Скільки секцій батареї на квадратний метр

Article

Чому необхідний точний розрахунок

Тепловіддача приладів теплопостачання залежить від матеріалу виготовлення та площі окремих секцій. Від правильних обчислень залежить не тільки тепло в будинку, але також збалансованість та економічність системи в цілому: недостатня кількість встановлених секцій радіаторів не забезпечить належне тепло в кімнаті, а надмірна кількість секцій вдарить по кишені.

Сколько секций радиатора надо на квадратный метр?

Для обчислень необхідно визначитися з типом батарей та системи теплопостачання. Наприклад, розрахунок алюмінієвих радіаторів теплопостачання для приватного будинку відрізняється від інших елементів системи. Радіатори бувають чавунними, сталевими, алюмінієвими, алюмінієвими анодованими та біметалевими:

 • Найбільш відомі чавунні батареї, так звані “гармошки”. Вони довговічні, стійкі до корозії, мають потужність секцій 160 Вт при висоті 50 см і температурі води 70 градусів. Істотний недолік цих приладів – непривабливий зовнішній вигляд, але сучасні виробники випускають гладкі та досить естетичні чавунні батареї, зберігаючи всі переваги матеріалу та роблячи їх конкурентоспроможними.
 • Алюмінієві радіатори по тепловій потужності перевершують чавунні вироби, вони міцні, мають легку власну вагу, що дає перевагу при монтажі. Єдиний недолік схильність до кисневої корозії. Для його усунення взято на озброєння виробництво анодованих радіаторів з алюмінію.
 • Сталеві прилади не мають достатньої теплової потужності, не підлягають розбиранню та збільшенню секцій при необхідності, схильні до корозії, тому не користуються популярністю.
скільки, секцій, батареї, квадратний
 • Біметалеві радіатори опалення – це поєднання сталевих та алюмінієвих деталей. Теплоносіями та кріпильними деталями в них є сталеві труби та різьбові з’єднання, покриті алюмінієвим кожухом. Недолік – досить висока вартість.

За типом системи теплопостачання розрізняють однотрубне та двотрубне підключення елементів опалення. У багатоповерхових житлових будинках в основному застосовано однотрубну схему системи теплопостачання. Недоліком є ​​досить значна різниця температури вхідної та вихідної води на різних кінцях системи, що свідчить про нерівномірність розподілу теплової енергії по приладах батарей.

Однотрубна та двотрубна система опалення

Для рівномірного розподілу теплової енергії в приватних будинках можна застосовувати двотрубну систему теплопостачання, коли гаряча вода подається однією трубою, а охолоджена виводиться по іншій.

Крім цього, точне обчислення кількості батарей опалення в приватному будинку залежить від схеми підключення приладів, висоти стелі, площі віконних отворів, кількості зовнішніх стін, типу приміщення, закритості приладів декоративними панелями та інших факторів.

Пам’ятайте! Необхідно правильно розрахувати потрібну кількість радіаторів опалення в приватному будинку, щоб гарантувати достатню кількість тепла в приміщенні та забезпечити економію фінансових коштів.

Коригування з урахуванням температурного режиму

У техпаспорті опалювального приладу вказано максимальну потужність. Наприклад, при температурі води у теплопроводі 90°С під час подачі та 70°С у зворотному режимі у квартирі буде 20°С. Такі параметри зазвичай позначають так: 90/70/20, але найпоширеніші потужності в сучасних квартирах – 75/65/20 та 55/45/20.

Параметри теплоносія системи опалення.

Для правильного розрахунку необхідно для початку вирахувати температурний напір. це різниця між температурою самої батареї та повітря у квартирі. Врахуйте, що для обчислень береться усереднене значення між температурами подачі та обратки.

Як розрахувати кількість секцій алюмінієвих радіаторів з урахуванням вищезазначених параметрів? Для кращого розуміння питання будуть проведені обчислення для батарей з алюмінію у двох режимах: високотемпературному та низькотемпературному (розрахунок для стандартних моделей заввишки 50 см). Розміри кімнати ті ж. 16 м кв.

