Закипає казан при включенні гарячої води

Дрібна побутова техніка

Закипає газовий котел. причини перегріву та що робити

Навіть якщо підійти до питання вибору газового котла з усією відповідальністю, при його експлуатації можуть виникнути різні проблеми. Наприклад, котел починає закипати, і система безпеки зупиняє його роботу. У статті майстер сантехнік розбере можливі причини перегріву котла, як виявити та усунути несправність.

При нормальній роботі техніки теплоносій у контурі прогрівається до заданої температури. Після чого природним шляхом або примусово за рахунок насоса розноситься системою опалення. Так прогріваються радіатори у приміщенні. Потім рідина рухається за зворотним контуром і повертається в котел.

Рух теплоносія (води) має бути розрахований таким чином, щоб він через всі радіатори встиг повністю охолонути і в котел повертався вже охолодженим. Якщо цього не відбувається, перегріта вода на вході в котел встигає закипати під час руху по ньому.

Існує ціла низка факторів, що призводять до перегріву води в котлі. В основі кожного їх лежить або неправильний розрахунок системи опалення, або вихід з ладу окремих її елементів. Точне визначення джерел збою стабільної роботи теплосистеми вимагає детального аналізу конкретної схеми.

При несправностях відбувається перегрів теплоносія, спрацьовують термодатчики, і система безпеки припиняє роботу опалювального котла. Добре, якщо прилад обладнаний дисплеєм, система самодіагностики виведе на екран номер помилки в залежності від моделі котла:

 • 01 для Ariston;
 • E02 для Baxi;
 • E9 для Bosch;
 • 4C для Buderus;
 • E02 для De-Detrich;
 • E2 для Electrolux;
 • E01 для Navien;
 • F.20 для Protherm;
 • F.20 для Vaillant;
 • F02 для Viessmann.

Якщо техніка не забезпечена дисплеєм, то перегрів визначається за зовнішніми ознаками: прилад нагрівається сильніше звичайного, і пальник відразу ж перестає працювати.

Можливі кілька причин перегріву котла:

 • Засмічення фільтрів;
 • Утворення повітряних заторів;
 • Засмічення теплообмінника (наприклад, накип);
 • Несправність циркуляційного насосу;
 • Неправильна робота системи димовидалення;
 • Висока потужність техніки.

Низька циркуляція теплоносія в контурі опалення призводить до того, що вода застоюється і закипає. При цьому ви можете почути булькання всередині котла.

Якщо техніка перегрівається, не зволікайте з ремонтом. Бувають випадки, коли газовий котел вибухає, тому усувайте неполадку, як тільки її помітили.

У разі будь-яких неполадок найкраще викликати сервісного інженера, який зможе краще вивчити проблему та підказати рішення. Інакше можна лише посилити проблему, що виникла в системі.

Насамперед перевірте фільтри. Відключіть котел і дочекайтеся поки вода охолоне. Перекрийте всі крани та дістаньте фільтр. Якщо він засмічений – промийте у розчині лимонної кислоти, можна прочистити м’якою щіткою. Якщо фільтр остаточно зносився – краще його замінити.

Закипання води може відбуватися і при запорошенні системи опалення. Повітря може не тільки уповільнити рух теплоносія, а й повністю його зупинити.

Поторкайте радіатори рукою. Якщо вони прогріваються нерівномірно. швидше за все утворилася повітряна пробка. Фахівці для цього використовують спеціальне обладнання, яке виявляє холодні ділянки в контурі опалення.

Отже, при повітряних пробках виконайте такий алгоритм дій:

 • Поставте під кран Маєвського тазик або каструлю, а потім відкрийте його;
 • Ви почуєте, як повітря з шипінням виходитиме з контуру. Потім може политися вода. Не закривайте одразу крани. Дочекайтеся, доки рідина зіллється і стравиться все повітря;
 • Повторюйте процедуру доти, доки повітряна пробка повністю не ліквідується.

Навіть при використанні якісного теплоносія при постійній експлуатації на трубах та стінах теплообмінника утворюються різні солі. Через накипи проходи звужуються, напір знижується, і вода закипає.

