Сопла для будівництва ФенДрад робить це самостійно

Article

Безпека у виробництві та роботи

Будівельний фен. досить складне електричне прилад. Його виробник та подальша операція вимагає відповідності ряду правил безпеки:

 • Неприпустимо використання електроприладу, особливо саморобного, спільно з газовим обладнанням. З особливим обережністю, він використовується в кухонній кімнаті. У разі нерегулярної операції та іскри вибух.
 • При проведенні будь-якої роботи, будівельний фен заздалегідь повинен підготувати агенти пожежогасіння.
 • Не кладіть розкол електричного приладу на незахищену поверхню: існує ризик зіпсувати покриття.
 • Якщо ви плануєте використовувати будівельний фен для роботи з фарбою, слід оснащуватися додатковим джерелом вентиляції. В іншому випадку летючі компоненти фарби поширюються через повітря і матимуть негативний вплив на здоров’я.
 • Готовий будівельний фен повинен бути перевірений. Спочатку пристрій увімкнено на безпечній відстані. Тільки тоді, коли ви бачите для своєї нормальної роботи (гаряча гаряча гаряча спіраль, прибуття та випуск повітря), він може бути спробуваний на низькій вартості.

При роботі з будь-якими будівельними фенами потрібно пам’ятати одне правило: в першу чергу включається подача повітря, потім тепло. Вимкнення переходить у зворотний порядок, інакше можливі перегрівання та плавлення.

Альтернативні форсунки на термофену 8858 і схожі на гору Багонте. Легка адаптація

Я неодноразово прочитав у відгуках про цей тип пайки фен, що немає інших форсунок, але про кутову (для роботи під мікроскопом) не може мріяти. У цьому мікроскопі я покажу, як адаптувати швидкісні сопла, спочатку призначені для станції 861DW. Отже, ключове слово для пошуку таких форсунок. 861DW, існує їх великі за абсолютно будь-яких завдань, а вартість “репліки” на Алі не пахне гаманець. Ось приклад оригінальних форсунок, в яких немає “куточка” і інший унікальний IPUS, зроблений під iPhones.

Розмір сопла близько 0.3-0.5mm більш оригінальний, і це добре, т.до. оригінали дуже щільно сидять і їх дуже складно знімати з холодного фена, з гарячого зняти просто неможливо за рахунок різниці температур та розширення металів.

Діаметр сидіння фен приблизно дорівнює 21.4 мм

Внутрішні діаметри рідного та альтернативного сопла відповідно дорівнюють 21.5 і 21.9 мм, а зовнішній 22.6 і 23.0мм

Адаптація: Перегляд цих форсунок мінімальний. Вам потрібно лише 2 рази, щоб дістатися, щоб отримати те ж саме “шипи”, як у оригінальній форсунці, яка буде входити в паз на пейзажі та дозволить виправити нову сопло. Кернівка не повинна бути досить глибокою, досить буквально на 0.5 мм.

Приклад “Робота”

Сопло на роботі протягом 9 місяців, робота під мікроскопом на замовлення є більш зручним, ніж з звичайним “прямим” насадкою. Ручне додаток для адаптації передумається, тому я звичайно рекомендую.

Дуже довге слово зварювання використовувалося лише в контексті металевими конструкціями, але все змінилося з появою будівельних фарб та популяризації використання полімерів у будівництві. Тоді і з’явилося поняття зварювання пластику. Але на додаток до інструменту використовуються спеціальні доповнення, що збільшує продуктивний і розширює функціональність інструменту.

Сопло на фен для пластмасової пайки. це дуже корисний пристрій, який вже отримав безліч варіантів і широко поширену діяльність у різних галузях. Тому важливо знати про принцип використання та наявних видів на будівельному ринку.

Виробництво будівельного фен з власними руками

Будівельний фен може бути повністю виготовлений з бакалаврських матеріалів, або рімейк під ним регулярний домашній фен для сушіння волосся. У першому випадку необхідно подумати про те, що робити, і як з’єднатися з трьома основними компонентами цього простого інструменту. електродвигуна, нагрівальний елемент та вентилятор. Коли побутові фен виявляється технічним, слід пам’ятати, що багато його частин не призначені для роботи у високих температурних умовах. Тому потрібно заздалегідь подбати про термоізоляцію або заміну цих деталей.

