Шнур мережевий з УЗО для водонагрівача

Водонагрівачі

Водонагрівачі використовуються для розігріву води та її подальшого використання у побутових потребах. У ролі нагрівального елемента виступає Tubular Heater, що працює від напруги 220 В. У результаті в одному пристрої є два фактори, які в сукупності становлять небезпеку для життя людини:

  • Вода, висока вологість. Котел водонагрівача заповнений водою. Агрегати часто встановлюють у приміщеннях із підвищеною вологістю.
  • Електричний струм, що цілодобово циркулює по нагрівачеві та живильним кабелям. Через безперервну роботу користувачі забувають проводити своєчасний технічний огляд водонагрівача.

Ушкодження ізоляції Tubular Heater або проводки водонагрівача призводить до виникнення струму витоку. Напруга із струмопровідних частин потрапляє на резервуар з водою, а з нього на корпус агрегату.

Якщо людина торкнеться аварійного котла без ПЗВ, він неминуче отримає удар струмом. Тому при підключенні подібних агрегатів з напругою та водою рекомендується використовувати захист від струмів витоку.

додаткова інформація. Потужні споживачі електроенергії, в яких використовуються нагрівальні елементи та вода, потребують підключення до розетки із заземленням. При цьому до точки електропостачання повинен підходити PE провід, підключений до контуру заземлення будівлі. Стосується це і компактних водонагрівачів проточного типу.

шнур, мережевий, водонагрівача

Принцип дії ПЗВ дуже простий. Воно включає сердечник з двома обмотками і являє собою насправді невеликий трансформатор. Кількість витків в обмотці, матеріал і поперечний переріз дроту однакові.е. фізичні та електричні властивості обмоток однакові. В цьому випадку струм тече через одну обмотку в одному напрямку, запитуючи прилади в кімнаті, а потім тече в іншому напрямку до іншого. Незалежно від того, наскільки велика мережа, в результаті цього проводка в кімнаті повинна мати однаковий загальний струм на вході та виході. це вже аксіома (закон Кілхофера).

Как работает УЗО для бойлера, тест на пробой, ударит ли током?

Два магнітні поля, створювані кожною обмоткою, компенсуються, тому загальне магнітне поле прагне до нуля. При витоку загальний струм на вході та виході з кімнати буде різним, баланс магнітного поля в сердечнику буде порушений, і з’явиться домінуюче поле від струму, що входить. В результаті спрацює механічна частина, яка відключить живлення приміщення.

READ  Який котел кращий парапент або димохід

Відгук: ПЗВ LBX 10 А. потрібний пристрій для побутових приладів та захист людини від струму

У далекому 2011 році після ремонту у ванній, був придбаний накопичувальний водонагрівач Thermex Flat Diamond Touch ID 80V ось він, сталевий красень, який досі висить у нас на стіні, радує стильним дизайном і постачає безперебійно гарячу воду.

При покупці даного помічника нам у магазині було запропоновано додаткову функцію за окрему плату (ціну не пам’ятаю).підключення ПЗВ до шнура живлення, тобто опціонно.

ПЗВ. пристрій захисного відключення, а також це маленька та компактна пластикова коробочка на штатному шнурі електроживлення з вилкою. Її кріплять за бажанням покупця.

Його функція-забезпечувати відключення ЕВН від мережі електроживлення при витіканні струму і стрибає напрузі, а також захист людини від удару електричним струмом при неполадках проводки.

Загальний вигляд ПЗВ на кабелі у роботі з ЕВН.

Головна вимога до підключення-розетка та підведена до неї електрична проводка повинні витримувати потужність не менше 2000 Вт, так зазначено в інструкції. Також розетка повинна мати заземлення та розташовуватись у місці, захищеному від вологи.

Наш бак висить у правому кутку і шнур довжиною в 150 см дозволив чоловікові зробити розетку в такому місці, як умови всі дотримані, про що говорить відмінна робота бака і ПЗВ протягом 6 років.

Саме ПЗВ має такий компактний вигляд з різних ракурсів.