Солі магнію та калію відкладаються на деталях котла при нагріванні понад 55 градусів. Найбільше накип осідає в теплообміннику, тому що в ньому циркулює та нагрівається рідина. В результаті проходи в трубках звужуються, напір знижується, і у вузлі закипає вода. Це призводить до перегріву та поломки теплообмінника.

Щоб очистити вузол, демонтуйте його. Найдієвіший спосіб. підключити до вузла насос і прокачати реагентом. Після цього радіатор промивається проточною водою, просушується та встановлюється на місце.

У домашніх умовах радіатор поміщається у металеву ємність із теплою водою. У змійовик заливається розчин лимонної кислоти. Ємність ставиться на плиту, де прогрівається протягом півгодини.

Щоб запобігти утворенню накипу, встановлюйте магнітні фільтри. Їхні касети досить міняти раз на місяць, зате вони добре пом’якшують воду.

Якщо ви використовуєте закриту систему опалення, проконтролюйте роботу насоса. При тривалому невикористанні його деталі могли залипнути або засмітитися. зазвичай проблема вирішується при його промиванні.

Неправильна робота системи димовидалення

Нагрів корпусу котла може відбуватися при несправній роботі системи димовидалення, а теплообмінна поверхня з боку пальника може бути забруднена або забита сажею.

Перевірте наявність тяги в димоході, приплив повітря для горіння до приміщення. Відчистіть прочистіть димохід.

Проблема може виникати і при неправильному виборі потужності приладу. Наприклад, при високій потужності та низькій протоці води. Теплоносій просто не встигатиме охолоджуватися.

Виключити цю проблему найкраще на етапі монтажу та купівлі обладнання. Порадьтеся з фахівцями, вони прорахують потреби та підкажуть необхідні параметри обладнання.

Якщо система опалення вже змонтована, зверніться до фахівців за допомогою для регулювання та налаштування приладу. Можливо, потрібно зменшити тиск газу.

Для того, щоб ваше газове обладнання працювало безперебійно та безпечно дотримуйтесь наступних правил:

 • Виконайте якісний монтаж. Саме від грамотних дій фахівців під час встановлення залежить подальша експлуатація обладнання.
 • Використовувати лише якісне паливо. У випадку з магістральним газом ви на це не можете вплинути, але якщо використовується скраплений газ, тоді закуповуйте тільки високоякісну суміш.
 • Виконуйте щорічне сервісне обслуговування. Фахівці газової служби проведуть чищення теплообмінника та корпусу котла, перевірять герметизацію з’єднань та налаштують автоматику котла для максимальної ефективності за низького споживання палива.
 • Обов’язково слідкуйте, щоб при відключенні котла в системі не залишалася волога – інакше це призведе до утворення корозії та проблем з обладнанням.
READ  Діаметр труби для теплової води

Тільки дотримуючись всіх цих правил у комплексі можна суттєво продовжити термін служби газового котла.

Причини утворення звуків та хлопків

Різкі звуки та хлопки мають такі причини виникнення:

 • Якщо триходовий клапан несправний. то він видає клацання щоразу під час розпалу і початку роботи.
 • Гучна бавовна під час запуску свідчить про несправність системи розпалювання. Можливо, іскра з’являється надто пізно, коли вже встигає накопичитися надмірна кількість газу, яка різко спалахує і сильно ляскає.
 • Причина, що пристрій. це човен, коли полум’я загоряється, може бути засмічення гніти в напівавтоматичних моделях. Також є погана тяга димоходу. Забруднюються і можуть відхилитися від правильного розташування під дією температури електроди у пристроях з автоматичним розпалюванням. Гніт напівавтоматичного котла
 • Можуть з часом забитися форсунки в газовому пальнику. що призведе до створення поганої газоповітряної суміші, що призводить до шуму, коли запалюється вогонь.
 • Звуки металевих потрясінь виникають, якщо вкладені кронштейни радіаторів неправильно встановлені. Це відбувається при нагріванні та охолодженій системі опалення через несумісне теплове розширення.
 • Стук виникає, якщо труби встановлюються в стіну без урахування ступеня свободи пересування під час термічного розширення. Це особливо помітно, коли нагрівання вимикається, а коли відбувається температура теплоносія.
 • Газовий котел вибухає, якщо забиті ребра радіатора.
 • У деяких моделях газових котлів, бавовна відбувається через те, що сітка зараховується нижче справи. Це призводить до зменшення тяги.
 • Також з нерівною експлуатацією насоса. Дивні звуки від виникнення резонансу в системі з’являються не відповідні номінальні показники тиску та продуктивності.

