Суміш для стяжки теплої водяної підлоги

Article

Види та огляд продукції

Пластифікатори представлені в магазинах у сухому та рідкому варіантах.

Рідкі добавки перед застосуванням слід добре розмішати і додати разом з водою в піщано-цементну суміш із пропорції 1-1,5 л на кожні 100 кг сухої суміші.

Сухі пластифікатори спочатку розчиняють у воді дозування 1 частина суміші на кожні 2 л води. Отриманий склад перемішують, а потім використовують у тих самих пропорціях, що і рідку форму.

Добавки можуть мати різне функціональне призначення. Так, під час проведення робіт у холодну пору використовують протиморозні пластифікатори. Вони дозволяють виконувати всі необхідні ремонтно-оздоблювальні роботи навіть за мінусових температур. Так, якщо використовувати добавку для напівсухої стяжки, то цьому розчину будуть не страшні холоди.1-15 градусів. Бонусом стане підвищення пластичності та марочної міцності, крім того, підвищиться вологостійкість розчину.

Просочення для бетонної стяжки дозволяють збільшити адгезію бетонного покриття з клеєм та фарбами. Також потрібні на ринку пластифікатори з фіброволокном. вони незамінні при виконанні армування стяжки підлоги. Це лише невеликий набір виробів, які представлені на сучасному будівельному ринку.

Кожна добавка виконує свою певну функцію, всі вони спрямовані на покращення експлуатаційних параметрів готових бетонних складів.

Датчик температури та терморегулятор

Після цього проводитися встановлення датчика температури. Його поміщають у гофровану трубу, виробляючи установку разом з живильним кінцем кабелю нагрівання. Щоб у трубку з терморегулятором не потрапляв розчин у процесі заливання, виконується спеціальна заглушка. У такому разі не виникне проблем із заміною датчика в процесі експлуатації та виходу його з ладу.

Укладання датчика виконується на підставі підлоги так, щоб не перетинати лінії нагрівального кабелю. Найкращий варіант фіксації – посередині ліній кабелю безпосередньо на монтажній стрічці.

Установка терморегулятора може бути виконана тільки в тому випадку, коли до сполучної коробки проведено три основні кабелі:

Якщо приміщення має підвищений рівень вологості, то в ньому заборонено проводити встановлення терморегулятора. Це суперечить усім вимогам безпеки.

тепло, водяної, підлоги

Коли всі вищезазначені дії виконані, можна подумати про приготування розчину та заливання бетонної стяжки, що має свої особливості та тонкощі монтажу.

Рекомендована товщина стяжки підлоги

Висота правильно залитої стяжки має один розмір по всьому периметру. Від неї залежить ефективність роботи опалювального пристрою та рівномірність прогрівання підлоги. Пропонуємо дізнатися оптимальну. мінімальну та максимальну товщину стяжки для водяної теплої підлоги.

Склад бетонної суміші для теплої підлоги

Тому, правильно проводити заливку теплої водяної підлоги бетоном, лише на рівну чорнову основу.

Висота стяжки визначається специфікою приміщення, у квартирах – від 5 до 8 см, на промислових об’єктах – 10 см. При цьому під контуром шар робиться мінімум 1 см, а над трубами 3 см.

Крім цього, на правильність визначення товщини впливають такі моменти:

  • при використанні звичайного цементно-піщаного складу мінімальна товщина над опалювальною системою 5 см;
  • якщо заливка проводиться з пластифікаторами, товщина її над елементом нагрівання може бути меншою за 5 см, але не менше 3;
  • при монтажі конструкції з використанням армуючої сітки, допустима товщина 2. 2,5 см, без неї не менше 3 см.

До відома! Одна з функцій стяжки – акумуляція тепла. Тому, за наявності тонкого шару, відбувається більш швидке охолодження підлоги, а нагрівання теплоносія буде проводитися частіше. У зв’язку з цим оптимальна товщина вважається 7. 8 см.

Самовирівнюючі розчини

Можна застосувати самовирівнюючу суміш для стяжки теплої водяної підлоги.

Цей будівельний матеріал не дешевий. Трудовитрати помітно знижуються. У суху суміш просто додають воду, розмішують, виливають на підлогу і більше нічого не потрібно робити. Суміш сама вирівняється.

READ  Як розрахувати електричну теплу підлогу

Как Сделать Стяжку Тёплого Пола

Перевагою самонівелірів є гармонійно підібрані компоненти розчину, змішані в заводських умовах. Суміш вже збагачена необхідними присадками та пластифікаторами.