Навіщо на водонагрівачах стоять ці штуки під назвою ПЗВ

Після опціонного обладнання ПЗВ просто натискається прямокутна кнопка, запалюється ліва кругла кнопка червоним світлом, це індикатор, і робота триває.

При неполадках спрацьовує ПЗВ і відключається весь бак від живлення.

Параметри пристрою – висота 8 см, ширина 4 см, товщина 3 см.

На панелі 3 кнопки: перша кругла та червона light, означає роботу ПЗВ та горить червоним індикатором. Друга test для тестування справності пристрою, чоловік натискав її при першій роботі водонагрівача. Третя-найбільша-вкл-викл.

На зовнішньому боці є невелика технічна інформація.

Вказані тип моделі-LBX-10, напруга, сила струму та струм відключення 30 мА.

На зворотному боці дата виробництва та запобіжні заходи англійською мовою.

Шнур з ПЗВ можна при поломці купити окремо.

Повне його найменування. пристрій захисного відключення типу LBX 10 А для водонагрівача Thermex.

На самому кабелі кріпиться інформація англійською та російською мовами, яка й досі висить як нагадування.

READ  Скільки часу потрібно отримати котел

На інструкції показано спосіб підключення пристрою та функції трьох кнопок на передній панелі.

За роки експлуатації ПЗВ нарікань немає і досі до фахівців не зверталися.

Якось під пластиком стала перегорати проводка, ближче до розетки, і був включений водонагрівач, так при перших проблемах, спрацював ПЗВ, подався сигнал, погас індикатор і бак відключився від мережі. Можна було спокійно без ураження струмом, зайнятися ремонтними роботами. Інших випадків для перевірки не було.

Розетку замінили, увімкнули пристрій захисного відключення та робота бака відновилася.

Такий мережевий шнур з ПЗВ підійде не тільки для водонагрівача моделі Thermex, але також його побратимам.

Чому спрацьовує пристрій захисного відключення

Як перевірити ПЗВ та чому спрацьовує ПЗВ на водонагрівачі?

  • По-перше, причиною може стати порушення цілісності шару ізоляційного Tubular Heater. Це трапляється в період роботи водонагрівача. Струм, вода і підвищена температура починають пошкоджувати ізоляцію елемента нагріву, і рідина починає стикатися з деталями, які проводять струм. Щоб перевірити Tubular Heater, варто дістати його з бойлерного бака, провести очищення від накипу, а також зробити огляд. Якщо на поверхні є тріщини, то шар ізоляції вже не придатний і варто зробити заміну нагрівача.
  • По-друге, причина може бути наступна. протікання електричного струму. Це може статися внаслідок, наприклад, того, що бойлер підключений до старої електричної проводки, а ізоляція після закінчення часу втратила вигляд через оголення проводів, і трапляється коротке замикання.
  • По-третє, захисний пристрій може бути вибраний не відповідно до норм напруги та потужності. Тому ПЗВ не подужає таке навантаження і може час від часу спрацьовувати.
  • По-четверте, саме пристрій може бути несправним. Наприклад, механізм спуску міг стати непридатним і при невеликих навіть коливаннях може вимикатися.

Перевірити ПЗВ на водонагрівачі можна і навіть потрібно. Раз на місяць буде достатньо. Для запуску тестового режиму варто просто натиснути кнопку тест на самому пристрої. Апарат створить ситуацію витоку електрики і повинен автоматично вимкнутись.

Що буде, якщо ви виявили поломку системи? Як відремонтувати шнур для водонагрівача з ПЗВ? Пристрій захисного відключення – це складний електронний прилад, відремонтувати його може тільки інженер-електронник за допомогою необхідних запчастин. І найчастіше пристрій не ремонтується, а просто змінюється.