Як відновити котел

Якщо техніка перегрівається, не затягуйте з ремонтом. Бувають випадки, коли газовий казан вибухає. тому усувайте неполадку, як тільки її помітили.

Засмічення та заповітність системи

Якщо вода застоюється і не циркулює в контурі, це призводить до закипання. Ви можете чути, як рідина всередині булькає. Вимкніть прилад, дочекайтеся остигання теплоносія. Найчастіше фільтри з обох боків перекриваються вентилями, тому вам не доведеться зливати всю воду із системи. Закрутіть крани, дістаньте та промийте фільтри.

При сильному засміченні сітчастого фільтра опустіть його в розчин лимонної кислоти. Додатково можна прочистити деталь нещільною щіткою.

Зношені фільтри, що не підлягають чищенню, краще замінити.

Повітряна пробка уповільнює рух рідини або її зупиняє. Як із цим боротися:

 • Ви почуєте, як повітря з шипінням виходитиме з контуру. Потім може политися вода. Не закривайте одразу крани. Дочекайтеся, доки рідина зіллється і стравиться все повітря;
 • Повторюйте процедуру доти, доки повітряна пробка повністю не ліквідується.

Відкладення накипу

Солі магнію та калію відкладаються на деталях котла при нагріванні понад 55 градусів. Найбільше накип осідає в теплообміннику, тому що в ньому циркулює та нагрівається рідина. В результаті проходи в трубках звужуються, напір знижується, і у вузлі закипає вода. Це призводить до перегріву та поломки теплообмінника.

Щоб очистити вузол, демонтуйте його. Найдієвіший спосіб. підключити до вузла насос і прокачати реагентом. Після цього радіатор промивається проточною водою, просушується та встановлюється на місце.

У домашніх умовах радіатор поміщається у металеву ємність із теплою водою. У змійовик заливається розчин лимонної кислоти. Ємність ставиться на плиту, де прогрівається протягом півгодини.

Щоб запобігти утворенню накипу, встановлюйте магнітні фільтри. Їхні касети досить міняти раз на місяць, зате вони добре пом’якшують воду.

Проблеми з насосом

При включенні котла після тривалого простою необхідно перевірити насос. Його деталі могли залипнути, а отвори засмічитися. Прочистіть та замініть несправні деталі.

Проблеми із встановленням

При встановленні котла в приміщенні з підвищеною вологістю зростає ризик корозії. Це призводить до порушення герметичності системи, витоку теплоносія та газу. Тому перш ніж вибрати місце для техніки, ознайомтесь із вимогами до нього.

Будьте уважні до газового обладнання. Щорічно проводите профілактику поломок та технічний огляд.

Як уникнути ремонту та проблем

Для того, щоб ваше газове обладнання працювало безперебійно та безпечно дотримуйтесь наступних правил:

  . Саме від грамотних дій фахівців під час встановлення залежить подальша експлуатація обладнання.

 • Використовувати лише якісне паливо. У випадку з магістральним газом ви на це не можете вплинути, але якщо використовується скраплений газ, тоді закуповуйте тільки високоякісну суміш.
 • Виконуйте щорічне сервісне обслуговування. Фахівці газової служби проведуть чищення теплообмінника та корпусу котла, перевірять герметизацію з’єднань та налаштують автоматику котла для максимальної ефективності за низького споживання палива.
 • Обов’язково слідкуйте, щоб при відключенні котла в системі не залишалася волога – інакше це призведе до утворення корозії та проблем з обладнанням.