READ  Як зменшити споживання газу побутового котла

Схематична діаграма домашнього термофену

Для того, щоб зробити технічний фен із аналогічного побутового приладу або існуючого матеріалу, вам знадобиться:

 • Електромотор є або охолоджувачем з комп’ютера (замість цих вузлів, які необхідні для забезпечення подачі повітря до насадки через нагрівальний елемент, цілком можна використовувати традиційний компресор акваріуму з необхідною потужністю та продуктивністю), з Змінення домашнього господарства використовується стандартний двигун;
 • ніхромний спіраль (або нитка, яка доведеться бути котушками незалежно). У вітчизняних фен, він розроблений при більш низькій температурі, тому його потрібно замінити;
 • Металеві пластини для лопатей, якщо немає готового вентилятора, або він має низькоплавкі лопатки;
 • Металева трубка для сопла (з модернізацією побутової фен, воно буде потрібно для насадки нового трубчастого нагрівача);
 • електричний кабель для шнура живлення;
 • Шматок гумової труби для теплоізоляції ручки, гофрування від старого пилососу найкраще підходить для цієї мети;
 • Теркерзоляційні матеріали. азбестовий шнур, скловолокна, рідке скло або різні керамічні вставки.

Домашній фен може бути виготовлений з подруги та вентилятора комп’ютера

При виробництві технічної фен, необхідно враховувати правильний порядок його експлуатації таким чином, щоб перший вентилятор включений або компресор повітря, і лише після нього. нагрівальний елемент. Вимкнути елементи повинні виконуватися у зворотній послідовності. Для виконання цього стану необхідно передбачити можливість окремо включення/вимкнення цих частин інструменту.

У електричній частині фен, потужність повинна бути забезпечена через випрямлячу змінного струму у вигляді діодного мосту.

Для випрямлення змінного струму в блоці живлення термофена використовується звичайний діодний міст

Спіральне відділення нагрівального елемента необхідно забезпечити два режими температури.

Слід розглянути яку роботу ви хочете зробити інструмент. Наприклад, спрощення дизайну шляхом заміни електричного двигуна з уболожним акваріумом компресор буде дуже полегшить завдання, але зробить фен менш мобільний.

Як зробити технічний фендрівник подруги

Найпростіше зробити будівельний фен, постачання повітря, в якому виконує компресор. Щоб зробити такий пристрій з власними руками, вам потрібно:

  Візьміть металеву трубу довжиною 170 мм і діаметром 25 мм і вставте діаметр руйнування з керамічною трубкою. Свердла через отвір 9 мм в обох трубах у місці, де слід закріпити ручку та подачі повітря від компресора. У отворі металевої труби вирізати в тумблерну нитку.

Як корпус саморобного будівельного фена можна використовувати металеву трубу і введену в неї керамічну ізоляцію у вигляді трубки

Для ізоляційних труб використовують азбестовий шнур, просочений рідким склом

Мідна трубка для постачання повітря вставляється через ручку і загвинчується до отвору в теплоізоляційному корпусі домашнього інструменту

Вилки для обох кінців теплоізоляційного корпусу виконані на токарному верстаті та розрізають внутрішню нитку

Один кінець ніхромової спіралі прикріплений до болту в штекері, відокремленого від металевого корпусу з ізоляційною прокладкою

Спіраль, прикріплений до задньої кришки, потрібно вставити в корпус, а сама штепсель загвинчується до кінця металевої труби

Щоб закрити електричну схему на організм, потрібно зігнути кінець спіралі та встановити його в спеціально підходящу канавку на передній частині труби

Сушарка потребує трансформатора для 36-42 вольт та акваріумного компресора придатної продуктивності

Залишилося підключити болти на задній заглушці до трансформатора на 36-42 вольта, а до мідної трубки приєднати шланг подачі повітря від компресора. Зрозуміло, що лише обмежений коло роботи може бути виконаний таким інструментом, але її функціональність значно збільшиться, якщо ви робите або купуєте взаємозамінні джеми (форсунки).

Як переробити домашній фен у технічному

Найпростіший спосіб зробити будівельний фен за власними руками, перетворення звичайного побутового приладу для сушіння волосся під ним. Обидва ці інструменти подібні за дизайном, тому основним завданням буде вирішено, це збільшення потужності фен. Якщо побутовий прилад дає температуру до 60 ° С, то нам потрібно отримати спрямований повітряний потік з температурою 500-600 ° С. Для досягнення цього потрібно дотримуватися певних правил:

 • вибирати для оновлення домашнього феном з керамічними або в екстремальних випадках з пластиком, але з високоякісного термостійкого полімерного корпусу;
 • замінити внутрішні деталі приладу, виготовлені з легкоплавкої пластмаси, зробивши їх копії з текстоліту або іншого термостійкого матеріалу;
 • Максимізувати частини старого дизайну з нового нагрівального елемента, використовуючи будь-які доступні теплоізоляційні матеріали.
READ  Найкращий фен за допомогою обертового сопла

Завдяки підходящої дефективній домашній фен, ви можете почати оновлення. Для цього необхідно:

  Повністю розбирайте пристрій для сушіння волосся.