Одна секція алюмінієвого радіатора в режимі 90/70/20 обігріває 2 кв., отже, для повноцінного обігріву приміщення знадобиться 16м2/2м2 = 8 шт. При обчисленні розміру батарей для режиму 55/45/20 необхідно для початку підрахувати температурний тиск. Отже, формули для обох систем:

Розраховуємо кількість секцій у радіаторі опалення

Отже, за низькотемпературного режиму потрібно збільшити розміри опалювальних приладів у 2 рази. З урахуванням цього прикладу на приміщенні 16 кв. метрів потрібно 16 алюмінієвих секцій. Зверніть увагу, що для чавунних приладів знадобиться 22 секції при тій же площі приміщення і при таких же температурних системах. Подібна батарея вийде занадто великою і масивною, тому чавун найменше підходить для низькотемпературних контструкцій.

READ  Котел 24 квт на скільки квадратів

За допомогою цієї формули можна легко обчислити скільки необхідно секцій радіаторів на кімнату з урахуванням бажаного температурного режиму. Щоб взимку у квартирі було 25°С, просто поміняйте температурні дані у формулі теплового напору, а отриманий коефіцієнт підставте у формулу обчислення розміру батарей. Припустимо, за параметрами 90/70/25 коефіцієнт буде таким: (9070)/2 25 = 55°С.

Далі слід підрахувати співвідношення 60°С/55°С = 1,1. У результаті, щоб досягти температури в 25 ° С для приміщення з високотемпературним режимом знадобиться 8шт1,1 = 8,8. Із заокругленням вийде 9 штук.

Якщо ви не бажаєте витрачати час на розрахунок радіаторів опалення, можна скористатися онлайн-калькуляторами або спеціальними програмами, встановленими на комп’ютер.

Як зробити розрахунок радіаторів опалення на квадратний метр. правила та способи розрахунку кількості секцій

Обчислити величину батарей опалення для певного приміщення можна, орієнтуючись на його площу. Це найпростіший спосіб – використовувати сантехнічні норми, які наказують, що теплової потужності 100 Вт на годину потрібно для обігріву 1 кв.м. Потрібно пам’ятати, що цей метод використовується для приміщень, у яких стелі стандартної висоти (2,5-2,7 метра), а результат виходить дещо завищеним. До того ж він не враховує таких особливостей, як:

 • число вікон та тип склопакетів на них;
 • кількість у кімнаті зовнішніх стін;
 • товщина стін будівлі та з якого матеріалу вони складаються;
 • тип та товщина використаного утеплювача;
 • діапазон температур у даній кліматичній зоні.

Скільки секцій радіатора потрібно на квадратний метр?

Тепло, яке для обігріву кімнати повинні давати радіатори: площу слід помножити на теплову потужність (100 Вт). Наприклад, для кімнати 18 кв.м потрібна така потужність батареї опалення:

Тобто, за годину для обігріву 18 квадратних метрів необхідно 1,8 кВт потужності. Цей результат треба поділити на кількість тепла, яку виділяє в годину секція опалювального радіатора. Якщо дані його паспорті вказують, що це становить 170 Вт, то наступний етап обчислень виглядає так:

Це число треба округлити до цілого (зазвичай округляється у велику сторону) – вийде 11. Тобто, щоб у кімнаті температура в опалювальний сезон була оптимальною, необхідно встановити радіатор опалення з 11 секціями.

Такий метод підходить тільки для обчислення величини батареї в приміщеннях з центральним опаленням, де температура теплоносія не вище 70 градусів.

Є й простіший спосіб, який можна застосовувати для звичайних умов квартир панельних будинків. У цьому приблизному розрахунку враховується, що для обігріву 1,8 кв.м площі потрібна одна секція. Іншими словами, площу приміщення треба розділити на 1,8. Наприклад, при площі 25 кв.м необхідно 14 частин:

Але такий метод розрахунку неприйнятний для радіатора зниженої або підвищеної потужності (коли середня віддача однієї секції варіюється в межах від 120 до 200 Вт).

Розрахунок за габаритами

Тепловіддача радіаторів залежить від об’єму приміщення, яке необхідно обігріти. Чим більше кімната, тим більше буде потрібно секцій. Тому найпростіший розрахунок — за площею кімнати.

Для сантехніки існують спеціальні норми, суворо регламентовані СНиП. Батареї не є винятком. Для будівель у смузі з помірним кліматом стандартна потужність опалення становить 100 Вт на кожен квадратний метр кімнати. Порахувавши площу приміщення, помноживши ширину на довжину, необхідно ще помножити отримане значення на 100. Так вийде загальна тепловіддача батареї. Залишилося лише розділити її на параметри тепловіддачі біметалу.