Готовий розчин, що нівелює, виливають на підготовлені заздалегідь підлоги і розтягують по маячках. Якщо дотримуватися рекомендацій заводу-виробника, вийде міцна поверхня, стійка до температурних перепадів.

Є деякі тонкощі, про які слід знати перед тим, як набувати самонівелір. Схоплюється він дуже швидко, а розчину потрібно багато. Якщо заливати підлогу в невеликих санвузлах, то проблем не виникне. Суміш можна розмішати дрилем-міксером. Але як замішати швидко, за один раз, кубометр розчину для кімнати понад 20 кв? У звичайному кориті це зробити неможливо. Якщо заливати частинами, шарами погіршаться якісні характеристики. Щоб зробити такий розчин, потрібна спеціальна техніка, компактна розчинозмішувальна установка.

Для того щоб залити великі обсяги, можна купити або взяти в оренду таку техніку. Але у звичайних умовах, для ремонту квартири, це недоцільно. Самонівелір все одно доведеться вирівнювати вручну.

Такий розчин виправдає себе на об’єкті за наявності необмеженого бюджету. Або при укладанні теплої підлоги на невеликій ділянці. Є марки самонівеліру, які можуть бути покладені товстим шаром. Потрібно знати: незважаючи на те, що такий розчин швидко схоплюється, до кондиції він доходить протягом 7-15 днів, не менше.

Як зробити розчин для стяжки теплої підлоги?

Облаштуванням теплої підлоги зараз нікого не здивуєш, багато хто вважає його ефективною опалювальною системою в будинках, що не потребує складності обслуговування. Обігрів підлогового покриття є суцільною батареєю, яка забезпечує комфортну температуру повітря в житлі.

Теплі підлоги бувають електричними або водяними, їх нагрівальні елементи розміщуються в цементній, сухій або напівсухій стяжці під покриттям підлоги: клінкером або керамічною плиткою, паркетом або ламінатом.

Від правильності приготування розчину залежить надійність усієї системи обігріву.

Технологія укладання

Першим етапом проведення робіт з монтажу підлоги має стати підготовка робочої поверхні. Для цього потрібно закласти розчином великі щілини і сколи, і очистити чорнову підлогу від сміття та бруду. Далі поверхню бажано покрити шаром ґрунтовки. Це необхідно виконати при заливанні бетонної підлоги. Якщо в приміщенні передбачається установка важких меблів, то потрібно буде використовувати сітку армуючі і добавки з великих фракцій. Це необхідно зробити, щоб надалі поверхня наливної підлоги не просіла і не тріснула.

Якщо заливається підлога з водяною системою обігріву, потрібно сформувати деформаційні шви. Якщо площа приміщення перевищує 10 кв. м, то шви виконуються за конструкціями огорожі. Периметр приміщення слід прокласти демпферною стрічкою, яка призначена для амортизації розширення шару, що висихає. Потім потрібно провести пробний пуск системи «тепла підлога», та перевірити герметичність трубопроводу. Далі проводиться установка шару, що відбиває, що перешкоджає тепловим втратам.

Армована сітка може бути укладена як поверх відображає екрана під труби, так і змонтована у верхньому шарі стяжки у разі великої товщини бетону. Далі слід приступити до приготування розчину. Для робіт у житлових приміщеннях потрібно використовувати марку 150, а для промислових споруд підійде 300. Склад для водяної підлоги повинен бути виконаний на основі відсіву і містити суміш дрібнозернистого щебеню з піском.

Такий склад має найкращі показники міцності та тепловіддачі в порівнянні з цементно-піщаною сумішшю.

При приготуванні розчину необхідно суворо дотримуватися пропорції компонентів. Це запобіжить розтріскування, відшарування та розфарбовування висохлої підлоги. Оптимальним є співвідношення 1 частини цементу та 6 частин відсіву. При використанні піску та щебеню на 1 частину цементу береться 4 частини щебеню та 3,5 частини піску. Слід врахувати, що при надлишку щебеню поверхня висохлої підлоги не буде досить гладкою.

READ  Як регулювати температуру на атлант

Для покращення пластичності складу в розчин при замішуванні останнім додається пластифікатор, в якості якого можна взяти рідке мило. Готовий розчин за консистенцією нагадує сметану. Часто застосовується скловолокно або армувата. Вони додаються в розчин і дозволяють обійтися без використання армуючої сітки.