Тільки дотримуючись всіх цих правил у комплексі можна суттєво продовжити термін служби газового котла.

закипає, казан, включенні, гарячої, водить

Чому кипить газовий котел

При нормальній роботі техніки теплоносій у контурі прогрівається до заданої температури. Після чого природним шляхом або примусово за рахунок насоса розноситься системою опалення. Так прогріваються радіатори у приміщенні. Потім рідина рухається за зворотним контуром і повертається в котел.

У разі перегріву теплоносія спрацьовують термодатчики. В результаті робота приладу блокується. Що робити, якщо казан закипів? Для відновлення нагріву необхідно знайти причину поломки. Іноді система самодіагностики виводить на дисплей код помилки:

Але якщо це не відбулося, ви можете визначити проблему зовнішніми ознаками.

 • Засор фільтрів;
 • Скупчення повітря;
 • Засув теплообмінника накипом;
 • Проблеми із циркуляційним насосом;
 • Недотримання нормативів для приміщення, де встановлено обладнання.

Гудить газовий котел при відкритті крана гарячої води Сильно гуде Вирішуємо проблему самі

Причини кипіння води у котлі

Причина закипання котла полягає в тому, що вода в системі опалення не встигає достатньо охолонути. Рух теплоносія (води) має бути розрахований таким чином, щоб він через всі радіатори встиг повністю охолонути і в котел повертався вже охолодженим. Якщо цього не відбувається, перегріта вода на вході в котел встигає закипати під час руху по ньому.

Існує ціла низка факторів, що призводять до перегріву води в котлі. В основі кожного їх лежить або неправильний розрахунок системи опалення, або вихід з ладу окремих її елементів. Точне визначення джерел збою стабільної роботи теплосистеми вимагає детального аналізу конкретної схеми.

Найбільш схильні до цієї проблеми саме твердопаливні котли тривалого горіння. При аналізі походження несправності, насамперед, слід встановити, на якому етапі відновлення опалення було виявлено процес кип’ятіння води. Тут може бути два варіанти:

 • Теплоносій у котлі почав кипіти відразу після завершення монтажу труб та першого запуску.
 • Закипання води сталося у системі, яка до цього працювала справно протягом кількох місяців чи років.
READ  Чи можна приймати ванну після епіляції воску

У першому випадку потрібно спочатку уважно вивчити працездатність кожного з пристроїв. Причиною несправності може стати як неправильне підключення одного або кількох приладів, так і помилки, здійснені під час прокладання труб.

Кипіння води, що з’явилося в теплосистемі, що вже працює, зустрічається рідше. Зв’язано це зазвичай з виходом з ладу циркуляційного насоса та попаданням повітря в систему. Якщо насос гаразд, тобто ймовірність виникнення затора у трубопроводі. Утворення вапняного нальоту зсередини клапанів або труб стає причиною їх звуження та гальмує швидкість просування теплоносія.

Повільний рух води в казані

Якщо функції кожного елемента теплосистеми в нормі, то, можливо, одна або кілька труб мають недостатньо великий діаметр. Навіть одна коротка ділянка трубопроводу з каналами, переріз яких менший за оптимальний, може стати джерелом виникнення проблеми. Справа в тому, що вузькими протоками теплоносій буде переміщатися недостатньо швидко. Це призводить до затримки води в системі, а отже, і в котлі.

Коли вода надто довго перебуває у нагрітому котлі, вона набирає вищу температуру, ніж це необхідно. В результаті відбувається закипання рідини з усіма наслідками, що випливають. Більшість систем опалення має захист спеціально для таких випадків, іноді навіть дво- або трирівневий. Проте спрацювання захисту — це ознака того, що щось пішло не так.

Також важливо враховувати діаметр кранів (вентилів) у точках підключення труб до радіаторів. Часто ці місця спеціально роблять надто вузькими, щоб продовжити час перебування води в батареї та дати секціям радіатора можливість добре прогрітися. Даний прийом в кінцевому рахунку також гальмує струм води трубами.