Формула для розрахунку кількості секцій за габаритами кімнати

Для кімнати 3х4 м. підрахунок буде виглядати так: К = 3х4х100/200 = 6 шт. Формула гранична проста, але дозволяє обчислити лише приблизну кількість секцій із біметалу. У цих розрахунках не враховано такі важливі параметри як:

 • висота стель (формула більш-менш точна при стелі не вище 3 м.);
 • розташування кімнати (північний бік, кут будинку);
 • кількість віконних та дверних отворів;
 • ступінь утеплення зовнішніх стін.

Правила розрахунку кількості секцій біметалічних радіаторів

Найчастіше біметалічні радіатори власники купують для заміни чавунних батарей, які з тієї чи іншої причини вийшли з ладу або стали погано обігрівати приміщення. Щоб ця модель радіаторів добре справлялася зі своїм завданням, необхідно ознайомитись із правилами розрахунку кількості секцій на всі приміщення.

Правила розрахунку радіаторів опалення

Comfort проживання в будинку чи квартирі тісно пов’язаний із оптимально збалансованою системою опалення. Створення такої системи – найважливіше питання, яке неможливо вирішити без знання сучасних перевірених схем підключення радіаторів опалення. Перш ніж переходити до вирішення задачі з підключенням опалення, важливо врахувати правила розрахунку радіаторів опалення.

READ  Як об'єднати воду з бойлера Baxi

Як розрахувати кількість секцій радіаторів опалення для кімнати

Здійснити розрахунки можна декількома способами, у кожному з яких використовуються певні параметри.

За площею приміщення

Попередній розрахунок можна зробити, орієнтуючись на площу приміщення, для якого купуються радіатори. Це дуже просте обчислення, яке підходить для кімнат із низькими стелями (2,40-2,60 м). Відповідно до будівельних норм для обігріву знадобиться 100 Вт теплової потужності на кожен квадратний метр приміщення.

Обчислюємо кількість тепла, яке знадобиться для всієї кімнати. Для цього площу множимо на 100 Вт, т. е. для кімнати в 20 кв. м розрахункова теплова потужність складе 2000 Вт (20 кв. м100 Вт) або 2 кВт.

Правильний розрахунок радіаторів опалення необхідний, щоб гарантувати достатню кількість тепла у будинку

Цей результат слід розділити на тепловіддачу однієї секції, вказану виробником. Наприклад, якщо вона дорівнює 170 Вт, то в нашому випадку необхідна кількість секцій радіатора становитиме: 2000 Вт/170 Вт = 11,76 т. е. 12, оскільки результат слід округлити до цілого числа. Округлення зазвичай здійснюється у бік збільшення, проте для приміщень, у яких тепловтрати нижче середнього, наприклад, для кухні, можна округляти у менший бік.

Обов’язково слід врахувати можливі втрати втрати залежно від конкретної ситуації. Зрозуміло, кімната з балконом або розташована в кутку будівлі втрачає тепло швидше. У цьому випадку слід збільшити значення обчислювальної теплової потужності для кімнати на 20%. Приблизно на 15-20% варто підвищити розрахунки, якщо планується приховати радіатори за екраном або монтувати в нішу.

А щоб вам було зручніше рахувати онлайн, ми зробили для вас цей калькулятор:

За об’ємом

Точніші дані можна отримати, якщо зробити розрахунок секцій радіаторів опалення з урахуванням висоти стелі, т. е. за обсягом приміщення. Принцип тут приблизно такий самий, як і в попередньому випадку. Спочатку обчислюється загальна потреба у теплі, потім розраховують кількість секцій радіаторів.

Якщо радіатор буде прихований екраном, потрібно збільшити потребу приміщення теплової енергії на 15-20%

Відповідно до рекомендацій СНІП на обігрів кожного кубічного метра житлового приміщення в панельному будинку необхідний 41 Вт теплової потужності. Помноживши площу кімнати на висоту стелі, отримуємо загальний обсяг, який множимо на це нормативне значення. Для квартир із сучасними склопакетами та зовнішнім утепленням знадобиться менше тепла, всього 34 Вт на кубічний метр.