Заливання має проводитися з далекого кута приміщення. Розчин потрібно своєчасно вирівнювати за допомогою лопати, і при необхідності видаляти надлишки. Перед вирівнюванням стяжки потрібно смикати армуючу сітку. Це дозволить видалити повітряні порожнини.

Максимальна товщина стяжки для теплої водяної підлоги не повинна перевищувати 11,5 см, з яких 5 см припадає на утеплювач, 1 см розчину – під трубами та 3 см – над ними. При заливанні бетону потрібно трамбувати за допомогою граблів або спеціального вібратора. Це допоможе випустити бульбашки повітря, що надалі запобігає утворенню порожнин. Товщина самої труби складає 2 см. Після повного висихання, яке відбувається не менше ніж за 30 днів, можна включати нагрівання.

Заливання підлоги з кабельним та термоматовим обігрівом здійснюється з використанням армованої сітки, яка укладається вниз і потрібна для закріплення на ній кабелю. Інакше є ризик спливання дротів. Розкладку кабелю слід виконувати рівномірно, не допускаючи різких перегинів та заломів проводів. Кабель та термомат не повинен стикатися з теплоізолянтом. Товщина стяжки менша, ніж у водяної підлоги, що пояснюється маленькою товщиною кабелю або термомата, вона становить від 5 до 10 см.

Оптимальною вважається товщина 7 см. Пояснюється це тим, що занадто тонкий шар менше зберігає накопичене тепло, тому обігрівач треба буде частіше включати. Термомат може бути покладений як поверх стяжки, так і в неї, але товщина шару над нагрівальним елементом не може перевищувати 2 см.

Заливання підлоги потрібно здійснювати по маяках. Вони необхідні для орієнтиру висоти заливки і можуть являти собою стовпчики з алебастру, так і фабричні вироби. Після первинної установки маяки акуратно видаляються з бетону з шпателем, отвори з них змочуються і заповнені розчином. У міру висихання бетонна підлога піддається регулярному змочування та вирівнюванню, яке здійснюється за допомогою скребка. Після видалення всіх надлишків та нерівностей рельєфу поверхня вирівнюється спеціальною теркою. Демпферна стрічка видаляється за допомогою ножа.

Правила заливки гіпсових сумішей, що самовирівнюються, такі ж, як і при нанесенні бетонного розчину, але технологія вирівнювання дещо відрізняється. Відразу після заливки всю поверхню необхідно обробити голковим валиком. Це випустить бульбашки повітря і запобіжить появі порожнеч. Маяки слід видаляти швидко, до схоплювання розчину. Для цього користуються спеціальною насадкою на взуття у вигляді довгих шипів. Після висихання гіпсова поверхня не вимагає зволоження та шліфування. У гіпсових сумішей дуже короткий час висихання, тому декоративне покриття може бути укладене вже через дві доби після завершення робіт.

Технологія укладання

Процес заливки плити для підлоги може відрізнятися для приміщень різного призначення і планування. Загальна схема укладання стяжки полягає у кількох етапах:

  • прибирання підлоги аж до очищення бетонної основи;
  • заливка вирівнюючої стяжки. Якщо плита для підлоги буде нерівномірною за товщиною, вона може передчасно зруйнуватися через перепади температур за своїм обсягом;
  • укладання плівки (перешкоджає протіканню розчину на нижні поверхи) та шару пінопласту (підвищує ефективність тепловіддачі до верхньої частини підлоги). Поверх пінопласту іноді розміщують теплоізолюючу (відбивну) плівку;
  • встановлення вибраної системи опалення;
  • заливка приготовленого заздалегідь розчину. Між стінами та стяжкою необхідно передбачити деформаційні стики для компенсації циклів розширення та стиснення. З цією ж метою у великій кімнаті укладають проміжні амортизаційні шви.

Про марку розчину для стяжки теплої підлоги читайте нижче.

Склад розчину

Суміш для стяжки теплої підлоги може містити не тільки стандартні, але й додаткові інгредієнти. При цьому немає жорсткої і чіткої вказівки на їхню загальну кількість. Спеціальними компонентами можуть бути пластифікатори, каталізатори, укріплювачі складу. Слід зазначити, що загальний склад залежатиме від того, який саме варіант стяжки обраний для виконання.

READ  Модуль GSM для газового котла Baxi

Для рідких сумішей заливки характерний класичний варіант замішування, куди входить, крім цементу, ще й пісок. Пропорції вмісту в розчині – 1 до 3. Як тільки до суміші додається певна кількість води, повинна вийти однорідна рідка маса. Можна додати у підсумковий розчин пластифікатори. Гіпс не використовується в таких сумішах, оскільки система має високу гігроскопічність.

