомийну машину

ТОП-10 найпотрібніших лапок для швейних машин

На ринку представлено безліч притискних лапок для швейних машин. Хоча всі вони виконують різні функції, але якщо у вашому наборі буде 10 лапок, призначення яких ми сьогодні розберемо, ви зможете виконати практично всі необхідні швейні завдання.

Я впевнена, що у вас є кілька лапок для швейної машинки, які йдуть у наборі з вашою швейною машинкою. Чому б не навчиться ними працювати? Вони здатні значно покращити ваше шиття!

Трохи витраченого часу на вивчення, а потім на правильну установку лапки та голки можуть перетворити вашу швейну задумку на предмет гордості!

Залежно від марки вашої швейної машинки притискні лапки можуть бути на клямках або на гвинтах.

У більшості сучасних машин використовується метод защіпки, що дозволяє швидко і легко міняти лапки. Старі машинки зазвичай мають лапки, що нагвинчуються, які кріпляться до машинки за допомогою великого гвинта. Хоча вони змінюються на кілька секунд довше, вони теж дуже прості у використанні, тому у вас не повинно виникнути проблем із заміною лапок на подібних пристроях.

Які ж швейні лапки найпотрібніші? Ми склали список з 10 найпотрібніших прижиних лапок, які дозволять вам виконати практично всі швейні завдання.

Всі машинки поставляються з універсальною лапкою, яка використовується для шиття прямим рядком і зигзагом на різних тканинах. Її також можна назвати лапкою загального призначення, лапкою для прямого рядка або стандартною лапкою.

Якщо у вас старенька машинка тільки з однією цією лапкою, ви можете успішно справлятися з 90% швейних завдань. Для шиття гарного одягу та інших виробів не обов’язково мати модні пристрої. Все одно це. найважливіша лапка для машинки.

READ  Запах у пральній машині після очищення

Лапка для підгинання (іноді її називають лапкою для підрубки, лапкою-равликом) використовується для створення вузької кромки на тонких та прозорих тканинах. Вона одночасно підвертає край і прошиває його прямим рядком, дозволяючи заощадити час на прасці. Для підгортання краю у нього спереду є спеціальне “загинальне” пристосування. Лапка для підгинання найкраще підходить для прямого краю, а не закругленого. Звичайні розміри. 3 та 6 мм.

Додатково про цю лапку можна почитати тут.

Лапка для вшивання блискавки

Ці лапки для швейних машин дозволяють шити впритул до краю зубців блискавки, канту або товстим краям. Більшість лапок для блискавок дозволяють розташувати голку і зліва, і праворуч від блискавки. На фото нижче показано кілька дизайнів лапок для блискавок. Їх усіх поєднує те, що отвори для голки розташовані з боків, а не посередині, як у звичайних лапок.

Ви можете придбати додатково лапку для вшивання невидимої блискавки (про неї ви можете почитати тут). Але навіть невидиму блискавку можна з успіхом вшити лапкою для звичайних блискавок.

У більшості сучасних машинок є такий вид рядка, як імітація оверлока. Принцип роботи, звичайно відрізняється від справжньої краєобмічної машинки. Оверлок обріже необроблений край, а потім його обробить, тоді як оверлочна лапка не обріже. Це означає, що потрібно самостійно обрізати край безпосередньо перед шиттям.

Лапка для невидимої підгинання

Ця лапка здатна акуратно підшити край. Вона має металеву напрямну, яка допомагає машинці створити точну строчку для невидимого краю.

Перші 4 лапки, швидше за все, йдуть у комплекті з вашою швейною машинкою. Останні 6 можна придбати окремо або в комплекті. З усіх лапок я часто використовую тефлонову, тому зверніть увагу на цей вид.

Це зручне ковзання лап на шкіряній та вініловій тканині, не приклеюються. Я часто використовую тефлонові затискні ноги для шиття з лайкра та інших складних тканин і навіть використовувати його частіше, ніж універсальна лапа в звичайному шитті.