Наприклад, розрахуємо необхідну кількість тепла для кімнати площею 20 кв. м зі стелею висотою 3 метри. Об’єм приміщення складе 60 куб. м (20 кв. м3 м). Розрахункова теплова потужність у цьому випадку дорівнюватиме 2 460 Вт (60 куб. м41 Вт).

А як розрахувати кількість радіаторів опалення? Для цього потрібно розділити отримані дані на вказану виробником тепловіддачу однієї секції. Якщо взяти, як і в попередньому прикладі, 170 Вт, то для кімнати буде потрібно: 2460 Вт/170 Вт = 14,47, т. е. 15 секцій радіатора.

Виробники прагнуть зазначати завищені показники тепловіддачі своєї продукції, припускаючи, що температура теплоносія в системі буде максимальною. В реальних умовах цієї вимоги дотримується рідко, тому слід орієнтуватися на мінімальні показники тепловіддачі однієї секції, які відображені в паспорті виробу. Це зробить розрахунки більш реалістичними та точними.

Якщо приміщення нестандартне

На жаль, далеко не кожна квартира може вважатися стандартною. Ще більшою мірою це стосується приватних житлових будинків. Як же зробити розрахунки з урахуванням індивідуальних умов їх експлуатації? Для цього потрібно врахувати безліч різних факторів.

При розрахунку кількості секцій опалення необхідно врахувати висоту стелі, кількість і розміри вікон, наявність утеплення стін і т.д. п.

Особливість цього методу полягає в тому, що при обчисленні необхідної кількості тепла використовується ряд коефіцієнтів, що враховують особливості конкретного приміщення, здатні вплинути на його здатність зберігати або віддавати теплову енергію.

КТ = 100 Вт/кв. м ПК1К2К3К4К5К6К7, де

КТ. кількість тепла, необхідного для конкретного приміщення; П. площа кімнати, кв. м; К1. коефіцієнт, що враховує скління віконних отворів:

 • низький ступінь теплоізоляції. 1,27;
 • хороша теплоізоляція (кладка в дві цеглини або шар утеплювача). 1,0;
 • висока ступінь теплоізоляції. 0,85.

К3. співвідношення площі вікон та підлоги в приміщенні:

К4. коефіцієнт, що дозволяє врахувати середню температуру повітря в найхолодніший тиждень року:

К5. коригує потребу в теплі з урахуванням кількості зовнішніх стін:

К6. облік типу приміщення, яке розташоване вище:

К7. коефіцієнт, що враховує висоту стель:

Залишається отриманий результат розділити значення тепловіддачі однієї секції радіатора і отриманий результат округлити до цілого числа.

READ  Скільки витрачайте на місяць електричну плиту

При установці нових радіаторів опалення можна орієнтуватися на те, наскільки ефективною була стара система опалення. Якщо її робота вас влаштовувала, значить, тепловіддача була оптимальною. ось на ці дані таки слід спиратися в розрахунках. Насамперед, необхідно знайти в Мережі значення теплової ефективності однієї секції радіатора, який потрібно замінити. Помноживши знайдене значення на кількість осередків, з яких складалася батарея, отримують дані про кількість теплової енергії, якого було достатньо для комфортного проживання. Достатньо розділити отриманий результат на тепловіддачу нової секції (ця інформація вказується в технічному паспорті на виріб), і ви отримаєте точну інформацію про те, скільки осередків знадобиться для монтажу радіатора з такими ж показниками теплової ефективності. Якщо ж раніше опалення не справлялося з обігрівом приміщення, або, навпаки, доводилося відкривати вікна через постійну спеку, то тепловіддачу нового радіатора коригують, додаючи або зменшуючи кількість секцій.

Наприклад, раніше у вас стояла поширена чавунна батарея МС-140 із 8 секцій, яка радувала своїм теплом, але не влаштовувала з естетичного боку. Віддаючи данину моді, ви вирішили замінити її на біметалічний радіатор, зібраний з окремих секцій з тепловіддачею 200 Вт кожна. Паспортна потужність теплового приладу, що відслужив, становить 160 Вт, проте згодом на його стінках з’явилися відкладення, які знижують теплопередачу на 10-15%. Отже, реальна теплопередача однієї секції старого радіатора становить близько 140 Вт, яке загальна теплова потужність – 140 8 = 1120 Вт. Поділимо це число на тепловіддачу одного біметалічного осередку та отримаємо кількість секцій нового радіатора: 1120/200 = 5.6 шт. Як ви можете бачити, для того, щоб залишити тепловіддачу системи на колишньому рівні, буде достатньо біметалічного радіатора з 6 секцій.