Якщо готуватися велика кількість суміші для заливки стяжки над теплою підлогою, у роботі краще застосувати бетонозмішувач, що дозволяє отримати однорідність компонентів. Сам процес приготування у такому разі буде менш затратним за часом.

Для напівсухих сумішей для стяжки теплої водяної підлоги склад дещо відрізняється. До того ж підготовка розчину виконується у два етапи. Спочатку змішуються два компоненти – пісок та цемент у співвідношенні 2 до 3. Тобто на 10 кг цементу потрібно 1 кг піску. У це після ретельного перемішування додається фіброволокно. На аналогічний розмір суміші потрібно близько 15 г добавки. На отриманий об’єм суміші для заливання теплої підлоги доливається 4 літри води. Вода повинна домішуватися поступово порціями, щоб у результаті отримати однорідну масу. Те, що вийшло, має відстоятися протягом 20-30 хвилин, після чого домішується друга порція для підсумкового розчину – пісок, вода та фіброволокно, у співвідношенні 20 кг, 4 л, 15 г. Тобто цемент вдруге вже не використовується. Отримана маса і застосовується для влаштування стяжки над теплою водяною підлогою.

Розрахувати потрібну кількість матеріалів для стяжки допоможе онлайн калькулятор розчину.

Різновиди стяжки

Напівсуха

Щоб встановити теплу підлогу, вам необхідно зрозуміти, який вид стяжки ви вибираєте, і чи заливатиметься вона під плитку або під ламінат. Кваліфіковані будівельники, які мають великий досвід у цій галузі, часто використовують саме напівсуху, оскільки завдяки ній можна отримати будь-яку товщину покриття. До речі, цей показник відіграє важливу роль, тому його не можна упускати.

Якщо зробити товщину невеликою, це може призвести до зміни, а іноді і поломки нагрівальних елементів. Що стосується високої стяжки, вона нівелює ефект водяної або електричної підлоги. Важливо застосовувати якісні будівельні матеріали, щоб досягти бажаного результату, і бути впевненим, що покриття служитиме довгі роки, не завдаючи жодних проблем.

Для виготовлення напівсухої стяжки самостійно необхідно вибирати певний тип піску та бетону. Вони повинні бути призначені виробником для чорнових підлогових покриттів, які встановлюються в житлових приміщеннях. Завдяки такій стяжці ви можете зробити або електричну, або водяну теплу підлогу. Такий «грунт» не боїться перепадів температури та витримує великі навантаження, що є важливою перевагою.

Склад бетонної суміші для теплої підлоги

Склад не повинен бути пластичним, як цементний розчин, швидше він повинен нагадувати мокрий пісок. Для розподілу матеріалу використовується лопата або кельми, завдяки яким можна зробити все рівно і рівномірно. Повне висихання напівсухої стяжки відбувається через двадцять чотири години. Постарайтеся не чіпати грунт і зачекайте, перш ніж укладати на нього плитку або ламінат. Продовжіть роботу через дві доби, щоб переконатися у повній готовності кімнати.

Для електричної теплої підлоги

Немає будь-яких нормативних документів, яким має відповідати робота, але щоб досягти якісного результату, рекомендується дотримуватися певних правил. Насамперед необхідно звернути увагу на товщину стяжки як під, так і над гріючим кабелем.

Потім вибирається спосіб монтажу, правильно готується розчин та відбувається заливка. Якщо дотримуватися рекомендацій, поверхня не розтріскуватиметься, тепло рівномірно розподілиться, а міцність збережеться на довгі роки.

https://sdelalremont.ru/zalivka-styazhki-dlya-teplogo-elektricheskogo-pola.html
https://trubanet.ru/teplyjj-pol/zalit-pravilno-teplyjj-pol.html
https://kak-sdelano.ru/pol/kak-pravilno-zalit-teplyij-pol-v-dome
https://otoplenieblog.ru/обладнання/teplyj-pol/kak-sdelat-rastvor-dlya-styazhki-tyoplogo-pola.html
https://stroy-podskazka.ru/pol/teplyj/v-styazhku/
http://stroyres.net/stroitelnye-rastvoryi/dlya-pola/teplogo.html
https://sdelalremont.ru/sostav-rastvora-dlya-styazhki-vodyanogo-teplogo-pola.html
https://stroy-podskazka.ru/pol/teplyj/styazhka/ [/Spoiler]