Особливо важливо виготовляти трубопровід з грамотно розрахованим діаметром (не менше 25 мм) у системах із природною циркуляцією. Тобто, якщо до схеми не включено циркуляційний насос. У такій опалювальній системі рух води забезпечується за рахунок природних законів гідравліки та гравітаційних сил.

При правильному розташуванні всіх елементів, теплоносій самостійно починає рухатися в процесі нагрівання. Більш гаряча вода має меншу щільність і вагу, а холодна — важча і щільніша.

Коригування швидкості струму води доступне лише зменшенням або збільшенням просвіту регулюючих клапанів. І тут завжди є межа: коли всі клапани повністю відкриті, прискорити рух теплоносія вже не вийде.

Роль циркуляційного насосу

Циркуляційний насос – це пристрій, який встановлюється в систему опалення для створення примусового руху води у ній. Його встановлюють, як правило, на контурі зворотного струму теплоносія, щоб насос працював із вже охолодженою водою.

Теплосистема з циркуляційним насосом називається системою опалення з примусовою циркуляцією. Якщо раніше вода по трубопроводу переміщалася природним чином, вирішити проблему закипання котла можна за допомогою установки такого насоса. Він прискорить рух теплоносія і дозволить уникнути надмірної затримки рідини в котлі, що призводило до її скипання.

Водночас, таке рішення — це лише тимчасовий захід. При першому випадку відключення електрики, насос перестане працювати і вода в котлі відразу почне закипати. Користуватись опаленням у цей період буде неможливо, навіть якщо у ньому передбачені системи захисту від закипання. Всі заходи щодо запобігання кипінню води в системі з насосом, що зупинився, носять екстрений характер. Вони спрямовані лише на збереження цілісності котла та труб на короткий період, доки котел не охолоне.

Якщо закипіла вода в котлі, а насос в системі працює справно, слід калібрувати циркуляційний насос. Він може бути налаштований як недостатньо сильний тиск, так і для створення надмірного високого тиску. В обох випадках виникає явище так званої кавітації, що призводить до появи бульбашок повітря у воді.

Виправити ситуацію можна наступними прийомами. По-перше, насос потрібно встановити на найповільніший режим роботи. Якщо кипіння припинилося, то справа була в тому, що апарат створював надлишковий тиск. Рішення полягає в розміщенні байпасу з балансувальним клапаном на ділянці між місцем входу води у пристрій та виходом.

Для контурних насосів існують норми тиску на вході та виході. Даний показник у точці надходження води становить 0,8 бар, а на виході – 1 бар. Відхилення від стандартних значень неминуче призводить до появи кавітації. Кавітація шкідлива тому, що стає причиною утворення бульбашок повітря у воді, які завдають шкоди всім елементам системи. Саме через них, у тому числі, закипає теплоносій у казані.

Ще один випадок, що призводить до появи кавітації. це встановлення насоса в котлі та контурного насоса в протитечію. Коли схема вимагає розміщення двох насосів, то при монтажі кожного пристрою виникає ймовірність їхнього розміщення в протитечію. Якщо після огляду системи було виявлено цю помилку монтажу, її слід усунути.

Занадто велика потужність котла

Щойно змонтована теплосистема з киплячим котлом — це найчастіше неправильно підібрана потужність опалювального агрегату. Існує середній показник необхідної потужності для опалення 10 м² площі житлового будинку. Ця цифра становить 1 кВт, за умови, що утеплення будинку не проводилося із застосуванням посилених теплозахисних технологій.

Таким чином, можна сказати, що для невеликого будинку площею до 100 кв. м цілком вистачає казана потужністю 10 кВт. Вочевидь, що установка агрегату з невеликим запасом до 12-13 кВт також можлива, але включення у таку схему котла потужністю 20 кВт і більше неприпустимо.

Теплоносій просто не встигне охолонути в радіаторах і повертатиметься в котел ще гарячим. Додаткове нагрівання не до кінця охолодженої води рано чи пізно стане причиною її закипання.

Кипить казан. Що робити?