Приклад розрахунку

Якщо розраховувати, скільки секцій алюмінієвого радіатора треба на кімнату площею 20 м2 при нормі 100 Вт/м2, то слід вносити коригувальні коефіцієнти втрати тепла:

Якщо передбачається, що радіатор буде розміщений під підвіконням, то коефіцієнт, що коригує, складе 1.04, а сама формула буде виглядати так:

Q = (20 х 100 0,2 0,1) х 1,3 х 1,04/72 = 37,56

Скільки секцій радіатора потрібно на квадратний метр?

Де:

 • перший показник – це площа кімнати;
 • другий. стандартна кількість Вт на м2;
 • третій та четвертий вказують на те, що в кімнаті по одному вікну та двері;
 • наступний показник – це рівень тепловіддачі алюмінієвого радіатора у кВт;
 • шостий – коригуючий коефіцієнт щодо розташування батареї.

Все слід розділити на тепловіддачу одного ребра обігрівача. Його можна визначити з таблиці від виробника, де вказані коефіцієнти нагрівання носія щодо потужності пристрою. Середній показник одного ребра дорівнює 180 Вт, а коригування – 0.4. Таким чином, помноживши ці цифри, виходить, що 72 Вт дає одна секція при нагріванні води до 60 градусів.

Оскільки округлення проводиться у більшу сторону, то максимальна кількість секцій в алюмінієвому радіаторі для цього приміщення складе 38 ребер. Для поліпшення роботи конструкції її слід розділити на 2 частини по 19 ребер кожна.

Скільки секцій біметалічного радіатора потрібно на 1, 12, 18, 20 м2 онлайн калькулятор

Точне визначення кількості секцій біметалевого радіатора, здатних ефективно обігріти квадратний метр площі кімнати, в кінцевому рахунку впливає на загальний економічний ефект системи опалення квартири або приватного будинку в цілому. Біметалічна батарея складається з декількох елементів, кожна з яких є сталевий трубопровід, укладений в алюмінієвий корпус.

Середня тепловіддача сегмента біметалу становить близько 160 180 Вт (паспортні дані). Цю величину приймають за вихідний параметр для попереднього підрахунку кількості секцій біметалевого радіатора. Для обігріву кімнати завбільшки 10 квадратних метрів потрібна потужність радіатора 1360 Вт.

Розраховують кількість секцій біметалічної батареї шляхом простого розподілу вищезгаданих двох величин: 1360/180 = 7,55 штук. Результат округляють у більшу сторону, отже потрібно для обігріву даного приміщення 8 сегментів.

В даний час виробники та реалізатори водонагрівальних опалювальних приладів, йдучи назустріч покупцеві, публікують в інтернеті онлайн калькулятори. Сервіс дає можливість споживачу, не вдаючись у розрахунки за пару кліків отримати необхідну кількість секцій крім біметалічної батареї, але і скільки їх знадобиться для збирання чавунних або алюмінієвих радіаторів, а також дізнатися розмір панельного сталевого приладу. Зручний онлайн калькулятор для розрахунку кількості секцій представлений у наступному розділі.

https://gopb.ru/radiatory/kak-rasschitat-radiatory-otopleniya-na-ploshhad-kvartiry/
https://1-teplodom.ru/rascet-radiatorov-otoplenia-na-kvadratnyj-metr-na-skolko-kvadratov-odna-sekcia-skolko-vatt-na-kv-metr-kak-rasscitat-kolicestvo-skolko-obogrevaet-otaplivaet/
https://gopb.ru/radiatory/moshhnost-1-sekcii-bimetallicheskix-radiatorov-otopleniya/
https://stroy-podskazka.ru/otoplenie/radiatory/bimetallicheskie-raschet-kolichestva-sekcij/
https://stroy-podskazka.ru/otoplenie/radiatory/pravila-rascheta/
https://aqua-rmnt.com/otoplenie/raschety/raschet-kolichestva-sektsiy-radiatorov-otopleniya.html
http://netholodu.com/elementy-otopleniya/radiatory/alyuminievye/raschet-sektsij.html
https://trubanet.ru/radiator/skolko-sektsiy-bimetallicheskogo-radiatora-nuzhno-na-1-m2.html [/Spoiler]