Оновити фен у технічному термофені, перш за все, повністю розбирайте побутовий прилад

Побутова фенская Спіральна заміна до більш потужного, здатного зігрітися до 600 градусів

Ми робимо укладання слюди для виготовлення нової бази під потужною спіральною

У кожній слюдяній плиті дрилі два ряди отворів для покладання спіралей

У пластинах вирізати канавки для монтажу кадру нагрівального елемента

Основою для обмотки нових спіралей встановлюється за допомогою слотів у слюдах

Нагрівальний елемент модернізованого фена тепер винесено за корпус побутового приладу

Для того щоб отримати два режими роботи термофену, потрібно зробити відведення від спіралі, яке забезпечить протікання струму по ланцюгу з меншим опором

Як кожух термофену і його сопла знадобиться труба відповідного діаметра

Для отримання конусоподібного розтруба розпускаємо один кінець труби на вузькі смужки 1-1,5 см і формуємо їх потрібну конструкцію

Нанесення склотканини на трубу убезпечить корпус побутового фена від впливу високої температури

Трубу з термоізоляцією вставляємо в корпус побутового фена і закріплюємо гвинтами

Збираємо термофен і виводимо назовні проводки від його спіралі, щоб припаяти їх до клем перемикача режимів

Насадки на будівельний фен своїми руками. Фен WORTEX GH 6120!

Після приєднання до клем всіх проводків штатний перемикач встановлюємо на колишнє місце

Завдяки виносу термоелемента корпус пристрою захищений від дії високих температур

Після переробки побутового фена для волосся в будівельний необхідно перевірити його роботу. Випробування потрібні для того, щоб переконатися в працездатності пристрою, його придатності для виконання ремонтних та будівельних робіт, а також для оцінки впливу вищої температури на елементи, що залишилися від старої конструкції.

сопло, робить

Пристрій та креслення конструкції

Принципове влаштування будівельного фена схоже на конструкцію побутового перукарського приладу. Основні вузли. це:

 • Холодне повітря втягується вентилятором через отвори у задній частині.
 • Далі повітря проганяється через електронагрівач. Там повітря нагрівається.
 • Нагріте повітря викидається під напором через сопло. Насадка надає нагрітому потоку заданої форми.
 • Система управління підтримує постійну температуру нагрівача та оберти двигуна.

Схема будівельного фена включає наступні основні блоки:

Продуктивність приладу визначається потужністю двигуна та знаходиться в діапазоні 120-650 літрів за хвилину.

Будівельні фени, пропоновані на сучасному ринку, залежно від комплектації конкретної моделі, забезпечуються і деякими додатковими функціями, такими як:

 • Система управління продуктивністю.
 • Ступінчасте регулювання сили нагрівання.
 • Плавне регулювання температури.
 • Світлодіодна та рідкокристалічна індикація основних параметрів роботи.

Більшість цих додаткових функцій виправдовують себе лише у вузькоспеціальних застосуваннях.

Конструкція термофену

Основні частини, з яких складається фен для паяння, схожі на елементи інших нагрівальних приладів:

 • Рукоятка. Вона виготовляється із жароміцних матеріалів із розрахунку, що витримає високу температуру. Наприклад ебоніт, кераміка, фаор. Крім того, рукоятку можна обмотати жароміцною тканиною, що також зменшить температуру поверхні.
 • Корпус. До нього пред’являються такі ж вимоги як до ручки.
 • Насадки. Найчастіше це сталева трубка з невеликим діаметром отвору. Використання інших металів не рекомендується через меншу довговічність або більшу ціну.
 • Нагріваючий елемент. Використовується ніхромовий дріт невеликого радіусу, який добре тримає форму при нагріванні.
 • Вентилятор. Встановлюється на звороті паяльного фена і подає повітря до нагрівального елементу. Він повинен бути невеликим, для зручного використання інструменту.
READ  Rehau труби для теплової підлоги

Показники роботи

Проста схема паяльного фена характеризується такими показниками:

 • Температура, до якої нагріватиметься потік повітря. Професійні прилади нагрівають повітря до 800 градусів за Цельсієм, але для саморобного буде достатньо і 600 градусів за Цельсієм. Вища температура знадобиться тільки в тому випадку, якщо буде проводитися паяння срібла або алюмінію.
 • Потужність пристрою. Для роботи з невеликими схемами достатньо 75 Вт. Якщо пристрій збирається для роботи з материнською платою або процесором комп’ютера, слід підвищити потужність до 110 Вт. На потужність впливають конструктивні особливості нагрівальної спіралі.