Кипіння води в казані є нестандартною ситуацією. Конструкція передбачає можливість скипання теплоносія, але працювати довго в такому режимі опалювальний котел не зможе. Тому перше, що потрібно зробити. це встановити терморегулятор на нульову позначку і чекати, поки процес горіння в топці не припиниться.

Увага! Якщо у вашому твердопаливному котлі не передбачено заходів щодо захисту від кипіння, а система опалення герметична, то закипання теплоносія може стати причиною аварії. Бувають навіть випадки, коли котли тривалого горіння вибухають під тиском пари, що утворилася всередині.

У закритих системах тепла без автоматичних захисних каналів для спуску тиску обов’язково відкрийте повітряний клапан на радіаторі, якщо такі є. Це дозволить запобігти ймовірності пошкодження трубних з’єднань або інших елементів внутрішнього тиску в системі.

Подальша експлуатація опалення, де одного разу було зафіксовано закипання води в котлі, допустима тільки після усунення можливих несправностей. Здійснюється це практично одним з описаних нижче способів:

 • Встановлення теплового акумулятора (ТА)
 • Прискорення руху води шляхом встановлення циркуляційного насоса або усунення ділянок з поганою прохідністю теплоносія
 • Правильне налаштування насоса, що виключає появу кавітаційного ефекту
 • Встановлення додаткових секцій до існуючих радіаторів або розміщення нових батарей у приміщеннях із недостатньо комфортною температурою
 • Усунення можливих джерел попадання повітря в систему опалення
READ  Котел не тримає температуру гарячої води

Теплоакумулятор, як найкраще рішення

Включення в опалювальну систему теплового акумулятора – це найоптимальніший спосіб виходу із ситуації, коли котел постійно закипає. Правильно підібраний теплоакумулятор дозволить не тільки уникнути перегріву води в котлі, але й дозволить рідше заходити в котельне приміщення для підкидання палива.

Принцип, що лежить в основі ефективності цього рішення, полягає у збільшенні загальної кількості води у гідравлічному контурі. Навіть дуже потужний котел потребує значного часу для розігрівання додаткової буферної ємності з об’ємом 1400-2000 літрів.

Термічні насоси вимагають постійної доступності електрики для ін’єкції потоку води в системі. Вимкнення електроенергії хоча б на короткий проміжок неминуче призведе до закипання котла, якщо в контурі не розміщено теплоакумулятор (ТА). Об’ємний резервуар з водою у разі екстреної ситуації перегріву теплоносія візьме на себе зайве тепло, вироблене котлом, і запобігає нагріванню рідини до температури кипіння.

Крім закриття проблеми з перегріванням, ТА виконує також функцію накопичення теплової енергії. Тобто, його застосування не обмежується лише захисними цілями, як у інших варіантів, перерахованих у статті. Тепловий акумулятор дозволяє продовжити періоди між підходами до топки котла з новою порцією палива.

Великий обсяг гарячої води в буферній ємності дозволяє підтримувати тепло в приватному будинку ще довго після того, як паливо в котлі повністю прогоріло. Особливо це актуально для регіонів, де взимку температура опускається нижче за позначку.25 °С. У ці періоди необхідність підкидання палива може виникати від 4-5 до 6-7 разів на добу. Тепловий акумулятор дозволить скоротити походи в котельню до 2-3 разів.

закипає, казан, включенні, гарячої, водить

Чому шумить котел при нагріванні [ Кипить, стукає, гримить ]

Таким чином, установка теплоакумулятора. це комплексне рішення, яке гарантує безпеку використання опалювальної системи, та унеможливлює закипання котла. Крім того, розміщення ТА значно підвищує рівень зручності експлуатації опалення. Для більшості опалювального сезону не характерні особливо низькі температури. Це означає, що за наявності теплового акумулятора одного-двох закидів палива протягом доби буде цілком достатньо для підтримання комфортної температури в будинку.

Як знизити температуру в котлі?

Конструкція котла передбачає можливе закипання води, проте довгий час за таких умов він не зможе функціонувати. Якщо закипів котел. що робити покроково:

 • перевести терморегулятор на 0;
 • дочекатися припинення горіння в топці (для прискорення можна вийняти вугілля з камери згоряння, засипати золою, піском);
 • відкрити очисні отвори з камерою згоряння.