Основні поняття

Водонагрівачі електричного типу є пристроями, в яких енергія струму перетворюється на теплову, а потім передається воді. Умовно такі пристрої можна розділити на 2 групи:

  • Проточні. Вода нагрівається в них, проходячи через спеціальні системи з теплими пластинами або трубами, які миттєво віддають їй тепло. Нагрівачі проточного типу відрізняються великою потужністю.
  • Накопичувальні. До них відноситься звичайний бойлер із Tubular Heater, який послідовно гріє воду всередині бака.
READ  Як увімкнути гарячу воду на котла Navien

ПЗВ для водонагрівача є спеціальним пристроєм, призначеним для захисту від витоків струму.

Принцип його роботи можна описати так:

  • Пристрій встановлюється безпосередньо перед самим нагрівачем. Крізь нього проходить весь струм, який живить механізм.
  • Якщо всередині нагрівача стався витік струму, тоді ПЗВ вловлює його, після чого спрацьовує відключення всієї системи. Його робота забезпечується за допомогою спеціальних датчиків та перемикачів.

Слід зазначити, що ПЗВ за принципом роботи нагадує автомат, але технічно не є ним. Воно вловлює навіть невеликі коливання струму, які автомати не здатні проаналізувати.

Сьогодні подібні механізми не завжди забезпечують оптимальний рівень безпеки, тому водонагрівач також додатково має оснащуватися заземленням. Не слід плутати ПЗВ з дифавтоматом, тому що це дві різні конструкції. Перший механізм здатний вловлювати лише витоку струму, а другий є більш універсальним: дифавтомат також реагує на короткі замикання, перевантаження та інші подібні проблеми, при цьому «вибиває» електрику.

Шнур з ПЗВ мережевий 16 Ампер

Навіщо на водонагрівачах стоять ці штуки під назвою ПЗВ

Шнур з ПЗВ для водонагрівачів:

Схема підключення ПЗВ до водонагрівача

Схеми для різних умов використання відрізнятимуться.

Однофазне мережеве включення

Передбачається, що ПЗВ встановлена ​​в замкнутому контурі ланцюга управління, а фазова та нейтральна лінії з’єднуються відповідно до маркування на контактах ПЗВ. Варто зазначити, що номінальний робочий струм ПЗВ повинен бути більшим, ніж струм відключення пристрою.

Вам це буде цікаво Як складати схеми

Схема однофазного монтажу

Схема для трьох фаз

У трифазній мережі можна встановити виділене трифазне ПЗВ (восьмиконтактне) або три (чотириконтактне) однофазне ПЗВ.

Схема для трьох фаз

Схема включення ПЗВ у ланцюг із заземленням

Інший варіант підключення ПЗВ – використовувати заземлення замість нейтралі. Магнітне поле в ланцюгу підключення буде збалансоване трьома рівними струмами.

Схема підключення ПЗВ із заземленням

Шнур мережевий з УЗО для водонагрівача

Продукція американської компанії Raidmax давно присутня на вітчизняному ринку, навіть періодично мелькала на сторінках нашого сайту в колонці новин, але жодного разу не була у нас на тестуванні. Найближчим часом ми намагатимемося приділити більше уваги цьому.

Як переробити акумуляторний шуруповерт в мережевий.

Акумуляторний шуруповерт стане марним, якщо батареї зіпсувалися. Як переробити.

https://rusenergetics.ru/обладнання/uzo-dlya-vodonagrevatelya
https://otzovik.com/review_4782505.html
https://teplofan.ru/sistemy-otopleniya/komplektuyushhie/ustrojstvo-zashitnogo-otkluchenie-vodonagrevatelya
https://stroy-podskazka.ru/vodosnabzenie/vodonagrevatel/uzo/
https://www.bogatiydom.ru/catalog/kfgf/tena/klapana/shnursuzosetevoj.html
https://ita-group.ru/zapchasti-dlya-vodonagrevatelej/aksessuary-dlya-vodonagrevatelej/shnur-setevoj-s-uzo-66598/
https://toolprokat43.ru/elektroprovodka/kabel-dlya-vodonagrevatelya-s-uzo.html
https://klimat-vdome.ru/shnur-setevoy-s-uzo-dlya-vodonagrevatelya.html [/Spoiler]