Інші показники підбираються при безпосередньому складанні фена.

Якщо перегоріла плата будівельного фена як відремонтувати

Не рідко трапляються поломки, пов’язані з електронікою. На бюджетних варіантах будівельних фенів використовується лише одна плата. випрямляючий діодний міст. Перевірити справність діодів можна за допомогою мультиметра, і якщо перегорів один діод, двигун не запуститься. Визначивши несправний діод, його слід замінити, скориставшись паяльником.

Якщо на будівельному фені застосовується інверторна плата, то на ній може вийти з ладу будь-який елемент електроніки. Щоб зрозуміти, який елемент вийшов з ладу на платі, потрібно зробити візуальний огляд. Зазвичай згорілі елементи проявляються зовні за ознаками почорніння. Щоб відремонтувати плату будівельного фена, знадобляться мінімальні знання електроніки, а також вміти користуватися паяльником. Мультиметром можна перевірити справність всіх елементів на платі, і замінити вийшли з ладу.

Це цікаво!Якщо пошкоджена керамічна частина, то в цьому випадку рекомендується купити новий Tubular Heater, який може коштувати майже стільки ж, як сам інструмент. Саме тому у разі неможливості зробити самостійний ремонт, слід зважити вартість запчастин та нового фена, на підставі чого прийняти правильне рішення.

Зручна насадка для будівельного фена: майструємо своїми руками

Для паяння водопровідних поліпропіленових труб потрібний спеціальний паяльник. Звичайно, якщо ви займаєтеся сантехнічними роботами у різних місцях, то незручно буває перевозити весь інвентар з місця на місце. Також, бувають ситуації, коли паяльника немає під рукою, а поліпропіленові труби з’єднати необхідно. Чи є вихід із такої скрутної ситуації? Виявляється, є!

У даній статті ми розповімо про те, як виготовити зручну насадку для будівельного фена, яка дасть змогу паяти поліпропіленові труби. Поїхали!

Насамперед нам необхідно скласти список потрібних предметів та інструментів для даного проекту. Будуть потрібні:

Першим кроком необхідно зігнути металеву пластину у двох місцях під 90 градусів, як це показано на фотографії нижче. Ця деталь послужить основою для майбутньої насадки. Далі, необхідно проробити отвори в насадках для поліпропіленових труб та металевій пластинці. Таким чином, ми забезпечимо надійну фіксацію всіх елементів конструкції, скориставшись кріпленням (гайка-болт).

Далі, необхідно прикріпити до «носика» будівельного пістолета нашу чудо-насадку. Для цього ми пропонуємо скористатися звичайним дротом. Обігніть навколо «носика» дріт кілька разів і зафіксуйте на металевій пластині.

Звичайно, цей пристрій не має вбудованого температурного датчика, як у його магазинного «собрата». Але цей пристрій дуже зручний у виготовленні і може допомогти заощадити солідну суму. Для більшої зручності використання можна змайструвати підставку, на якій буде зручно розмістити наш саморобний паяльник.

Посилання на відеоролик, в якому докладно описано процес виготовлення даного саморобного паяльника для поліпропіленових труб, представлене нижче.

https://mysku.ru/blog/aliexpress/84007.html
https://msmetall.ru/instrumenty-i-stanki/nasadki-dlya-stroitelnogo-fena-svoimi-rukami.html
https://grounde.ru/stroitelnyiy-fen-svoimi-rukami.html
https://kamuflyzh.ru/instrument-і-обладнання/chem-zamenit-stroіtelnyj-fen-v-domashnih-usloviyah.html
https://crast.ru/instrumenty/nasadki-dlja-pajalnoho-fena-svoimi-rukami
https://intehstroy-spb.ru/spravochnik/osnovnye-metody-izgotovleniya-payal-nogo-fena-v-domashnih-usloviyah.html
https://vita-tehnika.ru/instrumenty/spiral-dlya-stroitelnogo-fena.html
https://notperfect.ru/postroiki/udobnaja-nasadka-dlja-stroitelnogo-fena-svoimi-rukami.html [/Spoiler]