Оскільки ці ноги виготовляються з матеріалу, подібного до пластику, вони повільно зношуються. Тому я змінюю їх приблизно раз на рік. Ви можете побачити фотографію, щоб побачити, що я дуже люблю цю лапу;)))

Лапа для проходження

Ця нога зйомки легкої тканини під час шиття. З ним ви можете одночасно шахрайство і шивати. Якщо ви зробите це регулярно, лапа врятує вас багато часу.

Головне. зрозуміти, що ця швейна стопа призначена для легких і тонких тканин і створює лише світло. Якщо вам потрібна лапа для складок товстих тканин, зверніть увагу на лапу 0 у нашому списку.

Петля

Зовнішній вигляд лапок для петель сильно відрізняється від виробника до виробника, але їхня мета. створити гладкі і ідеально виглядають петлі.

Петлі для гудзиків також можна робити зигзагоподібним рядком з прозорою лапкою, як на фото нижче зліва.

Довга біла лапка для петель (див. фото вище справа) автоматично створює петлю потрібної довжини, а для того, щоб зробити отвір потрібного розміру, ззаду розміщується гудзик і притискається пружинним механізмом.

Ця лапка забезпечує ідеальні шви на 6 мм.

Ви можете придбати їх з додатковою напрямною збоку та без неї. Лапка з напрямною відмінно підходить для пришивання клапанів сумок та клатчів.

Останній пункт у нашому списку. це лапка для рюшів. Ця модна штуковина чудово підходить для збирання складок на будь-яких танях. Подібно до лапки для присбарювання, з її допомогою можна збирати складки і зшивати тканину.

На наступних уроках ми продовжимо розбирати призначення різних притискних лапок, тому якщо вам цікаві наші випуски, ставте великий палець вгору та підписуйтесь на наш канал.

6 ШВЕЙНЫХ ЛАПОК ️ должны быть у КАЖДОЙ ШВЕИ! �� Лучшие лапки для швейной машины | Папа Швей

Лапка для обмітування

Ще одна лапка, яка входить до стандартної комплектації більшості машин, відома під кількома назвами. або лапка для обмітування, або лапка-оверлок, або краєобметочна лапка.

Моя машинка має 3 режими для шиття з цією лапкою. Режими 6,7 та 8. для тонких і середніх, для важких і для еластичних тканин. Ця лапка ідеально підходить для шиття трикотажу. Краєобметочна лапка може бути також використана з режимом зигзаг, як на стандартній лапці. Але вона обробляє край набагато акуратніше. Якщо ця лапка не входить у вашу стандартну комплекатцію, я рекомендую вам її придбати. Ви багато де її використовуватимете.

 • Лапка для обмітування дає напрямок, тому у вас буде виходити набагато більш рівний рядок. У неї є виступ посередині, який притискає тканину, щоб вона лежала плоско і не збиралася. Якщо у вас немає оверлока, це один з найкращих способів отримання вузького акуратного шва, потрібного фабричним швам.
 • Ідеально підходить для пошиття трикотажу. Ця тканина може розтягуватися скільки завгодно, і шов тягтиметься разом із нею. Оскільки рядок йде не прямо, а складається з безлічі коротких відрізків, практично немає шансів, що ви порвете такий рядок.

http://www.sewing-master.ru/lapki-shvejnyh-mashini.html
http://www.sewing-master.ru/lapki-dlja-chajka.html
https://tkaner.com/shvejnoe-oborudovanie/shvejnaya-mashinka/lapki-dlya-shvejnyh-mashin-i-ih-naznachenie/
http://www.sewing-master.ru/shvejnye-lapki-наznachenie.html
https://sewonline.ru/osnovnye-vidy-lapok-shvejnyh-mashin.html
https://tehnika.expert/dlya-chistoty-i-poryadka/shvejnaya-mashina/lapki.html
https://www.mastera-rukodeliya.ru/top-10-samyh-nyzhnyh-lapok-dlya-shveinyh-mashin
https://www.mastera-rukodeliya.ru/Shveynie-hitrosti-dlya-chego-nujni-lapki [/Spoiler]