Все це дозволить котлу швидше охолонути. Якщо система змонтована спочатку правильно, нічого страшного не станеться, тому панікувати не варто.

Важливо! У деяких котлах запобіжні заходи при кипінні теплоносія не передбачені, при цьому система герметична, і така ситуація може стати причиною аварії. Відомо, коли котли вибухали під тиском пари, що утворилася всередині.

Кипить газовий котел ??? [ 7 ПРИЧИН ]

Якщо кипить опалювальний котел. у якому відсутні автоматичні захисні канали для спуску тиску, необхідно на радіаторі відкрити повітряний клапан. Таким чином вдасться попередити псування елементів системи та з’єднань труб через високий тиск.

Після визначення, чому закипає твердопаливний котел. необхідно усунути несправність. До цього експлуатувати його не можна. Що робити, якщо казан закипів ? Відновити роботу системи можна такими способами:

 • Коректне налаштування циркуляційного насоса.
 • Зупинка насоса та за рахунок цього прискорення переміщення теплоносія.
 • Відновлення нормальної прохідності води на всіх ділянках системи.
 • Монтаж теплового акумулятора (ТА).
 • Виявлення та усунення можливих джерел завоздужності.
 • Встановлення нових батарей або додаткових секцій радіаторів.

Знаючи, що робити, якщо казан закипів. вдасться попередити аварійні ситуації та запобігти виходу обладнання з ладу. Але є й дії, які у такій ситуації неприпустимі. Не можна заповнювати систему холодною водою та заливати котел. Це може призвести до вибуху.

Котли з напівавтоматичним розпалюванням.

Опалювальне обладнання, оснащене автоматикою Eurosit 630, або подібною, відноситься до напівавтоматичним, тому що основні пальники запалюються від полум’я гніт, що горить протягом всієї роботи котла.

Причини та методика усунення закипання води в котлах з напівавтоматичним розпалом.

Несправність датчиків температури теплоносія.

Температуру води в контурі опалення контролюють датчики (термістори), які розміщуються в подачі та зворотній косильній волосіні котла. Справний датчик при зміні температури теплоносія змінює свій опір. Наприклад, при 25 0С воно приблизно дорівнює 10 кОм, а при 45 0С. 4,913 ком. За типом конструкції датчик може бути накладним (знімає параметри через мідну стінку труби) або занурювальним (контактує з теплоносієм без посередника). Якщо зондам вчасно не проводити ревізію, тоді на контактній поверхні утворюється неметалічний наліт, що погіршує теплопередачу і стає причиною їх пошкодження.

Для дослідження стану термістора до контактів датчика підключається тестер в позиції омметра. Якщо він фіксує:

 • Залежно від типу зонда він викручується або знімається з труби.
 • Перед встановленням нового датчика, для накладних термісторів, на підготовлену основу, з якої видаляються бруд, оксиди, жир наноситься термопаста, наприклад, МХ 4. Для занурювальних зондів. зачищається посадкове місце, а на монтажне різьблення намотується фумлента.

Термопаста для накладних датчиків температури.

При поломці зонда в автоматичних котлах на його панелі приладів висвітиться код несправності. Також теплоносій може перегріватися через несправність насоса і забруднення фільтра. Способи виявлення та усунення таких неполадок описані вище.

Статті :

Під час ремонту в приміщенні або влаштування в ньому системи обігріву виникає питання про те, як вибрати електричну теплу підлогу, в яких випадках вона.

Представлена ​​інформація про циркуляційний насос Wilo MTSL 15/5 HE-2. Розглянемо призначення пристрою, його принцип дії, причини несправності.

У статті описано п’ять практичних способів усунення зледеніння на коаксіальному повітропроводі.

Розглянуто принцип роботи, показано основні ознаки та причини несправності, способи діагностики та ремонту вентилятора (димососу) газового котла.

Основні причини зміни тиску в системі замкнутої опалення, наведені ефективні способи стабілізації тиску теплоносія.